forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Skenirani stripovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Siljak66 Posted - 01/07/2022 : 11:40:10
Aj sad budite iskreni i recite da li ste ikada čitali skenirane, piratizovane stripove?

Bez ikakvih linkova, moliću, to je protiv pravila ovog foruma.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 02/07/2022 : 19:13:11
Papir i samo papir!
Za stripove i knjige, novine i toalet.
Samo sto se moze opipati. Sto se moze listati, pospremiti na policu. Kakvo citanje preko ekrana Pobogu, Stephena Kinga ili Alan Forda ili Nives Celzujus...ono...
ivanl Posted - 02/07/2022 : 19:10:16
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Siljak66

Aj sad budite iskreni i recite da li ste ikada čitali skenirane, piratizovane stripove?

Bez ikakvih linkova, moliću, to je protiv pravila ovog foruma.



Aj da ne otvaram Poll...

Koji ti je nik bija ranije na forumu



gejSer
Giuda Ballerino Posted - 02/07/2022 : 13:06:04
Ne citam skenirane stripove, citam stripove u digitalnom formatu, papir je zastarijeli i neprakticni medij.
Ivan Liverpool Posted - 02/07/2022 : 09:37:55
Da. Draze mi je citati ih u fizickom izdanju, medutim kako sam student pa vecinu godine nisam doma gdje mi je kolekcija, onda cak i ove stripove koje imam u kolekciji citam preko laptopa. S druge strane, neke stripove je jedino tako i moguce citati jer se ne objavljuju na kioscima, a bas mi se Dnevnikova losa izdanja i ne nabavljuju (primjer toga je Mark koji je u Ludensu ostao neobjavljen pa novije epizode i citam samo online).
Siljak66 Posted - 02/07/2022 : 09:18:11
Ne znam, meni često Boneli izgleda odlično na skenu, pogotovo ako obraćam pažnju na crtež, a sken je velike rezolucije, mogu da vidim svaki detalj, što se tiče Američkih stripova, tu imam Marvel Unlimited i to mi nije baš toliko dobro za čitati digitalno, u poređenju s papirom i Bonelijem, mada aplikacija je dosta dobro prilagođena za čitanje na tabletu, što i praktikujem.
Jedino Francusko-Belgijsku školu nikada ne bih mogao čitati na skenu, nije mi praktično, jedino kad bi bilo neke aplikacije poput Marvel Unlimited da mogu panel po panel da gledam.
Anto_123 Posted - 01/07/2022 : 21:58:22
Čitao i čitao i sje..o oči Papir ne može zamijeniti niti jedan sken, ali tamo negdje 2003-4-5 sam nabavio komplet zagora do kraja ZS-je, komplet Martija,Mister noa, dosta Texa,Marka itd. Mislim da je bilo 5 maraka CD i oko 20-30 stripova po CD-u. Kako do tada još nije izašlo dosta toga, što nisam čitao, to mi je dobro došlo da pročitam nikad pročitano.Sad mi to sve stoji i kupi prašinu u ladici, ima barem 30-40 cd-a neki nikad pročitani, jer me taj način uživanja u stripovima više ne zanima.Papir i miris friške štampe -ZAKON-
Rogan Posted - 01/07/2022 : 18:47:26
[url=https://postimg.cc/crLWyWM9][/url]
shalilo6 Posted - 01/07/2022 : 17:15:43
Čitam, uglavnom početne brojeve serijala, ako mi se svidi kupim tiskano izdanje
kiky Posted - 01/07/2022 : 16:29:37
naravno da čitam skenirane stripove. sjajna alternativa kada zbog skupoće, rjetkoće i nedostupnosti nemožeš drugačije do željenog naslova.
Renky Posted - 01/07/2022 : 15:44:41
quote:
Originally posted by jagodanbg

Ja sam postavio link na Makondovoj temi, i nisam ni slutio da ce izazvati ovakvu lavinu...
Ja koji sam ostavio link NIKADA nisam procitao sken.
Meni taj sajt sluzi da bacim pogled na crtez pre nego sto odlucim da li cu kupiti strip.
Pri tom ti su skenovi na eng, nasi izdavaci izdaju na srpskom.
Cak i da postoji sken na srpskom nikada nisam procitao sken (bilo legalan bilo nelegalan), kupujem 'papirne' stripove



Odeš i editiraš post... skini link i gotovo.
Siljak66 Posted - 01/07/2022 : 15:42:00
quote:
Originally posted by jagodanbg

Ja sam postavio link na Makondovoj temi, i nisam ni slutio da ce izazvati ovakvu lavinu...
Ja koji sam ostavio link NIKADA nisam procitao sken.
Meni taj sajt sluzi da bacim pogled na crtez pre nego sto odlucim da li cu kupiti strip.
Pri tom ti su skenovi na eng, nasi izdavaci izdaju na srpskom.
Cak i da postoji sken na srpskom nikada nisam procitao sken (bilo legalan bilo nelegalan), kupujem 'papirne' stripove


Ja ni ne znam za to, druže.
Renky Posted - 01/07/2022 : 15:41:37
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Siljak66

Aj sad budite iskreni i recite da li ste ikada čitali skenirane, piratizovane stripove?

