forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 02/10/2008 : 19:00:54
Imamo pogađanje filmova na 600 i kusur stranica, ali nemamo inače filmske diskusije??
Evo za početak, something to discuss for:

American Film Institute's 10 Top 10 honors the ten greatest American films in ten classic film genres:

Animation
1 Snow White and the Seven Dwarfs 1937
2 Pinocchio 1940
3 Bambi 1942
4 The Lion King 1994
5 Fantasia 1940
6 Toy Story 1995
7 Beauty and the Beast 1991
8 Shrek 2001
9 Cinderella 1950
10 Finding Nemo 2003

Romantic comedy films
1 City Lights 1931
2 Annie Hall 1977
3 It Happened One Night 1934
4 Roman Holiday 1953
5 The Philadelphia Story 1940
6 When Harry Met Sally... 1989
7 Adam's Rib 1949
8 Moonstruck 1987
9 Harold and Maude 1971
10 Sleepless in Seattle 1993


Westerns
1 The Searchers 1956
2 High Noon 1952
3 Shane 1953
4 Unforgiven 1992
5 Red River 1948
6 The Wild Bunch 1969
7 Butch Cassidy and the Sundance Kid 1969
8 McCabe and Mrs. Miller 1971
9 Stagecoach 1939
10 Cat Ballou 1965


Sports
1 Raging Bull 1980
2 Rocky 1976
3 The Pride of the Yankees 1942
4 Hoosiers 1986
5 Bull Durham 1988
6 The Hustler 1961
7 Caddyshack 1980
8 Breaking Away 1979
9 National Velvet 1944
10 Jerry Maguire 1996


Mystery films
1 Vertigo 1958
2 Chinatown 1974
3 Rear Window 1954
4 Laura 1944
5 The Third Man 1949
6 The Maltese Falcon 1941
7 North by Northwest 1959
8 Blue Velvet 1986
9 Dial M for Murder 1954
10 The Usual Suspects 1995

Fantasy films
1 The Wizard of Oz 1939
2 The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001
3 It's a Wonderful Life 1946
4 King Kong 1933
5 Miracle on 34th Street 1947
6 Field of Dreams 1989
7 Harvey 1950
8 Groundhog Day 1993
9 The Thief of Bagdad 1924
10 Big 1988

Science fiction films
1 2001: A Space Odyssey 1968
2 Star Wars Episode IV: A New Hope 1977
3 E.T. the Extra-Terrestrial 1982
4 A Clockwork Orange 1971
5 The Day the Earth Stood Still 1951
6 Blade Runner 1982
7 Alien 1979
8 Terminator 2: Judgment Day 1991
9 Invasion of the Body Snatchers 1956
10 Back to the Future 1985

Gangster films
1 The Godfather 1972
2 Goodfellas 1990
3 The Godfather Part II 1974
4 White Heat 1949
5 Bonnie and Clyde 1967
6 Scarface: The Shame of the Nation 1932
7 Pulp Fiction 1994
8 The Public Enemy 1931
9 Little Caesar 1931
10 Scarface 1983



Courtroom dramas
1 To Kill a Mockingbird 1962
2 12 Angry Men 1957
3 Kramer vs. Kramer 1979
4 The Verdict 1982
5 A Few Good Men 1992
6 Witness for the Prosecution 1957
7 Anatomy of a Murder 1959
8 In Cold Blood 1967
9 A Cry in the Dark 1988
10 Judgment at Nuremberg 1961


Epics
1 Lawrence of Arabia 1962
2 Ben-Hur 1959
3 Schindler's List 1993
4 Gone with the Wind 1939
5 Spartacus 1960
6 Titanic 1997
7 All Quiet on the Western Front 1930
8 Saving Private Ryan 1998
9 Reds 1981
10 The Ten Commandments 1956
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 26/07/2024 : 19:23:15
The Road

2009



U opasnom postapokaliptičnom svetu, oboleli otac brani svog sina, dok se polako kreću prema moru.

