forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Udruga CRŠ predstavlja... THE PUNISHER: RATNA ZONA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
CRŠ Posted - 01/06/2022 : 13:54:13


Najopakiji osvetnik iz pera Chucka Dixona, Johna Romite Jr. i Klausa Jansona još je jedna Marvelova uspješnica u CRŠ izdanju.
Kada su mu mafijaši pobili obitelj, Frank Castle zavjetovao se da će ih cijelog života osvećivati. Profesionalni marinac, opremljen najmodernijim naoružanjem, objavio je rat kriminalu!
Potražite Punishera na 25. CRŠ - Zagreb Comic Con u zagrebačkoj Tvornici Kulture od 3 do 5. lipnja po festivalskoj cijeni!

Autori: Chuck Dixon, John Romita Jr., Klaus Janson, Gregory Wright
Prijevod: Ozren Švarc
Broj stranica: 144 (u boji)
Format: 19,3 x 29,7 cm
Cijena: 150,00 kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 15/08/2022 : 18:53:42
Kad sam prelistavao, delovalo mi je kao savršeno izdanje.

Odmah sam pomislio kako bi mnogo starijeg Marvela (i nešto DC-ja, svejedno) odlično izgledalo na ovakvom formatu, gde crtež dolazi maksimalno do izražaja. Mnoga dela starih majstora samo bi dobila ovakvim uvećanjem. Šteta što CRŠ ne izbaca više toga (Simonsonov Tor, FF Johna Byrna, King Kull od Busceme, Planet of the Apes...itd).

Međutim, sad kad čitam vidim manu - ovako uzak format, bez obzira što prati proporcije američkih stripova, se otvara tako da deo crteža ostaje savijen u sredini, strane ne mogu da se isprave i vide lepo u celini, bez deformacija.

Rešenje - nepopularno: menjanje formata za buduća slična izdanja, proširivanje, da beli okvir bude savijen umesto crteža.

Drugi način - da se crtež smanji tj margine povećaju, a spoljni format zadrži. Ni ovo nije najbolje, ali bolje nego da se crtež deformiše ovoliko (savija).
knauso Posted - 16/07/2022 : 08:27:01
Odlican retro!

A ako je ovo vama ruzan crtez ja onda ne znam…
https://ibb.co/D44cD97
AleksandarN Posted - 28/06/2022 : 07:35:50
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by AleksandarN

Bezveze je jer su cenzurisane psovke. Mislim da to nije potrebno u ovakvom stripu.


Ništa nije cenzurirano. Tako je i u originalu.



Jeste cenzurisano ali u originalu.
alexts Posted - 28/06/2022 : 07:10:06
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by alexts

Mislim da se kod nas objavljuje previše stripova koje je crtao John Romita Jr. u poslednje vreme.

Istovremeno, niko da objavi nešto od Neala Adamsa ili Georga Pereza.

Da bude smešnije, bio sam u Turskoj i reših da za uspomenu uzmem tamo jedan njihov strip. I opredelio sam se za Betmena, koga je crtao John Romita Jr.

Nisam ni znao da je radio i Betmena.



Znaš Turski ili je strip na ENG?
Čisto onako me zanima.



Ni jedno, ni drugo.

Volim da imam po neki strip iz raznih zemalja. Pošto ne znam turski, nisam hteo da kupim trejd, nego sam uzeo sveščicu Betmena, ne košta mnogo. Ni trejdovi nisu skupi, jeftiniji su nego u Srbiji slična izdanja.

Inače u Alanyi, teško je naći i novine, a knjižara sa knjigama (ne školskom opremom) je zanemarivo malo. Stripova tek nema. Ali postoji jedan veliki šoping mol, a u okviru njega jedna odlično opremljena knjižara, slično kao kod nas Laguna itd. Tu ima i odeljek sa stripovima. Najviše ima mangi, pa DC-ja, malo Marvela i ostalog (evropski itd).

Američki stripovi su svi na nešto manjem formatu od američkog.

