forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka 56 - Mrlja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 15/07/2022 : 10:56:47


Ovo je priča o postarijoj gospođi što piše strašne bajke za djecu, o majci koja ne može govoriti i kćeri koja ne može prestati, o zloćudnome mačku, o skupljaču čuda sa šest prstiju na svakoj ruci, o divovskoj fosilnoj ptici, o krivotvoritelju što ga opsjedaju imena koja je stvorio te o tajni staroj kao svijet.

Orka 56 • Mrlja • 328 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Serge Lehman • Crtež Frederik Peeters • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.7.2022. • Cijena 170 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-56-mrlja/800/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
frano Posted - 23/03/2024 : 21:02:54
Tako se stripovima nabija vrijednost!
:)
panzer Posted - 23/03/2024 : 13:28:24
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by frano

Tonto, prifaćam preporuku! Hfala!
Idem sad to drpit iz knjižnice, Mladji u čast...



Ne mos ti drpit koliko on moze otkupit i vratit nazad



Nedugo toga dobio je povišicu, tako da može pokupiti više stripova nego ikad prije ...
lwood Posted - 22/03/2024 : 21:58:26
quote:
Originally posted by frano

Tonto, prifaćam preporuku! Hfala!
Idem sad to drpit iz knjižnice, Mladji u čast...



Ne mos ti drpit koliko on moze otkupit i vratit nazad
going going Posted - 22/03/2024 : 20:57:14
quote:
Originally posted by frano

Tonto, prifaćam preporuku! Hfala!
Idem sad to drpit iz knjižnice, Mladji u čast...



anto Posted - 22/03/2024 : 19:11:46
frano Posted - 22/03/2024 : 13:39:18
Tonto, prifaćam preporuku! Hfala!
Idem sad to drpit iz knjižnice, Mladji u čast...
pcoro Posted - 22/03/2024 : 08:26:36
Tonto, zlotvore, ajde da si i ti jednom nešto pogodio

Javljam se jer kako vrijeme prolazi tako sazrijeva onaj prvotni dojam o pročitanim stripovima, a moj trenutni dojam prema Mrlji je da me vuče da je ponovno pročitam.
Tonto Posted - 21/03/2024 : 12:37:48
Sklon sam pretjerivanju i hvalospjevima kad mi se nešto svidi kao i kenjanju iz sveg oružja kad mi se nešto ne vidi pa ću ostat vjeran sebi.

Mrlja je fantastičan strip. Sama tematika i ideja je podložna ukusima, ali izvedba, režija, način gradnje priče, životnost likova... sve, baš sve je fantastično i tu sa zanatske strane nema rasprave. Peetersu bi se kad bi se htjelo i moglo naći nekih sitnijih zamjerki, ali njegov osjećaj za dinamiku, kompozicija kadrova i cijelih tabli, to te jednostavno odnese. Strip koji jednostavno ne možeš stati čitati. Obračun u parku - wow, onaj trenutak kad betty nazove starog židova i javi se tko se već javi (da ne spojlam previše) - trnci su me prošli, slaganje kadrova onih par strana kad dolaze u selo - ne možeš se nadiviti pa još onaj kadar na kraju kad izlazi sunce - predivno, i na kraju efektna posljednja splashica... fantazija. Usporedbe s bonellijem su za mene potpuno promašene. Koliko god ja volio sclavijevog dylana, dylan mi nikad nije podigao dlake na rukama. Posljednji put sam ovoliko uživao u tečnosti priče kad sam čitao Locke and key. Istina, ima tu stvari koje su scenarističke strane možda mogle biti bolje razrađene, ali to sve pada u zaborav pored ovakve izvedbe.

10/10
Salkan Posted - 25/10/2023 : 09:12:22
Najbolji dio stripa mi je definitivno masakr u parku. Te perspektive, crtež, tempo...ma sjajno, kao u najboljim filmovima. Ne mogu reći da je Mrlja bolja od Pahiderma, ali je zaista jako, jako dobro štivo, prije svega zabavno. Možda Pahiderm ima drugačiju konstrukciju i povremene paralelne narative, oniričku dimenziju, a Mrlja je "tek" pravolinijski tok? Naravno, osim sjajnog crteža, sviđa mi se i koliko dijalog, odnosno način razgovora među likovima nosi radnju koja iz prijeteće dosade i zijevanja začas prevrne u neko uzbuđenje, ničim izazvano. Svi se možemo složiti da je konačni obračun i najslabiji dio priče, ali isključivo zato što Mrlja nikome ko je razočaran nije prvo štivo od Peetersa. Čak sam siguran da kraj nije bio njegov dio posla, jer bi nam on definitivno zapržio neki sataraš u mozgu.
don_draper Posted - 28/08/2023 : 18:43:13
Peetersa kao scenarista sam upoznao u Aami i moram priznati da me jako ugodno iznenadio. Sada kao crtač pod tuđom palicom i dalje primjećujem tu njegovu progresivnost i nevjerojatni smisao za atmosferu i tu izobličenu percepciju.
Mrlja je strip koji fenomenalno počne i baš uvlači s napetom i dinamičnom radnjom koja sjajno spaja elemente horora i drame. No, u nekom trenutku u radnji dogodi se par detalja koji odvedu stvari u neočekivanom smjeru i izokrenu neke početne postavke. Nekima se takav obrat može svidjeti više, meni ipak manje.
Također, s obzirom na raznorazne spoznaje prema kraju stripa, dojma sam da je strip mogao biti dulji i razrađeniji jer je ovako ispalo nekako nedorečeno i zbrzano. No, i dalje žalim što nije ostalo na tragu tog hirovitog i uzbudljivog početka. Ovako se malo to razvodnilo, postalo preobično i već viđeno.
Peetersov crtež ipak ovdje jako daje priči na snazi i dodaje dodatni izričaj koji diže kvalitetu stripa i samo zbog toga mi ipak Mrlja ostaje u kolekciji. Možda na drugo čitanje i ne bude takvo razočaranje prema kraju.
Sveukupno gledajući solidan strip s nadsolidnim crtežom.

