forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 STRIP UTOPIJA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
zlatoust Posted - 17/08/2022 : 15:05:41
Pozdrav svima!
Dali neko zna šta se desilo sa blooger sajtom STRIPUTOPIJA?

Pozdrav Zlatoust
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
knauso Posted - 18/12/2022 : 05:50:25
Ja razumem prava i sve, ali mislim da je ovaj sajt pre doprineo kupovini stripova nego da je nekom izbacio lovu iz dzepa.
E sad, da je po zakonu, nije, ali nisu sve stvari tek tako crno/bele.
Ampoo Posted - 15/12/2022 : 14:14:25
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Ampoo

quote:
Originally posted by knauso

Steta sto nema sajta, meni je sluzio da vidim kakav je crtez u epizodama pre nego se odlucim za kupovinu.
Na kiosku sve u kesicama, kuoujes macku u dzaku ili nema preview na sajtu kad kupujes.
A za ono sto i nema u prodaji, glupo je nazivati piraterijom, nego ako je vec tako onda stampajte pa ce da kupujemo, ili ubacite digitalna izdanja na srpskom (mada ja to ne mogu citati na ekranu, nije to to)




Dobra ideja da izdavači naprave digitalnu biblioteku za ona izdanja koja više nemaju nameru da štampaju



(Ti nemaš više od 18 godina, pretpostavljam?)

Pa nemaju izdavači večito prava na naslove, ona se obnavljaju.

Kad bi stavljali javno dostupna digitalna izdanja, kad više neće da štampaju, sami bi prešli u piratsku (čitaj: kriminalnu) sferu delovanja.



Tačno 18.
A izdavači neka rade preprint za nas koji su tek sada ušli i za one koji u budućnosti ulaze u svet stripa.
alexts Posted - 15/12/2022 : 10:00:16
quote:
Originally posted by Ampoo

quote:
Originally posted by knauso

Steta sto nema sajta, meni je sluzio da vidim kakav je crtez u epizodama pre nego se odlucim za kupovinu.
Na kiosku sve u kesicama, kuoujes macku u dzaku ili nema preview na sajtu kad kupujes.
A za ono sto i nema u prodaji, glupo je nazivati piraterijom, nego ako je vec tako onda stampajte pa ce da kupujemo, ili ubacite digitalna izdanja na srpskom (mada ja to ne mogu citati na ekranu, nije to to)




Dobra ideja da izdavači naprave digitalnu biblioteku za ona izdanja koja više nemaju nameru da štampaju



(Ti nemaš više od 18 godina, pretpostavljam?)

Pa nemaju izdavači večito prava na naslove, ona se obnavljaju.

Kad bi stavljali javno dostupna digitalna izdanja, kad više neće da štampaju, sami bi prešli u piratsku (čitaj: kriminalnu) sferu delovanja.
Ampoo Posted - 15/12/2022 : 08:04:34
quote:
Originally posted by knauso

Steta sto nema sajta, meni je sluzio da vidim kakav je crtez u epizodama pre nego se odlucim za kupovinu.
Na kiosku sve u kesicama, kuoujes macku u dzaku ili nema preview na sajtu kad kupujes.
A za ono sto i nema u prodaji, glupo je nazivati piraterijom, nego ako je vec tako onda stampajte pa ce da kupujemo, ili ubacite digitalna izdanja na srpskom (mada ja to ne mogu citati na ekranu, nije to to)




Dobra ideja da izdavači naprave digitalnu biblioteku za ona izdanja koja više nemaju nameru da štampaju
knauso Posted - 15/12/2022 : 06:11:23
Steta sto nema sajta, meni je sluzio da vidim kakav je crtez u epizodama pre nego se odlucim za kupovinu.
Na kiosku sve u kesicama, kuoujes macku u dzaku ili nema preview na sajtu kad kupujes.
A za ono sto i nema u prodaji, glupo je nazivati piraterijom, nego ako je vec tako onda stampajte pa ce da kupujemo, ili ubacite digitalna izdanja na srpskom (mada ja to ne mogu citati na ekranu, nije to to)

PijaniPatak Posted - 09/12/2022 : 15:16:22
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Možda Pijani Patak bude imao kakvu konkretniju informaciju, vidjet ćemo...


Zašto ja, zaboga?
Nemam nikakve veze sa njima. Nisam nikad ni ulazio tamo.


Elem?
Poli Posted - 07/12/2022 : 13:35:57

Morao je netko te nepodopstine i smisliti!!


Peyo Posted - 07/12/2022 : 12:37:50
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Tonto

I ova palica koju sam kupio je moje vlasnistvo i radit cu s njom sto me volja, npr. nabit je u guzicu nekome tko skenira i postavi javno strip koji sam objavio. Mila majko koja razmišljanja.



Mada, kad malo razmislim, najgori su zapravo ovakvi kao Tonto što crtaju stripove. Oni su pravo ishodište problema.



Znači djecu ne kvare stripovi, već oni koji ih crtaju?
vukozec Posted - 07/12/2022 : 12:29:06
quote:
Originally posted by Tonto

I ova palica koju sam kupio je moje vlasnistvo i radit cu s njom sto me volja, npr. nabit je u guzicu nekome tko skenira i postavi javno strip koji sam objavio. Mila majko koja razmišljanja.



