forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najbolja komunikacija izdavaca sa kupcima

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 25/07/2022 : 10:02:04
Pozdrav svima.

Ko vam ima najbolju komunikaciju sa kupcima? Nakon glasa molim da obrazlozite zasto. Sta vam se svidja itd.

Takodje bi bilo dobro iskomentarisati i ostale. Ovaj topic bi trebalo da posluzi svima da se unapredi komunikacija.

Jedan izdavac trazi feedback, dobro podnosi i kritiku a drugi ne. Neki izdavaci jednostavno ignorisu kontakt sa kupcima, drugi se obrusavaju na kritike itd.

Citiracu samo Cercila: "Criticism may not be agreeable, but is necessary. It fulfils the same function as pain in the human body. It calls attention to an unhealthy state of things"
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
emirem Posted - 26/07/2022 : 16:14:29
Osobno sa LL sam imao dobar comm preko mailova svezi narudzbi, rezervacija kad su izdanja trebala izaci, pa sve to iz frke da se ne rasproda. Svaka im cast na fleksibilnosti.

Fibra kao izdavac ima isto dobar rejting prema onome sto sam citao kako drugi forumasi kupuju online na fibrinom sajtu i nikome nije izgubljena kutija Bonite i Chiquite. 😁 Ipak kupuju na kile.

Od Fibre kod Raula i u Skabu uvijek kupim neko njihovo izdanje kad sam u Zabregu, ne?
tihomirduras Posted - 26/07/2022 : 15:13:55
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by tihomirduras
Upravo si to i trebao napraviti, jer kao što si i sam rekao,Marko je i vlasnik foruma i praktički je uvijek dostupan svima i svakome za upite i objašnjenja, teško da možeš zamisliti bolju komunikaciju sa prodavačem,
a bilo bi puno zanimljivije vidjeti kako bi bilo raspoređeni tih 49 glasova za Fibru na ostale.
Pošto sam samo na ovom forumu prisutan meni je ovo što radi Golconda sasvim pristojno i za svaku pohvalu.



Slazem se sa tobom. Sad smo pametniji. Ali sam zaboravio Colta takodje da ubacim. Provukao se ispod radara. :)



Tko radi taj i griješi
sawitch Posted - 26/07/2022 : 11:56:49
quote:
Originally posted by tihomirduras
Upravo si to i trebao napraviti, jer kao što si i sam rekao,Marko je i vlasnik foruma i praktički je uvijek dostupan svima i svakome za upite i objašnjenja, teško da možeš zamisliti bolju komunikaciju sa prodavačem,
a bilo bi puno zanimljivije vidjeti kako bi bilo raspoređeni tih 49 glasova za Fibru na ostale.
Pošto sam samo na ovom forumu prisutan meni je ovo što radi Golconda sasvim pristojno i za svaku pohvalu.



Slazem se sa tobom. Sad smo pametniji. Ali sam zaboravio Colta takodje da ubacim. Provukao se ispod radara. :)
alexts Posted - 26/07/2022 : 11:43:24
Nema li SA produkciju strip albuma? (Mada nije eksplicitno naveden u anketi, uz Ludens)
Paka01 Posted - 26/07/2022 : 11:31:36
quote:
Originally posted by kiky

ja sam dao glas ludensu kao support...

razumijem da ovi skupi i tvrdoukoričeni izdavači moraju imati neku komunikaciju sa krajnjim kupcima jer su tu velike cijene u pitanju, opseg i oblik izdanja su važni njihovoj vrsti kupaca, kao i želja da se zna sudbina nekog serijala, a i ograničeniji su im kanali prodaje.

ali, brate... kakvu komunikaciju vi želite sa kiosk izdavačem kao što je SA/ludens? koji u nezahvalnim i izazovnim vremenima gura kiosk strip, na lošem papiru i lošem prijevodu, ali po još uvijek (relativno) pristupačnoj cijeni. kakva pitanja vi njima postavljate? što vas tu zanima? "zašto dylan ide dvomjesečno?" "kako može dampyr specijal na kiosk, a redovni ne?" "gdje je marti misterija?" "hoće li reprint reprinta uskoro...?" ne razumijem. ja sam od onih koji su sasvim zadovoljni njihovom najavom izdanja ovdje na forumu, ostalo me ništa ne zanima. a zašto bi? jer mi je sve ostalo jasno!



