forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka 53 - Skriveno Lice

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 15/07/2022 : 10:55:06


Papuazija u vrijeme njemačke kolonijalne okupacije u 19. stoljeću. Neobičan i maskiran pruski časnik nestao je u džungli, preuzevši vodstvo nad ustankom pobunjenih Papuanaca. Vojna hijerarhija nastoji ga likvidirati. Nijemci su okupirali Papuaziju kako bi iskorištavali njezina prirodna bogatstva. No tajanstveni čovjek, uvijek s maskom na licu, uspio je ujediniti plemena i naoružati ih modernim streljivom. Njemački glavni stožer odlučuje poslati malenu ekspediciju iskusnih vojnika u misiju eliminacije Skrivenog Lica. Zapovjednik kroz neprijateljsku prašumu kreće u lov… Uz naslovnu, ova nam zbirka donosi jos devet novih priča u kojima nam Toppi prikazuje krvavu glupost rata te nas vodi kroz povijest u Italiju, gdje čarolija i neobično nikad nisu odviše daleko. U ovim se pričama ne valja uzdati u ono naizgled očito jer sve i svatko ima svoju tajnu. Kao što je to često kod Toppija, stranice okrećemo sa zadovoljstvom, uživajući u zapanjujućim crtežima milanskog majstora, te puštamo da nas u slasnom iščekivanju otkrića vodi njegovo umijeće pripovijedanja.

Orka 53 • Skriveno Lice • 224 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Sergio Toppi • Crtež Sergio Toppi • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.7.2022. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-53-skriveno-lice/797/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
igor23 Posted - 15/07/2023 : 17:51:09
Slažem se i meni je Balada o maestru Domenicu jedna od najboljih
priča ovog integrala!8.8/10
quote:
Originally posted by Cromwell

Toppi je stvarno majstor u završavanju priča; taj njegov osjećaj za posljednju stranicu uvijek fascinira svojom prepredenošću. Ili je toliko poetičan da ne možeš prestati razmišljati o njemu ili prevratnički zakuca da si moraš još jednom prevrtiti sve u glavi.
I u ovom integralu ima boljih i lošijih priča ali dobro sam nanjušio da bi mi ova kolekcija mogla sjesti bolje od Solitudinisa i Colt Frontiera. Priče se ovdje ne oslanjaju toliko na mitološko-magijsko-bajkovitu komponentu nego su prizemljenije i sa jasnijom poantom.
Ipak zanimljivo je da mi je baš jedina koja je bajkovita ostavila najjači dojam- Toscana. Ko da Toskana već sama po sebi nije dovoljno prekrasna i lirična i onda je još Toppi svojim unikatnim crtačkim i pripovjedačkim stilom pretvori u nešto gotovo sakralno. Vrh!

9/10

ZoranM Posted - 19/01/2023 : 18:01:37
Procitah skriveno lice danas, pa imam samo jedno pitanje,kada ce novi Topijev album? Bacio sam oko na mosqitov sajt sa njegovim stripovima i vidim da je ovog meseca izdat novi, doduse iz serijala 1 covek 1dna prica, al crno belo je i zaokruzena prica pa bi se dalo spojiti sa ovim za sada jedinim neobjavljenim i da tu bude nekih 200 str kao i skriveno lice. Kontam da ce kad tad izaci, al ovakve stipove ne mogu docekati :D
Jerry Krause Posted - 21/10/2022 : 21:29:25
1. Solitudinis
2. Kolekcionar
3. Colt
4. Skriveno lice
5. Sharaz
Zula Posted - 21/10/2022 : 21:17:34
Svih 5 Fibrinih Toppija su odlični, male nijanse su u pitanju, ali ajde da ih poredam nekako:

Colt Frontier
Solitudinis morbus
Kolekcionar i Sharaz-De
Skriveno lice
risbozg Posted - 21/10/2022 : 20:48:05
Nakon svih pročitanih moj poredak bi bio:

