forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Bluberi 8 i 9

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 30/08/2022 : 15:05:48
SJAJNA ZAVRŠNICA AVANTURA I NEZGODA PORUČNIKA BLUBERIJA NA PRAŠNJAVIM STAZAMA DIVLJEG ZAPADA!

„BLUBERI“ 8 i 9 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.999 dinara po tomu!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 232
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Bluberi%208_Prelistavanje%20.pdf



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 216
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Bluberi%209_Prelistavanje%20.pdf

Majkl Stiv Donovan Bluberi je čovek sklon ispadima i upadanju u nevolje. Sin je bogatog južnjačkog plantažera, ali sticajem dramatičnih okolnosti završava u američkoj vojsci, gde brzo dolazi do čina poručnika. Bluberi je osobenjak nemirnog duha, znatiželjan i smeo, sklon avanturi i kocki, često grub i beskompromisan, ali, kad zatreba, pravičan i častan... Dosledan je u izvrdavanju autoriteta i vođenju ličnih ratova, i u svojim avanturama – često u društvu prijatelja, među kojima su Džimi Maklur i Red Nek – susreće se s raznim zloćudnim revolverašima i indijanskim pljačkašima, ali i sa istorijskim ličnostima: Vajatom Erpom, Dokom Holidejom, Džeronimom, Kočizom i drugima.

Bluberi je remek-delo francusko-belgijske škole stripa i, po mišljenju mnogih, najbolji je vestern strip svih vremena. Kroz uzbudljive epizode, koje je većim delom napisao slavni belgijski scenarista Žan-Mišel Šarlije, pratimo kreativni razvoj Žana Žiroa, jednog od najznačajnijih svetskih crtača stripa, od njegove rane faze, u kojoj je još tragao za pravim likovnim izrazom, do vizuelno raskošnih zrelih radova. Nastao davne 1963, Bluberi i dalje postavlja veoma visoka merila u svom žanru i stripu uopšte.

„BLUBERI“ 8 i 9 na Letećem su startu od srede, 31. avgusta, do nedelje, 4. septembra 2022. godine, u svim klubovima čitalaca Čarobne knjige u Beogradu, Nišu, Kragujevcu i Novom Sadu, na našem sajtu i u Striparnici „Alan Ford“ po ceni od 1.999 dinara po tomu. Posle Letećeg starta cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 2.250 dinara po tomu, a u ostalim knjižarama 2.999 dinara po tomu.
14   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Erick S Posted - 12/09/2022 : 09:26:30
Vremenom čovjek napredovo...

I like girlz Posted - 12/09/2022 : 08:32:27
stiglo i do mene.

iako sam sve ovo čitao još mnogo, mnogo ranije, listajući ovo savršeno ČK izdanje nekako mi ironično da mi je definitivno najbolji crtež i kolor u zadnjoj, devetoj knjizi.

šteta što giraud malo ranije nije počeo s tim stilom crtanja kod bluberija.
JAH WOBBLE Posted - 07/09/2022 : 22:37:31
Sve pohvale za ovo izdanje.
Pročitao sam Arizona Love, prvi put posle 30 godina od prvog čitanja. Onda mi je to bila najlošija epizoda a sada joj ne nađoh manu.
borg Posted - 01/09/2022 : 08:56:19
quote:
Originally posted by Salkan
[br Kad bi imali izbor: autorski stripovi (Inkal, Asterios, Mort ili Perramus) ili Bluberijeve avanture, šta bi odabrali?



To je kao da treba da biraš između prelepe crnke sa dobrim dupetom i prelepe plavuše sa dobrim sisama.

I like girlz Posted - 01/09/2022 : 08:47:44
quote:
Originally posted by Salkan

Koliko, po vašem mišljenju, boja doprinosi kvalitetu ovog serijala? Ono Bluberija što imam, 10ak epizoda u c/b Stripotekama, je suho zlato. Znam da vrijedi imati serijal u gotivnoj varijanti, ali KOLIKO vrijedi? Kad bi imali izbor: autorski stripovi (Inkal, Asterios, Mort ili Perramus) ili Bluberijeve avanture, šta bi odabrali?



subjektivno - uvijek bluberija.
Salkan Posted - 01/09/2022 : 08:36:41
Koliko, po vašem mišljenju, boja doprinosi kvalitetu ovog serijala? Ono Bluberija što imam, 10ak epizoda u c/b Stripotekama, je suho zlato. Znam da vrijedi imati serijal u gotivnoj varijanti, ali KOLIKO vrijedi? Kad bi imali izbor: autorski stripovi (Inkal, Asterios, Mort ili Perramus) ili Bluberijeve avanture, šta bi odabrali?
anto Posted - 31/08/2022 : 22:18:46
vrede prvih sedam albuma Mladog Bluba koji je potpisao Šarlije;sve drugo nije vredno izdavanja.
dovlajoe Posted - 31/08/2022 : 18:35:08
Bilo bi lepo (ne i nužno) osnovnom serijalu dodati kao 10. album prva tri albuma Bluberijeve mladosti koji se sastoje iz devet kraćih epizoda koje je crtao Žiro. Iako po numeraciji pripadaju mladosti Bluberija, po narativnom stilu i kvalitetu crteža su bliži izvornom serijalu. Od ostalih crtača Vilsonov Bluberi je, može se reći korektan, ali ništa više od toga, dok je Blank-Dumon uprkos velikom trudu, u "zamrznutim" kadrovima crtao veoma lepe kipove i voštane figure. Uz svo poštovanje Vilijama Vensa, njegov maršal Bluberi više liči na njegove prethodne junake nego na izvornog Bluberija. Stoga, sem Žiroovog mladog Bluberija, izdavanje ostalog u ovakvoj opremi i tiražu bi predstavljalo dosta veliku avanturu.
anam Posted - 30/08/2022 : 22:51:25
Bravo napokon komplet pitanje za izdavača ide li Bluberi dalje ili je to to.....mladost...maršal?...bilo bi lijepo u istom serijalu i istim tempom zaokružiti cjelinu...nadamo se od Čarobne da će to i izčarobirati.
Mali Vuk Posted - 30/08/2022 : 20:10:07
Idemooo!
kasper Posted - 30/08/2022 : 17:41:42
lepo lepo
Red Marquis Posted - 30/08/2022 : 16:45:32
Lepota. Bravo.
Dr. Zistis Posted - 30/08/2022 : 16:02:23
Tako se radi
anto Posted - 30/08/2022 : 15:47:27
bravo!!!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000