forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Paka01 Posted - 18/08/2009 : 20:09:34
Ajd, zanima me koliko nas tu ima, ljubitelja heavy metala i sličnih pravaca

Šta se sluša u zadnje vrime, ide li se na koncerte, kupuju li se cdovi? Ja sam se u zadnje vrime zakačio na novi Amorphis potpuno da bi se nakraju razočara kad su otkazali koncert u Zagrebu, a jedan su mi od dražih bendova.

Uglavnom, eto, pišite, preporučajte i tako to ako ima volje itko...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
emirem Posted - 15/09/2022 : 14:16:59
quote:
Originally posted by Paka01

Jebote život, 200 ljudi je premalo... Ja ih planiram otić vidit za malo više od misec dana u Zagreb, nadam se da će bit više ljudi.Helloween trenutno radi turneju sa sva tri vokala

Šta se Sepulture tiče, dobri su uživo skroz... To je ova turneja sa Sacred Reich i Crowbar?

Kakav status imaju u rock povijesti premalo, bas me cudi.
Ove H&H poznajem, mislim cuo sam za njih, ali nije moja brija,sinoc sam malo poslusao, ono ok, ispred mene ekipa kao gremlini skacu, haha, otisao po panaché i u salu do Heepovaca. Sepulturu cu ici slusat, jer njih znam od prije. Kolega mi bolje poznaje ovo podrucje,prati sve, vokale itd, ali idem radi drustva tek toliko. Imam u autu na sticku best off, pa cu se pripremiti. Rahamatata!
Paka01 Posted - 15/09/2022 : 10:41:57
Ček, ti si u Luksemburgu znači?
Jebote život, 200 ljudi je premalo... Ja ih planiram otić vidit za malo više od misec dana u Zagreb, nadam se da će bit više ljudi. S druge strane, moram biti iskren i reći da sam morao birati između Helloween+HammerFall kombinacije i Uriah Heepa, mislim da bi ipak otišao na H+H... Helloween trenutno radi turneju sa sva tri vokala, to je nešto što bi strašno volio vidit.

Šta se Sepulture tiče, dobri su uživo skroz... To je ova turneja sa Sacred Reich i Crowbar? Ako ništa, Crowbar se isplati pogledati, fenomenalni su uživo. Sacred Reich nisam gledao, al volio bih.
emirem Posted - 15/09/2022 : 09:45:54
Sinoc "Uriah Heep" 50 godina special edition.
Bilo oko 200 ljudi, za band legendarnog statusa premalo. Istovremeno u drugoj sali bili "Halloween" i "Hammerfall" otisao prije Heepa malo cuti, ali prejako za mene, nisam taj tip. U 11om cu ici slusat "Sepulturu" sa kolegom iako nisam nesto za ionako nemam nista do proljeca nikakav koncert.
Drugi mjesec "Deep Purple",ako ne odgode i treci put.

NESVRSTANI Posted - 10/09/2022 : 16:01:31
quote:
Originally posted by Cromwell

Ozbiljno? Sjećaš li se možda koje godine su to svirali?
Jedan stariji metalac mi je davnih dana pričao da niti malo ne cijeni Obituary jer su navodno trebali ranih devedesetih doć sa Carcassom ali su se uspapčili zbog rata.

Mene ovo za Anthrax ne čudi. Vremena su se promijenila da, pogotovo zato što su turneje bendovima zapravo jedini prihod jer već godinama se od prodaje albuma ne zarađuje ništa. Tako da ako im je računica nategnuta ili u minusu- sasvim je jesno da je otkazivanje neminovno. Vrijeme kad se sviralo zbog fanova i ideala je davno prošlo, barem za velike bendove koji iza sebe imaju mašineriju i logistiku koju treba platiti. Jebatga...

Ovo u Dubrovniku je bilo prije dvadesetak godina.
Ne sićan se više točno, ali mislin da su tribali doć sa Dismember i Napalm death taman prid kraj rata pa su otkazali jer ih je bilo prpa.
Carcass je 1992. svira u Puli, mislin da Obituary nije bija u toj kombinaciji.
Paka01 Posted - 06/09/2022 : 13:22:16
Nego, za ravo 20 dana je Opeth u Zagrebu, ide li tko? Setlista je (za sada) čak sasvim pristojna, ne mogu se požaliti. Možda bih zamijenio dvije stvari i to je to.

https://www.setlist.fm/setlist/opeth/2022/fernhill-farm-compton-martin-england-1bb33550.html

Paka01 Posted - 06/09/2022 : 11:56:41
quote:
Originally posted by Cromwell

Jedan stariji metalac mi je davnih dana pričao da niti malo ne cijeni Obituary jer su navodno trebali ranih devedesetih doć sa Carcassom ali su se uspapčili zbog rata.

