forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Lunov magnus strip - Veseli četvrtak

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tornadomaster Posted - 12/05/2022 : 09:22:36
Ok, ono što se zna je da je u prvom broju Teks i da je debeljuca.
Ide numerički od broja jedan.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Anto_123 Posted - 21/02/2024 : 20:06:45
quote:
Originally posted by cerichus

Prestali sa retro naslovnicama a nisu imali u vidu da bi bilo dobro da ujednače hrbat kod retro i novih naslovnica. Tako da će oni koji su uzimali retro naslovnice a nastavljaju uzimati novu LMS imati kolekciju sa različitim hrbatima.


He he ja sam to riješio jednostavno, poslije prva 4 broja, prestao kupovati ovo.Pa guraju stare naslovnice a sve ostalo manje više imamo u drugim edicijama.Puno premalo za nastaviti dalje.
Kontrast 2 Posted - 27/01/2024 : 14:52:18
quote:
Originally posted by jaki

Najbolje da od LMSa naprave Zagor Gigant izdanje🥸



Odlična ideja.
Jozzinelli Posted - 27/01/2024 : 06:44:36
quote:
Originally posted by wesskowaz

Imam neki utisak da mali broj ljudi ovo uzima na kioscima.


Jedino što sam uzeo od ovog LMS-a, i to baš na kiosku, Fantoma u operi,
nisam imao strpljenja da čekam sa nekom eventualnom kasnijom nabavkom po striparnicama.

Razmišljao sam se i za "Crvenu vešticu", ali opet, da je bila neka drugačija naslovnica, a da ne bude ni ona s oktopodom,
ta epizoda zaslužuje da neko, možda i od domaćih autora, uradi novu, prikladnu naslovnicu, kad je već Feri tu zakazao.

Isti slučaj i sa ovom "Pukovnikovom podvalom", nemam nostalgiju prema tim prastarim Dnevnikovim kolažima,
radije bih onu kopiju iz Derdevila na naslovnici.

wesskowaz Posted - 26/01/2024 : 20:36:16
Imam neki utisak da mali broj ljudi ovo uzima na kioscima.
delboj Posted - 26/01/2024 : 14:49:17
quote:
Originally posted by wesskowaz

quote:
Originally posted by SPQRoma

S tim da na ovoj najavi ne vidim cijenu, tako da me nebi iznenadilo da u aprilu vidimo neku novu.



Ma biće nova sigurno.
Digli cene kod svih izdanja, ne vidim zašto bi ovde bio izuzetak, nažalost.


Pa ovo je već preskupo kao izdanje za kioske.
wesskowaz Posted - 25/01/2024 : 22:38:43
quote:
Originally posted by SPQRoma

S tim da na ovoj najavi ne vidim cijenu, tako da me nebi iznenadilo da u aprilu vidimo neku novu.



Ma biće nova sigurno.
Digli cene kod svih izdanja, ne vidim zašto bi ovde bio izuzetak, nažalost.
teller Posted - 25/01/2024 : 20:57:57
Pucaj Zagora i Texa...
Ostalo je čisti gubitak..
Nažalost...
jaki Posted - 25/01/2024 : 15:36:15
Najbolje da od LMSa naprave Zagor Gigant izdanje🥸
SPQRoma Posted - 25/01/2024 : 15:21:27
S tim da na ovoj najavi ne vidim cijenu, tako da me nebi iznenadilo da u aprilu vidimo neku novu.
alexts Posted - 25/01/2024 : 15:08:32
Deluje kao da:

1. izdavač ima bezveznu (ili polovičnu) ideju, u vezi novog izdanja.
2. verovatno izdavača neko upozorava da je ideja glupa ili loše razrađena. Ali, redakcija izdavača zna najbolje!
3. Izdanje zbog određenih razloga ne ide dobro (loša koncepcija, slab izbor, prevelika cena...)
4. izdavač bi trebalo da ugasi izdanje.

5. ALI - izdavač ne priznaje greške, redakcija izdavača zna najbolje i nemoguće je da greše u nečemu.
6. Da bi svima dokazali da su nepogrešivi u svojim idejama, izdanje izlazi dalje, kao da je sve u redu (jer bi se gašenjem pokazalo da nije). Ali razmaci između brojeva postaju sve veći. Izdanje izlazi sve ređe, postaje skuplje, tiraž sve manji...

