forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Čitate li Marka Russella?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Vlaadisha Posted - 25/09/2019 : 04:45:29
prvo sto sam video od njega bio je prez, i to sam uzeo zbog caldwella. u medjuvremenu je stvarnost prestigla mastu, pa je strip ostao na 6 brojeva.

medjutim, usledili su flintstones i snagglepuss, njegovi mozda najbolji radovi.

radovao sam se wonder twins, ali nesto mi nedostaje.

poslednje sto sam citao je red sonja, no nisam mogao dalje od prvog broja.

utisci?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 10/01/2024 : 23:15:49
Koje stripove je radio sa Morrisonom?
Paka01 Posted - 10/01/2024 : 22:35:20
Paquette je crtač iz kojeg se može izvući fenomenalan crtež, samo to scenarist vjerojatno treba napisati. Primjer su radovi koje je radio s Morrisonom.
naker Posted - 10/01/2024 : 22:10:14





The Incal: Psychoverse (Mark Russell, Yanick Paquette)


Najavljena je filmska ekranizacija Inkala pa u cilju promovisanja filma izlaze moderni Inkali. Psychoverse je smešten neposredno pre početka prvobitnog Inkala gde se saznaje malo više o okolnosti koje su dovele do toga da Difool u kanalizaciji pronađe famozni artefakt.

Svi likovi se ponovo pojavljuju, sve je u suštini isto samo nema Jodoa i Moebiusa, i to je veliki problem. Nema ovde ludosti, lucidnosti, silovanja uma, tarota, humora itd., fali originalnosti i revolucionarnosti jer Russel je ovo odradio kao tezgu po narudžbi. Nakon što jednom pročitate strip nemate želje da mu se vraćate jer Russel pristupa stripu kao da piše za mlađe naraštaje, sve je lepo i tačno opisano i ispričano kako slučajno ne bi došlo do zabune, autori bukvalno crtaju šta je Psychoverse, a šta je Matterverse. Inkal za početnike. Crtački prosek jer nema ovde ni Moebiusa, ni Gimeneza, ni Ladronna, ni Janjetova, tu je samo Paquette. Korektno, i ništa više od toga.

Ovaj novi Incal je u suštini za one koji ne vole Jodorowskog, ko god ceni ludorije otkačenog vrača nema ovde šta da traži. Vidim da su izašle još neke stvari iz Inkalverzuma: Simak, Dying Star, Kill Wolfhead. Ne deluju mi ove stvari uopšte zanimljive, preskok što se mene tiče.
naker Posted - 17/08/2023 : 18:57:04



Exit Stage Left: The Snagglepuss Chronicles


Crtež je morao biti bolji, ali priča oko makartizma i gej zajednice je odlična. Flintstonesi su mi i dalje nedodirljivi, ali nije ovo daleko od toga

Full osvrt link
swamp thing Posted - 12/03/2023 : 19:03:51
Nedavno se potegla (kratka) razmjena o korišćenju etabliranih likova u nekim, za njih, nekarakterističnim okruženjima ili temama. Nemam ništa protiv toga, čak štaviše, podržavam, ALI ako se i u tom novom okruženju zadrže utvrđene osnove tih likova, tj. da se taj njihov svijet protka kvalitetno s novim svijetom, novim okruženjem, da se zadrži "duh" tog lika i njegovog univerzuma.
Takav slučaj nije sa Snagglepuss-om.
Iako je u pitanju vrlo dobar uradak, kvalitetna kritika Mekartijevog lova na vještice, ovo nema nikakve veze sa crtanim filmom čije je likove Rasel samo posudio i prepravio da ispriča priču koju je mogao ispričati i sa Perom i Đurom u glavnim ulogama.
Nema tu ništa da bi se moglo reći "e, vidi kako je ovo iz crtića fino uklopio s ovom temom", "gle kako se dosjetio da to i to prilagodi u ovaj svijet" itd.
Čisto navlačenje više kupaca na ime čuvenih likova, jer ovaj strip niko živ ne bi kupio da na naslovnici piše "Miller's Chronicles" i unutra o nekom liku koji je peder u Holivudu u doba Crvene panike.
Ali svakako velika preporuka za strip (iako je lošnjikavo nacrtan, da ne pričam da mi je i nekako furry-neugodan za gledanje, mada to i odgovara, kad se uzme tema u obzir).
naker Posted - 07/01/2023 : 23:17:31
Yep, verno originalu ali uz društvenu kritiku, odlični su Flintstonesi. Drago mi je što ti se svideo strip Još samo da se svidi našim izdavačima!
Ernie Pike Posted - 06/01/2023 : 15:08:22
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by naker

Završih Flintstonese, uskoro malo detaljnije ali jednom rečju - fenomenalno. Čitajte Porodicu Kremenko ljudi, ovde ne možete pogrešiti



Jedna od najboljih stvari iz DC-eve kuhinje unazad dosta godina. Nisam ga odavno čitao, baš bi ga morao ponoviti.