3.5/5
Poli Posted - 13/03/2023 : 17:36:45

I ovaj Peeters mi bas bas sjeo.

Iako ovdje Peeters nije kompletni autor, mislim da to ne umanjuje puno. Prica je zanimljiva i samo te jos snaznije vuce dok citas. Super mi je bilo i sto do skoro samog kraja nisam bio siguran u sta ce se pretvoriti (ono, hoce li ovo bit ozbiljno ovako ili ce se naci neko obrazlozenje ).

Da vidim, do sada sam procitao Pesceni grad, Plave pilule, Oleg i Mrlja, a cekaju me jos Koma, Aama, Miris gladnih djecaka i Pahiderm, koje imam ali jos nisu dosli na red.


Suma sumarum - samo sto vise Peetersa!


Dwayne_Looney Posted - 16/01/2023 : 11:08:09
Zanimljiv strip s odlično vođenom radnjom i galerijom živopisnih likova. Iako ima svoje "ispušne ventile", scenarij obiluje dijalozima koji su ključni za shvaćanje raspleta, a stvara se i vremenska crta koju je potrebno pravilno ispratiti.
Sve počinje kao triler koji potom "koketira" s misterijom (odobravam!) da bi na kraju riječ preuzela fantastika, što mi se nije svidjelo. Marvelovski sukob na kraju je zadnje što bih poželio, ali, kad se prihvati autorova želja, moram priznati da je to dobro izvedeno. Međutim, nekako mi ostaje dojam da je uloga Maxa postala opskurna i da mu je ukraden šou.
Crtež je vrlo dobar, posebno u prvoj polovici, gdje se čitatelj lako može unijeti u tjeskobnu atmosferu iz stripa. Prikaz sukoba, pak, mi se nije svidio.
Kako god, preporuka za čitanje, a ocjena 4/5.
Jazzbina1 Posted - 22/12/2022 : 11:36:05
Zanimljivo mi je ovo s Mrljom. Čim je izašla kupio sam je i s nestrpljenjem počeo čitati. Rezultat tog čitanja je bila potreba da ga se što prije riješim i prepustim ga nekome tko će u njemu vidjeti ono što ja nisam uspio. I to sam učinio. Onda su krenuli hvalospjevi Mrlji od ljudi od kojih sam to najmanje očekivano. Čitajući ovaj topic pitam se što sam propustio. Priča mi još može proći ali crtež mi nikako nije po mjeri. Sveukupni dojam je bio baš razočaravajući. Pomalo mi je žao što sam ga dao dalje jer sad imam želju ponovo zaviriti u njegu. Povero ja.
DiSkAcH Posted - 21/12/2022 : 09:35:05
quote:
Originally posted by anto

Ne želim da omalovažavam Petrov ili ukus bilo kog drugog ko je fan Dilan Doga,ali staviti Dilana i ovakav strip u isti koš,pa još reći da je DD bolji,je totalni nonsens.

na stranu Mrlja,Dilan je odavno takvo govno od stripa,da to nije normalno - u stvari,ja ga tako doživljavam.



Ja tu i tamo uzmem neku remitendu i pročitam Dylana. Dobar je Dylan, uvijek mi ga je gušt ptočitati. E sada koliko su stare ili nove te epizode koje sam čitao...nemam pojma.
logo111 Posted - 20/12/2022 : 10:19:04
Tako je, Bonelli sa sličnom tematikom je bolji.
naker Posted - 20/12/2022 : 07:58:21
Užasna su ova poređenja Mrlje sa Bonelijem :(
anto Posted - 19/12/2022 : 23:34:00
Ne želim da omalovažavam Petrov ili ukus bilo kog drugog ko je fan Dilan Doga,ali staviti Dilana i ovakav strip u isti koš,pa još reći da je DD bolji,je totalni nonsens.

