forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Aukcije i uvođenje Eura u HR

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jaki Posted - 13/07/2022 : 10:51:34
Što će biti s cijenama na aukciji od 01.01.2023 g.?
Hoće li automatski biti prebačene i iskazane u eurima?
Ostaće ovako kao i dosad pa ćemo preračunavat u eure?
Trebat će ručno promijenit svatko svoje aukcije?
I za koliko će se minimalno moć podizat cijene kod ostavljanja ponude s obzirom da kune više nema?
Za 0,10 eura?0,50 eura?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 01/03/2023 : 17:50:25
Velkom to Solin
tinton Posted - 01/03/2023 : 17:44:48
Poznato solinsko gostoprimstvo.
jaki Posted - 01/03/2023 : 17:15:50
opet neki sa hijeroglifima....
bing67 Posted - 01/03/2023 : 17:02:00
Personally buying from abroad and having the possibility to make payments via SEPA bank transfer for me is very convenient. It would be important for sellers to specify that they accept SEPA payments and that they ship abroad (perhaps with a tariff based on weight) so that those who buy from abroad are comfortable. It would not be bad if they also specified on LIMUNDO which sellers accept SEPA or PayPal
Poli Posted - 13/02/2023 : 16:25:34
quote:
Originally posted by jaki

jebate,sad bi i zabranili i noćno bidanje



Ili potpuna zabrana na aukcijama za 48 sata dok traje puni mjesec.


jaki Posted - 13/02/2023 : 16:20:31
jebate,sad bi i zabranili i noćno bidanje
Renky Posted - 13/02/2023 : 15:15:07
quote:
Originally posted by Odoakar

Ma sigurno je čekao do jedan iza ponoći da u zadnjih par sekundi upiše 60€.

Možda i je...al nebitno, prošlo me. Bit će još Trgovina 1 na aukcijama...ovo je treća koja mi je pobjegla.



Ali tako ti je bilo i prije. Sad bar znaš da te pripiša za 7,53 kn, ranije bi to uspija sa 1 kn.

Da. Sistem je jednostavan. Ostaviš ponudu koliko misliš da vridi artikal. I gotovo. Prođe ili ne, učinija si sve

Edit:
Sigurno je ponudija više od 41 E jer... čeka je kraj aukcije ( tako kažeš ) i nije sigurno riskira da ponudi manje jer nebi ima vrimena povećati ponudu tako da je sigurno ponudija više od one cifre po kojoj je završila aukcija. A pretpostavljam i zašto je to uradija zadnji tren
petarStripovi10 Posted - 13/02/2023 : 15:13:28
Da je prošlo za 41,50 €, druga priča.
dapazin Posted - 13/02/2023 : 15:05:52
quote:
Originally posted by Odoakar

Ja bih uveo da je maxmimalno podizanje bida u iznosu 10% trenutne ponude, ako ne i više, pa onda ne bi bilo likova koji u jedan ipo po noći dignu bid za 1€.

Je, netko mi je digao tlak bidanjem sa 40€ na 41€ usred noći, u zadnjoj sekundi aukcije.





Pa zašto nisi stavio 41 euro odmah? Mislim poanta ovakvog sustava je da ti ne može neko bidsnipeat ponudu, kao što je prije bilo - tebi je max koji bi dao 40 eura, njemu 41 - ne vidim problem. Ja na aukcijama stavim uvijek iznos s kojim sam ok, ako netko ponudi više - super, nosi.
zeljko Posted - 13/02/2023 : 13:16:04
spasio ti frajko 40 evrića
Poli Posted - 13/02/2023 : 13:00:39

Ja mislim da ste postigli da mi nametnite glavobolju.


Odoakar Posted - 13/02/2023 : 12:59:39
Ma sigurno je čekao do jedan iza ponoći da u zadnjih par sekundi upiše 60€.

Možda i je...al nebitno, prošlo me. Bit će još Trgovina 1 na aukcijama...ovo je treća koja mi je pobjegla.
ZoranC Posted - 13/02/2023 : 12:42:06
quote:
Originally posted by Odoakar

Ja bih uveo da je maxmimalno podizanje bida u iznosu 10% trenutne ponude, ako ne i više, pa onda ne bi bilo likova koji u jedan ipo po noći dignu bid za 1€.