Mada, kad malo razmislim, najgori su zapravo ovakvi kao Tonto što crtaju stripove. Oni su pravo ishodište problema.
Peyo Posted - 07/12/2022 : 12:09:21
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vukozec

Ne, ne, nije čovjek ništa krivo rekao. Izdavači su krivi što postoje pirati, pa to je istina. Da nema izdavača ne bi bilo ni pirata. To je potpuno logično.

I banke su krive što postoje pljačkaši banaka. Da nema banaka ne bi bilo ni pljačkaša banaka. Pljačkali bi nešto drugo.



Na tom tragu:

Za lupetanja su krivi forumi.

Da ih nema morali bi izaći na ulicu ili u park, a netko i u pivnicu.


Ja volin lupetat i na ulici, parku, i pivnici.
Ja san demokratičan čovik.
Mogu svugdi lupetat.



Nema svako tvoje kapacitete.

Cromwell Posted - 07/12/2022 : 11:22:24
Striputopija je kad jednom jest a onda više nije. Onda je Stripdistopija
bonjovi4ever Posted - 07/12/2022 : 11:12:12
Strip utopija je kad pijan čitaš na klupici u parku nasuprot kojeg se nalazi Tiskov kiosk, a onda naiđe GLS dostavljač i donese ti Fibru.
NESVRSTANI Posted - 07/12/2022 : 11:09:37
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vukozec

Ne, ne, nije čovjek ništa krivo rekao. Izdavači su krivi što postoje pirati, pa to je istina. Da nema izdavača ne bi bilo ni pirata. To je potpuno logično.

I banke su krive što postoje pljačkaši banaka. Da nema banaka ne bi bilo ni pljačkaša banaka. Pljačkali bi nešto drugo.



Na tom tragu:

Za lupetanja su krivi forumi.

Da ih nema morali bi izaći na ulicu ili u park, a netko i u pivnicu.


Ja volin lupetat i na ulici, parku, i pivnici.
Ja san demokratičan čovik.
Mogu svugdi lupetat.
vukozec Posted - 07/12/2022 : 10:51:40
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vukozec

Ne, ne, nije čovjek ništa krivo rekao. Izdavači su krivi što postoje pirati, pa to je istina. Da nema izdavača ne bi bilo ni pirata. To je potpuno logično.

I banke su krive što postoje pljačkaši banaka. Da nema banaka ne bi bilo ni pljačkaša banaka. Pljačkali bi nešto drugo.



Na tom tragu:

Za lupetanja su krivi forumi.

Da ih nema morali bi izaći na ulicu ili u park, a netko i u pivnicu.



U pivnicu, što bi rekao željac, kapitalisti, a ostali u park na klupicu.
Cromwell Posted - 07/12/2022 : 10:21:03
Krivi su čitatelji zbog toga što žele čitati više od svojih mogućnosti!
Peyo Posted - 07/12/2022 : 09:58:19
quote:
Originally posted by vukozec

Ne, ne, nije čovjek ništa krivo rekao. Izdavači su krivi što postoje pirati, pa to je istina. Da nema izdavača ne bi bilo ni pirata. To je potpuno logično.

I banke su krive što postoje pljačkaši banaka. Da nema banaka ne bi bilo ni pljačkaša banaka. Pljačkali bi nešto drugo.



Na tom tragu:

Za lupetanja su krivi forumi.

Da ih nema morali bi izaći na ulicu ili u park, a netko i u pivnicu.
vukozec Posted - 07/12/2022 : 09:51:00
Ne, ne, nije čovjek ništa krivo rekao. Izdavači su krivi što postoje pirati, pa to je istina. Da nema izdavača ne bi bilo ni pirata. To je potpuno logično.

I banke su krive što postoje pljačkaši banaka. Da nema banaka ne bi bilo ni pljačkaša banaka. Pljačkali bi nešto drugo.
verab Posted - 07/12/2022 : 09:49:08
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Di rastu ovakvi genijalci?
Uzea bi dici jednoga da se imaju s kin igrat.


ajde u kurac, skoro sam prolija kavu...

tonto je u pravu, lijepo je kad ovako počne dan.
Tonto Posted - 07/12/2022 : 09:25:16
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Ampoo

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Jednom kad kupim strip, strip je moj i radit ću s njim što mi je volja.



quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by maddjuro

ako se nešto nemože legalno kupiti, treba se imati mogućnost nekako pročitati



Baš me zanima šta bi nosioci autorskih prava rekli na to.



A što bi nosioci tih prava rekli na ovo?
Ja kupim strip i posudim ga tebi da ga čitaš?
Smije li se to?



Ah, kako ljudi ne znaju elementarne stvari. Na tuđoj intelektualnoj svojini ne smeš da zarađuješ.

Imaš pravo da radiš sa svojim primerkom stripa, knjige, CD-a šta hoćeš. Da ga pozajmljuješ, pa i da ga prodaš kao polovnog.