1. Kolekcionar 2. Solitudinis 3. Colt frontier 4. Skriveno lice 5. Sharaz
all_ba Posted - 21/10/2022 : 20:40:06
Sve Fibrine albume maestra Sergia Toppia sam nabavio, ali i Regisa LOisela, moja dva favorita!
Najbolja priča ovog albuma je upravo naslovna.
don_draper Posted - 21/10/2022 : 20:21:50
Moj neki poredak po dojmovima za Toppija bi bio
1. Solitudinis 2. Sharaz 3. Skriveno lice 4. Colt frontier 5. Kolekcionar
don_draper Posted - 21/10/2022 : 20:20:57
I za kraj Toppi maratona jedna omanja zbirka, ali nimalo lošija zato. Skriveno lice u fokus stavlja teme rata i svih užasa koja ljudska sukobljavanja mogu donijeti na razini pojedinca. S obzirom na tematiku, mnogi čitatelji će imati svoja mišljenja koja bi se mogla razilaziti s onime što je Toppi prikazao. Ja ovu zbirku vidim kao sasvim efektnu i na osobit način jezivu kolekciju, pomalo i mučnu. Mnogima će se istaknuti naslovna priča koja progovara o infiltraciji kolonijalizma u plemenski narod. Rat u ovoj zbirci ima više lica, od onih srednjovjekovnih pa do modernijih varijanti poput vijetnamskog. Ima i ovdje fantastičnih elemenata, ali su oni suptilniji i s obzirom na popriličan i okrutan realizam, efektniji na čitatelja. O crtežu je suvišno duljiti jer se i na ovih 200-injak stranica izdvaja čitava galerija impozantnih priča. Koliko vidim nekima je Skriveno lice slabija izvedba Toppija. Svaki Toppi je u najmanju ruku dosta dobar, ali i u usporedbi s dosadašnjim opusom ipak sam ugodno iznenađen. Možda je Skriveno lice kratka, naoko jednostavna kolekcija, ali vrlo pristupačna i izravna. Uz sjajan osjećaj za dramu i obrat, Toppi je ovdje na nove načine dotaknuo umjetničke visine te smatram kako i ova zbirka zavrjeđuje biti pročitana. Možda ne fascinira kao npr. Solitudinis, ali prilično snažne impresije ostavlja na čitatelja.
4.5/5
Aco Posted - 26/09/2022 : 09:04:10
Kao i svaki Toppijev album, i ovaj je praznik. Uživanje kod čitanja samo takvo. Ovog puta radi se o ratnim pričama, koje realno nisu neki spektakl ali su korektne, čitljive, imaju taj neki twist na kraju,i sjajno se nadopunjuju sa crtežom.

Da izađe još 100 ovakvih omnibusa, sve bi kupio. Toppi je must have, a još na ovakvom papiru..sjajno izdanje.
Sviđa mi se kako fibra ide sa Toppijem i MIcheluzzijem, pa i Giardinom. Fali nam više Battaglie, ima tu materiala za fibru.
Chui Posted - 06/09/2022 : 15:44:18
quote:
Originally posted by naker


1. Solitudinis, 2. Sharaz-De, 3. Colt Frontier, 4. Kolekcionar, 5. Skriveno lice.


+1
Edi B Posted - 04/09/2022 : 16:38:12
quote:
Originally posted by naker

Sve je na mestu


Ma naravno
Necemo dramiti zbog malog tipfelera
naker Posted - 04/09/2022 : 16:27:25
Sve je na mestu
Edi B Posted - 04/09/2022 : 15:42:00
quote:
Originally posted by naker

Ova zbirka sakuplja priče koje se uglavnom dotiču ratne tematike, i gde je jedna vidno inspirisana ex-yu građanskim ratom.

Vizuelno prelepo naravno, kao što nas je meštar Topi već navikao, ali nekako mi ova knjiga ostavila najtanji utisak u odnosu na prethodne njegove objavljene radove.

1. Solitudinis, 2. Sharaz-De, 3. Colt Frontier, 4. Kolekcionar, 5. Skriveno lice.


Pobrkao si nesto
naker Posted - 03/09/2022 : 23:40:24
Ova zbirka sakuplja priče koje se uglavnom dotiču ratne tematike, i gde je jedna vidno inspirisana ex-yu građanskim ratom.

Vizuelno prelepo naravno, kao što nas je meštar Topi već navikao, ali nekako mi ova knjiga ostavila najtanji utisak u odnosu na prethodne njegove objavljene radove.

1. Solitudinis, 2. Sharaz-De, 3. Colt Frontier, 4. Kolekcionar, 5. Skriveno lice.
verab Posted - 15/08/2022 : 20:40:07
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by lwood

Zapovjednik Mark i satnik Miki



Možda bi bolje bilo Zapovjednik Marko 😜
A i ovo Miki bi moglo točnije...

Davne 1987. bila je Univerzijada u ZG... u bacanju diska za USA je nastupao Mike Buncic, a TV komentator je bio Milojko Pantić. Koliko se sjećam neposredno pred prvo bacanje kaže komentator: Evo sad u krug za bacanje ulazi predstavnik USA Mike Buncic. Kao što vidimo po prezimenu njegovi korijeni su s ovih prostora... A ovo Mike je sigurno od - Milojko!


Satnik Zmija, Brigadiru nema tko da piše

Reisinger je pričao anegdootu kako su mu karikaturu o velikim boginjama, o bolesti jelte, u kojoj lik kaže: "stižu velike boginje" preveli u "stižu velike božice"
lwood Posted - 15/08/2022 : 19:29:51
Dovoljna je sprdacina i bez toga.
Zula Posted - 15/08/2022 : 19:26:04
quote:
Originally posted by lwood

Zapovjednik Mark i satnik Miki



Možda bi bolje bilo Zapovjednik Marko 😜
A i ovo Miki bi moglo točnije...