Je, netko mi je digao tlak bidanjem sa 40€ na 41€ usred noći, u zadnjoj sekundi aukcije.



Ako je sve po starom sistemu, moze biti da je taj npr. ponudio 60 eura da bi bio siguran da ce osvojiti aukciju, a sistem digne na 41 euro, jer je premasio tvoji 40.
Edi B Posted - 13/02/2023 : 11:19:17
quote:
Originally posted by Odoakar


Je, netko mi je digao tlak bidanjem sa 40€ na 41€ usred noći, u zadnjoj sekundi aukcije.




nevaljalac koji pati od nesanice
Renky Posted - 13/02/2023 : 10:07:32
I jesi osvojio aukciju?
Odoakar Posted - 13/02/2023 : 08:18:09
Ja bih uveo da je maxmimalno podizanje bida u iznosu 10% trenutne ponude, ako ne i više, pa onda ne bi bilo likova koji u jedan ipo po noći dignu bid za 1€.

Je, netko mi je digao tlak bidanjem sa 40€ na 41€ usred noći, u zadnjoj sekundi aukcije.

Markos Posted - 13/02/2023 : 00:00:54
Dakle, da ponovimo.

Kažeš ovo: "Nigdje nisam vidio na aukcijama uživo da netko ponudu digne sa recimo 500 na 600 dolara pa da ovaj drugi kaže ... Ok, ja isto nudim 600."

Zatim kažeš i ovo (parafraziram):
"Početna cijena je 1 Euro. Ja ponudim maksimalno 6 eura, ali trenutno je cijena 1 Euro jer nema drugih ponuđača. Netko dođe i ponudi 3 eura. Po tebi, nije fer da se sad tvoja ponuda poveća za 1, na 4 eura, nego da ostane na 3."
Znači, netko je došao, podigao cijenu sa 1 na 3 dolara i ti želiš da ovaj drugi kaže "ok, ja isto nudim 3". A u prvoj tvrdnji govoriš da to nigdje u aukcijama uživo nisi vidio.

Sam sebi skačeš u usta.
sumohrvat Posted - 12/02/2023 : 23:45:19
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by sumohrvat

Istina je da je od prvog dana tako, ali više nije isto kada se ponuda povisi za jednu kn ili sada za 1 euro. Čak nije toliko ni strašno ako se to dogodi na ponudi od 25 eura, ali ako netko izjednači ponudu nekog kiosk stripa od 2 eura njemu se povisuje ponuda na 3 eura što je povećanje od 50 % te cijene. To smatram nelogičnim (nepoštenim).... Ako netko samo izjednači moju ponudu moja ponuda bi i dalje trebala biti važeća jer sam ju ponudio prvi, a ne da mi se povisuje za 1 euro.


OK, objasni mi onda kako se ovo što si ovdje napisao uklapa u ovo što si napisao prije:

"Nigdje nisam vidio na aukcijama uživo da netko ponudu digne sa recimo 500 na 600 dolara pa da ovaj drugi kaže ... Ok, ja isto nudim 600. "




Čekaj da ja iskoristim trenutak za ,😂😂😂😂
Uklapa se tako da nigdje na živim aukcijama,u aukcijskim kućama ne postoji opcija izjednačavanja ponude... Uzeo sam cifre od 500 i 600 nečega(dolara, eura,funti...)jer ovisno o vrijednosti predmeta i korak podizanja bude viši. Mogao sam uzeti za primjer bilo koju cifru i bilo koji korak povećanja. Ne možeš reći da izjednačavaš nečiju ponudu. Tako bi trebalo biti i ovdje. Ako netko izjednači moju ponudu ne vidim niti jedan razlog da se ta moja ponuda diže za 1 euro. Izjednačio je moju ponudu i nije ju prebacio. Samim time moja ponuda i dalje stoji jer sam tu cifru ponudio prvi. Ako netko želi osvojiti taj predmet treba dati ponudu koja je iznad moje. Dok se to radilo sa 1 kn nije mi upadalo u oči, ali sada kada je bid 1 euro itekako bode u oči. Pogotovo kada je riječ o jeftinijim stripovima. I to jednostavno nije fer.
tihomirduras Posted - 12/02/2023 : 13:24:35
A bio sam siguran da se ponude nisu povećavale za kunu, vjerovatno mi je ostalo nešto od tih prijašnjih aukcija gdje bi sa svojom ponudom izjednačio najvišu ponudu prvog ponuđača pa mu se ponuda i nije mogla povećati, a on bi osvojio aukciju jer je prvi ponudio iznos koji sam i ja ponudio.