Potaknut preporuka, pročitao sam Flintstones 1 i 2. Svakako su među najboljim stripovima koje sam pročitao prošle godine. Nisam čitao ništa od Russella prije, ali oduševio me je na ovom stripu. Ponajviše time da je napisao mjestimice dosta oštru društvenu satiru, ali da je pritom uspio zadržati originalni duh porodice Kremenko koji poznajemo iz djetinjstva.
izivko Posted - 12/11/2022 : 22:12:18
Die Geschichte eines Lebens (Panini, 2022) / Fantastic Four: Life story (2021) 1-6

Naslov sve govori.
Priča mi je bila prilično nezanimljiva ali izgurao sam do kraja Life Story 3, dalje nisam imao volje. Nije za mene.



Ova postavka o svemiru dobro pristaje samom stripu:
- "Prava priroda svemira nije red i smisao nego kaos i ravnodušnost"


KuntaKinte Posted - 10/11/2022 : 08:10:00
Dugo ništa novo od Russella (dobro, aj tezgica na Supermenu, koja je čak i ok), a onda dva nova serijala:

"Traveling to Mars" je možda zanimljiva ideja, ali prva sveska ne obećava nešto spektakularno, osim ako to ne krene u nekom Russellovsko sumanuto blesavomo smeru. Videćemo.

Zato nam "Billionaire Island – Cult of Dogs" donosi (možda nepotrebni) nastavak BI, ali opet, meni mami par osmeha i stvara osećaj da radosno iščekujem nove sveščice.
izivko Posted - 02/10/2022 : 22:27:09
Swamp Thing: Neue Wurzeln / New Roots 1-9 (Panini, 2022) - Russell & Hipster & Santucci



Malo sam čitao Zelenka i nisam njegov fan. Ovo sam pogledao samo zbog Russella da vidim što on nudi.

Po meni ništa posebno, može se komotno zaobići.
A malo mi ide na neku stvar i ovaj stalni sukob korporacija i čuvara zelenila. Prežvakano je to. Od mene prst dolje.

Mr. Bushido Posted - 28/09/2022 : 09:22:23
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Ova ongoing Red Sonja počela baš da smara. Prvih 12 sveski ok, posle čista tezga, nema tamo više ničeg zanimljivog...


Kod mene je baš suprotni dojam. Ovo što sam pročitao od serijala Red Sonja toliko mi se svidjelo, da čekam da Dynamite izbaci neko lijepo omnibus izdanje.
Shuckey Posted - 28/09/2022 : 08:15:57


Russell mi je jako zanimljiv, ali još nisam ništa njegovog pročitao. Stvarno se trudim ne uranjati u nove stvari dok ne riješim nepročitane stripove koje godinama gomilam.
Paka01 Posted - 24/08/2022 : 09:58:10
Şkroz je neRussellski, puno je ozbiljniji strip, no ne bih htio puno spoilati.
Ipak, nađe se tu onih njegovih klasičnih opaski vezanih za društvo, no nije stilski ni blizu ovim njegovim drugim poznatijim stripovima.
KuntaKinte Posted - 24/08/2022 : 09:15:47
Uf, sad ćeš da me nateraš da čitam Supermena.
Mada na prvi pogled deluje previše ozbiljno superherojski, neRussellski...
Paka01 Posted - 24/08/2022 : 01:35:44
Čita li itko Superman: Space Age?
Jako sam zadovoljan prvim brojem, mada uopće nisam očekivao ovakvo nešto. Sasvim netipičan strip za Russella, no dobro se snalazi.
KuntaKinte Posted - 22/07/2022 : 19:27:58
quote:
Originally posted by Vlaadisha

najavljen novi superman mini-serijal, sa allredom na crtezu
bojim se da je ovo promasaj, ni russel ni allred ne kapiraju supermana
ovi iz dc-ja su ludi ako misle da cu ovo platiti $9.99 + taxes po broju


