forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Rok za slanje kupljenog na aukciji

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Telegram Sam Posted - 18/06/2022 : 17:09:50
Pozdrav ljudi, pitanje je da li postoji neki rok u kojem je prodavač dužan poslati artikle kupljene na aukciji?

Ispričavam se ako negdi tema postoji, nisam uspio naći.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
karuro Posted - 28/11/2022 : 15:34:06
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Telegram Sam

Samo jedan, ali opet je stvar u tome što mi je glupo ostaviti negativan komentar na tu famoznu "subjektivnu" ocjenu. Često mi se jednostavno ne da zajebavati s tim, ono što napravim je da dalje ne surađujem s tim prodavačem i to je to.


Onda mi te nije žaj.
Možeš baren stavit neutralni, i napisat da je strip loše ocijenjen.
Upravo zato šta je ljudima glupo dat zasluženi negativni komentar si danas popušija ti, a sutra će zato šta ti nisi ostavija zasluženi komentar popušit neko drugi.



E ovo je živa istina. Naletio sam ovdje na prodavaca koji ima sve pozitivno, a realno nije za sve pozitivne ocijene. Radilo se o katastrofa komunikaciji i trajanju par tjedana da se paket posalje. Kada sam ga procackao vidio sam da su mu datumi slanja bili prosjecno po par tjedana, a nekima i par mjeseci. I svi ti ljudi su mu dali pozitivnu ocijenu upravo zbog gore navedenog razloga. Zaista sam se pribojavao da li ce paket uopce doci. Sada zbog toga kupujem od dva tri provjerena prodavaca, a od ostalih nema sanse pa da ima ne znam kakve ocijene.
Telegram Sam Posted - 18/11/2022 : 13:43:23
quote:
Originally posted by jaki

Trebalo bi napraviti da na aukcijama bude lakše postaviti dodatne slike(kao onu glavnu sliku).
Minimalno 3 slike.prvu i zadnju koricu i hrpt a i više.




I ovo je isto tako dobra ideja koja bi definitivno pomogla.
Telegram Sam Posted - 18/11/2022 : 13:42:33
quote:
Originally posted by Cromwell

Čekaj malo, veliki obujam zajebancije je poslati prodavačima poruku?
Na aukcijama ima mnogo stripova koji stoje po više godina. Strip u međuvremenu požuti, pohaba se od premještanja, presavine itd a ocjena godinama ostane ona prvotna jer tko može pratiti i ažurirati stanje svakog svojeg stripa. Znači opet ti samo ocjena i opis ne znače puno više od okvirnog, a okvirno za tebe očito nije dovoljno.
Znači kao i na svakom buvljaku (a aukcije to jesu) jedini način da stanje stripa usporediš sa vlastitim standardima su dodatne slike. To što je tebi to tlaka tražit je tvoj problem. Bez ljutnje :)


Nemam se što ljutiti, ali probaj još jednom pročitati moj post i shvatiti zašto nije uvijek tako jednostavno tražiti slike od svakog stripa. Pa nije ni bit valjda da aukcije funkcioniraju na način da od baš svakog stripa tražiš dodatne fotografije, trebao bi vjerovati ocjeni, opisu i slici koju prodavač stavlja. To što stripovi stoje duže vrijeme pa se unište radi lošeg skladištenja isto tako nebi trebao biti moj problem kao kupca. Na prodavaču je da prezentira predmet koji prodaje u onakvom stanju kakav je, a ne kakav je bio prije godinu dana.
jaki Posted - 18/11/2022 : 13:35:36
Trebalo bi napraviti da na aukcijama bude lakše postaviti dodatne slike(kao onu glavnu sliku).
Minimalno 3 slike.prvu i zadnju koricu i hrpt a i više.

Cromwell Posted - 18/11/2022 : 13:30:41
Čekaj malo, veliki obujam zajebancije je poslati prodavačima poruku?
Na aukcijama ima mnogo stripova koji stoje po više godina. Strip u međuvremenu požuti, pohaba se od premještanja, presavine itd a ocjena godinama ostane ona prvotna jer tko može pratiti i ažurirati stanje svakog svojeg stripa. Znači opet ti samo ocjena i opis ne znače puno više od okvirnog, a okvirno za tebe očito nije dovoljno.
Znači kao i na svakom buvljaku (a aukcije to jesu) jedini način da stanje stripa usporediš sa vlastitim standardima su dodatne slike. To što je tebi to tlaka tražit je tvoj problem. Bez ljutnje :)
Telegram Sam Posted - 18/11/2022 : 12:14:45
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

A jel ti kužiš da ja o takvima i ne pričan?
Ja pričan samo o onome koji ti je za očito sjeban strip napisa da je to njemu za 5.
Ako ti je i taj ponudija povrat onda je moja greška, al opet tvoj problem.


