forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Aristofanija 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 27/09/2022 : 13:52:59
Čarobni ep istaknutih savremenih francuskih autora Gzavjea Dorizona i Žoela Parnota.

„ARISTOFANIJA“ 1 na VELIKOM SALONSKOM LETEĆEM STARTU po ceni od 1.540 dinara!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 128
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Aristophania%20_Prelistavanje%20l%20.pdf

Priča Počinje u Marselju, 1899. godine. Radnika Klemana pod čudnim okolnostima ubio je izvesni Barboza, džin koji jede pacove. Sudeći po neobičnom razgovoru koji je vodio nekoliko minuta pre smrti sa jednom elegantnom i misterioznom ženom, ni Klemanov život nije bio ništa manje neobičan i tajanstven.

Devet godina kasnije, dok Klemanova udovica vene u zatvoru, a njeno troje dece suočava se sa nasiljem sveta odraslih, misteriozna žena vraća se u njihove živote. Njeno ime je grofica Aristofanija Bolt. Kako bi zaštitila decu od pretnje koja se nadvila nad njima, odvodi ih u snoliko okruženje koje naziva Azur. Vođena znatiželjom, deca ne odolevaju iskušenju da istraže svoju novu okolinu, ali ono što će otkriti – počevši od Aristofanijinih moći – prevazići će sve granice njihove mašte…

Istaknuti savremeni francuski autori Gzavje Dorizon i Žoel Parnot donose nam u priči o Aristofaniji rasplamsali, čarobni ep, u kom najbanalnije okruženje služi kao podloga za fascinantni univerzum, prepun čini i magije. Balansirajući uspešno između razuzdane fantazije, suptilnog humora i realistične društvene priče, ovaj strip, koji Čarobna knjiga u celini objavljuje u dva toma, pripada novoj generaciji francuskih fantastičkih stripova, raskošnih i punih obrta.

1. AZURNO KRALJEVSTVO

2. PROGRESORI

„ARISTOFANIJA“ 1 je na Velikom salonskom Letećem startu od petka, 30. septembra, do nedelje, 2. oktobra 2022. godine, u svim klubovima čitalaca Čarobne knjige u Beogradu, Nišu, Kragujevcu i Novom Sadu, na našem sajtu, u Striparnici „Alan Ford“ i na Salonu stripa po ceni od 1.540 dinara. Posle Letećeg starta cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.700 dinara, a u ostalim knjižarama 2.299 dinara.
11   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DzekDenijels Posted - 08/03/2023 : 01:38:17
Ja ću dati šansu ovome.
Naravno u Fibrinom izdanju...
matori paraliticar Posted - 07/03/2023 : 22:09:10
Ne znam odakle vam ideja da ce proci (dvorac/zamak) bez
(hm da mozda se i ne pise puno o tom stripu ali mislim da su zadovoljni oni koji su uzeli) paznje koju zasluzuje..
Jedino sto se eventualno desilo je da su se kupci podelili.. jedni uzimaju pojedinacne albume od makonda, drugi integral od fibre..
slicno kao pogrebnik
kod mene je slucaj da uzimam furune/prdonje i pogrebnika od makonda a dvorac/zamak od fibre

da li ce oba izdavaca biti zadovoljna kao kod lupeza/podmukle indije i vijona.. videcemo
kasper Posted - 07/03/2023 : 19:13:17
quote:
Originally posted by john connor

Zivotinjski Zamak je sjajno delo, ali ce proci bez paznje koju zasluzuje. Isto kao i Agent Straha, iako su dijametralno razliciti zanrovi, dela.



sad but true
john connor Posted - 07/03/2023 : 18:48:43
Zivotinjski Zamak je sjajno delo, ali ce proci bez paznje koju zasluzuje. Isto kao i Agent Straha, iako su dijametralno razliciti zanrovi, dela.
matori paraliticar Posted - 07/03/2023 : 13:58:50
Dzone Kako se obogatiti u lipnju 1940, long dzon silver i pogrebnik su ti promasaji? :)

Dobro nisu to vrhunska dela ali daleko od promasaja, nazovimo ih dobrocudne "sapunice" :)

@Diskach oke, misljenja ce verovatno biti relativno podeljena.

Ocigledno izdavaci vide nesto vredno u ovome pa nadajmo se da ce barem poprilicnom
delu publike ipak ovo biti okej
DiSkAcH Posted - 07/03/2023 : 13:49:14
Moram priznati da je meni ovo popriličan meh.
Čak sam se morao natjerat da pročitam do kraja, čitao sam skenove na ENG.
john connor Posted - 07/03/2023 : 13:44:10
Meni je sve od Dorisona promasaj, izuzev Zivotinjskog Zamka koji je izvanredan.
matori paraliticar Posted - 07/03/2023 : 13:14:52
Od Dorisona sto dalje? Zasto : p

Procitah sta je neko napisao o Aristofaniji koju je CK izdala u dve knjige..

"Čekanje se isplatilo; nastavak Aristofanije je opravdao sva očekivanja i zaista bi trebalo sebi da priuštite nemir i lepotu koju će te dobiti uz ovo delo. Potraga za izvorom azura čeka na vas."

"Konacno" neki BD strip koji je CK utempirao pre izlaska fibrinog izdanja :)

E sad kako ce (uglavnom srpska) publika reagovati sada - da li ce podrzati (i sebe) i izdavaca ili terati inat i uzeti fibrino izdanje kada izadje

Ne znam.. nisam ni ja ni janko ni marko stvorili nepoverenje koje postoji prema CK
imaju li zelju ili ne da se nesto promeni na
relaciji izdavac kupac pa da imamo neki osecaj koji je bio u zlatnim vremenima DW, Komika, Kobile, Makonda itd.. ?

Jel video neka ova izdanja uopste za sada.. prvi utisci? :)
john connor Posted - 27/09/2022 : 21:58:08
Od Dorisona sto dalje...
velka031 Posted - 27/09/2022 : 21:50:32
Jako zanimljivo!
risbozg Posted - 27/09/2022 : 15:21:09
A i ovo je zanimljivo

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000