Amen.
tihomirduras Posted - 26/07/2022 : 11:27:57
quote:
Originally posted by sawitch

Rezultati glasanja:

Fibra 49
Golkonda 9
Ludens 5
Libellus 3
Komiko 2
Veseli cetvrtak 2

Ako Fibru izuzmemo zbog foruma i konstantne prisutnosti Markosa
dolazimo do interesantnih stvari:

1. Golkonda druga. Jasno se vidi da su od starta krenuli kako valja, ne reaguju burno na kritike, obavestavaju kupce i odgovaraju na dosta pitanja.
2. Ludens 5 glasova. Ocigledno imamo 7% glasaca koji se zajebavaju. :) Ili su zadovoljni samo najavom izdanja. Posto tu komunikacija osim licne ne postoji.
3. Libellus 3. Tu sam ocekivao vise. Jer oni preko svog foruma takodje imaju jako dobar odziv prema svojim kupcima. Redovno odgovaraju na sva pitanja. Ali ocigledno onaj izostanak adekvatne reakcije na kritike umanjuje rezultat.
4. Komiko 2. Vuk stvarno takodje ima odlicnu komunikaciju sa kupcima. Jedino je manje jezgro njegovih kupaca od Golkondinog npr. A i ne daje mnogo razloga za kritiku tako da ni ne dolazi u iskusenje da pizdi :)
5. Veseli cetvrtak 2. "Nije srecan onaj ko najvise ima vec onaj kome najmanje treba" :) Misljenja sam da je neki istorijat komunikacije VC prema kupcima stvarno los i da bi tu trebalo poraditi znacajnije. Lako je podjebavati ali treba biti drugaciji.




Upravo si to i trebao napraviti, jer kao što si i sam rekao,Marko je i vlasnik foruma i praktički je uvijek dostupan svima i svakome za upite i objašnjenja, teško da možeš zamisliti bolju komunikaciju sa prodavačem,
a bilo bi puno zanimljivije vidjeti kako bi bilo raspoređeni tih 49 glasova za Fibru na ostale.
Pošto sam samo na ovom forumu prisutan meni je ovo što radi Golconda sasvim pristojno i za svaku pohvalu.
Hercule Poirot Posted - 26/07/2022 : 11:12:12
quote:
Originally posted by kiky

ja sam dao glas ludensu kao support...

razumijem da ovi skupi i tvrdoukoričeni izdavači moraju imati neku komunikaciju sa krajnjim kupcima jer su tu velike cijene u pitanju, opseg i oblik izdanja su važni njihovoj vrsti kupaca, kao i želja da se zna sudbina nekog serijala, a i ograničeniji su im kanali prodaje.

ali, brate... kakvu komunikaciju vi želite sa kiosk izdavačem kao što je SA/ludens? koji u nezahvalnim i izazovnim vremenima gura kiosk strip, na lošem papiru i lošem prijevodu, ali po još uvijek (relativno) pristupačnoj cijeni. kakva pitanja vi njima postavljate? što vas tu zanima? "zašto dylan ide dvomjesečno?" "kako može dampyr specijal na kiosk, a redovni ne?" "gdje je marti misterija?" "hoće li reprint reprinta uskoro...?" ne razumijem. ja sam od onih koji su sasvim zadovoljni njihovom najavom izdanja ovdje na forumu, ostalo me ništa ne zanima. a zašto bi? jer mi je sve ostalo jasno!