Ma ne to da mi pošalje baš sjeban strip, to je bilo sad i možda još jednom, ali zato se ovo drugo događa konstantno. Zato samo i počeo ovu priču. Jer to sa povratima je isto, da oprostiš, kurac od posla. Znači ja sam doslovno moga 10 ili više puta dosad vraćati stripove, jel to normalno? Nije. Pa više bi bio na pošti nego da ja prodajem stripove. Eto to je problem.
NESVRSTANI Posted - 18/11/2022 : 12:07:25
A jel ti kužiš da ja o takvima i ne pričan?
Ja pričan samo o onome koji ti je za očito sjeban strip napisa da je to njemu za 5.
Ako ti je i taj ponudija povrat onda je moja greška, al opet tvoj problem.
Telegram Sam Posted - 18/11/2022 : 11:58:07
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Telegram Sam

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Telegram Sam

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Telegram Sam

Shvaćam, ali shvatite vi da čovjek koji ocjeni strip, ocjeni ga jer smatra da je to ispravna ocjena. Ja dam čovjeku negativan komentar, a on odgovori da ja pričam pizdarije. I što sam dobio s tim? Pogotovo što ti Poli kažeš, prodavač mi ponudi povrat novca ako vratim strip, ali jednostavno mi se ne isplati nekad zajebavati s tim, što kažeš kiosk izdanje, onda mi je opet glupo opaliti mu negativan komentar jer nudi povrat. Ne znam da li sam dobro objasnio.


Sve ja razumin, ali ti ne razumiš da zbog takvoga generalnog stava neki znaju godinama zajebavat ljude.
I nemoj se ljutit, licemjerno mi je tražit neko uvođenje reda, a ne koristit alat za uvođenje reda koji već imamo.
Skraćeno, ti si uzrok problema za koji tražiš rješenje.



Ne ljutim se, i shvaćam što govoriš, ali nije to uvik tako crno-bijelo kako ti to prezentiraš da ja mogu samo lupati negativne komentare na sve strane i sve će biti riješeno. No ok, zaboravimo priču i gotovo.


Je li strip za +3 ili -4 može bit stvar procjene, ako dobiješ strip ocijenjen 5 a ima uništenu naslovnicu to je stvar bezobrazluka. Ni meni to nije odma za negativni komentar, ali na moju primjedbu i odgovor "to je meni za 5" ide negativni isti sekund.




Da li bi mu opalio negativni ako ti ponudi da mu vratiš stripove i da će ti vratiti novce?


Ne bi.
Ne bi mi se dalo zajebavat, ostavija bi strip, jer mi je važniji korektan odnos.
Ne samo prema meni, nego bi to značilo da vjerovatno svakome ko nije zadovoljan taj prodavač nudi povrat, šta mi je OK. To šta se meni ne da zajebavat je moj problem.
Kad mi za očiti kupus od stripa odgovori da je to njemu za 4 ili 5, ide negativni bez mogućnosti naknadnih dogovora.



Jel sad kužiš zašto ne dajem negativne ocjene, što si me pitao? Znači meni ponude povrat, ali mi je to tolika zajebancija da bi ja rađe dao još 100 kuna da mi pošalje ispravne nego se zajebava sa povratom stripova. Jednostavno mi nije ni usput ni od ruke. I onda ostajem u situaciji da je prodavač korektan, ja ostanem sa stripom koji je lošiji nego što je opisan, i to bude kraj priče. Zato sam i pitao da li postoji mogućnost nekakve standardizacije ocjenjivanja, tako da se jednostavno takve stvari svedu na minimum i da svi budu zadovoljniji.
NESVRSTANI Posted - 18/11/2022 : 11:44:32
quote:
Originally posted by Telegram Sam

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Telegram Sam

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Telegram Sam

Shvaćam, ali shvatite vi da čovjek koji ocjeni strip, ocjeni ga jer smatra da je to ispravna ocjena. Ja dam čovjeku negativan komentar, a on odgovori da ja pričam pizdarije. I što sam dobio s tim? Pogotovo što ti Poli kažeš, prodavač mi ponudi povrat novca ako vratim strip, ali jednostavno mi se ne isplati nekad zajebavati s tim, što kažeš kiosk izdanje, onda mi je opet glupo opaliti mu negativan komentar jer nudi povrat. Ne znam da li sam dobro objasnio.


