forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 BOOKGLOBE predstavlja: Klan Otori 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Jason Fly Posted - 06/08/2021 : 09:34:23
Tišina slavuja!

Uronite u svijet sasvim sličan feudalnom Japanu!



Scenarij: Melchior
Crtež: Bachelier

92 str., boja

Već dostupno na: shop.strip-agent.hr

Uskoro u striparnicama, knjižarama Školske knjige, Hoću knjigu i Znanja.
10   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
pcoro Posted - 28/09/2022 : 14:31:12
Vidim da su se forumski uglednici povoljno izrazili o ovom djelu, ali ja nisam oduševljen. Strip je dosadan, pun japanskih imena, a ima malo akcije. Likovi su nekarizmatični. Crtež je osrednji.
anto Posted - 18/09/2022 : 17:31:25
Bukgloub je odavno izgubio poverenje čitalaca,pa verujem da slabo ko prati šta ova ova kuća izbacuje od novih stvari (i ja sam u toj skupini),pa da ukažem na ovaj hvalevredan strip - ne bih ni ga ni primetio da neko nije negde napisao "samurajski strip u novotalasnom fazonu".

Elem,po književnom predlošku Lian Hern,Stefan Melkior i Bendžamin neznamkakoseizgovaraprezime će napraviti strip adaptaciju u pet tomova;dva su izašla,i oba ih je ekspresno objavio BG,uskoro će i treći kod francuza.

Mada se nigde ne pominje ni japan ni samuraji ni nindže ni mindže,jasno je da se strip odigrava u srednjovekovnom Japanu - priča o porodici Otori,tačnije o Šiguriju,koji je glavni junak ove epopeje - ima tu svega što se može očekivati za ovakvu vrstu tematike - mačeva,prevrata i izdajstva,osvete i mržnje,borbe za prevlast i preživljavanje,časti i sramote,ljubavi i strasti.I sve to prožeto i sa nešto magije.
Scenario je detaljan,puno je imena,pojmova,često sam se vraćao unazad.
U svakom slučaju,priča me je držala samo tako,nisam ispustio strip iz ruku dok ga nisam pročotao.A ne sećam se kada sam 90 stranica čitao tako dugo;što bi bio plus za strip,koji baš i nije jeftin (umanjeni A4,90 stranica,110 kuna).
Crtež klasičan novotalasni,'nači valja.

Od mene topla preporuka za ovo delo,a bacam se što pre na nabavku dvice. Bravo BG-u za odabir naslova.

5/5
Shaner Posted - 15/09/2022 : 06:46:02
Odlična vijest za trojku. Bookglobe se pokazao ažurnim sa izdavanjem dvojke, pa očekujem isto i s ovim nastavkom. Dvojka inače čeka na čitanje, samo nikako da uhvatim vremena.

anto Posted - 15/09/2022 : 01:01:30
uskoro i trica

anto Posted - 15/09/2022 : 00:55:45
nije loše??
dajte ljudi,nemojte zezati - ovo je odlično samo tako - pročitah pre neko veče ovaj album,uživao sam skoro kao u Porodici Kempbel.
Bravo za Bukgloub,uzima se dvojka što pre!!!
anto Posted - 31/07/2022 : 17:24:04
quote:
Originally posted by Shaner

Ovo uopće nije loše. Rađeno je po književnom predlošku kojeg nisam čitao pa ne znam u kojem smjeru će ići radnja, ali za sada je u pitanju solidan prikaz feudalnog Japana začinjen pomalo fantastičnim elementima. Crtež pokazuje inspiriranost japanskim slikarstvom Edo perioda, no očito pripada francuskom novom valu. Možda nije u rangu najboljih njegovih izdanaka, ali nije ni daleko. Vrijedi istaknuti kolor koji dodatno pojačava dojam.

Ovo je tek prvi dio serijala (knjiga ima pet) za koji je pitanje kako će proći i kojim tempom će ići u Francuskoj (a da ne govorimo kod nas), no rekao bih da obećava. Izašao je početkom godine i lijepo je od Bookglobea što nam je tako brzo pružio mogućnost da ga čitamo. Nadam se da će isto učiniti i sa predstojećim albumima.




opa,ovo bi se moglo uzeti!!!
Cromwell Posted - 20/12/2021 : 13:30:27
Nisam lud za đapancima i imam problem sa pamćenjem njihovih imena i naziva ali ovo uopće nije loše. Iako ovdje imamo tek postavljanje šahovskih figura na ploču svidio mi se neobični ugođaj tako da ću sigurno pratiti ovo dalje.
Šteta što je crtež povremeno nezgrapan. Najviše to bode u oči kod sjenčenja; Bachelier često iscrtičari i namaže bez ikakvog smisla i forme. Ali slažem se da su boje lijepe, pa malo zamaskiraju tu ružnoću.
Shaner Posted - 11/12/2021 : 20:23:17
Nisam vidio da je izašao drugi album, hvala na informaciji. Bilo bi fantastično vidjeti ga dogodine u izdanju Bookglobea.

vukozec Posted - 11/12/2021 : 14:45:51
Shaner uvijek prvi, teško ga je preduhitriti :)

Shaner je rekao skoro iste rečenice sam i sam naumio reći. Nisam imao nikakvih očekivanja, nemam fetiš na Japan, a ispao je ovaj strip vrlo ugodno iznenađenje. Sve ostalo o bojama, crtežu također potpisujem, cijeli gornji komentar od riječi do riječi.

Književni predložak po kojem je strip nastao je napisala Gillian Rubinstein pod pseudonimom Lian Hearn, kojoj je to bio prvi roman za odraslu publiku. Nisam čitao, no podaci o njenim romanima govore da je radnja smještena u fiktivnu zemlju koja sliči na srednjovjekovni Japan. Strip eksplicitnije navodi da je riječ o Japanu, međutim, likovi, porodice, datumi, geografija, sve je fiktivno. Ipak su neke stvari preuzete iz stvarne povijesti, poput "Nevidljivih kršćana" koji su dio stvarne povijesti Japana. Kao žanr se navodi fantasy, međutim fantastičnih elemenata zasad u prvom albumu ima samo u tragovima. Mozaik knjiga je u nas objavila svih 5 romana originalne sage, a Hearn je u međuvremenu napisala i novu sequel seriju koja je izašla lani.

Drugi album strip serije je u Francuskoj izašao prije 2 mjeseca. Nadam se da će Booglobe to pratiti, premda broj komentara na topicu nije baš obećavajući. Od mene topla preporuka, naslov koji ima crossover potencijal, može se jednako svidjeti i onima koji jesu i nisu japanofili, također jednako i onima koji jesu i nisu fanovi fantasyja.
Shaner Posted - 28/08/2021 : 20:34:44
Ovo uopće nije loše. Rađeno je po književnom predlošku kojeg nisam čitao pa ne znam u kojem smjeru će ići radnja, ali za sada je u pitanju solidan prikaz feudalnog Japana začinjen pomalo fantastičnim elementima. Crtež pokazuje inspiriranost japanskim slikarstvom Edo perioda, no očito pripada francuskom novom valu. Možda nije u rangu najboljih njegovih izdanaka, ali nije ni daleko. Vrijedi istaknuti kolor koji dodatno pojačava dojam.

Ovo je tek prvi dio serijala (knjiga ima pet) za koji je pitanje kako će proći i kojim tempom će ići u Francuskoj (a da ne govorimo kod nas), no rekao bih da obećava. Izašao je početkom godine i lijepo je od Bookglobea što nam je tako brzo pružio mogućnost da ga čitamo. Nadam se da će isto učiniti i sa predstojećim albumima.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000