Bez ikakvih linkova, moliću, to je protiv pravila ovog foruma.



Aj da ne otvaram Poll...

Koji ti je nik bija ranije na forumu



Još nisi skužija?



Pa jesam nakon one priče... ali on traži iskren pristup u glasanju pa san mislija da bi moga i on biti iskren
A opet... jedno vrime nisan pratija forum tako da ne uberem ja ove sa "novim" nikom osim kad je upad sumnjiv.
Qwertz Posted - 01/07/2022 : 15:19:43
Čitao sam piratske skenove kada nisam imao štampani strip😁
jagodanbg Posted - 01/07/2022 : 15:09:17
Ja sam postavio link na Makondovoj temi, i nisam ni slutio da ce izazvati ovakvu lavinu...
Ja koji sam ostavio link NIKADA nisam procitao sken.
Meni taj sajt sluzi da bacim pogled na crtez pre nego sto odlucim da li cu kupiti strip.
Pri tom ti su skenovi na eng, nasi izdavaci izdaju na srpskom.
Cak i da postoji sken na srpskom nikada nisam procitao sken (bilo legalan bilo nelegalan), kupujem 'papirne' stripove
Siljak66 Posted - 01/07/2022 : 14:42:41
quote:
Originally posted by mezzano

Redovno čitam skenirane stripove, čak i one koje imam fizički. Na primer, kad idem negde van kuće (odmor, kraći put), lakše je pneti tablet, nego nositi sa sobom stripove. Ne bi bila loša ideja da izdavači počnu da prodaju (zvanično) skenirana izdanja svojih stripova. Verujem da bi mogli da idu sa nižom cenom.
Ne znam jedino da li bi nosilac prava to dozvolio...


Apsolutno se slažem, to je nešto što bih sigurno platio
Plus lakša dostupnost izdanja iz recimo Hrvatske kod nas u Srbiji.
mezzano Posted - 01/07/2022 : 14:33:14
Redovno čitam skenirane stripove, čak i one koje imam fizički. Na primer, kad idem negde van kuće (odmor, kraći put), lakše je pneti tablet, nego nositi sa sobom stripove. Ne bi bila loša ideja da izdavači počnu da prodaju (zvanično) skenirana izdanja svojih stripova. Verujem da bi mogli da idu sa nižom cenom.
Ne znam jedino da li bi nosilac prava to dozvolio...
manhunter Posted - 01/07/2022 : 14:25:24
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Siljak66

Aj sad budite iskreni i recite da li ste ikada čitali skenirane, piratizovane stripove?

Bez ikakvih linkova, moliću, to je protiv pravila ovog foruma.



Aj da ne otvaram Poll...

Koji ti je nik bija ranije na forumu



Još nisi skužija?
Beva Posted - 01/07/2022 : 13:26:19
Dok sam studirao čitao sam puno toga preko skenova. Kasnije sam većinu toga što mi se svidjelo u skenu nabavio printano.

Sada ne čitam skenove gotovo nikako, tu i tamo neki strip na engleskom za koji ne postoji domaće izdanje.

Ponekad za potrebe kakvog izazova (kao 10 x 10 ove godine) posegnem za skenom stripa kojeg inače ne bih kupio jer me ne zanima, kao Blek Saratoga, recimo :D
Odoakar Posted - 01/07/2022 : 13:18:57
Berserk, Fables, Fell.

Ali ne volim čitati skenirano, pogotovo kad je crtež preko dvije strane, onda prebacivaj s jedne na drugu da pohvataš ili odzumiraj toliko da ne vidiš niti jedan detalj...bzvz.
hrvoje23 Posted - 01/07/2022 : 13:13:54
Da, iako je draži 'papir'.
Hercule Poirot Posted - 01/07/2022 : 12:55:23
Da.
supermark Posted - 01/07/2022 : 12:08:36
Nikada nisam pročitao niti jedan, ako zanemarimo one koji izlaze jedino obajvljeni na internetu i nikako drugačije
velka031 Posted - 01/07/2022 : 11:59:32
Naravno.
Renky Posted - 01/07/2022 : 11:51:53
quote:
Originally posted by Siljak66

Aj sad budite iskreni i recite da li ste ikada čitali skenirane, piratizovane stripove?

Bez ikakvih linkova, moliću, to je protiv pravila ovog foruma.



Aj da ne otvaram Poll...

Koji ti je nik bija ranije na forumu
DiSkAcH Posted - 01/07/2022 : 11:48:22
Naravno da se čita.
Samo ti nisi baš shvatio poantu, konstatirano je da je nemoralno u temu gdje izdavač predstavlja svoje novo izdanje staviti link na kompletnu skeniranu verziju.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000