forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Talični Tom 4 i 5

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 09/06/2022 : 09:36:22
Avanture najvoljenijeg kauboja koji poteže revolver brže od svoje senke se nastavljaju!

„TALIČNI TOM“ 4 i 5 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.540 dinara po tomu!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 144
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT
Junak Talični Tom

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Talicni%20Tom_04_%20prelistavanje%20.pdf



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 144
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT
Junak Talični Tom

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Talicni%20Tom_05_%20prelistavanje%20.pdf

Talični Tom sposoban i brz, inteligentan i uvek spreman za akciju, zaštitnik nejakih, sa izraženim osećajem za pravdu povešće vas na nezaboravno putovanje kroz Divlji zapad, između legende i stvarnosti.

Prvi put sa svim epizodama u standardnom albumskom formatu, 4. tom je i prvi u kom kao scenarista u punom zamahu nastupa Rene Gosini. Dva toma koja su pred vama predstavljaju početak dugogodišnje saradnje između Morisa i Gosinija na ovom stripu, saradnje tokom koje će taj kreativni duo iznedriti najbolje avanture slavnog usamljenog kauboja. Sam Talični sve više poprima izgled po kom će ostati prepoznatljiv, a priče postaju uobličenije i složenije. Kristališu se i sporedni likovi koji će se ponavljati kroz serijal, kao i ton i manir celog stripa.

„TALIČNI TOM“ 4 i 5 na Letećem su startu u okviru Letnje stripomanije Čarobne knjige od petka, 10. juna, do nedelje, 19. juna 2022. u svim klubovima čitalaca Čarobne knjige u Beogradu, Nišu, Kragujevcu i Novom Sadu, na našem sajtu i u Striparnici Alan Ford po ceni od 1.540 dinara po tomu. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.700 dinara po tomu, a u ostalim knjižarama 2.299 dinara po tomu.
18   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
izivko Posted - 16/07/2022 : 15:34:39
Čitam po prvi Lucky Lukea od početka, tako u pauzama prije ručka i sl. Negdje sam na 20. albumu.

Naletio sam na njemačko izdanje Das große Lucky Luke Lexikon (Egmont, 2021, 340 str.) u kojem se nalazi doslovno sve.
Imena svih likova, naselja i događaja, kada i gdje je svaka epizoda objavljena, svi autori i sl. Po meni izvrsna ideja. Koliko se sjećam i Asterix ima nešto slično.

Meni su posebno zanimljivi nazivi mjesta i naselja koji se pojavljuju i drvene table na kojima stoji zgodno i duhovito upozorenje: "Stranče...."

Dok čitam, pažljivo pratim table i zapisujem njihov sadržaj. Valjda mi neće nijedna promaknuti.



- Gun Gulch: Grad hrabrih pionira. Srce nam je od čelika, duh od lijevanog željeza a kugle od olova.



AleksandarN Posted - 26/06/2022 : 19:47:07
quote:
Originally posted by teller.
Carobnu nam na zemlju poslao sam Bog..




teller Posted - 26/06/2022 : 17:38:36
Dobio danas 4 i 5, prekrasno izdanje.. Ostvarenje snova..
Carobnu nam na zemlju poslao sam Bog..
delboj Posted - 10/06/2022 : 15:26:34
quote:
Originally posted by Poli


Pa zar ne napravi to kompjuter umesto tebe? :D (si misle)

Iz iskustva znam da se brzo moze napraviti neki kiks kada se odjednom stavlja vise stvari, pri cemu mozda ni ne mozes sam videti tu neku gresku (u mnostvu podataka koje se postavlja). No, barem naslovnica ce nekome brzo zapeti u oko.


Ne, to ja ručno pišem, mislim na taj prikaz imena junaka koji je ovdje bio pogrešan. Desi se nekad da ne promijenim prethodni unos, zaboravim, pa tako ostane. Ja iz liste izaberem ime junaka, ali ne mora to ime biti isto kao ovo koje se ručno unosi. Dakle, kompjuterski je junak Lucky Luke, a ovdje ja pišem Talični Tom.
Poli Posted - 10/06/2022 : 15:23:28

Pa zar ne napravi to kompjuter umesto tebe? :D (si misle)

Iz iskustva znam da se brzo moze napraviti neki kiks kada se odjednom stavlja vise stvari, pri cemu mozda ni ne mozes sam videti tu neku gresku (u mnostvu podataka koje se postavlja). No, barem naslovnica ce nekome brzo zapeti u oko.


delboj Posted - 10/06/2022 : 14:20:12
quote:
Originally posted by kifi

Nije više Talični Tom nego Komesar Ričardi.🤣🤣🤣.Tako piše na naslovnoj strani stripova pod novim izdanjima. Inače svaka čast.


Ispravio sam.

Ne znam da li ljudi mogu da zamisle koliko vremena zna da oduzme dodavanje naslovnih kad ovako odjednom izađe više izdanja.
kifi Posted - 10/06/2022 : 11:36:19
Nije više Talični Tom nego Komesar Ričardi.🤣🤣🤣.Tako piše na naslovnoj strani stripova pod novim izdanjima. Inače svaka čast.
I like girlz Posted - 10/06/2022 : 08:59:21
jeli ovo stari kolor u pitanju?
dovlajoe Posted - 09/06/2022 : 20:24:40
Stari dobri Talični. Iako imam sve epizode, većinu u tri do pet različitih izdanja, ovome se radujem kao malo dete.
naker Posted - 09/06/2022 : 18:20:12
quote:
Originally posted by Red Marquis

Zagrevanje gotovo, sad ide prava uživancija albumi



A novčanici odavno pregrejani. Ali majku mu, za Taličnog mora da bude!
Peyo Posted - 09/06/2022 : 17:47:18
Baš simpatično: Jacinto postao Peperminto.
Red Marquis Posted - 09/06/2022 : 17:04:08
Zagrevanje gotovo, sad ide prava uživancija albumi
Peyo Posted - 09/06/2022 : 15:12:09
Šteta samo da se zagubio Dimitrijevićev prijevod.
ivanl Posted - 09/06/2022 : 15:05:05
quote:
Originally posted by teller

A Bookglobe to mrcvari več 15 godina i Jedva na 1/3 serijala..
Ovako se radi Talični..


Pa ne moze svatko biti Libellus! Jel da?
Hercule Poirot Posted - 09/06/2022 : 14:56:51
Super, izvrstan tempo izdavanja!
teller Posted - 09/06/2022 : 14:48:06
A Bookglobe to mrcvari več 15 godina i Jedva na 1/3 serijala..
Ovako se radi Talični..
Peyo Posted - 09/06/2022 : 10:43:08
Roy Bean legendarna epizoda.
kasper Posted - 09/06/2022 : 10:10:13
ovde pocinje ono pravo

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000