Bože sačuvaj idiotskog stava.
Cromwell Posted - 06/09/2022 : 10:43:58

Mene ovo za Anthrax ne čudi. Vremena su se promijenila da, pogotovo zato što su turneje bendovima zapravo jedini prihod jer već godinama se od prodaje albuma ne zarađuje ništa. Tako da ako im je računica nategnuta ili u minusu- sasvim je jesno da je otkazivanje neminovno. Vrijeme kad se sviralo zbog fanova i ideala je davno prošlo, barem za velike bendove koji iza sebe imaju mašineriju i logistiku koju treba platiti. Jebatga...
NESVRSTANI Posted - 06/09/2022 : 00:06:20
Kako se sve prominilo u zadnjih 20 godina.
Danas se lova mlati na turnejama, prije su turneje bile prvenstveno promocija.
Prije dvadesetak godina san svira u Dubrovačkon klubu Orlando, i ćakulamo sa ljudima i gledamo plakate ko in je sve do sad svira, i vidin Obituary???
Kažu ljudi da su tražili manje od Pipsa. I stvarno, bili su na nekoj promotivnoj turneji, na putu za Grčku su stali u Dubrovnik. Mislin da su na kraju svirali za 500 Eura, jer su in ovi mogli toliko ponudit, al su in rekli da mogu ostat par dana u Dubrovniku i da mogu spavat u Orlandu jer je to bila stara bolnica pa je bilo soba. Zato su posli i za vrime koncerta na CDovima, majicama, i ostalin pizdarijama zaradili bar 10 puta toliko.
NESVRSTANI Posted - 05/09/2022 : 23:52:59
"Tehnički problemi" su univerzalan izgovor.
Strah me ovoga šta Paka piše. Gleda san ih samo ka predgrupu Slayeru, baš san ih tija vidit ka hedlajnere u manjen prostoru. Festivali mi se čine budućnost.
fler Posted - 05/09/2022 : 22:36:36
Ma, pitam jer se sjećam razočaranja otkazivanjem Metallice u ZG
kad su kao razlog navedeni "tehnički problemi" -
pa se kasnije (neslužbeno, doduše, ali nije nimalo nategnuto
jer je koncert bio prebačen u manji prostor)
ispostavilo da su odbili svirati (ne znam tko, menadžment ili sam bend)
pred manje ljudi nego je planirano.

Ali OK, da je kod Anthraxa nešto u tom stilu -
otkazali bi valjda koncert, ne i cijelu turneju.
Jbg, više sreće drugi put.
NESVRSTANI Posted - 05/09/2022 : 21:26:51
quote:

Kao poskupljenje troškova prijevoza, transporta i logistike. Mislim, jasno mi je, definitivno je to istina, al daj me nemoj jebat da se ne isplati uopće. Ostavili su Veliku Britaniju (ili samo Englesku, ne sjećam se) jer na manjoj udaljenosti mogu pokriti više gradova, al života ti Anthrax nije bend koji će privući samo 100-200 ljudi pa da se ne isplati. Tu bi cila horda ljudi došla. Otkazivanja turneja se malo po malo sve češće događaju i strah me da na kraju ne ostanemo samo na festivalima kroz 5-10 godina. Mislim, super su i festivali, al ništa ne može nadmašit koncert srednje veličine u zatvorenom prostoru.

Upravo to.

Duplo mi je krivo jer je mali radija cili osmi misec u dućanu u kvartu. Radija je jer je tija novi bas, a sa ostatkon love nan je tija financirat Anthrax. Nije mi ništa govorija nego me iznenadija 2 dana prije nego su otkazali
Paka01 Posted - 05/09/2022 : 21:16:55
Kao poskupljenje troškova prijevoza, transporta i logistike. Mislim, jasno mi je, definitivno je to istina, al daj me nemoj jebat da se ne isplati uopće. Ostavili su Veliku Britaniju (ili samo Englesku, ne sjećam se) jer na manjoj udaljenosti mogu pokriti više gradova, al života ti Anthrax nije bend koji će privući samo 100-200 ljudi pa da se ne isplati. Tu bi cila horda ljudi došla. Otkazivanja turneja se malo po malo sve češće događaju i strah me da na kraju ne ostanemo samo na festivalima kroz 5-10 godina. Mislim, super su i festivali, al ništa ne može nadmašit koncert srednje veličine u zatvorenom prostoru.

Šta se Mgle tiče, sori fler, nisam ništa slikavao. Nisam baš dugo bio na metal koncertu nekog profesionalnog benda (zadnji mi je bio Rhapsody of Fire u Šibeniku 2020., taman pred lockdown) tako da sam se samo smjestio po sredini dvorane i uživao. Zvuk je bio iznenađujuće dobar, to se ne događa često u Boogaloou na metal koncertima, a bend je bio baš prvoklasan. Kažem, jedina zamjerka je šta su prekratko svirali, ali zato je ovo što su odsvirali bilo za 5!
NESVRSTANI Posted - 05/09/2022 : 19:41:51
quote:
Originally posted by fler

A zna li se konkretan razlog otkazivanja?

