forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagor 5000, 7000, 9000 .... Svašta

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
stripnik Posted - 23/07/2022 : 13:04:36
Collector je bio jedan od mojih omiljenih prodavača. Sve je kod njega kretalo od 1 Kn i to bez rezerve.
A pogledaj sada ...
9000, 8500, 8000, 7500, 7000 ....
Kakva su to vremena došla?

Ma nemam pojma. Sve to napumpavanje Zagorovih stripovskih vrijednosti postaje iritantno.

Ne mogu ne reagirati na ovo. Ljudi se ponašaju kao da sutra ne postoji.
Taj Zagor kao da je živio u Lonjskom polju ili Kopačkom ritu ili na Bundeku ili Jarunu i svi smo djetinjstvo provodili sa njim.
Ta njegova popularnost kod populacije od 50 ili 60 godina nema nikakvog smisla. Plaćanje primjerka stripa 1200 € nema smisla.
Nema smisla jer kolekciju bi trebalo činiti bar 50ak stripova. Da ne govorim o 100ak ili 200ak.

... Svatko neka troši svoj novac na zadovoljstva na koja želi.
Slažem se.

Ali i dalje mi je iritantno gledati ove cijene. Siguran sam da većina troši nerezonski, daleko iznad svojih mogućnosti. Jako daleko.
Ovakva ljubav prema Zagoru sa 40,50,60 ili više godina meni je i dalje neobjašnjiva.
1200 € za Bombu profesora Veribada ili nešto slično?

Shvatio bi to samo u ova četiri slučaju.
Sa 50 ili više godina (to je generacija koja je sakupljala LMS i ZS) napravio si veliki Business i želiš si kupiti djelić djetinjstva.
Sa 50 ili više godina (to je generacija koja je sakupljala LMS i ZS) preminuli su ti roditelji (jer to su godine kada ostajemo bez roditelja) i došao si do velikog nasljedstva i želiš si kupiti djelić djetinjstva.
Sa 50 ili više godina naplačuješ svoje znanje i iskustvo i mjesečni netto ti je više od 7000 €.
i četvrto je Razno - lotto, pronašao si eure ili dolare na cesti ...

Netko prodaje sve Libellusove Zagore za cijenu 3 ZSe na aukcijama momentalno.
Zagore koji izgledaju fantastično. Prekrasne crvene knjige koje će trajati i biti lijepe godinama i godinama.

I Zagor Libellus kolecija se ne prodaje.
Ali zato "Bomba profesora Veribada (glanc)" ide bez problema.

Bez veze. Totalno bez veze.

MOžda je vrijeme da se moja LMS i ZS kolekcija pretvori u jednog lijepog Indiana. Meni ona, osim Bleka i Malog Rendžera (djetinjstvo), više ne predstavlja gotovo ništa.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dr.GonZo Posted - 03/08/2022 : 13:55:54
Eh, da neraspakirane.... Dobra bi se cijena mogla uhvatiti za njih. Al, ko ih je moga ostavit neraspakirane kad imaš 10 godina. Stawit Scare Glowa da cijelu noć svijetli u sobi...neprocijenjivo...
jaki Posted - 03/08/2022 : 12:45:38
Za kopije znam...Nisam zna za originale.
Još da ih je bilo ostaviti neraspakirane🙂
Dr.GonZo Posted - 03/08/2022 : 12:41:10
quote:
Originally posted by jaki

Figurice He-Mana je bilo kupit kod nas?
Originalne?



Da, original. 10-12 ondašnjih maraka. U Duty Free Shopovima (po izgledu je bio sličan Mulleru danas)...

Nama u Šibeniku je jedan bio na obali...pa sam ja to većinom popodne kupovao jer je otac radio drugo smjenu....pa bi me mater pustila da odem kupiti....inače nisam smio dalje od ulice ić.

A na pijaci je bilo kupit loše kopije...al to nitko nije kupovao...
jaki Posted - 03/08/2022 : 11:02:38
Figurice He-Mana je bilo kupit kod nas?
Originalne?
Dr.GonZo Posted - 03/08/2022 : 10:49:07
quote:
Originally posted by goodpaso

Znam lika koji je platio 100e Pez figuricu Vucka sa zimske olimpijade u Sarajevu i kaze da je super prosao...



Ako se gleda na cijenu i jeste...neki manijaci plaćaju crnog Vučka i 350 eura...

Ajme koliko sam ih ja porazbijao tamo 84'-te uf...digne mi se kosa na glavi...najmanje 2000 eura otišlo u dim...

A još šta mi je brat figure He-Mana iskidao (mene nije bilo doma, a mama mu dala da se malo 'igra' sa 'igračkama'), otrgao im glave...i tu ošlo jedno 2 000 eura (da ih danas prodajem)...Rio Blast, Mantena, Skeletor (Terror Claw verzija), He-Man, Hordak (Buzzsaw verzija), Rattler, Scare Glow, Stonedar, Blade, Saurod...

Ostao mi sada samo Squeeze koji je toliko isprljan da ga sad koristim kao mamac za hobotnice...

