forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 jeans,Rifle, Tex, kafa, Trst... nekada :)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Risar_69 Posted - 26/09/2022 : 09:21:08
Sječam se krajem 80-tih išlo se po jeans, All-starke, kavbojske čizme, kafu, hranu itd... sa vozom, autom,...
Možda se još ko sječa tih vremena, 50,60,70 i 80 ih...Kako se švercovalo kroz granicu itd itd...

Odlična emisija
https://www.youtube.com/watch?v=VNkhLF1gI60
17   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Caleb Posted - 02/10/2022 : 08:49:04
https://rs.n1info.com/kultura/nostalgicna-prica-o-san-remu-vespi-trstu-i-jugoslaviji-24-000-poljubaca/
lwood Posted - 28/09/2022 : 22:41:48
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by lwood

Nikad nisan bija u Trstu dok je bila Yuga. Nismo imali taj običaj jerbo mi je stari pomorac pa je uvik dovlačija svašta iz raznih zemalja.


Kuma mi rekla davno da su isli u Ankonu prije po robu, vama iz Splita i okolice blize i brze brodom preko nego do Trsta.



moguće,to je u ratu bija glavni šverc.
emirem Posted - 28/09/2022 : 22:21:59
quote:
Originally posted by lwood

Nikad nisan bija u Trstu dok je bila Yuga. Nismo imali taj običaj jerbo mi je stari pomorac pa je uvik dovlačija svašta iz raznih zemalja.


Kuma mi rekla davno da su isli u Ankonu prije po robu, vama iz Splita i okolice blize i brze brodom preko nego do Trsta.
lwood Posted - 28/09/2022 : 22:17:53
Nikad nisan bija u Trstu dok je bila Yuga. Nismo imali taj običaj jerbo mi je stari pomorac pa je uvik dovlačija svašta iz raznih zemalja.
IGMAN2 Posted - 28/09/2022 : 20:24:32
Je, svi su trčali u Trst da se obuku, po nove tenisice, žvakače ili po sokove kojih nije bilo u YU kao Fanta ili bilo što u alu ambalaži, ili
neki fensi pribor za školu.
Naravno, kupio bi i ja takve stvari, ali brzinski i u ovisnosti koliko bi mi ostalo nakon kupovine stripova.

Ja sam patio za Trstom zbog stripova, a ne nekih bazveznih majica i sl. Starci mi daju Lire, oni u dučane, a ja od kioska do kioska.
I to ne Bonelli -to sam imao i kod nas.

Na kioscima su bili tako prekrasni Američki stripovi svih vrsta i to
takvim izdanjima (boja, papir, korice..)da im originalni Ameri nisu bili ni sjena. Bio sam oduševljen svom tom akcijom , dinamikom, šarenilom, epskim borbama. Milon puta bi ih iznova gledao (nisam imao pojma talijanski), pokušavao precrtavati...

OK, sjećam se da sam jednom kupio i Zagora- Aque misteriose aka. Podvodno čudovište.
Nisam odolio, jer tu epizodu kod nas nije bilo šsnse nabaviti. O njoj je postojala samo usmena predaja. Tko je tako nešto imao bio je kralj svemira.:)
Čudio sam se kako to talijani imaju posebnu ediciju za svakog junaka, a ne mješavina svih kao kod nas... i bez onih bezveznih pozadinskih stripova koji me ni malo nisu interesirali... OK,ok bio je tu i Svemirski patrolđija :)

