forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Manga
 Manga - čita se i preporuke...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
alen Posted - 30/08/2007 : 00:08:19
Mangu konzumiram zadnjih godinu dana i trenutno čitkam/kupujem tri serijala:
Lone Wolf and Cub - izvanredno, tako samozatajnog i cool lika u stripu nisam dugo vidio.
Akira - nakon prvog trejda "thumbs up"
Blade of the Immortal - bio sam skeptičan prema ovom serijalu, ali ima epizoda koje su pravi biseri, od filozofije života, smrti itd...

A što vi drugi čitate?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
maddjuro Posted - 11/09/2022 : 21:06:36
digitalno nikad ne kupujem stripove, ali bum' pričekao da vidim hoće li biti koji reprint. Stvarno bi volio imati ovaj serijal, ali malo ću još pričekati
vice Posted - 11/09/2022 : 20:20:56
Ja san kupija Comixology digitalno izdanje. Fenomenalna manga!
Paka01 Posted - 11/09/2022 : 19:56:22
https://www.reddit.com/r/YKK/comments/wlc4gp/is_it_just_me_or/

https://www.reddit.com/r/YKK/comments/wwa17c/apparently_a_reprint_of_volume_1_is_in_the_works/

https://www.amazon.com/Yokohama-Kaidashi-Kikou-Deluxe-1/dp/163858544X/ref=sr_1_1?keywords=Yokohama+Kaidashi+Kikou%3A+Deluxe+Edition+1&qid=1662883489&sr=8-1

Ima i slika na ovim linkovima pa pogledajte.
maddjuro Posted - 11/09/2022 : 17:20:08
na bookdeposutoriju se navodi kao rasprodan, dok ga na amazonu ima u regularnoj ponudi
Paka01 Posted - 11/09/2022 : 15:49:38
Izašao je, al ima te greške, loše su obrađeni materijali pa se spominje nekakav potencijalni reprint. Postavit ću linkove večeras kad dođem kući.
maddjuro Posted - 11/09/2022 : 14:13:50
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Paka01

quote:

Za slučaj da je nekome promaklo:

https://sevenseasentertainment.com/books/yokohama-kaidashi-kikou-deluxe-edition-1/

A napokon više!

EDIT:
Izgleda da ima nekih grešaka sa skenom materijala u ovom izdanju (prejak kontrast pa su se izgubili detalji), baš čitam o tome... Priča se o reprintu, pa je možda bolje ne zaletiti se odmah s narudžbom.

Korisna informacija. Strpit ćemo se onda.

Znači taj prvi broj nije ni izašao ili...?
fler Posted - 11/09/2022 : 12:48:53
Iskreno, nemam pojma što je to - ali vjerujem kolegama nebonelijevskog usmjerenja
Idem bacit pogled.
Shaner Posted - 11/09/2022 : 11:46:47
quote:

quote:

https://sevenseasentertainment.com/books/yokohama-kaidashi-kikou-deluxe-edition-1/

A napokon više!

EDIT:
Izgleda da ima nekih grešaka sa skenom materijala u ovom izdanju (prejak kontrast pa su se izgubili detalji), baš čitam o tome... Priča se o reprintu, pa je možda bolje ne zaletiti se odmah s narudžbom.

Korisna informacija. Strpit ćemo se onda.

Paka01 Posted - 11/09/2022 : 10:04:32
quote:

A napokon više!

EDIT:
Shaner Posted - 11/09/2022 : 09:55:20

Mr. Bushido Posted - 14/06/2022 : 18:21:53
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Ja sam svojoj ćerki čitao Yotsubu pre nego što je krenula u osnovnu školu, prevodio sam joj sa engleskog i paralelno smo “gledali sličice” i valjali se od smeha.

Ok, onda sam u krivu.
KuntaKinte Posted - 14/06/2022 : 18:19:48
Ja sam svojoj ćerki čitao Yotsubu pre nego što je krenula u osnovnu školu, prevodio sam joj sa engleskog i paralelno smo “gledali sličice” i valjali se od smeha.
vukozec Posted - 14/06/2022 : 15:09:44
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vukozec

.hack//Legend of the Twilight, mislite da to nije za mlađe od 13 ili?

Nije.

Ako želiš dobar strip za djecu koji je objavljen kod nas, probaj Sugar Sugar Rune. Algoritam je objavio svih osam knjiga pod naslovom Slatke čarolije.

https://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Author=All&Name=&Heroes=SLCR&What=WL&Publisher=All&ITPublisher=All&list=off&sort=Publisher,Num,Hero&cnt=20&PageCount=1

E super, takvo nešto sam tražio, hvala ti
Mr. Bushido Posted - 14/06/2022 : 14:47:51
quote:

Nije.