@Paka

Ajde super!
Imaš koju fotku?

Konkretan razlog su "tehnički problemi".
Odnosno pare.
fler Posted - 05/09/2022 : 17:55:06
A zna li se konkretan razlog otkazivanja?

@Paka

Ajde super!
Imaš koju fotku?
NESVRSTANI Posted - 05/09/2022 : 08:55:49
quote:

A nek se gone u božju mater!
Ma nabijen ih na kurac.

Nabija san ih na kurac danas na službenon facebooku.
Fanovi su uvik isti. Nije bitno jel Anthrax ili LL AF. Ne daj bože dirnit mesije, a za slanje mesija u kurac bi rizali udove.
Paka01 Posted - 05/09/2022 : 07:33:15
Mgla, jučer u Boogaloou.

S jedne strane fenomenalna svirka i jedan od najupečatljivijih koncerata koje sam ikad gledao. Savršeno tehnički, atmosfera top, izbor pjesama prva liga. Ljudi su s razlogom ovoliko popularni, naprosto rasturaju. Klub je bio pun, baš mi je drago što se skupilo toliko ljudi.

S druge strane, samo sat vremena svirke? Malo, premalo i nije baš u redu prema ljudima koji su dali 180 kn za ulaznicu svirati koncert tako kratko. Trebalo je napuniti setlistu s još barem pola sata materijala, minimum. Veliki minus.
NESVRSTANI Posted - 31/08/2022 : 20:20:03
quote:

Ma nabijen ih na kurac.

Jebi ga. A baš san se veselija.
Paka01 Posted - 31/08/2022 : 20:09:23
Ma nabijen ih na kurac.
fler Posted - 31/08/2022 : 19:53:14
Štanga!

https://www.muzika.hr/otkazan-anthrax-zagreb/
Paka01 Posted - 29/08/2022 : 13:17:39
Sritno, mene nije oduševio
Nego, sasvim neplanirano sam kupio kartu za Keep It True festival u Njemačkoj sljedeće godine u 4. misecu... Prijatelj mi živi par sati vlakom od tog gradića gdje se održava festival, a nikako da odem do njega u posjet, tako da mi se ovo činila kao sasvim lijepa prilika. Nažalost, većina festivala je već rasprodana tako da sam uhvatio kartu samo za prvi dan, pa eto, do tada ko živ ko mrtav. Nadam se da ću uspit organizirat se i otići, al ima još dosta do toga. Za one koji ne znaju, Keep It True je festival koji isključivo bukira bendove heavy, power, speed i sličnih ne-ekstremnih žanrova, a većinom se radi o kultnim bendovima iz '80ih, od kojih neki rade reunione i nakon 30ak godina isključivo zbog festivala.

Headliner prvog dana još uvijek nije objavljen, no i ovo za sada šta je bukirano zvuči super.... NWoBHM bendovi Persian Risk i Bleak House (prva svirka još od ranih 80ih), američki Halloween i Griffin, zatim Visigoth koji je jedan od zabavnijih klasičnih heavy metal bendova danas. Živo me zanima tko će biti headliner. Ostali dani isto izgledaju vrhunski, al jebiga, da sam se ranije uopće sjetio ovoga bilo bi super.

fler Posted - 29/08/2022 : 12:51:29
quote:

Ma u ovoj di su ko mini recenzije albuma iz 2022. godine, odmah je tu ispod ove teme.

Ahaa

E, a da nisam neki dan gledao i još mislim provjeriti Conana kojeg si spomenuo
Indijanca sam skroz promašio, sva sreća pa su ga i drugdje hvalili.
Paka01 Posted - 28/08/2022 : 18:16:12
@Poli:
Nekidan mi je na youtubeu skroz slučajno upala Mastodonova stvar "Jaguar God" i moram priznat da mi se sviđa Možda im ipak dam još jednu šansu kako treba.
panzer Posted - 28/08/2022 : 16:59:07
https://chaoszine.net/founding-member-of-finnish-gothic-metallers-silentium-matti-aikio-has-passed-away/
Paka01 Posted - 28/08/2022 : 14:28:21
quote:
Originally posted by fler

Hm, kojoj drugoj temi?
Promaklo mi
Pokupio sam ga u recenziji negdje na netu.

A Mgla.. po svoj prilici preskačem, teško iskombinirati.

Ma u ovoj di su ko mini recenzije albuma iz 2022. godine, odmah je tu ispod ove teme.
fler Posted - 28/08/2022 : 14:16:12
Hm, kojoj drugoj temi?
Promaklo mi
Pokupio sam ga u recenziji negdje na netu.

A Mgla.. po svoj prilici preskačem, teško iskombinirati.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000