Bilo je ono na carini-Imate za prijaviti... Starci otvaraju vrećice s robom koju nisu posakrivali, a ja cariniku otvaram moju vreću sa stripovima...
emirem Posted - 28/09/2022 : 14:08:32
Kao klinac prvi put 1979-1980, pamtim trgovinu sa igrackama😁 imao sam uvijek Rifle hlace, kasnije i Wampum. Zadnje Rifle je bila jakna, ali kupljena na kvatricu u Nami 1995 kad sam poceo raditi, ono Western, krem sa kragnom od umjetne koze, to sam se furao na Chris Stevensa iz " zivot na sjeveru".😁
Sjecam se da je bilo zabranjeno preko grane puno love nositi valjda zbog inflacije. Ljudi su u gacama i carapama skrivali lovu.
Tad sam bio jos 1999 i koju godinu kasnije isao traziti kozne jakne Harley-Davidson, ali kupio samo majicu i naravno kasnije stripove na kiosku, Zagor i Dylan Dog.
Za striparnicu nisam ni znao, jer nisam koristio internet.
Mislio sam da se po kavu islo u Leibnitz u Austriju, a ne u Trst.
DiSkAcH Posted - 28/09/2022 : 10:43:45
A ja mogu reći da sam skoro i odrastao u Trstu. Stari je bio fotograf pa je cca svaka 2 tjedna išao u Trst i Udine po materijal.
Trst me baš jako podsjeća na Rijeku. Nama je Trst na 1h i kusur, tako da se uopće nije neki problemi zaletit (cca 70km u jednom smjeru).
Sjećam se ja i Wampum traperica iz GMG-a (Grande Magazinni Giovanni), a i kave .

Evo baš smo ovaj vikend bili u Famili u Muggia-i i Toriju. Tori ima sve više zatvorenih dućana, izgleda baš otužno.
A Giulia je valjda do sada skroz mrtva, još se sjećam kada se tek otvorila, meni je to kao klincu bilo čudo.

A i čudi me da netko od starijih ne zna za Texa na Riflama, pa to su traperice sa najjačom etiketom ikad.



EDIT: Evo dokumentarac u boljoj kvaliteti (draga i ja smo ga išli u kino gledat kad je izašao, oduševljeni oboje):

Risar_69 Posted - 26/09/2022 : 23:24:50
ako nekoga zanima, preko puta ovog ogromnog parkinga uz obalu, preko največeg trga ja strip knjižara Neopolis na piazza vecchia 5-15
https://www.waze.com/af/live-map/directions/it/friuli-venezia-giulia/trieste/neopolis?to=place.ChIJY31u2HNre0cRqrkEbNL3Q8w
Deers Posted - 26/09/2022 : 23:14:04
Da, to su ti silosi. Riva zna biti zauzeta kad pristaje kakav kruzer ali većinom sam lako našao uvijek parking.
Risar_69 Posted - 26/09/2022 : 23:10:49
quote:
Originally posted by Deers

Ček, ni na rivi, niti u silosima ni u podzemnim garažama nije bilo mjesta? Barem kod Torri d'Europa je trebalo biti. Je da je dost dalje od centra, ali ajde.


Imaš puno mjesta, uz obalu, uz željezničku stanicu je velika parking kuča i po ulicama se može parkirati...
RAKOSI4 Posted - 26/09/2022 : 16:41:09
Triestine plastificate telate.
sawitch Posted - 26/09/2022 : 13:52:30
Ja sam sa kolegom vozao, dosao do par garaza i sve puno. Po sporednim ulicama gledao, katastrofa. Onda sam se popeo na vrh grada i nasao maltene prema izlazu ka severu Italije. Robija. Hteo sam negde da je blizu mora da mogu da prosetam ali dzaba. Gore mi bilo nego kada sam po Parizu vozio tokom strajka svih prevoznika :)
Deers Posted - 26/09/2022 : 13:09:13
Ček, ni na rivi, niti u silosima ni u podzemnim garažama nije bilo mjesta? Barem kod Torri d'Europa je trebalo biti. Je da je dost dalje od centra, ali ajde.
jaki Posted - 26/09/2022 : 13:07:31
Tex na Riflama
Odlično!
sawitch Posted - 26/09/2022 : 12:56:38
Ma nije bilo mesta. Nije bio problem platiti koji EUR vise. Nego je robija bila naci mesto. :)
Risar_69 Posted - 26/09/2022 : 12:30:54
Da, teže je vozit kolima, jer ima puno jednosmernih, sam malo poznajem Trst, ali se svejedno držim puta više prema moru, tako nije problem, a parking je platljiv, nekad si auto mogao strpat u neku stransku ulicu.
A cijene? mislim, da je skuplije nego kod nas, i stripovi su skupljiji, nemaš ispod 3eu Texa ili DD npr.
sawitch Posted - 26/09/2022 : 10:11:37
Poslednjih 3 meseca sam dva puta prosao kroz Trst i parkinga nigde. Tamo kao da svakom detetu po rodjenju kupe dva automobila. Jbt. Vozio prvi put sat i po i batalio i otisao..

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000