Sad sam dobio priliku da proverim zašto se slabo sećam ovog filma. Jednostavno, u njemu nema jakih scena koje bi se pamtile, iako je korektan za gledanje. Pisac Cormac McCarthy je verovatno svojim spisateljskim umećem ubedio javnost u kvalitet svog romana, po kome je film adaptiran. Što se same adaptacije tiče, ona se svodi na bauljanje oca i sina, dok preživljavaju i pokušavaju da ne budu pojedeni. Atmosfera beznađa je nesumnjiva, ali za adekvatan uticaj na gledaoce, gde emocije nadvladavaju monotoniju, ovde je potreban režiser poput Tarkovskog (Stalker) ili Antonionija (Red Desert), kakvih danas nema ili ih producenti neće angažovati; John Hillcoat nije taj profil.

A Viggo Mortensen se pripremao toliko ozbiljno za ulogu, da je izgledao i ponašao se kao klošar u privatnom životu, ali džaba to kad su ga uparili sa klincem, čiji je glavni glumački adut što je "lep ko devojčica". Epizodna pojavljivanja poznatih glumaca - prekratka su i nebitna (s izuzetkom Furiose).

Film prenosi koliko-toliko suštinu romana (koji je valjda nešto više od samolečenja depresije pisca), za koji nije opravdanje da je "neprenosiv" na film (zašto bi ga inače adaptirali), kao što verujem to čini i trenutno aktuelna strip-verzija, a za odličan film po njegovom delu, imamo No Country for Old Men.


6/ 10
alexts Posted - 25/07/2024 : 14:09:34
Elizabeth: The Golden Age

2007



Kad je izašao, ovaj istorijski film je pobrao lošije kritike od prethodnika u kome Cate Blanchett igra mladu/mlađu Elizabetu I - Elizabeth (1998). Verovatno zato što taj film jeste imao bolju priču-zaplet (a i dijaloge), a rekao bih da je to, jer je taj period dolaska na vlast i početne vladavine bio zanimljiviji i obilovao sa više zavera i filmičnih događaja, a Blanchettova sjajno dočarala potrebnu transformaciju lika.

Ni ovaj - Elizabeth: The Golden Age, nije ni najmanje loš, verovatno manje interesantne priče (u završnici je rat sa Španijom i njenom armadom), opet su Cate i ostatak glumačke postave na visokom nivou, a Shekhar Kapur pokazuje se kao jako dobar režiser i šteta što nije imao više šansi (filmova) da to pokazuje.

A, kao što rekoh u prikazu prethodnog filma (Mary Queen of Scots), zahvaljujući njemu sam gledao baš ovaj nastavak, a preskočio ovaj put, gorepomenuti Elizabeth, koji ću pogledati drugi put - drugi put.

7-/ 10
Poli Posted - 24/07/2024 : 08:47:20

The Sum of All Fears (2002)
https://www.imdb.com/title/tt0164184/

Tek jucer ga pogledao i skuzio da ga zapravo JOS NISAM gledao do sada, a cijelo sam vrijeme mislio da mi je poznat jer sam ga vec gledao. Ono, poznati glumci u slicnim ulogama, sama tematika, nemam pojma...
Uglavnom, iako uz neke nelogicnosti, sasvim dobro izvedeno i drzi paznju. Nije sad nesto wow i urnebesno, ipak dosta americki izvedeno u stihu tih h'woodskih blockbustera ali zadovoljavajuce.


going going Posted - 24/07/2024 : 03:02:45
Nakon L`Avventure i Blow-up pogledao sam Antonionijev Profesija: reporter odnosno The Passanger iz 1975.godine sa Dzekom Nikolsonom i Marijom Snajder u glavnim ulogama. Za razliku od prva dva spomenuta filma koja su me u potpunosti odusevila, ovaj put nisam osetio niti to uzbudjenje, niti tu misteriju, niti taj osecaj za poeticno koji sam imao tokom gledanja prva dva filma. Ovo mi je prosto samo nekako isprazno uz odlicno snimljene kadrove lokacija po Africi, Barseloni i Londonu. Nije me dojmilo.