Istu kao i sa svakim drugim.
kiky Posted - 26/07/2022 : 11:02:29
ja sam dao glas ludensu kao support...

razumijem da ovi skupi i tvrdoukoričeni izdavači moraju imati neku komunikaciju sa krajnjim kupcima jer su tu velike cijene u pitanju, opseg i oblik izdanja su važni njihovoj vrsti kupaca, kao i želja da se zna sudbina nekog serijala, a i ograničeniji su im kanali prodaje.

ali, brate... kakvu komunikaciju vi želite sa kiosk izdavačem kao što je SA/ludens? koji u nezahvalnim i izazovnim vremenima gura kiosk strip, na lošem papiru i lošem prijevodu, ali po još uvijek (relativno) pristupačnoj cijeni. kakva pitanja vi njima postavljate? što vas tu zanima? "zašto dylan ide dvomjesečno?" "kako može dampyr specijal na kiosk, a redovni ne?" "gdje je marti misterija?" "hoće li reprint reprinta uskoro...?" ne razumijem. ja sam od onih koji su sasvim zadovoljni njihovom najavom izdanja ovdje na forumu, ostalo me ništa ne zanima. a zašto bi? jer mi je sve ostalo jasno!
sawitch Posted - 26/07/2022 : 09:51:34
Rezultati glasanja:

Fibra 49
Golkonda 9
Ludens 5
Libellus 3
Komiko 2
Veseli cetvrtak 2

Ako Fibru izuzmemo zbog foruma i konstantne prisutnosti Markosa dolazimo do interesantnih stvari:

1. Golkonda druga. Jasno se vidi da su od starta krenuli kako valja, ne reaguju burno na kritike, obavestavaju kupce i odgovaraju na dosta pitanja.
2. Ludens 5 glasova. Ocigledno imamo 7% glasaca koji se zajebavaju. :) Ili su zadovoljni samo najavom izdanja. Posto tu komunikacija osim licne ne postoji.
3. Libellus 3. Tu sam ocekivao vise. Jer oni preko svog foruma takodje imaju jako dobar odziv prema svojim kupcima. Redovno odgovaraju na sva pitanja. Ali ocigledno onaj izostanak adekvatne reakcije na kritike umanjuje rezultat.
4. Komiko 2. Vuk stvarno takodje ima odlicnu komunikaciju sa kupcima. Jedino je manje jezgro njegovih kupaca od Golkondinog npr. A i ne daje mnogo razloga za kritiku tako da ni ne dolazi u iskusenje da pizdi :)
5. Veseli cetvrtak 2. "Nije srecan onaj ko najvise ima vec onaj kome najmanje treba" :) Misljenja sam da je neki istorijat komunikacije VC prema kupcima stvarno los i da bi tu trebalo poraditi znacajnije. Lako je podjebavati ali treba biti drugaciji.
lwood Posted - 26/07/2022 : 08:35:10
Fibra tj Markos. Bez konkurencije.
alexts Posted - 25/07/2022 : 23:37:06
Fibra vrh, VČ dno tabele.

Komiko pri vrhu.

Phoenix Press pri dnu.

DW u fazi krize bio nisko. ČK može bolje.
cronos six Posted - 25/07/2022 : 22:54:55
Fibra,Libelus,Golkonda-Najbolji!!!
V.cetvrtak-ja i samo ja...
Ludens-izgubljeni u vremenu i prostoru...
jagodanbg Posted - 25/07/2022 : 22:29:56
😂
Betmen987 Posted - 25/07/2022 : 21:47:36
Kod komika i fibre razgovaram s prijatnim ljudskim bićima, kod Čarobne knjige s veštačkom inteligencijom, a kod Veselog Četvrtka s osobom koja smatra da si niža rasa i kreten..
sawitch Posted - 25/07/2022 : 18:56:49
quote:
Originally posted by ReemCP

Čovjek ti super odgovorio (prethodno ti sve fino pojasnili kako funkcionira tisarski stroj i da možeš uvijek zamijenit svoj primjerak):

quote:
Ako sam jednom s tobom pisao o ovoj temi, pojasnio ti, slikom pokazao da ima dobrih primjeraka, zamolio te da zamjeniš ako te smeta... što misliš da bih dodatno mogao napisati?
Ti se ponovo ubacuješ u istu temu, navodiš da je riječ o defektu i insinuiraš da se na to ne pazi, ne gleda, te predlažeš da se napravi "šablon"!?
To sve skupa nema veze s dobronamjernom kritikom. Ne mora nužno biti ni zlonamjerna, ali je svakako glupost. Iz neznanja ili čega već.




