forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Rok za slanje kupljenog na aukciji

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Telegram Sam Posted - 18/06/2022 : 17:09:50
Pozdrav ljudi, pitanje je da li postoji neki rok u kojem je prodavač dužan poslati artikle kupljene na aukciji?

Ispričavam se ako negdi tema postoji, nisam uspio naći.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ken2 Posted - 28/09/2022 : 15:28:35
kupujem po aukcijama i zaista postoje opravdane sumnje da postoji ekipa koja podiže cijene bez da im je cilj osvojiti strip
ima sigurno i fiktivnih kupovina kojima je cilj stvaranje dojma da je to normalna cijena, pa da se u slijedećem krugu taj strip zaista nekome i proda po sadašnjim prepumpanim cijenama
pa evo, na dževadovim aukcijama su cijene rezerve valjda na 1000 eura za pojedine zagorove kapitalce
čak je i prvi komandant mark na 3200 kn, a nije prešao rezervu
sulude cifre
ali ajde, bar će sajt zaraditi, prodalo se ili ne

i btw, pitanje za Markosa - je li član hega-kutjevo platio svoj račun za one nevjerojatne cijene rezerve za dobrim dijelom kupusaste stripove? koje, naravno, nije prodao
sumohrvat Posted - 27/09/2022 : 17:22:04
quote:
Originally posted by jaki

Ja baš ne kupujem po aukcijama pa ne pratim a druge sajtove i razne facebook grupe pogotovo ne pratim.
Ali kao što sam rekao ti kao kupac možeš samo paziti ko to radi pa ne kupovati u njih ili staviti cijenu koju si spreman maksimalno dati za neki strip.

Naravno da je i to jedno od rješenja. Ovog prvog dijela se i držim. Ovog drugog dijela je ipak malo teže jer te nekad i povuče 😂😂😂 A i bilo bi lijepo da si spreman dati karikiram 100 kn, a strip osvojiš za 50 umjesto što zbog raznih mutikaša na kraju platiš 120 kn.😂
jaki Posted - 27/09/2022 : 16:26:28
Ja baš ne kupujem po aukcijama pa ne pratim a druge sajtove i razne facebook grupe pogotovo ne pratim.
Ali kao što sam rekao ti kao kupac možeš samo paziti ko to radi pa ne kupovati u njih ili staviti cijenu koju si spreman maksimalno dati za neki strip.
sumohrvat Posted - 27/09/2022 : 16:09:25
quote:
Originally posted by Renky

Khm...

Znači li to da je sumnjivo ako ima(m) više istih i uvik koristi(m) istu fotografiju?
I redovito (mi) se prodaju ispod cijene

Ne, ali je sumnjivo ako si ekipa međusobno kupuje stripove fiktivno. Recimo, osoba A kupi strip od osobe B, a onda osoba B taj isti strip mjesec dana kasnije kupi od osobe A na drugim aukcijama na drugom sajtu.
Šta se pravite ludi i čudom se čudite.... Ljudi bi se jebali za kunu pa se sad netko čudi jer ima nepoštenih na aukcijama koji si međusobno podižu cijene
Renky Posted - 27/09/2022 : 15:34:17
Khm...

Znači li to da je sumnjivo ako ima(m) više istih i uvik koristi(m) istu fotografiju?
I redovito (mi) se prodaju ispod cijene
sumohrvat Posted - 26/09/2022 : 23:27:23
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:

Sorry, sumo, ali to su naklapanja
Eto Markos će sve takve banirati isti čas sa aukcija, samo mu pošalji tko su takvi
Naravno, nećeš...

Naklapanja? To stvarno misliš ili čisto pišeš da ispoštuješ šefa? Jesu bila naklapanja i kad sam pisao da ljudi podizanjem uloga po dvije kune mogu doći do točnog iznosa kojeg je netko ponudio na aukciji ili ? Ti kao da živiš na nekom ružičastom oblaku pa se praviš tošenka i ne vidiš nepravilnosti na aukcijama. Iste grupe ljudi po nekoliko puta u krug prodaju jedan te isti strip. Neće nitko nikog banirati kao što nije niti do sada. A i zašto bi... Strip se proda za više para, veća provizija gazdi. Da se ne lažemo...

Kao što rekoh, nisi naveo tko su ti koji varaju narod...

Ma daj me ne jebi... Ti si ok lik koliko sam te upoznao, veseljak. Diskach mi te je puno nahvalio... Ali ti kao da živiš na nekom ružičastom oblaku i ne vidiš loše stvari koje se rade pred nosom. Gotovo da nema redovitijeg prodavača na aukcijama koji iza sebe nema nekoliko pomagača koji mu podižu cijenu stripova. Izvan ovog sajta postoji nekoliko drugih sajtova za prodaju stripova. Sam facebook ima barem pedesetak ozbiljnijih grupa u kojima se prodaju stripovi. I jednostavno ne možeš ne primjetiti da ista ekipa iste stripove prodaje u krug dok se ne upeca netko i strip ne postigne zadovoljavajuću cijenu.
jaki Posted - 26/09/2022 : 14:14:38
quote:
Originally posted by giant
jbg, ja sam to i prihvatio. Jednostavno ponudim toliko, koliko sam spreman platiti. I nema sekirancije, koliko me ono tuče po džeparcu.