🥴
Markos Posted - 12/02/2023 : 12:21:44
quote:
Originally posted by sumohrvat

Istina je da je od prvog dana tako, ali više nije isto kada se ponuda povisi za jednu kn ili sada za 1 euro. Čak nije toliko ni strašno ako se to dogodi na ponudi od 25 eura, ali ako netko izjednači ponudu nekog kiosk stripa od 2 eura njemu se povisuje ponuda na 3 eura što je povećanje od 50 % te cijene. To smatram nelogičnim (nepoštenim).... Ako netko samo izjednači moju ponudu moja ponuda bi i dalje trebala biti važeća jer sam ju ponudio prvi, a ne da mi se povisuje za 1 euro.


OK, objasni mi onda kako se ovo što si ovdje napisao uklapa u ovo što si napisao prije:

"Nigdje nisam vidio na aukcijama uživo da netko ponudu digne sa recimo 500 na 600 dolara pa da ovaj drugi kaže ... Ok, ja isto nudim 600. "

sumohrvat Posted - 12/02/2023 : 11:14:13
Istina je da je od prvog dana tako, ali više nije isto kada se ponuda povisi za jednu kn ili sada za 1 euro. Čak nije toliko ni strašno ako se to dogodi na ponudi od 25 eura, ali ako netko izjednači ponudu nekog kiosk stripa od 2 eura njemu se povisuje ponuda na 3 eura što je povećanje od 50 % te cijene. To smatram nelogičnim (nepoštenim).... Ako netko samo izjednači moju ponudu moja ponuda bi i dalje trebala biti važeća jer sam ju ponudio prvi, a ne da mi se povisuje za 1 euro.
Markos Posted - 12/02/2023 : 10:39:01
Tako je od prvog dana.

https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-bid

"Da bi dovršili slanje ponude, unesite iznos ponude i kliknite na "Pošalji"! Molimo Vas da ne ostavljate ponude ukoliko niste sigurni da zaista želite kupiti predmet za koji ostavljate ponudu. Ova ponuda predstavlja ugovor između Vas i prodavača i dužni ste ga poštovati ukoliko Vaša ponuda bude najveća. Svaka zloupotreba i neispunjavanje obaveza će se kažnjavati ukidanjem korisničkog računa i zabranom pristupa.

Važno!

Princip ostavljanja ponuda funkcionira tako da sustav sam povećava vašu ponudu sve dok ne dosegne maksimalni iznos koji ste ponudili. Npr. trenutna cijena neke aukcije je 20 €. Vi ste odlučili ponuditi maksimalno 30 € i pošaljete tu ponudu. Međutim, sustav će umjesto 30 ponuditi najmanju cijenu koja je potrebna da bi vi bili najbolji ponuđač, dakle 21 €. U slučaju da neki drugi kupac ostavi ponudu od recimo 25 €, sustav će automatski podignuti vašu ponudu na 26 € i sve tako dok netko ne ponudi više od 30 €. Samim tim nije nužno da kupac stalno prati aukciju i stalno povećava svoju ponudu, jer to sustav može odraditi sam umjesto njega."
tihomirduras Posted - 12/02/2023 : 10:26:56
Ono što je prije bilo upitno je da si mogao znati kolika je ponuda koju si ostavio i to jednostavnim bidanje po dvije kune, tipa ponudanje 20 kn za nešto i program ti je automatski nudio bid po 2kn dok nisi došao na ponudu od 20 kn onda ti je sustav automatski nudio 21kn i znao si da je najviša ponuda 20kn,e koliko sam uspio upratiti sad to više nije tako.
Imam primjer ponude za Calvina na tvojim aukcijama, ponki je prvi stavio ponudu od 5e ja sam krenuo sa 2e i opet sustav automatski diže ponudu po 2e, znači 2,4,6 i sa 6 eura sam ga prebidao, nakon toga idem probati sa istim sistemom ali počevši od 3e znači 3,5,7, dakle prije bi mi sustav nakon što sam ponudio 5e ponudio 6e i znao bi da je njegova ponuda od 5e najveća, e sad tome nije tako i sustav poslije moje ponude od 5e nudi 7e tako da je taj dio sad ok, popravljen i sad radi kako treba.
E sad što se tiče ovog što je sumo spomenuo da se nečija ponuda automatski diže za euro više, nekako mi se čini da to nije bilo tako prije, dakle ako je Pero ponudio za neki strip 10e a sumo 6e zar nebi trebala najviša ponuda biti Perina od 6e, a ne da je sustav automatski diže za euro više na 7e, jer kad bi sumo ponudio 10e aukciju bi osvojio Pero sa 10e zato što je njegova ponuda postavljena prije.
Markos Posted - 12/02/2023 : 09:09:11
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Markos