Napravio sam par fotografija, ali neke nisu ispale dobro, pomerio sam telefon, pa su razmazane. Ne znam ima li neki topik za to, da kad stignem postavim neku sliku njihovih izdanja?
DiSkAcH Posted - 28/06/2022 : 05:48:28
quote:
Originally posted by alexts

Mislim da se kod nas objavljuje previše stripova koje je crtao John Romita Jr. u poslednje vreme.

Istovremeno, niko da objavi nešto od Neala Adamsa ili Georga Pereza.

Da bude smešnije, bio sam u Turskoj i reših da za uspomenu uzmem tamo jedan njihov strip. I opredelio sam se za Betmena, koga je crtao John Romita Jr.

Nisam ni znao da je radio i Betmena.



Znaš Turski ili je strip na ENG?
Čisto onako me zanima.
Mr. Bushido Posted - 27/06/2022 : 23:58:19
quote:
Originally posted by AleksandarN

Bezveze je jer su cenzurisane psovke. Mislim da to nije potrebno u ovakvom stripu.


Ništa nije cenzurirano. Tako je i u originalu.
alexts Posted - 27/06/2022 : 21:33:54
Mislim da se kod nas objavljuje previše stripova koje je crtao John Romita Jr. u poslednje vreme.

Istovremeno, niko da objavi nešto od Neala Adamsa ili Georga Pereza.

Da bude smešnije, bio sam u Turskoj i reših da za uspomenu uzmem tamo jedan njihov strip. I opredelio sam se za Betmena, koga je crtao John Romita Jr.

Nisam ni znao da je radio i Betmena.
AleksandarN Posted - 27/06/2022 : 20:13:25
Jako zabavna akciona prica nabijena adrenalinom. Nista revolucionarno samo stari dobri Paniserov haos i cistokrvna akcija. Crtez... Ultra grozan!!
Bezveze je jer su cenzurisane psovke. Mislim da to nije potrebno u ovakvom stripu.
AleksandarN Posted - 22/06/2022 : 00:00:33
quote:
Originally posted by anto

jbga
kolko je đunti kod Miše i Deše?



https://darkwood.co.rs/prodavnica/crs/punisher-1-ratna-zona/
anto Posted - 21/06/2022 : 23:40:40
jbga
kolko je đunti kod Miše i Deše?
AleksandarN Posted - 21/06/2022 : 23:38:39
quote:
Originally posted by anto

stigao u DW a nije kod Marka - zajebavaš?



Idi na DW sajt pa ces videti. Mnogo je usporio uvoz od kada je Sava prestao da vozi za Mareta (jer se zatvorila firma za koju je Sava radio). Skoro svaki dan sam kod Mareta i prevozim mu stripove koliko god mogu da pomognem na teritoriji BG-a ali nazalost, ne mogu van Srbije pa se snalazi sa spedicijom.
anto Posted - 21/06/2022 : 21:36:18
stigao u DW a nije kod Marka - zajebavaš?
AleksandarN Posted - 21/06/2022 : 21:35:31
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by AleksandarN

Uzeo danas i... jest' vala grozan crtez! Podseca me na Millerov rad na DKR i DK2 sto mi je...
Gotivim Panisera pa cu svakako procitati. Mozda bude drugaciji osecaj dok se cita.


gde si uzeo?
nema ovog Kazniše u Fordu



U DW-u. Stigao je i Tarzan svezak prvi koji tata od moje verenice juri jako dugo pa sam uporkos svemu otisao u DW. Bili su Deša i Miša tamo i sve super proslo.
"Kazniša" - budi malo manje Anto, druze!
anto Posted - 21/06/2022 : 21:31:46
quote:
Originally posted by AleksandarN

Uzeo danas i... jest' vala grozan crtez! Podseca me na Millerov rad na DKR i DK2 sto mi je...
Gotivim Panisera pa cu svakako procitati. Mozda bude drugaciji osecaj dok se cita.


gde si uzeo?
nema ovog Kazniše u Fordu
DiSkAcH Posted - 21/06/2022 : 05:44:39
Ma ne kužim da vas crtež toliko smeta, ja bi rekao da naslovna ne izgleda baš dobro, ali je unutra crtež baš OK, meni je više priča bzvz tj očito mi ne leže ovako odskul Kazniša.
knauso Posted - 20/06/2022 : 17:10:40
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by knauso

Nema veze sa Milerovim crtezom.