Sve ja razumin, ali ti ne razumiš da zbog takvoga generalnog stava neki znaju godinama zajebavat ljude.
I nemoj se ljutit, licemjerno mi je tražit neko uvođenje reda, a ne koristit alat za uvođenje reda koji već imamo.
Skraćeno, ti si uzrok problema za koji tražiš rješenje.



Ne ljutim se, i shvaćam što govoriš, ali nije to uvik tako crno-bijelo kako ti to prezentiraš da ja mogu samo lupati negativne komentare na sve strane i sve će biti riješeno. No ok, zaboravimo priču i gotovo.


Je li strip za +3 ili -4 može bit stvar procjene, ako dobiješ strip ocijenjen 5 a ima uništenu naslovnicu to je stvar bezobrazluka. Ni meni to nije odma za negativni komentar, ali na moju primjedbu i odgovor "to je meni za 5" ide negativni isti sekund.




Da li bi mu opalio negativni ako ti ponudi da mu vratiš stripove i da će ti vratiti novce?


Ne bi.
Ne bi mi se dalo zajebavat, ostavija bi strip, jer mi je važniji korektan odnos.
Ne samo prema meni, nego bi to značilo da vjerovatno svakome ko nije zadovoljan taj prodavač nudi povrat, šta mi je OK. To šta se meni ne da zajebavat je moj problem.
Kad mi za očiti kupus od stripa odgovori da je to njemu za 4 ili 5, ide negativni bez mogućnosti naknadnih dogovora.
Telegram Sam Posted - 18/11/2022 : 11:33:46
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Telegram Sam

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Telegram Sam

Shvaćam, ali shvatite vi da čovjek koji ocjeni strip, ocjeni ga jer smatra da je to ispravna ocjena. Ja dam čovjeku negativan komentar, a on odgovori da ja pričam pizdarije. I što sam dobio s tim? Pogotovo što ti Poli kažeš, prodavač mi ponudi povrat novca ako vratim strip, ali jednostavno mi se ne isplati nekad zajebavati s tim, što kažeš kiosk izdanje, onda mi je opet glupo opaliti mu negativan komentar jer nudi povrat. Ne znam da li sam dobro objasnio.


Sve ja razumin, ali ti ne razumiš da zbog takvoga generalnog stava neki znaju godinama zajebavat ljude.
I nemoj se ljutit, licemjerno mi je tražit neko uvođenje reda, a ne koristit alat za uvođenje reda koji već imamo.
Skraćeno, ti si uzrok problema za koji tražiš rješenje.



Ne ljutim se, i shvaćam što govoriš, ali nije to uvik tako crno-bijelo kako ti to prezentiraš da ja mogu samo lupati negativne komentare na sve strane i sve će biti riješeno. No ok, zaboravimo priču i gotovo.


Je li strip za +3 ili -4 može bit stvar procjene, ako dobiješ strip ocijenjen 5 a ima uništenu naslovnicu to je stvar bezobrazluka. Ni meni to nije odma za negativni komentar, ali na moju primjedbu i odgovor "to je meni za 5" ide negativni isti sekund.




Da li bi mu opalio negativni ako ti ponudi da mu vratiš stripove i da će ti vratiti novce?
Telegram Sam Posted - 18/11/2022 : 11:32:57
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Telegram Sam
A ne možeš opet daviti nekog da ti svaki komad stavljen na aukciju slika još sa 10 strana i šalje preko sitea.