Davne 1987. bila je Univerzijada u ZG... u bacanju diska za USA je nastupao Mike Buncic, a TV komentator je bio Milojko Pantić. Koliko se sjećam neposredno pred prvo bacanje kaže komentator: Evo sad u krug za bacanje ulazi predstavnik USA Mike Buncic. Kao što vidimo po prezimenu njegovi korijeni su s ovih prostora... A ovo Mike je sigurno od - Milojko!
lwood Posted - 15/08/2022 : 18:52:03
Zapovjednik Mark i satnik Miki
verab Posted - 15/08/2022 : 18:32:10
quote:
Originally posted by jaki


a obićni kapetan iz nekoga stripa ne može se ne prevađati u satnika ili oficir u časnika.


može. ne biti rigidan u jeziku, nema smisla... pogotovo ne u književnosti. boldano u dnevniku na HRT-u da, u književnim djelima ne (nužno).

i nije obiĆni nego obiČni, 'bem te nepismenog
jaki Posted - 15/08/2022 : 18:13:53
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by jaki

To što neko drugi krivo piše ne znači da i ti možeš krivo.
ofcir je časnik i ništa drugo.
kapetan(kopnene vojske) je satnik.
a ti se pozivaj na kapetana mikija i kapetana ameriku i dalje(oboje isto krivo).


Satnik Amerika
e moj Darko Macane, usro si motku


Pa da.Ako je kapetan amerika vojnik a je i ima čin kapetana/satnika onda je satnik amerika na hrvatskom a to što smo mi naučili na kapetan je tradicija a to bi čak i moglo proći kao i kod mikija jer je tradicija u imenu a obićni kapetan iz nekoga stripa ne može se ne prevađati u satnika ili oficir u časnika.
jaki Posted - 15/08/2022 : 18:10:58
quote:
Originally posted by Humbert Coe

quote:
Originally posted by jaki

To što neko drugi krivo piše ne znači da i ti možeš krivo.
ofcir je časnik i ništa drugo.
kapetan(kopnene vojske) je satnik.
a ti se pozivaj na kapetana mikija i kapetana ameriku i dalje(oboje isto krivo).



Opet si nalupetao. Dobro ja, ali i jezični savjetnici, enciklopedije, rječnici, leksikoni - sve je krivo!
Krivo je samo to što ja naivno neukom pokušavam objasniti (posljednji put sam pomislio da te stvarno zanima, no tebe muče druge stvari), a ovaj se u startu ograničava proširiti spoznaje. Ajd živio! Voljno, otpust, što god.


A štaš objasnit kad nije oficir već časnik i nije kapetan već satnik.
Kako ćeš to objasnit?uostalom ima Fibra gomilu izdanja sa časnicima i satnicima.
verab Posted - 15/08/2022 : 17:24:25
quote:
Originally posted by jaki

To što neko drugi krivo piše ne znači da i ti možeš krivo.
ofcir je časnik i ništa drugo.
kapetan(kopnene vojske) je satnik.
a ti se pozivaj na kapetana mikija i kapetana ameriku i dalje(oboje isto krivo).


Satnik Amerika
e moj Darko Macane, usro si motku
Humbert Coe Posted - 15/08/2022 : 17:23:32
quote:
Originally posted by jaki

To što neko drugi krivo piše ne znači da i ti možeš krivo.
ofcir je časnik i ništa drugo.
kapetan(kopnene vojske) je satnik.
a ti se pozivaj na kapetana mikija i kapetana ameriku i dalje(oboje isto krivo).



Opet si nalupetao. Dobro ja, ali i jezični savjetnici, enciklopedije, rječnici, leksikoni - sve je krivo!
Krivo je samo to što ja naivno neukom pokušavam objasniti (posljednji put sam pomislio da te stvarno zanima, no tebe muče druge stvari), a ovaj se u startu ograničava proširiti spoznaje. Ajd živio! Voljno, otpust, što god.
verab Posted - 15/08/2022 : 17:21:40
Sjećam se cirkusa s Crnkovićevim trećim prijevodom Kvake 22, korigirao je sam sebe iz prethodna dva prijevoda i dobio promašaj na kvadrat, potpuno je izbio iz djela smislenost i autentičnost iz svojih prethodnih prijevoda. Neke stvari ne idu na silu, pošto-poto baš u svakom slučaju. Tko hoće čitai Kvaku 22 neka nabavi hrvatska izdanja iz 1969., i 2007. nipošto ono iz 2014. s desetnicima, satnicima, bojnicima, časnicima, dočasnicima... u američkoj vojsci iz drugog svjetskog rata. Jedno su novinski izvještaji o trenutnoj Ruskoj invaziji na Ukrajinu, drugo književnost (pogotovo kad je radnja smještena u nekom drugom stoljeću).
jaki Posted - 15/08/2022 : 17:17:07
To što neko drugi krivo piše ne znači da i ti možeš krivo.
ofcir je časnik i ništa drugo.
kapetan(kopnene vojske) je satnik.
a ti se pozivaj na kapetana mikija i kapetana ameriku i dalje(oboje isto krivo).

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000