Ne možeš da zarađuješ na serijskoj prodaji stripova ili skenova istih, ako nemaš prava. To uključuje i "besplatno" deljenje po sajtovima, za koje uzimaš zaradu oglašavanjem/reklamama.



Izdavači su ti koji daju pirateriji vetar u leđa da rade to rade. Nabave prava da izdaju strip i to urade u zanemarljivo malom tiražu, a po visokoj ceni. Mislim da kada bi povećali tiraže i reprintovali rasprodata izdanja da budu dostupna ljudima, manje bi bilo i piraterije. Ipak je lepše čitati strip na papiru, nego na ekranu.


Prokleti izdavači.
Di rastu ovakvi genijalci?
Uzea bi dici jednoga da se imaju s kin igrat.


Volim kad mi jutro pocne ovakvim budalastinama.
Odoakar Posted - 07/12/2022 : 08:38:40
quote:
Originally posted by zeljko

Ako izdavac proda kompletan tiraz
I ne planira reprint

Kako njemu steti piraterija?

Ps
Ne citam skenirano nista



Ovo je na tragu razmišljanja "ako ja nisam ni planirao kupiti taj strip, onda izdavač ništa ne gubi ako pročitam piratsku verziju"
NESVRSTANI Posted - 07/12/2022 : 06:24:04
quote:
Originally posted by Ampoo

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Jednom kad kupim strip, strip je moj i radit ću s njim što mi je volja.



quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by maddjuro

ako se nešto nemože legalno kupiti, treba se imati mogućnost nekako pročitati



Baš me zanima šta bi nosioci autorskih prava rekli na to.



A što bi nosioci tih prava rekli na ovo?
Ja kupim strip i posudim ga tebi da ga čitaš?
Smije li se to?



Ah, kako ljudi ne znaju elementarne stvari. Na tuđoj intelektualnoj svojini ne smeš da zarađuješ.

Imaš pravo da radiš sa svojim primerkom stripa, knjige, CD-a šta hoćeš. Da ga pozajmljuješ, pa i da ga prodaš kao polovnog.

Ne možeš da zarađuješ na serijskoj prodaji stripova ili skenova istih, ako nemaš prava. To uključuje i "besplatno" deljenje po sajtovima, za koje uzimaš zaradu oglašavanjem/reklamama.



Izdavači su ti koji daju pirateriji vetar u leđa da rade to rade. Nabave prava da izdaju strip i to urade u zanemarljivo malom tiražu, a po visokoj ceni. Mislim da kada bi povećali tiraže i reprintovali rasprodata izdanja da budu dostupna ljudima, manje bi bilo i piraterije. Ipak je lepše čitati strip na papiru, nego na ekranu.


Prokleti izdavači.
Di rastu ovakvi genijalci?
Uzea bi dici jednoga da se imaju s kin igrat.
PijaniPatak Posted - 06/12/2022 : 23:24:59
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Možda Pijani Patak bude imao kakvu konkretniju informaciju, vidjet ćemo...


Zašto ja, zaboga?
Nemam nikakve veze sa njima. Nisam nikad ni ulazio tamo.
Paka01 Posted - 06/12/2022 : 23:00:38
Glupi izdavači i njihovo... (provjerava bilješke) izdavanje stripova koje šteti strip industriji!
Ampoo Posted - 06/12/2022 : 22:55:32
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Jednom kad kupim strip, strip je moj i radit ću s njim što mi je volja.



quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by maddjuro

ako se nešto nemože legalno kupiti, treba se imati mogućnost nekako pročitati



Baš me zanima šta bi nosioci autorskih prava rekli na to.



A što bi nosioci tih prava rekli na ovo?
Ja kupim strip i posudim ga tebi da ga čitaš?
Smije li se to?



Ah, kako ljudi ne znaju elementarne stvari. Na tuđoj intelektualnoj svojini ne smeš da zarađuješ.

Imaš pravo da radiš sa svojim primerkom stripa, knjige, CD-a šta hoćeš. Da ga pozajmljuješ, pa i da ga prodaš kao polovnog.

Ne možeš da zarađuješ na serijskoj prodaji stripova ili skenova istih, ako nemaš prava. To uključuje i "besplatno" deljenje po sajtovima, za koje uzimaš zaradu oglašavanjem/reklamama.



Izdavači su ti koji daju pirateriji vetar u leđa da rade to rade. Nabave prava da izdaju strip i to urade u zanemarljivo malom tiražu, a po visokoj ceni. Mislim da kada bi povećali tiraže i reprintovali rasprodata izdanja da budu dostupna ljudima, manje bi bilo i piraterije. Ipak je lepše čitati strip na papiru, nego na ekranu.
Chief Warhead Posted - 26/10/2022 : 12:25:02
quote:
Originally posted by Tonto

I ova palica koju sam kupio je moje vlasnistvo i radit cu s njom sto me volja, npr. nabit je u guzicu nekome tko skenira i postavi javno strip koji sam objavio. Mila majko koja razmišljanja.



A nemoj da arčiš palicu za dž, čuvaj je za dupence onog ko odštampa imitaciju regularnog izdanja, taj ti je ozbiljno ušao u džep. Priča da su skeneraši nešto posebno štetni je presmešna.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000