?
Ako ti je stalo do toga da kupiš strip onda ti i ne bi trebalo biti teško poslati poruku prodavaču i pitati za dodatne slike. A ako je prodavaču stalo do toga da taj strip proda onda mu ne bi trebalo biti teško puknut par dodatnih fotografija.
Moraš priznati da standardizacija subjektivne procjene zvuči kao opaki oksimoron
I ne razumijem ovo "10 strana i slanje preko sitea". Postoji li neko jednostavnije rješenje od toga da tražiš od prodavača dodatne slike koje ti pošalje preko whatsappa ili čega već?
4 fotke od kojih su dvije izbliza na eventalnim oštećenjima su sasvim dovoljne da bi se vidjelo stanje stvari. Ako prodavač izbjegne pofotkati vidljivo oštećenje onda te je zajebo i lupiš mu negativni.



Procjena je subjektivna, ali treba biti donekle subjektivna, a ne da svatko lupa top ocjene a stripovi svakakvi. To nije subjektivno ocjenjivanje nego iskorištavanje stanja u kojem ne postoji nikakav standard. I shvati da najčešće ne kupujem/pratim jedan, dva ili 5 stripova, često ih bude 50 i više, nekad i od različitih prodavača, jel kužiš koji obujam zajebancije bi bio da ja tražim od svakog dodatnih 5-6 slika? Nekad i uhvatiš aukciju na zadnji dan, zadnji sat itd., znači nije to tako jednostavno. A recimo najčešća situacija je imaš jednu finu sliku na kojoj se ništa ne vidi, strip izgleda dobro, ocjenjen je sa dobrom ocjenom, znači ne bi trebao ni sumnjati da je strip oštećen, zar ne?
NESVRSTANI Posted - 18/11/2022 : 10:10:05
quote:
Originally posted by Telegram Sam

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Telegram Sam

Shvaćam, ali shvatite vi da čovjek koji ocjeni strip, ocjeni ga jer smatra da je to ispravna ocjena. Ja dam čovjeku negativan komentar, a on odgovori da ja pričam pizdarije. I što sam dobio s tim? Pogotovo što ti Poli kažeš, prodavač mi ponudi povrat novca ako vratim strip, ali jednostavno mi se ne isplati nekad zajebavati s tim, što kažeš kiosk izdanje, onda mi je opet glupo opaliti mu negativan komentar jer nudi povrat. Ne znam da li sam dobro objasnio.


Sve ja razumin, ali ti ne razumiš da zbog takvoga generalnog stava neki znaju godinama zajebavat ljude.
I nemoj se ljutit, licemjerno mi je tražit neko uvođenje reda, a ne koristit alat za uvođenje reda koji već imamo.
Skraćeno, ti si uzrok problema za koji tražiš rješenje.



Ne ljutim se, i shvaćam što govoriš, ali nije to uvik tako crno-bijelo kako ti to prezentiraš da ja mogu samo lupati negativne komentare na sve strane i sve će biti riješeno. No ok, zaboravimo priču i gotovo.


Je li strip za +3 ili -4 može bit stvar procjene, ako dobiješ strip ocijenjen 5 a ima uništenu naslovnicu to je stvar bezobrazluka. Ni meni to nije odma za negativni komentar, ali na moju primjedbu i odgovor "to je meni za 5" ide negativni isti sekund.
Cromwell Posted - 18/11/2022 : 09:14:57
quote:
Originally posted by Telegram Sam
A ne možeš opet daviti nekog da ti svaki komad stavljen na aukciju slika još sa 10 strana i šalje preko sitea.


?
Ako ti je stalo do toga da kupiš strip onda ti i ne bi trebalo biti teško poslati poruku prodavaču i pitati za dodatne slike. A ako je prodavaču stalo do toga da taj strip proda onda mu ne bi trebalo biti teško puknut par dodatnih fotografija.
Moraš priznati da standardizacija subjektivne procjene zvuči kao opaki oksimoron
I ne razumijem ovo "10 strana i slanje preko sitea". Postoji li neko jednostavnije rješenje od toga da tražiš od prodavača dodatne slike koje ti pošalje preko whatsappa ili čega već?
4 fotke od kojih su dvije izbliza na eventalnim oštećenjima su sasvim dovoljne da bi se vidjelo stanje stvari. Ako prodavač izbjegne pofotkati vidljivo oštećenje onda te je zajebo i lupiš mu negativni.
Telegram Sam Posted - 17/11/2022 : 22:18:12
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Telegram Sam

Shvaćam, ali shvatite vi da čovjek koji ocjeni strip, ocjeni ga jer smatra da je to ispravna ocjena. Ja dam čovjeku negativan komentar, a on odgovori da ja pričam pizdarije. I što sam dobio s tim? Pogotovo što ti Poli kažeš, prodavač mi ponudi povrat novca ako vratim strip, ali jednostavno mi se ne isplati nekad zajebavati s tim, što kažeš kiosk izdanje, onda mi je opet glupo opaliti mu negativan komentar jer nudi povrat. Ne znam da li sam dobro objasnio.