"Princip ostavljanja ponuda funkcionira tako da sustav sam povećava vašu ponudu sve dok ne dosegne maksimalni iznos koji ste ponudili. Npr. trenutna cijena neke aukcije je 20 €. Vi ste odlučili ponuditi maksimalno 30 € i pošaljete tu ponudu. Međutim, sustav će umjesto 30 ponuditi najmanju cijenu koja je potrebna da bi vi bili najbolji ponuđač, dakle 21 €. U slučaju da neki drugi kupac ostavi ponudu od recimo 25 €, sustav će automatski podignuti vašu ponudu na 26 € i sve tako dok netko ne ponudi više od 30 €. Samim tim nije nužno da kupac stalno prati aukciju i stalno povećava svoju ponudu, jer to sustav može odraditi sam umjesto njega."




Nema potrebe da se ironično lupaš po glavi. Razumijem ja što si napisao samo kažem da mi nema smisla. Jer ako neki drugi kupac izjednači moju ponudu od 25 eura( bez obzira na mojih maksimalno ponuđenih 30 eura) on nije prebidao moju ponudu od 25 eura i ona bi i dalje trebala biti najjača jer je nitko nije prebacio nego samo izjednačio, a ja sam taj od nas dvoje koji je prvi tu ponudu postavio. Nigdje nisam vidio na aukcijama uživo da netko ponudu digne sa recimo 500 na 600 dolara pa da ovaj drugi kaže ... Ok, ja isto nudim 600. Meni nema logike,nema logike još nekima sa kojima sam danas pričao privatno(ali se očito nitko ne želi javno zamjerat) tako da tvoj sajt, tvoje aukcije... Već sam odavno shvatio da ti se neda bakćat sa ovim sitnicama i da te nervira bilo kakav oblik kritike. Sve 5... Još jednom isprike za drugu primjedbu, moja greška. Krivo sam vidio preko mobitela. Laku noć.


Lupam se po glavi jer, imalo smisla ili ne, tako je od prvog dana. I sad se ti javljaš da je nelogično? Ne nervira me bilo koji oblik kritike nego me nerviraju kritike koje su neosnovane i koje mi uzimaju nepotrebno vrijeme i živce. Jer ja sam jučer potrošio skoro sat vremena istražujući tvoju kritiku, gdje je ta ponuda od 7 eura i zašto je nema i di je greška. I onda se pokaže "a joj, oprosti, krivo sam vidio".

A da se vratimo na temu, sistem ponuda itekako ima smisla. Jer tako funkcioniraju aukcije u stvarnosti. Nema "izjednačavanja", nego ako želiš pobjediti uvijek moraš ponuditi ponudu VEĆU od prethodne. Tako i ovdje, ti nudiš 25, ovaj koji je ponudio maksimalnih 30 nudi 26. Ti onda nudiš 27, on nudi 28, ti nudiš 29, on nudi 30, ti nudiš 31, on staje. Ne razumijem što tu nije jasno i što zapravo hoćeš. Ovaj primjer sa 500 na 600 je apsolutno besmislen.
jaki Posted - 12/02/2023 : 03:23:05
Zar nije uvijek tako sumo?
Prvobitna ponuda se automatski diže za 1 više dok ne dosegne konačnu moju ponudu.Ta prednost prvog koji je ostavio ponudu je samo u slučaju kad je izjednačena najviša moguća brojka prve ponude.
Ja ostavim maksimalno 30 a drugi stavi 30 i onda ja imam prednost jer sam prvi ponudija.Njemu će program ponuditi da stavi 31 a ako ne stavi ja pobijeđujem.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000