Nakon mnogo godina ponovo pogledao From Dusk till Dawn(1996). Skoro da sam zaboravio koliko je to suludo zabavan i lud film! Genijalno!
naker Posted - 23/07/2024 : 22:29:44
Igrom slučaja i ja pogledah jedan film sa Saoirse Ronan u glavnoj ulozi.





Lady Bird (2017)


Pričljiva iritantna umetnički nastrojena tinejdžerka nije zadovoljna malograđanskim životom svoje siromašne porodice u dosadnom Sakramentu. Ona ima loš odnos sa svojom majkom sa kojom se često svađa, i odlučuje da promeni ime i ne koristi ime koje joj je majka dala već želi da je ljudi zovu Lady Bird. Mladi ljudi skloni buntovnosti i angstu jer žude za nezavisnošću i individualnom izražavanju, i često su slepi i ne vide koliko zapravo imaju sličnosti sa svojim roditeljima..

Coming-of-age priča koja se bavi odrastanjem i sazrevanjem kroz odnose sa prijateljima, porodicom, prvim ljubavnim iskustvima itd. Priča je smeštena u period 9/11. Dobar prikaz između bogatih i siromašnih porodica, pojedine scene te pogode kao da ti neko opali šamar: kao npr. kada se mlada tinejdžerka napije jer je nezadovoljna životom, a u bolnici u krevetu pored nje dečak koji je izgubio oko.. Znači paf. Mladi ljudi uvek misle da su oni centar univerzuma i da su oni najbitniji na svetu, i moraju da nauče da njihovi "problemi" deluju trivijalno u poređenju sa stvarnim problemima drugih ljudi u njihovoj okolini i šire..

Film u neku ruku jeste generička priča o odrastanju već viđena više puta, ali je dobro ispričana. Po meni najveća mana filma je što tinejdžeri govore glasom odrasle osobe koja je pisala scenario pa ovi "klinci" previše često koriste sarkazam i crni humor koji srednjoškolci ne praktikuju.

Saoirse Ronan jedna od boljih mlađih glumica i odlično joj je legla ova uloga. Posebno se izdvaja njen odnos sa majkom koju glumi Laurie Metcalf, brat bratu ovu glumicu nisam video već trista godina. Pretpostavljam da je svi pamtite po ulozi u Roseanne. Ne znam kako su je se setili, ali odlično je odglumila majku koja se bori sa novčanim problemima, depresivnim mužem, i neposlušnom kćerkom.

Ovaj film je u suštini poslužio kao audicija za Gretu Gerwig da je uzmu u obzir za Barbie. Volim priče o odrastanju pa mi se svideo film, 7/10
alexts Posted - 22/07/2024 : 12:32:45
Mary Queen of Scots

2018



Pokušaj Meri Stjuart (Saoirse Ronan) da svrgne svoju rođaku Elizabetu I (Margot Robbie), kraljicu Engleske, osuđuje je na godine zatvora, pre nego što se suoči s pogubljenjem.

Mnogo je filmova, tv filmova i serija, na ovu istorijsku temu, često sa istim ili sličnim nazivom. Ne bih se sada mogao dobro prisetiti jednog od najstarijih Mary of Scotland iz 1936. sa Katharine Hepburn kao Mary Stuart. Ali se dobro sećam, možda najsličnijeg filma ovom filmu, "verzije" iz 1971. Mary, Queen of Scots sa Vanessom Redgrave i Glendom Jackson (i mladim Timothy Daltonom u odličnoj ulozi), jer sam ga skorije pogledao i zato što je jako dobar film.

Taj film nije bio bolji samo zato što su Vanesa i Glenda ostvarile dramski jače uloge. I Ronan je jako dobra kao Meri, dok Margo kao Elizebet nije imala previše mogućnosti (bar su je odgovarajuće poružneli), jer je njena uloga mala, sav akcenat je na biografiji škotske kraljice.