Mozda i nema samo mi je jednako ruzan kao Millerov crtez. Jedini Millerov crtez koji mi se dopada je Sin City serijal. Kad je crtac lenj, najbolje mu lezi apsolutni minimalizam.



I meni ne pase Miler, ali ovo je odlicno. Zato sam mislio da ne bi uporedjivao :)
Ocigledno svako ima drugacije “oko”
jagodanbg Posted - 18/06/2022 : 21:16:42
quote:
Originally posted by AleksandarN

Uzeo danas i... jest' vala grozan crtez! Podseca me na Millerov rad na DKR i DK2 sto mi je...
Gotivim Panisera pa cu svakako procitati. Mozda bude drugaciji osecaj dok se cita.


Javi kad pročitaš
Paka01 Posted - 18/06/2022 : 19:58:29
Niti je Miller lijen crtač, niti crtež u Sin Cityju odiše minimalizmom.
Na stranu to što ti se ne sviđa (naravno, ne leži sve svakome, nema smisla o tome razglabati), no neke stvari treba razlikovati. Miller je crtač čijih mnogo stripova ima neki svoj specifični izgled i teško ih je međusobno uspoređivati, makar (naravno) imaju neke zajedničke odlike. Ronin, TDKR, Daredevil, Sin City i 300 recimo, svaki ima svoje odlike koje ga čine jedinstvenim.
AleksandarN Posted - 18/06/2022 : 19:41:41
quote:
Originally posted by knauso

Nema veze sa Milerovim crtezom.



Mozda i nema samo mi je jednako ruzan kao Millerov crtez. Jedini Millerov crtez koji mi se dopada je Sin City serijal. Kad je crtac lenj, najbolje mu lezi apsolutni minimalizam.
knauso Posted - 18/06/2022 : 19:10:01
Nema veze sa Milerovim crtezom.
AleksandarN Posted - 17/06/2022 : 23:20:42
Uzeo danas i... jest' vala grozan crtez! Podseca me na Millerov rad na DKR i DK2 sto mi je...
Gotivim Panisera pa cu svakako procitati. Mozda bude drugaciji osecaj dok se cita.
alexts Posted - 13/06/2022 : 01:13:51
quote:
Originally posted by mike

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by knauso

Meni je katastrofa Stiv Dilonov crtez iz Punisher max a ne vidim da je neko za to nesto pisao :)

Ovo je vec na umetnickom nivou



Romita Jr je Mikelanđelo za Dilona.



Meni ni slucajno. Dillonov crtez je nezamenljiv. Zamisli Preachera ili Enissov run na Constantinu sa nekim drugim crtacem. Nikako. Potpuno u sluzbi scenarija, potpuno na mestu.



Sa iole talentovanijim crtačem bili bi bolji stripovi. Sa normalnim kompozicijama, bez zabušavanja i grešaka i sa više od par idiotskih izraza lica.
Kvalitetni autori bi kreativno doprinosili, ne bi samo bili "u službi".
Sad jeste "nezamenljiv" - Dillon nije živ, a stripovi su odavno nacrtani.

U neku ruku se i slažem - Dillon jeste neraskidivo vezan za Preachera, ali to ne može da važi generalno, za sve.
mike Posted - 12/06/2022 : 22:52:13
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by knauso

Meni je katastrofa Stiv Dilonov crtez iz Punisher max a ne vidim da je neko za to nesto pisao :)

Ovo je vec na umetnickom nivou



Romita Jr je Mikelanđelo za Dilona.



Meni ni slucajno. Dillonov crtez je nezamenljiv. Zamisli Preachera ili Enissov run na Constantinu sa nekim drugim crtacem. Nikako. Potpuno u sluzbi scenarija, potpuno na mestu.
ivke80 Posted - 12/06/2022 : 14:16:26
Fun, old school za vikend uzivanciju.👌
alexts Posted - 08/06/2022 : 21:40:52
quote:
Originally posted by knauso

Meni je katastrofa Stiv Dilonov crtez iz Punisher max a ne vidim da je neko za to nesto pisao :)

Ovo je vec na umetnickom nivou



Romita Jr je Mikelanđelo za Dilona.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000