Ne zna se više da li izlazi, ni kad izlazi, kad kupci pitaju, izdavač, ako ne može da izbegne pitanja, odgovara ...uskoro.
NIXA Posted - 25/01/2024 : 13:08:09
quote:
Originally posted by Elderane84

Malo me koji izdavač razočarao ovoliko... Kompletno neshvatljiva uređivačka politika LMS-a, nepostojanost, suludi ritmovi koji čine zadovoljstvo skupljanja serijala mučenjem... Pa onda ukinu koricu B (koju je očigledno jedinu trebalo ostaviti i držati izdanje po striparnicama), sad mijenjaju i ritam na čuveni tromjesečji za ediciju koja bi trebalo da gura Teksa, Zagora, Martija, Dilana i Mister Noa :) Dakle, neko od njih se neće pojaviti čak ni jednom godišnje. Časnije je ugasiti ediciju, iskreno, izgurala je toliko brojeva i to je to, nema zainteresovanih kupaca.

Neka pređu na ove kolekcionarske jednopuce, svi su do jednog jako lijepo urađeni, i nekako nalaze svoje mjesto u kolekciji, dok ovi potezi sa LMS me smao navode da poklonim ili prodam svih 8 brojeva koje imam.




puno para za kiosk izdanje... ja se svojih isto riješavam .. :/
Elderane84 Posted - 25/01/2024 : 12:44:13
Malo me koji izdavač razočarao ovoliko... Kompletno neshvatljiva uređivačka politika LMS-a, nepostojanost, suludi ritmovi koji čine zadovoljstvo skupljanja serijala mučenjem... Pa onda ukinu koricu B (koju je očigledno jedinu trebalo ostaviti i držati izdanje po striparnicama), sad mijenjaju i ritam na čuveni tromjesečji za ediciju koja bi trebalo da gura Teksa, Zagora, Martija, Dilana i Mister Noa :) Dakle, neko od njih se neće pojaviti čak ni jednom godišnje. Časnije je ugasiti ediciju, iskreno, izgurala je toliko brojeva i to je to, nema zainteresovanih kupaca.

Neka pređu na ove kolekcionarske jednopuce, svi su do jednog jako lijepo urađeni, i nekako nalaze svoje mjesto u kolekciji, dok ovi potezi sa LMS me smao navode da poklonim ili prodam svih 8 brojeva koje imam.
john connor Posted - 25/01/2024 : 12:13:03
Da, to bi bilo sjajno npr.
Bruce Springsteen Posted - 25/01/2024 : 11:07:15
quote:
Originally posted by jaki

OK.Sasvim legitimno da izdavač puca na nostalgiju i nostalgičare.
Koliko će im to donijeti uspjeha ostaje za vidjeti.



Bilo bi dobro da sledeci Zagor bude epizoda Potera zlih (Lovci na ljude) koju je Devnik LMS najavio a nikad je nije izdao, pa onda br. 17 Morske hijene...
jaki Posted - 25/01/2024 : 10:44:05
OK.Sasvim legitimno da izdavač puca na nostalgiju i nostalgičare.
Koliko će im to donijeti uspjeha ostaje za vidjeti.
I like girlz Posted - 25/01/2024 : 10:23:17
quote:
Originally posted by SPQRoma





toooo!
SPQRoma Posted - 25/01/2024 : 09:51:48
going going Posted - 24/01/2024 : 20:49:29
Losa vest da LMS usporava na tromesecni ritam.
Meni se koncept i format (A4) i dizajn i sve svidja u Novom LMSu. Nisam pobornik misljenja da je trebalo da rade kao Golkonda, a i ovako imamo 2 LMSa, sto je samo plus za publiku.