Ovaj novi film nije lošiji samo zbog rasne (i druge) raznovrsnosti na dvoru, koja iritira neke gledaoce savremenim PC prekrajanjem istorije. Oba filma sadrže istorijska odstupanja, što je uobičajeno, kao i čuvenu scenu susreta dve kraljice, koja se verovatno nije ni dogodila u stvarnosti.

Za mene, glavni nedostatak novijeg filma je što je akcenat bačen na privatni život Meri, njenu ličnost i emocije, kroz vladavinu. To jeste zanimljivo, ali ne baš toliko, koliko drama oko vlasti i religije i pokušaji da se ista preuzme (engleski tron), koji su malo pretrčani, gurnuti pod tepih. Da je i ova važna komponenta dramskog konflikta bila jača, ceo film bi bio upečatljiviji. Ni ovako nije loš, kao film o samosvesnoj ženi na vlasti, među muškarcima, u stara vremena.

Trenutno sa TV-a reših da (ponovo) pogledam drugi film u kome Cate Blanchett glumi Elizabetu (Elizabeth: The Golden Age, 2007), kao nekakav nastavak-dopunu.

6+/ 10
BeaGea Posted - 22/07/2024 : 10:32:38
Izgleda da sam te krivo skužil....medostatak crnog humora je sjebal kaj se danas prave loše komedije. Feel-good humor je samo dio tog procesa koji pridonosi pad kvalitete humora. Odnosno bilo dobro da se u feel good komedije ubaci malo i crnog humora!
A ti si na kraju rekel da baš taj feel good osjećaj nedostaje dobroj komediji. Tu sam ulovil krivi kontekst, jer ni sam nemam nikaj protiv sretnog završetka u filmu. Samo cijeli film ne mora biti feel good...
ridiculus Posted - 22/07/2024 : 10:05:30
Ček, ček, polako!

Ti si reka: Feel-good komedije su sjebale stvari, i nema više dovoljno crnog humora.

Ja: Nije to problem (sa komedijom danas), nego baš to što nema dovoljno tog dobrog osećaja kada se na kraju sve poveže.

Ti: Pa da, to sam i ja reka.

Ja: Ček, ček, polako!

Grešim li negde? Ili ćemo ovako doveka?
BeaGea Posted - 22/07/2024 : 08:38:55
quote:
Originally posted by ridiculus
Zapravo, nije. Problem je baš u tome da malo filmova uspeva to da postigne



Pa to sam i rekel...samo s manje riječi ;)
ridiculus Posted - 21/07/2024 : 21:04:50
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by ridiculus
Što bismo danas rekli, prožimajući osećaj na kraju je feel-good.



E to je sjebalo stvar...sve manje crnog humora.





Zapravo, nije. Problem je baš u tome da malo filmova uspeva to da postigne - što je znak da kvalitet (filmske) komedije opada. Some Like It Hot je imao takvu strukturu. A Fish Called Wanda takođe. Groundhog Day takođe, uprkos svim drugim međusobnim razlikama.

Možemo to zvati eskapizmom, ali to je samo moderni pežorativ za ono što scenska komedija radi otkako postoji: stvaranje prazničnog raspoloženja u publici kroz pomirenje prirode i društva.

A moderni čovek neće da se miri, on je svugda i uvek besan i opsednut nepravdom na svakom ćošku...
going going Posted - 21/07/2024 : 17:47:29
quote:
Originally posted by vice

Meni taj feel-good humor često odgovara i pruža mi eskapizam u samoj formi.

Recimo, Meet the Parents smatram jako dobrom komedijom.



Da i meni su Meet the Parents i Meet the Fockers super.