na stranu Mrlja,Dilan je odavno takvo govno od stripa,da to nije normalno - u stvari,ja ga tako doživljavam.
petarStripovi10 Posted - 19/12/2022 : 18:21:20
Ok je strip, može se pročitati. Napeta atmosfera tokom cijelog stripa drži čitatelja u neizvjesnosti, što je pozitivno. I tjera ga da čita dalje sa zanimanjem i znatiželjom. Također izvrsna karakterizacija likova i dijalozi. Međutim onda na kraju ulete nadnaravni elementi koji vuku na Bonellija. Tako da mi je kraj najslabiji. Ipak je Dylan Dog bolji.
jaki Posted - 11/12/2022 : 02:56:26
Dobra je Mrlja.
Cromwell Posted - 06/12/2022 : 13:41:53
Slažem se s komentarima, ovo je ko Bonelli i u više navrata me podsjetilo na Simeonijevu Vješticu. Atmosfera je sjajna i srećom tempirao sam si čitanje da bude prigodno s prognozom vani tako da mi je sjelo ko šamar budali. :) Vidim da neki nisu sve shvatili na prvu ali pripisujem to padu koncentracije jer nema tu nekih pretjeranih mozgalica i meni je bilo vrlo jednostavno pratiti radnju osim nekoliko iznenadnih tranzicija iz uvjetno rečeno "realističnog" u nadrealno. Rasplet je totalno Zagorovski!!! Za istaknuti je i odlična karakterizacija likova, ponajprije majke i kćeri ali imam zamjerku za Maxa koji baš vrišti (krešti?hehe) za malim produbljivanjem mitologije. Onaj okultni napaljenković sa šest prstiju je također mogao dobiti malo dužu minutažu. Mačak je đubre.
Crtež jako dobar i Peetersu baš odgovara ovaj monokromatski "kolor" i imam osjećaj da je baš jako dobio na gostoći i punini a samim time i bolje dočarao atmosferu. Na ranijim radovima mi je bio također dobar ali uvijek mi je tu falilo nešto.

8/10
pcoro Posted - 20/11/2022 : 21:19:04
Odlična je Mrlja! Priča je kao iz neke prosječne, banalne epizode Dilan Doga ali je scenarij super. Radnja i likovi se razvijaju prirodno, organski, baš ožive u stripu, kroz sitne detalje, pažljivo dočaranu okolinu, kroz usporavanja u priči da se osjeti atmosfera..

Crtež je isto mrak, oduševio me Peeters ovdje. Do sad sam ga viđao malo jednostavnijeg (kao u Plavim pilulama) ili obojenog, kao u Aami ili Komi, a ovdje je raskošan, crno bijeli, ful detaljan, s puno kontrasta.

Možda mi je završni obračun malo antiklimaktičan, ili kad se cijela ta tajna razotkrije, ali to su samo male zamjerke jer strip funkcionira izvanredno. Veliko je zadovoljstvo imati ovako kul strip na kišni vikend i onda ga lagano čitati dok je vani noć i kiša.
DiSkAcH Posted - 19/11/2022 : 17:16:37
Pročitao sam i Mrlju.
Meni se svidjelo što stvarno nisam skužio priču unaprijed nego baš kada su autori htjeli što je meni veliki plus.
Bilo mi je napeto do zadnje strane i slistio sam ga popodne u šutu.
Još me jedna scena iz stripa sjetila da sam vulkanizeru pustio probešune gumu u ponedjeljak i potpuno zaboravio na nju(doduše, ležim doma bolestan od pon). :D
Crtež je odličan, jako atmosferičan i dosta živahan, a posebno mi se sviđa što je c/b.
Sve u svemu još jedan odličan strip.
anto Posted - 15/10/2022 : 00:16:14
quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Markos

Više me nervira kako sam katastrofalno loše prelomio ovaj prvi oblačić, ovo "što" je moralo ići u drugi red itd itd. Mislim da moram smanjiti broj izdanja jer ovakvi mi se glupi propusti ne bi smjeli dešavati.


Slažem se.


Ne slažem se.
Manje više za reč koja je mogla da ide u drugi red, ali za smanjivanje broja izdanja nikako.
Za ovakav broj kvalitetnih izdanja koje radi Fibra imam samo jednu reč: FENOMENALNO...


normalno da se ne slažem - udri još jače.
ubaci i neki američki novinski (al probrano,best of varijanta),te pojačaj novotalasne (al ih obavezno guraj u kolorke,bolje će se prodavati (sve je više kompletista))
Paka01 Posted - 14/10/2022 : 23:17:24
Pa ono, očito se s razlogom spominje smanjenje.
Ako kvaliteta pati zbog količine, onda je bolje smanjiti količinu.
DzekDenijels Posted - 14/10/2022 : 23:01:58
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Markos

Više me nervira kako sam katastrofalno loše prelomio ovaj prvi oblačić, ovo "što" je moralo ići u drugi red itd itd. Mislim da moram smanjiti broj izdanja jer ovakvi mi se glupi propusti ne bi smjeli dešavati.


Slažem se.


Ne slažem se.
Manje više za reč koja je mogla da ide u drugi red, ali za smanjivanje broja izdanja nikako.
Za ovakav broj kvalitetnih izdanja koje radi Fibra imam samo jednu reč: FENOMENALNO...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000