forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 LOTR Rings of power

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 02/09/2022 : 15:25:56
Kao što nam je trailer i obećao, ovo je čak i lošije od filmske trilogije, što je samo po sebi uspeh.

Prenašminkano, prenamešteno, neuverljivo, previše lepo i korektno, dosadno. CGI, kao i u filmovima, nekako kao da se radi o video igri, a ne o filmu/seriji. Ciljna grupa je otprilike 9-14 godina, barem sam taj utisak stekao.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
culture vulture Posted - 16/03/2024 : 09:50:53
A Shire scene snimane su u savanama Nigerije i toponimi nemaju "homely" engleska imena tipa Tuckborough, Whitfurrows ili Brandywine, nego Egagbenebe, Ndieche Ndiogwa i Komadugu Yobe, jer i idealizirani krajolici potiču "mračne nacionalističke" osjećaje:

https://www.yahoo.com/news/paintings-british-countryside-evoke-dark-140508085.html?guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAEM6jEIG5jhHKMyDpVC3pJILQK5JVot3VyvGzM_ls5GDv5RFYe9-eNKUpzmtZXDxe2d8FI97Al9ZfrseniouSEqPcNoXWmiYmiNGfuLVi9L03Tlc8oDOhD0uX92rFeUYgeDekeDaPnGvkvlBncqjpahQEKsqaw3HTA64gqKy3Psu
paro Posted - 16/03/2024 : 00:10:02
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by BeaGea
Onaj šešerđija me malo ignorira i zaobilzi odgovore na direktna pitanja. Neka mu...


Ti to na mene misliš ili koga? Ne znam di te ignoriram i zaobilazim kad sam danas proveo sigurno 15ak minutu na ovom topiku. Ne očekuješ valjda da cijelu nedjelju stražarim na forumu za tvoja pitanja :)

Mislim da si krivo shvatio Lord Vaderov post.

Znači zamisli sljedeće:
-imaš Bilbovu rođendansku feštu ali Universal ne da da koristiš Brandybuckove i Proudfoote/feete. Umjesto toga staviš nekakve crne hobite.
- imaš put kroz Moriju ali nemaš bitku s Balrogom jer je Tolkien umro prije nego je to razradio. Umjesto toga staviš nekakvog zombi uruk-haia. Jer su zombiji danas popularni zbog Walking Deada pa nek raja puši.
- imaš događaj Theodenovog egzorcizma ali bez Gandalfa zbog problema sa pravima. Umjesto njega staviš haradrimskog šamana zbog toga jer su crni ljudi imali kratku minutažu u Lotru pa da malo ispravimo nepravdu.
- imaš bitku kod Osgiliatha ali nemaš scene sa Kraljem vještacem od Angmara. Jer scenariste boli kurac.




I na kraju, naravno, Samwise umjesto da oženi Rosie Cotton, uvali gosponu Frodu jednu mokru žvaku, nakon čega mu Frodo pokaže svoj precious.
Na Aragornovoj krunidbi, umjesto Liv Tyler se pojavljuje neki transgender.
Zašto sve to? Pa čisto zato da se neko ne bi osjećao uvrijeđeno i zapostavljeno, bez obzira na utjecaj na Tolkienovo djelo.
culture vulture Posted - 10/03/2024 : 20:19:20
quote:
Originally posted by xilrion

Ma nema nikakve rasprave, serija je teško smeće na više nivoa. Woke nebuloze su tu najmanji problem.



To što netko nema talenta nije njegova greška ili nešto što radi namjerno, a isto vrijedi i za debilnost producenata. Ali nabijanje četvrtastog klina inkluzivnosti u okruglu rupu Tolkienove mašte je svjesno i namjerno i bezočno i kriminalno.
Lord Vader89 Posted - 10/03/2024 : 19:29:57
quote:
Originally posted by Shaner

Ovdje možeš, ali pazi ako se dotaknete treće sezone Picarda.


xilrion Posted - 10/03/2024 : 19:24:46
Ma nema nikakve rasprave, serija je teško smeće na više nivoa. Woke nebuloze su tu najmanji problem.
Cromwell Posted - 10/03/2024 : 19:07:44
quote:
Originally posted by BeaGea
Onaj šešerđija me malo ignorira i zaobilzi odgovore na direktna pitanja. Neka mu...


Ti to na mene misliš ili koga? Ne znam di te ignoriram i zaobilazim kad sam danas proveo sigurno 15ak minutu na ovom topiku. Ne očekuješ valjda da cijelu nedjelju stražarim na forumu za tvoja pitanja :)

Mislim da si krivo shvatio Lord Vaderov post.