Sve ja razumin, ali ti ne razumiš da zbog takvoga generalnog stava neki znaju godinama zajebavat ljude.
I nemoj se ljutit, licemjerno mi je tražit neko uvođenje reda, a ne koristit alat za uvođenje reda koji već imamo.
Skraćeno, ti si uzrok problema za koji tražiš rješenje.



Ne ljutim se, i shvaćam što govoriš, ali nije to uvik tako crno-bijelo kako ti to prezentiraš da ja mogu samo lupati negativne komentare na sve strane i sve će biti riješeno. No ok, zaboravimo priču i gotovo.
NESVRSTANI Posted - 17/11/2022 : 22:11:16
quote:
Originally posted by Telegram Sam

Shvaćam, ali shvatite vi da čovjek koji ocjeni strip, ocjeni ga jer smatra da je to ispravna ocjena. Ja dam čovjeku negativan komentar, a on odgovori da ja pričam pizdarije. I što sam dobio s tim? Pogotovo što ti Poli kažeš, prodavač mi ponudi povrat novca ako vratim strip, ali jednostavno mi se ne isplati nekad zajebavati s tim, što kažeš kiosk izdanje, onda mi je opet glupo opaliti mu negativan komentar jer nudi povrat. Ne znam da li sam dobro objasnio.


Sve ja razumin, ali ti ne razumiš da zbog takvoga generalnog stava neki znaju godinama zajebavat ljude.
I nemoj se ljutit, licemjerno mi je tražit neko uvođenje reda, a ne koristit alat za uvođenje reda koji već imamo.
Skraćeno, ti si uzrok problema za koji tražiš rješenje.
Telegram Sam Posted - 17/11/2022 : 21:54:25
Shvaćam, ali shvatite vi da čovjek koji ocjeni strip, ocjeni ga jer smatra da je to ispravna ocjena. Ja dam čovjeku negativan komentar, a on odgovori da ja pričam pizdarije. I što sam dobio s tim? Pogotovo što ti Poli kažeš, prodavač mi ponudi povrat novca ako vratim strip, ali jednostavno mi se ne isplati nekad zajebavati s tim, što kažeš kiosk izdanje, onda mi je opet glupo opaliti mu negativan komentar jer nudi povrat. Ne znam da li sam dobro objasnio.
Poli Posted - 17/11/2022 : 21:32:22

E, to! Barem neutralni stavi ako vec neces negativni.

I kuzim da nema mnogo smila da se vrati strip i povrati novac ako je neko kiosk izdanje u pitanju, pa s toga jos vise - zaljepi 0 ili -.


NESVRSTANI Posted - 17/11/2022 : 20:44:30
quote:
Originally posted by Telegram Sam

Samo jedan, ali opet je stvar u tome što mi je glupo ostaviti negativan komentar na tu famoznu "subjektivnu" ocjenu. Često mi se jednostavno ne da zajebavati s tim, ono što napravim je da dalje ne surađujem s tim prodavačem i to je to.


Onda mi te nije žaj.
Možeš baren stavit neutralni, i napisat da je strip loše ocijenjen.
Upravo zato šta je ljudima glupo dat zasluženi negativni komentar si danas popušija ti, a sutra će zato šta ti nisi ostavija zasluženi komentar popušit neko drugi.
Telegram Sam Posted - 17/11/2022 : 20:38:23
Samo jedan, ali opet je stvar u tome što mi je glupo ostaviti negativan komentar na tu famoznu "subjektivnu" ocjenu. Često mi se jednostavno ne da zajebavati s tim, ono što napravim je da dalje ne surađujem s tim prodavačem i to je to.
NESVRSTANI Posted - 17/11/2022 : 20:34:30
quote:
Originally posted by Telegram Sam

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Telegram Sam

quote:
Originally posted by Paka01

A kako bi ti to odredio? Po kojim kriterijima?
Jedina objektivna ocjena je "glancer", sve drugo je podložno subjektivnom dojmu.