Slazem se i da je najteze napraviti dobru komediju. Ali kad se napravi dobra komedija onda je to stvarno urnebesno. Drugacija vremena - drugaciji humor. Ne bih poredio What`s up Doc? (moju omiljenu komediju trenutno) ili Apartman sa npr. Hangoverom ili Meet the Parents, to mi je bezveze, ali svi ti filmovi su me dobro nasmejali.

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by going going




quote:
Originally posted by going going



Da li je neko gledao ovu filmcinu? Nisam primetio da se uopste preterano spominje medju najboljim vesternima/neo-vesternima.








Nisi primetio going, jer ne čitaš postove najeminentnijih, najrelevantnijih i najboljih poznavalaca filma.

Ne radi link, evo ti ceo post sa topika gde smo glasali najbolje filmove po žanrovima:

quote:
Originally posted by alexts

Evo još predloga:

The Far Country
https://www.imdb.com/title/tt0048055/?ref_=ttls_li_tt
The Naked Spur
https://www.imdb.com/title/tt0044953/?ref_=ttls_li_tt
The Tall T
https://www.imdb.com/title/tt0051047/?ref_=tt_sims_tt_t_3
Seven Men from Now
https://www.imdb.com/title/tt0049743/?ref_=tt_sims_tt_t_5
Arizona
https://www.imdb.com/title/tt0032221/?ref_=nv_sr_srsg_6_tt_7_nm_1_q_Arizona
The Great Northfield Minnesota Raid (Banda Cola Youngera i Jesse Jamesa)
https://www.imdb.com/title/tt0068661/?ref_=nm_flmg_t_11_dr
Hombre
https://www.imdb.com/title/tt0061770/?ref_=tt_sims_tt_t_4
Johnny Guitar
https://www.imdb.com/title/tt0047136/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_6_nm_2_q_johnny%2520gitar
The Ox-Bow Incident
https://www.imdb.com/title/tt0036244/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_1_nm_0_q_The%2520Ox-Bow%2520Incident
Lonely Are the Brave
https://www.imdb.com/title/tt0056195/?ref_=nm_flmg_t_58_act





Dobra lista, nisam obratio paznju na te liste, gledam ih polovicno, vise volim da diskutujem i da citam necije utiske nego liste. Lonely are the Brave je stvarno filmcina i treba vise da se prca o tom uradku. Takodje valja spomenuti i Hud (1963), sad mi on pade na pamet jer je isto neo western - contemporary western i isto napravljen u tom specificnom i cudnom razdoblju pocetka 60ih, kada je studijski sistem polako i sigurno isao ka svom krahu a jos nije nastupio Novi Holivud.
paro Posted - 21/07/2024 : 17:38:17
Zadnje blesave komedije na koje sam se od srca nasmijao su Svi su ludi za Mary, Ja, ja i Irena i Tropic Thunder.

Edit: Lažem, poslije toga je bio What We Do in the Shadows film.
BeaGea Posted - 21/07/2024 : 17:34:20
quote:
Originally posted by ridiculus

"Danas ne snimaju dobre komedije"

i

"Komedija je žanr slabiji od drugih"

su dve različite stvari, dva različita pogleda.



Jasno, niti sam tu stvaljal znak jednakosti. Vrlo sam doslavan čovek u pisanju. On je spomenul da obično ne gleda komedije i samo na to doslovno i odgovaram. Obično ne gledati je valjda da ih rijetko pogleda (valjda opet najbolje od...) i to je u redu. Filmski ukus ne brusi na komedijama. To je ono pametno na kaj aludiram.


A defintivno se slažem da je dobru komediju najteže snimiti od svih filmskih žanrova.


Tonto Posted - 21/07/2024 : 17:23:44
quote:
Originally posted by ridiculus

[quote]

Svejedno, čekamo glas najeminentnijih, najrelevantnijih, i najboljih poznavaoca filma da kaže šta oni misle o vrednosti i razvojnom putu smeha u kinematografiji.