Vidi, ja radim sa ozbiljnim klijentima i znam sta znaci defekt i odnosi. Poentu si promasio kao i Dado onda. Nije da je meni smetalo, nisam ni menjao strip, vec sam predlozio sablon za proveru. Kada se desi reklamacija donosis korektivne mere (u ovom slucaju zamena) i preventivne mere (nesto da se spreci ponavljanje iste greske, u tom slucaju sablon). Kad ne razumes onda kazes da ne razumes pa objasnim a ne pretpostavljas da sam zlonameran.
Hercule Poirot Posted - 25/07/2022 : 18:11:31
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Trenutno Ludens ima 4 glasa za sjajnu i primjerenu komunikaciju s kupcima. Mda...


Još mi je jači jedan glas za VČ Ko mu ga je dao? Pergam



verab Posted - 25/07/2022 : 18:09:59
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Trenutno Ludens ima 4 glasa za sjajnu i primjerenu komunikaciju s kupcima. Mda...


Još mi je jači jedan glas za VČ Ko mu ga je dao? Pergam
Hercule Poirot Posted - 25/07/2022 : 18:06:40
Trenutno Ludens ima 4 glasa za sjajnu i primjerenu komunikaciju s kupcima. Mda...
teller Posted - 25/07/2022 : 17:56:06
quote:
Originally posted by mmihoci

Zato ja lijepo Zlatku iz Babilona prepuštam "zadovoljstvo" komunikacije s izdavačima i od njega direkt kupujem stripove.
Cijena mi ista kao i kod izdavača a Ludens 10% jeftiniji od kioska. Dostava besplatna. Pakiranje "atomsko". Odnos profi.

Mada nikad nisam imao loša iskustva niti s nekom drugom striparnicom ili izdavačem.



Ti je ok.. ali tako nema covjek čemu prigovarati...dosada živa..
mmihoci Posted - 25/07/2022 : 17:20:00
Zato ja lijepo Zlatku iz Babilona prepuštam "zadovoljstvo" komunikacije s izdavačima i od njega direkt kupujem stripove.
Cijena mi ista kao i kod izdavača a Ludens 10% jeftiniji od kioska. Dostava besplatna. Pakiranje "atomsko". Odnos profi.

Mada nikad nisam imao loša iskustva niti s nekom drugom striparnicom ili izdavačem.
Deers Posted - 25/07/2022 : 15:51:37
VČ, potrebna je posebna vrsta zena da bi se uopće odgovaralo na neke od upita, ucjenjivanje nekupovinom neću ni komentirati. Šteta što ti komentari ne pomažu nego još jače raspire maštu čitatelja.
manhunter Posted - 25/07/2022 : 15:47:55
quote:
Originally posted by Paka01

Šta je to toliko loše kod Ludensa? Oni uopće nemaju komunikaciju s kupcima, ne znam kako onda to uopće mjeriti i uspore&ivati s drugima. Puno je gore kad komunilacija postoji ali je loša, nekvalitetna, ratoborna i zajedljiva.



Upravo zato sam napisao da je VČ najgori, a da ih LU u stopu prati.
teller Posted - 25/07/2022 : 15:27:42
Nek samo Ludens po starom, ne zameram jim manjak komunikacije nimalo... , bar dok izbace 10 stripova mjesečno...
prop_ovednik Posted - 25/07/2022 : 14:38:38
Od Ludensa nikad drito ništa nisan uzima, ali što se mene tiče, neka poživi i on i njegovi stripovi, što duže...
Paka01 Posted - 25/07/2022 : 14:28:32
Šta je to toliko loše kod Ludensa? Oni uopće nemaju komunikaciju s kupcima, ne znam kako onda to uopće mjeriti i uspore&ivati s drugima. Puno je gore kad komunilacija postoji ali je loša, nekvalitetna, ratoborna i zajedljiva.

Nije baš da sam čest klijent, ali mislim da ljudi nepravedno pljuju po Ludensu. Mislim da su oni jedina karika koja još drži stripove za "široke mase" koje po okej cijenama može kupiti svatko, od osnovnoškolca do penzionera.

Količina naslova koju izbacuju nije mala ni zanemariva, iz miseca u misec, iz godien u godinu guraju naprid... Uz dužno poštovanje ostalim izdavačima, rekao bih da ako umre Ludens, umrijeti će i strip u Hrvatskoj.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000