Ovo je jedina obrana od nabidavanja cijena.
Sačekaš zadnju minutu i staviš koliko misliš dati i gotovo.
giant Posted - 26/09/2022 : 13:58:09
Oni, koji dosta kupuju(jemo) na aukcijama znamo, da to što "sumohrvat" priča u dosta primjera drži vodu. O tome se vodila rasprava već nekoliko puta, valjda nismo toliko glupi, da posle toliko godina učestvovanja na aukcijama ne zapazimo pojedine indice namještanja što se konačne cijene tiče.
Ali mislim da nemamo direktno utjecaj na to, to je bilo i biče, je kako je, jbg, ja sam to i prihvatio. Jednostavno ponudim toliko, koliko sam spreman platiti. I nema sekirancije, koliko me ono tuče po džeparcu.
supermark Posted - 26/09/2022 : 08:20:36
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:

Eto Markos će sve takve banirati isti čas sa aukcija, samo mu pošalji tko su takvi
Naravno, nećeš...

Naklapanja? To stvarno misliš ili čisto pišeš da ispoštuješ šefa? Jesu bila naklapanja i kad sam pisao da ljudi podizanjem uloga po dvije kune mogu doći do točnog iznosa kojeg je netko ponudio na aukciji ili ? Ti kao da živiš na nekom ružičastom oblaku pa se praviš tošenka i ne vidiš nepravilnosti na aukcijama. Iste grupe ljudi po nekoliko puta u krug prodaju jedan te isti strip. Neće nitko nikog banirati kao što nije niti do sada. A i zašto bi... Strip se proda za više para, veća provizija gazdi. Da se ne lažemo...

Kao što rekoh, nisi naveo tko su ti koji varaju narod...
manhunter Posted - 26/09/2022 : 07:29:51
quote:
Originally posted by Telegram Sam

Jedno pitanje u vezi aukcija - da li postoji slučajno mogućnost ostavljanja nekakve bilješke na nekoj aukciji koju pratim, a da je ja slučajno ne vidim?

Ja ne razumem pitanje...
sumohrvat Posted - 26/09/2022 : 00:46:28
quote:

Naravno, nećeš...

supermark Posted - 24/09/2022 : 11:38:37
Naravno, nećeš...
sumohrvat Posted - 24/09/2022 : 09:12:04
quote:

Nepravdu?
Ponudi koliko si spreman platiti i to je to
Onaj drugi ce napraviti isto i neka pobijedi onaj tko ponudi više
O kakvoj nepravdi vi pričate? 🤦‍♂️

U nepravdi da onaj drugi često bude u dogovoru sa onim koji i prodaje pa ti izmuze puno više para nego što bi potrošio. Ako prođe super, ako ne prođe onda ga prodaje ovaj drugi.... Pa pune su aukcije likova koji u isto vrijeme isti naslov(ne isti strip) i kupuju i prodaju. Pune aukcije istih likova koji si međusobno kupuju iste stripove i podižu cijene.... Ali se godinama zatvara oči pred mnogim nepravilnostima na aukcijama...
Telegram Sam Posted - 08/09/2022 : 16:36:31
Jedno pitanje u vezi aukcija - da li postoji slučajno mogućnost ostavljanja nekakve bilješke na nekoj aukciji koju pratim, a da je ja slučajno ne vidim?
Telegram Sam Posted - 08/09/2022 : 11:02:40
Vrhunski👌👌
supermark Posted - 08/09/2022 : 10:57:37
Da, to je sve što su izdali
10 mrcina od 3kg svaka
Telegram Sam Posted - 08/09/2022 : 10:29:30
Slab sam na Conana haha. Jel ima samo tih 10 izdanja ili?
supermark Posted - 07/09/2022 : 23:47:45
Standardni Konan na mega formatu
Volim Konana pa mi je ovo DK izdanje fenomenalno, od korica, preko dodataka, pa do crteža
jaki Posted - 07/09/2022 : 21:24:55
Težak!
Telegram Sam Posted - 07/09/2022 : 21:22:57
Konan od Darkwooda jaooo. Nisam bio ni svjestan da to postoji. Kakav je?
supermark Posted - 26/08/2022 : 10:38:56
Princ Valijant smješten među prijatelje

supermark Posted - 26/08/2022 : 10:36:31
Evo priča privedena kraju
Kupljeno 14.06.22.
Finalizirano 25.08.22.

Svima piće na moj račun!
Hercule Poirot Posted - 25/07/2022 : 08:49:42
Svatko ima svoj stil.Moglo bi se o iskustvima s prodavačima otvoriti i poseban topic.
shalilo6 Posted - 25/07/2022 : 08:39:29
quote:
Originally posted by logo111

I meni je tako već dva tjedna po mojoj uplati nabavlja strip koji mi je prodao. Sad se više ni ne javlja. A očito nam je isti prodavač - Jesse Pinkman

Isti je i kad kupuje tako da mislim da je to sve stvar lijenosti, treba mu malo više vremena ali sve riješi.
logo111 Posted - 23/07/2022 : 18:27:46
quote:

Logo, ti dobio svoje?

Nisam. Malo se iskompliciralo. Jednog od kupljenih stripova ne može isporučiti. U međuvremenu sam otišao na ljetovanje pa sam ja morao prolongirati slanje pošiljke. Ali barem smo ostvarili neki kontakt i dogovor. Nadam se da će sve biti OK.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000