Onda je jednog dana mama dala rodici moju kolekciju ''ALFA''...svih 22 broja...koji su bili glanceri...

Od tada sve stripove i kolekcije držim pod ključem...i imam striktno pravilo da nikome ne posuđujem stripove...mogu gledat, ali posuđivanja nema....
lwood Posted - 01/08/2022 : 14:44:16
quote:
Originally posted by zeljko

seme u dilan doga mogu skontati
ali u zagora nema šanse
pa dje su tu bile polugole trebe?


Mozda je koji pacijent baca na Chica
zeljko Posted - 01/08/2022 : 14:19:44
seme u dilan doga mogu skontati
ali u zagora nema šanse
pa dje su tu bile polugole trebe?
ken2 Posted - 01/08/2022 : 14:15:33
ha, ja jedino znam da nisu moje :)
iz jednostavnog razloga što od stripova koje sam ja tada kupovao na kioscima imam samo ken parkera
a i tu sam dosta stripova zamijenio
sve ostalo što imam od zs/lms sam nabavio u zadnjih 20 godina
Poli Posted - 01/08/2022 : 12:46:56

I vid' rjesenja za prehrambenu krizu - nema zita iz Ukrajine? Nema problema, samo skokni do podruma po staru ZS/LMS kolekciju i nagrebaj mrvice za kruh.



(drukcije te mrvice su stalnost kod tih starih stripova, da li su moje, da li od nekoga drugoga kome sam posudio strip tada, nekoga trecoga... to samo Bog zna. I smeska se. :D


ken2 Posted - 31/07/2022 : 23:25:46
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Da se dotaknem Veribadove bombe, Još malo izaći će u Zagor klasiku,lijepa naslovnica,glanc strip,može se njušit ljepilo,ma divota za samo za 40 kuna ,ja ga kupujem.

Ali neki volu da daju na tisuće kuna za strip koji je vjerovatno čitan i na zahodskoj školjki i u kojemu se nalaze raznorazni sekreti

Ali svak ima svoje gušte i nek sa svojom ličnim dohotkom radu šta oće

platis 9000 kn za stari papir pun sperme i urina. Weird



ha ha, ja sam prije nekih par tjedana ispravljao hrbat na jednom starom kit teleru i micao sam neke prastare mrvice kruha između listova
jesu li mrvice novijeg datuma ili su ipak iz prošlog stoljeća, to nisam siguran - iako sam skloniji tome da su prastare
tako da ovo što pričate ima smisla
Nightrock 01 Posted - 31/07/2022 : 22:53:45
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Da se dotaknem Veribadove bombe, Još malo izaći će u Zagor klasiku,lijepa naslovnica,glanc strip,može se njušit ljepilo,ma divota za samo za 40 kuna ,ja ga kupujem.

Ali neki volu da daju na tisuće kuna za strip koji je vjerovatno čitan i na zahodskoj školjki i u kojemu se nalaze raznorazni sekreti

Ali svak ima svoje gušte i nek sa svojom ličnim dohotkom radu šta oće



2021. godine je prodana kopija Mona Lise za "siću" od 210000 eura,što znači da još uvijek nije dostigla cijenu originala!
RAKOSI4 Posted - 31/07/2022 : 22:01:10
E bojim se da ima i onoga trećega,a počinje sa slovom G
lwood Posted - 31/07/2022 : 21:42:43
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Da se dotaknem Veribadove bombe, Još malo izaći će u Zagor klasiku,lijepa naslovnica,glanc strip,može se njušit ljepilo,ma divota za samo za 40 kuna ,ja ga kupujem.

Ali neki volu da daju na tisuće kuna za strip koji je vjerovatno čitan i na zahodskoj školjki i u kojemu se nalaze raznorazni sekreti

Ali svak ima svoje gušte i nek sa svojom ličnim dohotkom radu šta oće

platis 9000 kn za stari papir pun sperme i urina. Weird
zeljko Posted - 31/07/2022 : 21:39:46
Kolekcionar mora imat para
imat para
RAKOSI4 Posted - 31/07/2022 : 21:25:44
Da se dotaknem Veribadove bombe, Još malo izaći će u Zagor klasiku,lijepa naslovnica,glanc strip,može se njušit ljepilo,ma divota za samo za 40 kuna ,ja ga kupujem.

Ali neki volu da daju na tisuće kuna za strip koji je vjerovatno čitan i na zahodskoj školjki i u kojemu se nalaze raznorazni sekreti

Ali svak ima svoje gušte i nek sa svojom ličnim dohotkom radu šta oće
RAKOSI4 Posted - 31/07/2022 : 21:18:09
Eto dolazi se na moje,da je u svemu bitan visoki lični dohodak
jaki Posted - 31/07/2022 : 20:06:31
Blago veće od blaga Crvene planine👍
Edi B Posted - 31/07/2022 : 19:37:03
Pa baš zboga toga ovaj topik dobiva na vrijednosti.
Dok ne iščita cijeli topik, čitatelj zapravo ni ne bude svjestan koje blago ima pred očima.
alexts Posted - 31/07/2022 : 19:13:42
Čoveče, treba da se pročita ceo celcati topik, da bi se shvatilo o čemu se radi ovde.
Ja sam pomalo pratio raspravu i mislio sam da se radi o tome, da se stripnik iščuđava koliko neki daju za stripove, ali nisam kapirao da je on taj koji kupuje te stare stripove i da mu to mrsi planove, da za male novce popunjava stare kolekcije (za koje se ispostavilo da mu ne znače mnogo).