Ako želiš dobar strip za djecu koji je objavljen kod nas, probaj Sugar Sugar Rune. Algoritam je objavio svih osam knjiga pod naslovom Slatke čarolije.

https://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Author=All&Name=&Heroes=SLCR&What=WL&Publisher=All&ITPublisher=All&list=off&sort=Publisher,Num,Hero&cnt=20&PageCount=1
Mr. Bushido Posted - 14/06/2022 : 14:43:05
quote:

Apsolutno se slažem za Doraemon.
Ja sam napisao preporuke od onoga što sam čitao, na osnovu utiska za koji bi uzrast bile primerene, bez gledanja kako su kategorisane.

Jasno mi je, ali ja osobno ne bih nikad rekao da su One Piece, Dragon Ball i Yotsuba&! primjereni predtinejdžerskom uzrastu. :)

Da se razumijemo, postoje shonen i shojo stripovi koje bi bez problema mogla čitati djeca, ali ne smatram da gorenavedeni spadaju u tu kategoriju.

Recimo, Yotsuba&! po sadržaju možeš bez problema dati bilo kojem djetetu, ali nekako sumnjam da bi to djeci bilo zanimljivo. Previše je slice-of-life. Nije nimalo čudno što mnogi odrasli vole i cijene taj strip.
Mr. Bushido Posted - 14/06/2022 : 14:26:30
quote:

Koje su dobre Pokemon mange?

Ne znam, nisam čitao.
vukozec Posted - 14/06/2022 : 14:17:17
KuntaKinte Posted - 14/06/2022 : 13:41:45
Apsolutno se slažem za Doraemon.
Ja sam napisao preporuke od onoga što sam čitao, na osnovu utiska za koji bi uzrast bile primerene, bez gledanja kako su kategorisane.
Paka01 Posted - 14/06/2022 : 11:45:51
Koje su dobre Pokemon mange?
Mr. Bushido Posted - 14/06/2022 : 11:44:33
quote:

Je li izašlo kod nas ikakvih mangi prikladnih za predtinejdžerski uzrast?

Kodomomuke i shonen i shojo koji su više za tweense nego za teense, ima li toga u domaćem izdanju?

Općenito, nevezano za jezik, koje bi naslove preporučili za taj uzrast?

Kodomo stripovi su konkretno namijenjeni predtinejdžerskom uzrastu.

Shonen i shojo stripovi namijenjeni su tinejdžerima.

quote:

Od domaćih izdanja možda jedino One Piece.

Od stranih imaš svašta, ja uvek prvo preporučim Yotsuba!, možda i DragonBall.

Sve navedeno su shonen stripovi.

Pravi kodomo stripovi bili bi Doraemon, Duel Masters, Pokemon, Beyblade i Inazuma Eleven.
KuntaKinte Posted - 14/06/2022 : 11:30:02
Od domaćih izdanja možda jedino One Piece.

Od stranih imaš svašta, ja uvek prvo preporučim Yotsuba!, možda i DragonBall.
vukozec Posted - 14/06/2022 : 11:09:45
Je li izašlo kod nas ikakvih mangi prikladnih za predtinejdžerski uzrast?

Kodomomuke i shonen i shojo koji su više za tweense nego za teense, ima li toga u domaćem izdanju?

Općenito, nevezano za jezik, koje bi naslove preporučili za taj uzrast?
ridiculus Posted - 31/05/2022 : 19:53:39
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Ova scena mi je poznata, kao da sam je video ranije. Sigurno ne u ovom naslovu.

Ako već moram da nagađam gde, kladio bih se na Senshu Yoshidu. Imam čitav njegov Utsurun desu! na japanskom, svih 5 bunkobana (manji format). To je sa kraja 80-ih, početka 90-ih. Ne želim da prelistavam sve - bar ne u potrazi za sličnom scenom - ali već na početku sam naleteo na situaciju kad klinac jednim udarcem šake skoro otfikari glavu ćaletu tokom bezazlene igre.

Utsurun desu! je pun "gluposti", pun apsurdnih situacija, od kojih su neke urnebesno smešne i za ovdašnje pojmove. Pretpostavljam da se niko toga nije uhvatio da prevede jer je velik deo materijala neprevodiv... mada ne znam kada je to odbijalo skanlatore. Možda je stvar u tome što nije u pitanju serijalizovana priča, već su to yon-koma mange, stripovi u 4 kadra, poput naših humorističkih novinskih stripova.
naker Posted - 20/05/2022 : 15:21:49
Koji treš
Poli Posted - 20/05/2022 : 00:06:54

valjda nije jadna macketina nazvala rat pravim imenom

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000