Evo sad cu

Generalno ljudi su sve gluplji, zatupljeniji, smanjio se ucinak prirodne selekcije. Zato su filmovi sve gluplji pa samim time i komedije. Nikad forma nije bila vise ispred sadrzaja, a komedija tu puno pati.
BeaGea Posted - 21/07/2024 : 17:22:08
Puno ovisi i s kakvim namjerama gledaš film.
Da ti popuni dan ili da ti skrati dan!?
vice Posted - 21/07/2024 : 17:11:25
Meni taj feel-good humor često odgovara i pruža mi eskapizam u samoj formi.

Recimo, Meet the Parents smatram jako dobrom komedijom.
BeaGea Posted - 21/07/2024 : 17:06:03
quote:
Originally posted by ridiculus
Što bismo danas rekli, prožimajući osećaj na kraju je feel-good.



E to je sjebalo stvar...sve manje crnog humora.

ridiculus Posted - 21/07/2024 : 16:24:06
quote:
Originally posted by BeaGea

O politici tek nema filmova koji bi kroz ironiju nasmijali do suza.


Ianucci mi pada na pamet kao neko ko komički oblikuje političke teme, al' nisam gledao The Death of Stalin, pa ne znam da li zadovoljava ovaj kriterijum za komedije koji sam gore izneo (promena zajednice na bolje), ili je u pitanju satira, koja ukazuje na nepromenljivost zajednice/društva.

Svejedno, čekamo glas najeminentnijih, najrelevantnijih, i najboljih poznavaoca filma da kaže šta oni misle o vrednosti i razvojnom putu smeha u kinematografiji.
ridiculus Posted - 21/07/2024 : 15:53:44
"Danas ne snimaju dobre komedije"

i

"Komedija je žanr slabiji od drugih"

su dve različite stvari, dva različita pogleda. S ovim prvim neću da se sporim jer u tome ima istine. Koji je glavni razlog za tako nešto, drugo je pitanje. Mogli bismo da kažemo da je film opao u svim žanrovima, ili čak da je vreme filma kao dominantnog medija prošlo. A može da se shvati i kao dokaz da je, od svih žanrova, dobru komediju najteže napraviti.

Ali ja ne koristim reč komedija u žanrovskom, već u predžanrovskom, arhetipskom smislu, prema vrsti raspoloženja koje vlada u delu, i koje publika instinktivno prepoznaje (ili iščekuje)

Humor je neizostavan deo. Ali šta je humor? Sama reč (na engleskom) dolazi od latinske reči za tečnost.

Ako već mogu da biram - a mogu - rekao bih da je za shvaćanje nečeg kao komedije bitnije da u zapletu postoji faktor ozdravljenja ili reorganizacije zajednice ili društva. Drugim rečima, komedija se kreće od stanje nepovoljnog za glavne likove, do željenog. Što bismo danas rekli, prožimajući osećaj na kraju je feel-good.
BeaGea Posted - 21/07/2024 : 13:47:59
quote:
Originally posted by ridiculus




O politici tek nema filmova koji bi kroz ironiju nasmijali do suza. Sjeti se samo (ako si gledal) kak su Gruntovčani i/ili Smoje u Malom Mistu prali po komunistima, i to u njihovoj državi i kontroli društva!?

Od 12:50 kreće žestoka kritika Partiji pred nosom.
https://www.youtube.com/watch?v=-qt28uc9lMA