Shvaćam da je to malo problematično, ali možda bi se dalo riješiti bar nekim smjernicama. Mislim, ja shvaćam da svi žele prodati svoje ali malo realnosti većini prodavača nebi škodilo. Dobio sam strip koji je bio ocjenjen ocjenom 5, strip uzduž naslovne i stražnje strane ima pregib veličine Grand canyona. I meni kaže čovjek jebiga, to je moja ocjena i ja smatram da je u redu. Od 15 stripova koji su ocjenjeni sa 5 ili -5, 12-13 komada nebi prebacio realnu četvorku niti slučajno. I tako je bilo u većini u mojih dvadesetak ili koliko već imam kupovina. Ne samo da je meni problem, nego je i nepravedno prema onoj nekolicini prodavača koji realno ocjenjuju svoje stripove.
Finu stvar je napravio jedan prodavač (ne sjećam se koji) i na svakom svom oglasu je napisao kriterij ocjenjivanja - Glanc nepročitano, 5 jednom pročitano i stavljeno na policu itd. Tako nešto bi trebao jednostavno biti standard, a ne ovakvo paušalno ocjenjivanje.


Stvar je u stvari jednostavna.
Ljudi su ovde predugo da ne bi znali ocjenit strip.
U tvom slučaju prodavač te zajeba.
Tvoja obaveza da daš negativan komentar, jer danas je zajeba tebe a sutra će nekog drugog.
Ko je prodavač?



Ha, i ja mislim da ljudi znaju ocjeniti strip, ali ja bi reka da koriste situaciju što se radi o sivoj zoni di je ocjenjivanje "subjektivno" i nema nikakvih standarda, pa bar općenito postavljenih. Nije bitno ko je prodavač, nije mi bila namjera doći i drukati, nego samo viditi da li je moguće na neki način staviti kupce u povoljniju poziciju nego su sada. Ko što sam napisao, nije bitna samo ova situacija sa ovim prodavačem, nego što veliki (većinski) postotak stripova koji sam kupio jednostavno nije realno ocjenjeno.


Od svih tih nerealnih ocjena koliko si negativnih komentara ostavija?
Telegram Sam Posted - 17/11/2022 : 20:26:33
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Telegram Sam

quote:
Originally posted by Paka01

A kako bi ti to odredio? Po kojim kriterijima?
Jedina objektivna ocjena je "glancer", sve drugo je podložno subjektivnom dojmu.



Shvaćam da je to malo problematično, ali možda bi se dalo riješiti bar nekim smjernicama. Mislim, ja shvaćam da svi žele prodati svoje ali malo realnosti većini prodavača nebi škodilo. Dobio sam strip koji je bio ocjenjen ocjenom 5, strip uzduž naslovne i stražnje strane ima pregib veličine Grand canyona. I meni kaže čovjek jebiga, to je moja ocjena i ja smatram da je u redu. Od 15 stripova koji su ocjenjeni sa 5 ili -5, 12-13 komada nebi prebacio realnu četvorku niti slučajno. I tako je bilo u većini u mojih dvadesetak ili koliko već imam kupovina. Ne samo da je meni problem, nego je i nepravedno prema onoj nekolicini prodavača koji realno ocjenjuju svoje stripove.
Finu stvar je napravio jedan prodavač (ne sjećam se koji) i na svakom svom oglasu je napisao kriterij ocjenjivanja - Glanc nepročitano, 5 jednom pročitano i stavljeno na policu itd. Tako nešto bi trebao jednostavno biti standard, a ne ovakvo paušalno ocjenjivanje.


Stvar je u stvari jednostavna.
Ljudi su ovde predugo da ne bi znali ocjenit strip.
U tvom slučaju prodavač te zajeba.
Tvoja obaveza da daš negativan komentar, jer danas je zajeba tebe a sutra će nekog drugog.
Ko je prodavač?