Znači zamisli sljedeće:
-imaš Bilbovu rođendansku feštu ali Universal ne da da koristiš Brandybuckove i Proudfoote/feete. Umjesto toga staviš nekakve crne hobite.
- imaš put kroz Moriju ali nemaš bitku s Balrogom jer je Tolkien umro prije nego je to razradio. Umjesto toga staviš nekakvog zombi uruk-haia. Jer su zombiji danas popularni zbog Walking Deada pa nek raja puši.
- imaš događaj Theodenovog egzorcizma ali bez Gandalfa zbog problema sa pravima. Umjesto njega staviš haradrimskog šamana zbog toga jer su crni ljudi imali kratku minutažu u Lotru pa da malo ispravimo nepravdu.
- imaš bitku kod Osgiliatha ali nemaš scene sa Kraljem vještacem od Angmara. Jer scenariste boli kurac.

Eto to ti je RofP, u prenesenom značenju naravno. Znači događaja i likova ima ali ne u potpunosti, zbog različitih razloga. Uglavnom krivih.
Je li sad jasnije?
Shaner Posted - 10/03/2024 : 18:56:38
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by manhunter

Serija se bazira na delima Tolkiena. Ali ne prati nijedno konkretno delo, već obrađuje mitologiju i dešavanja koji su opisani u onim silnim pričama koje je čovek pisao. Najmanji problem je odstupanje od Tolkiena (jestemmalo više) i woke, serija je jednostavno kriminalno loša.



Kao recimo ona serija "ObiWanKenobi" na PacovMinusu, serija se bazira na delima Džordža Lukasa, njegovom univerzumu i likovima, ali ne prati nijedno konkretno delo, niti ikakvu konkretnu logiku, itd., sve je to isti trend danas, odraz sveta u kom živimo i savremene globalne i balkanske demografije xDDD



Nisam pratio ništa osim filmova, pa ne znam koliko i da li serija odstupa od jezgra priče u SW. Ali verujem ti na reč.


Ovdje možeš, ali pazi ako se dotaknete treće sezone Picarda.

manhunter Posted - 10/03/2024 : 18:19:24
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by manhunter

Serija se bazira na delima Tolkiena. Ali ne prati nijedno konkretno delo, već obrađuje mitologiju i dešavanja koji su opisani u onim silnim pričama koje je čovek pisao. Najmanji problem je odstupanje od Tolkiena (jestemmalo više) i woke, serija je jednostavno kriminalno loša.



Kao recimo ona serija "ObiWanKenobi" na PacovMinusu, serija se bazira na delima Džordža Lukasa, njegovom univerzumu i likovima, ali ne prati nijedno konkretno delo, niti ikakvu konkretnu logiku, itd., sve je to isti trend danas, odraz sveta u kom živimo i savremene globalne i balkanske demografije xDDD



Nisam pratio ništa osim filmova, pa ne znam koliko i da li serija odstupa od jezgra priče u SW. Ali verujem ti na reč.
sawitch Posted - 10/03/2024 : 17:58:25
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by sawitch

Kako mozes da raspravljas o necemu o cemu nemas pojma? :)



To se zove inteligencija...a da nemam pojma vidljivo je iz napisanog

Uostalom ja po vama ionak nikad nemam pojma, tak da se bzvz čudiš







Gde si nasao tu definiciju za inteligenciju? :)

Inacec ja ti ne lepim te etikete da nemas pojma nikad ali ovde si u konstantnoj raspravi oko pisca i njegovih dela a pojma nemas o temi. Kako jbt? :)
BeaGea Posted - 10/03/2024 : 16:02:04
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by manhunter

Serija se bazira na delima Tolkiena. Ali ne prati nijedno konkretno delo, već obrađuje mitologiju i dešavanja koji su opisani u onim silnim pričama koje je čovek pisao. Najmanji problem je odstupanje od Tolkiena (jestemmalo više) i woke, serija je jednostavno kriminalno loša.



Kao recimo ona serija "ObiWanKenobi" na PacovMinusu, serija se bazira na delima Džordža Lukasa, njegovom univerzumu i likovima, ali ne prati nijedno konkretno delo, niti ikakvu konkretnu logiku, itd., sve je to isti trend danas, odraz sveta u kom živimo i savremene globalne i balkanske demografije xDDD



Hvala na potvrdi. To sam baš od samog početka mislil o nastajanju RofP.

Onaj šešerđija me malo ignorira i zaobilzi odgovore na direktna pitanja. Neka mu...
Lord Vader89 Posted - 10/03/2024 : 15:37:10
quote:
Originally posted by manhunter

Serija se bazira na delima Tolkiena. Ali ne prati nijedno konkretno delo, već obrađuje mitologiju i dešavanja koji su opisani u onim silnim pričama koje je čovek pisao. Najmanji problem je odstupanje od Tolkiena (jestemmalo više) i woke, serija je jednostavno kriminalno loša.