Russela Supermen zanima verovatno koliko i mene, pa jedino šro tu može da se očekuje je da to bude neki razigrani lajt komad sa dosta finog humora, nikako neka ozbiljna superherojština.
Naravno, kao i sve od Russela, čitanje je obavezno.
Paka01 Posted - 22/07/2022 : 19:20:36
quote:
Originally posted by naker

Završih Flintstonese, uskoro malo detaljnije ali jednom rečju - fenomenalno. Čitajte Porodicu Kremenko ljudi, ovde ne možete pogrešiti



Jedna od najboljih stvari iz DC-eve kuhinje unazad dosta godina. Nisam ga odavno čitao, baš bi ga morao ponoviti.
naker Posted - 22/07/2022 : 18:35:09
Završih Flintstonese, uskoro malo detaljnije ali jednom rečju - fenomenalno. Čitajte Porodicu Kremenko ljudi, ovde ne možete pogrešiti
Vlaadisha Posted - 16/04/2022 : 17:11:08
najavljen novi superman mini-serijal, sa allredom na crtezu
bojim se da je ovo promasaj, ni russel ni allred ne kapiraju supermana
ovi iz dc-ja su ludi ako misle da cu ovo platiti $9.99 + taxes po broju
izivko Posted - 31/01/2022 : 00:48:51
Nisam čitao Russella, do sinoć.
Nekoliko njegovih kratkih priča objavljeno je u Batman: Gotham Nights (2020)

Svidjela mi se šesta. Joker svaki tjedan preuzima na sebe troškove liječenja 5 građana.
Kako podnijeti zahtjev za pomoć? Samo trebaš snimiti video u kojem izgovaraš riječ Balyuschka. Slijedi kaos.

Crtež je od Viktora Bogdanovića.

- Najoriginalniji je Benny Dalrymple.



pcoro Posted - 25/01/2022 : 20:59:34
quote:
Originally posted by Vlaadisha

snagglepuss se bavi gej zajednicom tokom makartizma





Pročitao sam Snagglepussa da i ja vidim kaki je Marc Russel i da ostanem u trendu. Priča je ok ali crtež je grozan. Onako, jedno solidno djelo, fora je što ima puno poznatih likova ali kriminalno su nacrtani. Ona jadna Marilyn
KuntaKinte Posted - 25/01/2022 : 12:26:01
Pokušavam da napišem nešto smisleno za One-Star Squadron... i ne ide.
Ajd probam drugačije: Stripovi Mark Russela su veoooooma zabavni!

Poslednjih nekoliko dana sam završio v1 Not All Robots i i dalje je to skroz ok.
Ali One-Star Squadron je level up, opet je to razigrano, razdragano, nepretenciozno, ultra zezanje sa superherojima. Jedva čekam sledeće sveske.
Isto važi i za My Bad, koji malo vuče na Mooreove Tomorrow Stories, samo što je zabavnije!
Koliko puta sam u ovom postu napisao "zabavno"? Nedovoljno!

Sledeće za čitanje mi je "Edgar Allan Poe's Snifter..."
Paka01 Posted - 07/01/2022 : 09:19:29
One-Star Squadron, sveske 1 i 2

Namjerno neću ništa dulje pisati dok ne izađe cijeli mini-serijal, no ovo mi je za sada skroz simpatično. Vidi se da je Russell bio inspiriran Giffenovim, DeMatteisovim i Maguireovim "Justice League International" kada je ovo stvarao, a to je po meni itekakvi plus. Simpatična superherojska komedija smještena u DC univerzum, za sada ide sasvim dobro i vidit ćemo di će nas odvesti. Nije mi na razini njegovih najboljih stripova, no sasvim je zabavno.
KuntaKinte Posted - 01/09/2021 : 09:00:09
Konačno nešto novo od MR: Not All Robots
Strip je, kako je Russell napisao, nastao kao reakcija na smušeni pokret NotAllMen, koji je pak nastao kao reakcija na pokret MeToo pre par godina.
Iako je tema milijardu puta prežvakana distopija (suživot robota i ljudi 2056. godine, gde su ljudi prestali da rade, pa, skoro sve poslove i došli na nivo hrčaka i "ljubimaca" robota koji rade, privređuju i zarađuju), Russell uvek dodatno zagolica maštu i svoje najveće strahove umota u zabavnu pričicu koja vas natera da razmišljate.
Prva od pet sveščica "je napolju", čekamo ostale.
swamp thing Posted - 20/07/2021 : 22:34:37
Bome Kremenkovi su vrlo dobri, preporuka i od mene :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000