Jedino s cim se ne slazem je objavljivanje Dilanovih Maxija Old Boya u ovom izdanju na ovaj nacin. Mozda je trebalo da zadrze kocept da idu 3 price, jer samo 192 stranice za cenu od 1200 odnosno 1025 dinara sa popustom u stripotekama, je previse visoka cena ljudima. Inace sto se tice odabira Martijevih Giganata, Mladog Teksa i odabranih Mister NO prica to mi je pun pogodak. Cak mi prijaju i ovi omazi starom LMSu sa starim Zagorovim pricama, nedavno sam procitao Zarobljenike ,,Crvene vestice" na velikom formatu i bas sam uzivao. Nek cepaju Zagora koliko hoce u LMSu samo da se ne zaboravi na Mister NOa i Martija tako.
delboj Posted - 24/01/2024 : 14:19:09
quote:
Originally posted by john connor

Sa prvobitnim ritmom Martijevi giganti su izgleda planirani 1xgodisnje, ako bude sada ivako na 3 neseca, Marti ce izlaziti na 2 godine, da li je to realno. Onda ce se neko javiti i reci, vidite Marti se ne prodaje, i zato ga nema...A u stvari zbog ocajnog ritma, ljudi zaboravili da to izlazi. Isto se nalaze besmislena opravdanja za MNoa. Prve epizode MNoa i Martija, kada bi se uradile kako treba, prodavale bi se poput Zagora i Dilana.


Pa posljednji 13. gigant je Metuzalemov sindrom, onda ćemo morati da dostignemo Metuzalemove godine ako bude željeli da dočekamo taj strip u ovom ritmu.
jaki Posted - 24/01/2024 : 12:21:43
Hmmm...
john connor Posted - 24/01/2024 : 11:13:29
Sa prvobitnim ritmom Martijevi giganti su izgleda planirani 1xgodisnje, ako bude sada ivako na 3 neseca, Marti ce izlaziti na 2 godine, da li je to realno. Onda ce se neko javiti i reci, vidite Marti se ne prodaje, i zato ga nema...A u stvari zbog ocajnog ritma, ljudi zaboravili da to izlazi. Isto se nalaze besmislena opravdanja za MNoa. Prve epizode MNoa i Martija, kada bi se uradile kako treba, prodavale bi se poput Zagora i Dilana.
---dp--- Posted - 24/01/2024 : 10:31:44
quote:
Originally posted by teller

Sva čast Veselom... ali sa ZS i LMS su malo fulali..
Jedini pravi LMS je Golkondin...
Em je retro nostalgičan, em je jeftin, em je solidan tempo...
Ovo od Veselog je ok ali za neka bolja vremena...u prevodu,... za neki bolji standard u regionu u kojem se najvise prodaje...



I meni je Golkondin jedini pravi, ovo sve mi je bezveze, ako je u modernoj opremi, onda ne treba da se zove ZS ili LMS, samo su upropastili ime, lici mi na ono kad je Sergio Bonelli zabranio scenaristima da koriste njegove likove u Zagorovim pricama da ih ne upropaste (kao sto i jesu upropastili ono sto su iskoristili pre nego sto im je zabranio)...
I like girlz Posted - 24/01/2024 : 08:53:46
quote:
Originally posted by dessa

Pukovnikova podvala, ali izlazi tek 18.4.



e to se čekalo.

uzimam.
Vrangel Posted - 24/01/2024 : 07:10:20
A4 format za Bonelijev strip je čista glupost. Nijedan strip u tom formatu od Bonelija nikada nisam voleo da čitam a pogotovu da imam.
Jedva čekam da i Zagor gigant Veseli četvrtak prepakuje u neke odabrane priče tako da mi svi budu u B5 formatu.
Ferri Posted - 23/01/2024 : 23:50:21
[quote]Originally posted by prozirna senka

Jes vala. Treba da dele za djabe i jos da biju ko nece. I parizer da daju pride.
[/quote

Apsolutno nisam tako mislio, nego mislim da nije realno ocekivati neku prodaju na duze po takvoj cijeni jer nije pristupacno nasem dzepu.
Mislim da bi bolje proslo da je isao na obicnom formatu.
Vidis koji je rezultat toga ? Ide na tromesecno!

A sve se bojim da ce opasat i prodaja ZS po ovoj cijeni. Meni se ne svidja sto se podebljalo i sto ide takva cijena jer bojim se bice losa prodaja na duze staze.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000