Stvarno, urnebesno.
DiSkAcH Posted - 31/07/2022 : 17:44:33
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by petarStripovi10

Ono, radiš 3 mjeseca ko konj da bi spičkao na neki strip.



Ne, upravo rekoh da taj sigurno neće da uradi tako nešto.



Najtužnije je što zapravo ima takvih ljudi.
Ne mislim samo na stripofile, nego općenito.

A Stripnik....ma vratit će se on, siguran sam.
Poncho Posted - 31/07/2022 : 16:33:41
quote:
Originally posted by kiky

znate li vi što se ovdje zapravo dogodilo? ovaj prvi stripnikov post, kojim je otvoren ovaj topik, je zapravo bila samorefleksija, samokritika... stripnik priča samom sebi, opominje samog sebe. eh, kad bi on barem još bio toga sasvim svjestan. aukcijska bomba profesora veribada od 9001 kuna mu je naprosto eksplodirala u glavi takvom žestinom da je otvorila spoznaju; što ja to radim sa svojim životom? što ja to želim? što lovim? po koju cijenu? na što sam ja već spičkao gomilu novaca u suludoj potjeri za gomilom starog LMS papira i pokušaja hvatanja jednog bezbrižnog (pra)davnog osjećaja i uokvirenja istog zauvijek u nepropusnoj prozirnoj vrečici složenoj blago ukoso na polici?

mnogima od vas treba jedna aukcijska veribedovska bomba od 9001 kunu eksplodirati u glavi. da se probudite. da prestanete sanjati. uludo trošiti. kupovati osjećaje, vraćati se unazad. doživjeti prosvjetljenje. i najvažnije, znati se s novonastalom situacijom dostojanstveno sada nositi. jer ipak, unutarnji glas koji lupa stripnika ipak biva prigušen njegovom ustaljenom navikom, egom, snobizmom, fibrovštinom u njemu... i umjesto mira i spokoja koji mu novonastali unutarnji glas pruža, on bijesni, cmizdri i optužuje cijeli svijet, osim samoga sebe. i čudi se i snebiva!! a nad kim zapravo? pa nad samim sobom!!!



Moga je neku mačku odvest u neki dobar restoran i provest neki lip vikend, on trosi na papir i još plače na forumu. Dostojanstveno.
ivi skoj Posted - 31/07/2022 : 16:01:33
quote:
Originally posted by stripnik

quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by stripnik
Pitanje za admine ponovo:
Hoćete li sankcionirati ovakav Stinkyev način komunikacije?


Kakvog li bedastog pitanja, pa naravno da nece.
Na ovom forumu se sankcioniraju iskljucivo pjesnici i pomorci.
Ove ostale su moderatori stavili na ignore, tako da je iz njihove perspektive sve u skladu sa zakonom.



Ma zapravo me to više i ne zanima.

Moj je stripovski povratak završio prošli tjedan kada sam počeo stavljati stripove prvo u svoju radnu sobu, a onda u kutije.

Što se stripova tiče i dalje ću kupovati pokoju Fibru i LL-ove Fordove.
Na stripove.com više neću dolaziti.

Ništa, ljudi. Ostajte mi zdravo i veselo!



Kud pak ti sada ideš?
Nisi ovdje trajno zaposlen pa više nemereš i moraš dati otkaz.
Čitaš stripove, sakupljaš, pratiš scenu, neke stvari u svezi glede te uzrujavaju, pa ti si zapravo na pravom mjestu.
Neće na drugom mjestu trava biti zelenija, hrbati očuvaniji i spačeki u boljem stanju.
Nemreš sakupiti sve lms, lsd, zs i sad si se našao pred ogledalom i shvatio da to sve nema smisla.
Opusti se i gledaj to kao jednu zajednicu čudaka kojoj i sam pripadaš.
Bude zanimljivo i duhovito kao npr. kad je kolega Stinky napisao da je AF humor za sirotinju.
Nemoj sve srcu uzimati, pa ni profesorovu bombu.

Možeš biti ponosan, jedan od boljih topika je tvoja zasluga, a čak nije bilo ni poezije i pjesmica, osim Edija.
DK24 Posted - 31/07/2022 : 15:45:28
Velika je šteta ostati bez ovako kvalitetnog kadra na forumu :(
alexts Posted - 31/07/2022 : 15:43:21
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Ono, radiš 3 mjeseca ko konj da bi spičkao na neki strip.



Ne, upravo rekoh da taj sigurno neće da uradi tako nešto.
petarStripovi10 Posted - 31/07/2022 : 15:28:52
Ono, radiš 3 mjeseca ko konj da bi spičkao na neki strip.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000