Toga danas nema u komedijama. Nema talasanja, samo ljubav!
BeaGea Posted - 21/07/2024 : 13:40:27
Odavno se ne snimaju filmovi poput "Some Like It Hot" da bismo rekli kako komedija ima smisla. Pogledaj samo na temi vicevi koliko se komedija srozala i kakve fore su popularne. Kod serijala se to malo zadržalo dulje ali isto odavno otišlo k vragu. Kad pogledam Pythonvce i tu zajebanciju i onda pokušam pogledati npr. Prijatelje odmah potvrdim svoje viđenje komedije. Početne Mućke, životne situacije i svaku scenu pišaš od smijeha. Seinfeld, priča o nićemu i ubode svaku petu. Salve smijeha svaki put kad Kramer otvori vrta. Je smiješno je, ali pobugu ne stoput jedno te isto. Jednostavno je humor otišel u smjeru, kao i dobar dio kulture, neke toleranciju na prilično niskoj razini. Fora mora biti na razini tinejđera, da bi se onda stariji i mlađi mogli zabaviti a gledanost bila ogromna. Ne snima se više kvalitetno pa tko skuži skuži.
E to zato smatram da je pametno ne imati ukusa za ove Mamurluke, Princezine dnevnike ili nekakve Fockerse.
ridiculus Posted - 21/07/2024 : 13:09:35
Pametno? Zar se ta reč koristi za običnu naklonost ili udobnost, da ne kažem ukus?

Sledeći video, počev od 33:30 - sve će se kaz'ti.



Naravno, sve zavisi od toga šta smatramo "komedijom". Slično kao i drama, samo u manjem obimu, ta reč je kroz istoriju preuzimala osobine i atribute drugih stvari, i danas se svašta može naći pod tom odrednicom. Kada bih sudio na osnovu toga šta se u Srbiji prikazuje na kanalu Pink Comedy, i sam bih se složio da je to inferioran žanr. Ali komedija je više od tinejdžerske ili porodične dramunade.
BeaGea Posted - 21/07/2024 : 10:30:51
quote:
Originally posted by GitaristRoko

The Hangover

Obično ne gledam komedije jer mi je taj žanr nekako ispod ostalih



Pametno.
Bile bu nekaj od tebe....nema bolje komedije od ironije i sarkazma, čega ima sasvim dovoljno u dobrim filmovima. Tak da je smijeh i dalje tu, samo na kvalitetnijoj bazi. Za razliku od povšnog i wc humora koje se prakticira u komedijama.
alexts Posted - 20/07/2024 : 22:55:10
quote:
Originally posted by going going




quote:
Originally posted by going going



Da li je neko gledao ovu filmcinu? Nisam primetio da se uopste preterano spominje medju najboljim vesternima/neo-vesternima.








Nisi primetio going, jer ne čitaš postove najeminentnijih, najrelevantnijih i najboljih poznavalaca filma.

Ne radi link, evo ti ceo post sa topika gde smo glasali najbolje filmove po žanrovima:

quote:
Originally posted by alexts

Evo još predloga:

The Far Country
https://www.imdb.com/title/tt0048055/?ref_=ttls_li_tt
The Naked Spur
https://www.imdb.com/title/tt0044953/?ref_=ttls_li_tt
The Tall T
https://www.imdb.com/title/tt0051047/?ref_=tt_sims_tt_t_3
Seven Men from Now
https://www.imdb.com/title/tt0049743/?ref_=tt_sims_tt_t_5
Arizona
https://www.imdb.com/title/tt0032221/?ref_=nv_sr_srsg_6_tt_7_nm_1_q_Arizona
The Great Northfield Minnesota Raid (Banda Cola Youngera i Jesse Jamesa)
https://www.imdb.com/title/tt0068661/?ref_=nm_flmg_t_11_dr
Hombre
https://www.imdb.com/title/tt0061770/?ref_=tt_sims_tt_t_4
Johnny Guitar
https://www.imdb.com/title/tt0047136/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_6_nm_2_q_johnny%2520gitar
The Ox-Bow Incident
https://www.imdb.com/title/tt0036244/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_1_nm_0_q_The%2520Ox-Bow%2520Incident
Lonely Are the Brave
https://www.imdb.com/title/tt0056195/?ref_=nm_flmg_t_58_act

Shaner Posted - 20/07/2024 : 21:51:43
quote:
Originally posted by GitaristRoko


Obično ne gledam komedije jer mi je taj žanr nekako ispod ostalih...



Mlad si pa ćemo ti oprostiti.

Predlažem da kreneš od top 10 iz one teme gdje se glasalo po žanrovima.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000