Kao recimo ona serija "ObiWanKenobi" na PacovMinusu, serija se bazira na delima Džordža Lukasa, njegovom univerzumu i likovima, ali ne prati nijedno konkretno delo, niti ikakvu konkretnu logiku, itd., sve je to isti trend danas, odraz sveta u kom živimo i savremene globalne i balkanske demografije xDDD
BeaGea Posted - 10/03/2024 : 15:35:32
quote:
Originally posted by sawitch

Kako mozes da raspravljas o necemu o cemu nemas pojma? :)



To se zove inteligencija...a da nemam pojma vidljivo je iz napisanog

Uostalom ja po vama ionak nikad nemam pojma, tak da se bzvz čudiš



manhunter Posted - 10/03/2024 : 15:25:11
Serija se bazira na delima Tolkiena. Ali ne prati nijedno konkretno delo, već obrađuje mitologiju i dešavanja koji su opisani u onim silnim pričama koje je čovek pisao. Najmanji problem je odstupanje od Tolkiena (jestemmalo više) i woke, serija je jednostavno kriminalno loša.
sawitch Posted - 10/03/2024 : 14:45:07
Kako mozes da raspravljas o necemu o cemu nemas pojma? :)
BeaGea Posted - 10/03/2024 : 14:23:57
Znači kak sam i mislil u startu...RofP je serija koja ne ekranizira nijednu posebnu knjigu Tolkiena već se blago bazira na likovima i svijetu iz njegovih knjiga o Međuzemlju.

Detalji me ne zanimaju. Isto kao kaj me nikakav Tom Bombadil iz knjige LOTR ne zanima kad uživam u filmu (za mene je LOTR jedan film).
Cromwell Posted - 10/03/2024 : 13:52:19
@BeaGea: i onda nek me netko pita kak mi možeš bit simpatičan.
RofP sadrži priče iz Silmariliona, Nedovršenih pripovjesti i Povijesti Međuzemlja. Znači povijest tog Drugog doba ne postoji u zasebnoj knjizi nego je vankanonski razbacano. Samo nemoj pitat u kojoj mjeri se sve to razlikuju od RofP jer seriju nisam pogledao do kraja niti ne planiram. Vjerojatno Lord Vader89 ili netko od geekova zna te detalje, ja sam samo fan, nisam taj level. :)
vice Posted - 10/03/2024 : 12:14:20
Rings of Power ne slijedi ni kronologiju, pogotovo vezano uz Isildura.
ridiculus Posted - 10/03/2024 : 12:10:13
I Jacksonov Hobbit se "samo naslanja" na Tolkinova dela. Ali kad se taj oslonac skloni, sve ostalo se urušava jer je trivijalno.

Ne možeš u Tolkienovom svetu da ispričaš potpuno novu priču, osim lokalnog tipa. Ne može niko da ispriča događaje koji menjaju istoriju sveta, jer je Tolkien tu istoriju već zacrtao.
BeaGea Posted - 10/03/2024 : 11:15:37
quote:
Originally posted by sawitch

Imas Silmarilion kao istoriju sveta



Je li priča iz Silmarilliona ista kao u RofP?

sawitch Posted - 10/03/2024 : 11:08:22
Imas Silmarilion kao istoriju sveta
BeaGea Posted - 10/03/2024 : 10:50:24
Ja sam seriju shvatil kao nekaj kaj se samo bazira na likovima iz Međuzemlja. S potpuno novom (dosad ne ispričanom) pričom, koja se događa prije LOTR priče.
BeaGea Posted - 10/03/2024 : 10:46:40
quote:
Originally posted by Cromwell

Malo te vrtim zbog načina na koji si postavio pitanje. :)
Tolkienovo je sve, samo su u seriji to loše izveli i unesli nepotrebne dodatne elemente.



Tolkien nije izdal knjigu RofP!? Koja je to njegova knjiga?

Cromwell Posted - 10/03/2024 : 10:23:31
Malo te vrtim zbog načina na koji si postavio pitanje. :)
Tolkienovo je sve, samo su u seriji to loše izveli i unesli nepotrebne dodatne elemente.
sawitch Posted - 10/03/2024 : 10:18:18
Tolkin je napisao sve od postanja pa nadalje
BeaGea Posted - 10/03/2024 : 09:52:11
quote:
Originally posted by Cromwell
Nisi dobro skužil jer ne postoje "događaji prije onih koje Tolkien spominje" budući da postavke i događaje prije nije napisao nitko drugi doli Tolkiena. Možemo tu spomenuti da je njegov sin tu možda nešto mutio sa očevim spisima (takvima ja niš ne vjerujem ) ali to je generalno nevažno u ovoj raspravi.



Tek sad te ne kužim.
Govori li serija o događajima koje Tolkien opisuje u svojim dijelima ili ne? Nije mi poznato (ali ni ne poznajem dovoljno njegov opus) da je Tolkien pisal o dgoađajima iz serije, on koliko znam u svojim dijelima piše o stoljećima nakon dešavanja radnje u seriji!?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000