Ha, i ja mislim da ljudi znaju ocjeniti strip, ali ja bi reka da koriste situaciju što se radi o sivoj zoni di je ocjenjivanje "subjektivno" i nema nikakvih standarda, pa bar općenito postavljenih. Nije bitno ko je prodavač, nije mi bila namjera doći i drukati, nego samo viditi da li je moguće na neki način staviti kupce u povoljniju poziciju nego su sada. Ko što sam napisao, nije bitna samo ova situacija sa ovim prodavačem, nego što veliki (većinski) postotak stripova koji sam kupio jednostavno nije realno ocjenjeno.
NESVRSTANI Posted - 17/11/2022 : 20:08:11
quote:
Originally posted by Paka01

Meh, svejedno je to subjektivno... Znam ja ljude kojima knjige nakon "jednog čitanja" izgledaju ko da su prošle 20 ruku. Ništa se time ne bi rješilo. Zato valjda postoje slike na aukcijama... Svjestan sam da se ne vidi sve na slikama, al valjda možeš pitati svakog prodavača da ti pošalje dodatne fotografije ako nisi siguran u prosudbu od jedne fotografije.


OK, ali ovo je čisti bezobrazluk.
Ako strip ima očito oštećenje a lik ti ladno kaže "meni je to za ocjenu 5", očito je da imač problem sa šupkon.
NESVRSTANI Posted - 17/11/2022 : 20:04:28
quote:
Originally posted by Telegram Sam

quote:
Originally posted by Paka01

A kako bi ti to odredio? Po kojim kriterijima?
Jedina objektivna ocjena je "glancer", sve drugo je podložno subjektivnom dojmu.



Shvaćam da je to malo problematično, ali možda bi se dalo riješiti bar nekim smjernicama. Mislim, ja shvaćam da svi žele prodati svoje ali malo realnosti većini prodavača nebi škodilo. Dobio sam strip koji je bio ocjenjen ocjenom 5, strip uzduž naslovne i stražnje strane ima pregib veličine Grand canyona. I meni kaže čovjek jebiga, to je moja ocjena i ja smatram da je u redu. Od 15 stripova koji su ocjenjeni sa 5 ili -5, 12-13 komada nebi prebacio realnu četvorku niti slučajno. I tako je bilo u većini u mojih dvadesetak ili koliko već imam kupovina. Ne samo da je meni problem, nego je i nepravedno prema onoj nekolicini prodavača koji realno ocjenjuju svoje stripove.
Finu stvar je napravio jedan prodavač (ne sjećam se koji) i na svakom svom oglasu je napisao kriterij ocjenjivanja - Glanc nepročitano, 5 jednom pročitano i stavljeno na policu itd. Tako nešto bi trebao jednostavno biti standard, a ne ovakvo paušalno ocjenjivanje.


Stvar je u stvari jednostavna.
Ljudi su ovde predugo da ne bi znali ocjenit strip.
U tvom slučaju prodavač te zajeba.
Tvoja obaveza da daš negativan komentar, jer danas je zajeba tebe a sutra će nekog drugog.
Ko je prodavač?
Telegram Sam Posted - 17/11/2022 : 19:24:59
Možda je subjektivno, ali se i subjektivni dojam da "popraviti". Da se daju smjernice i da se prodavači bar približe tomu, već bi bilo puno, puno bolje. Jer ovo trenutno stanje je baš "divlje". A na slikama se ne vidi ništa, 90 posto prodavača ima jednu sliku slikanu izdaljega sa raznoraznim mobitelima, dakle ne vidi se unutrašnjost stripa, zadnja strana, ne vide se na kraju krajeva ni prelomi vrlo često itd. A ne možeš opet daviti nekog da ti svaki komad stavljen na aukciju slika još sa 10 strana i šalje preko sitea. Na kraju krajeva, ako čovjek ocjeni strip sa peticom, pa trebao bi vjerovati donekle toj ocjeni, što ne? U tome i je bit tog ocjenjivanja.
Paka01 Posted - 17/11/2022 : 19:08:55
Meh, svejedno je to subjektivno... Znam ja ljude kojima knjige nakon "jednog čitanja" izgledaju ko da su prošle 20 ruku. Ništa se time ne bi rješilo. Zato valjda postoje slike na aukcijama... Svjestan sam da se ne vidi sve na slikama, al valjda možeš pitati svakog prodavača da ti pošalje dodatne fotografije ako nisi siguran u prosudbu od jedne fotografije.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000