forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 NAJKULA - Biblioteka VAGABOND 1: CRNI LOKVANJI

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Najkula Posted - 29/09/2022 : 16:14:22

Stripska adaptacija bestselera Mišela Bisija oslikava pejzaž pitoreskne varošice Živerni, poznate po tome što je u njoj živeo i iz nje crpao inspiraciju čuveni slikar impresionista Klod Mone, ali i portrete tri žene različitih životnih dobi koje nemaju gotovo ništa zajedničko, osim želje da napuste ovo bajkovito mestašce na severu Francuske i činjenice da će im se životi pretvoriti u krvavu bajku.

Naizgled miran život u tom velikom i lepom vrtu, zlatnom kavezu zaključane kapije, odakle na put odlaze kamenje i cveće, ali ne i meštani, dobiće dramatičan obrt tokom trinaest dana kada će se kapije tog vrta odškrinuti... ali pravilo je okrutno: samo jedna od tri žene će uspeti da pobegne. Druge dve će morati da umru.

Zadovoljstvo nam je da upravo naslov CRNI LOKVANJI otvori biblioteku VAGABOND i započne ovo nesvakidašnje putovanje kroz meridijane, vremenska razdoblja i ljudske sudbine!





Adaptacija: Frederik Dival (Fred Duval)
Crtež: Didje Kasgren (Didier Cassegrain)
Prevod: Goran Kostrović

Format: 240 x 320 mm / Uvez: Tvrdi
Boja: Kolor / Broj strana: 140 / Štampa: Publikum

Impresionistički zavir:
https://najkula.rs/wp-content/uploads/2022/09/Vagabond-1-Crni-lokvanji-Preview-Reduced.pdf

U prodaji od sutra (petak, 30.9.2022.) na Salonu stripa u Beogradu, gde će od 17 časova imati i zvaničnu promociju!

Puna cena: 3.000 dinara
Promo cena: 2.550 dinara (15% popusta) važiće do 31.10.2022.
VAGABOND 1 KOMPLET (Crni lokvanji + Ne možeš da poljubiš koga hoćeš + Slika i prilika) CENA: 5.500 dinara!


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
matori paraliticar Posted - 08/02/2024 : 05:40:42
Crne lokvanje treba da se ima em lep format (odlican za sve pa i one sa problemom sa vidom), em lep umetnicki dozivljaj em prica
solidna+ (+ = plus)
cena fer

Najkula Posted - 07/02/2024 : 22:08:27
😲POSLEDNJA PRILIKA DA UGRABITE SVOJ PRIMERAK! 😲

CRNI LOKVANJI:
https://najkula.rs/najrucivanje/biblioteka-vagabond/biblioteka-vagabond-1-crni-lokvanji/

(na linku pročitajte besplatni zavir!)

Komplet:
☀ CRNI LOKVANJI"
☀ "NE MOŽEŠ DA POLJUBIŠ KOGA HOĆEŠ"
☀ "SLIKA I PRILIKA":
https://najkula.rs/najrucivanje/biblioteka-vagabond/biblioteka-vagabond-1-3-komplet/

😲Obezbedili smo još po 10 pojedinačnih albuma "Crnih lokvanja" i 10 kompleta!

Stripska adaptacija bestselera Mišela Bisija oslikava pejzaž pitoreskne varošice Živerni, poznate po tome što je u njoj živeo i iz nje crpao inspiraciju čuveni slikar impresionista Klod Mone, ali i portrete tri žene različitih životnih dobi koje nemaju gotovo ništa zajedničko, osim želje da napuste ovo bajkovito mestašce na severu Francuske i činjenice da će im se životi pretvoriti u krvavu bajku.

Naizgled miran život u tom velikom i lepom vrtu, zlatnom kavezu zaključane kapije, odakle na put odlaze kamenje i cveće, ali ne i meštani, dobiće dramatičan obrt tokom trinaest dana kada će se kapije tog vrta odškrinuti… ali pravilo je okrutno: samo jedna od tri žene će uspeti da pobegne. Druge dve će morati da umru.

🦈 Požurite, ugrabite svoj primerak! 🦈
Dwayne_Looney Posted - 22/04/2023 : 19:47:08
Prvi put sam čitao dva dana, a danas 4, 4 i pol sata u komadu. Lakše je danas jer se većine detalja sjećam pa ne treba puno vrtiti nazad i pažljivije čitati. Zapravo mi je više pažnja bila na toj činjenici da se radnja odvija u tri različita vremenska razdoblja pa sam malo gledao kako je to izvedeno, kako je autor izbjegao potencijalne zamke. Što se tiče kraja, naravno da je zapanjujući i da strip po tom duže pamtiš, ostavi dojam. Dobro, komentar sam pisao skoro odmah po čitanju pa mi je na umu bilo tih nekoliko detalja koji su u službi ideje, ali dao sam 7-icu, strip je dobar, vrijedan čitanja.
U svezi čizama, jasno da su policajci tražili otisak koji bi se poklapao s onim uzetim na mjestu zločina. Ubojica je u istrazi rekao da mu ih je netko ukrao. Vidimo neke čizme u jednoj sceni u sadašnjosti, ali nikad ne saznajemo jesu li to te. Zatim, ako jesu, gdje su bile sakrivene i je li ih Stefani našla naknadno ili je od početka znala da ih muž skriva pa ga je, vjerujući da je nevin, štitila.
matori paraliticar Posted - 22/04/2023 : 19:10:49
U jednom danu si procitao ceo ovaj strip? Znam nije puno strana ali valja gustirati u crtezu usput recimo :)
Kad smo kod detalja
sta bi sa famoznim cizmama na kraju? pomislih toliko se nadaju uspehu sa tim tragom a sta ako neko ima vise cizama? Mada mozda gledaju neke detalje , kako ko "trosi cizme pri hodanju i slicno :).
Sto se tice bizarnih detalja ima ih koliko hoces specijalno pri kraju ali sta ja znam ne mora sve uvek biti logicno :).
Ima ime za ovakav tip stripova ali ne bi da nekom spojlujem ipak je lep osecaj biti iznenenadjen pri kraju.
Sasvim je legitimno ne biti odusevljen stripom ali ja jesam sto se tice nekoliko segmenta meni vaznim.
Dwayne_Looney Posted - 22/04/2023 : 17:54:08
Danas čitao drugi put, pažljivije, i dojmovi su ostali isti kao prije mjesec, mjesec i pol dana. Ovo je moja tematika, scenarij je zanimljiv i zbog puno imena i detalja potrebno se potpuno posvetiti čitanju, ali na kraju je to sve ispalo previše nategnuto da bi me oduševilo. Jednostavno, previše se autor posvetio ostvarenju svoje temeljne ideje pa su i neki scenaristički detalji bizarni, kao npr. ta dupla imena svima, nekakvo odbrojavanje (do čega?), a kako tek objasniti uhodu koji je 60-ih imao slike ubijenoga s različitih lokacija i kakav je njegov interes u svemu? Kako ga je netko slikao u ordinaciji i u kući? Nije to neka mikro kamera, taj dio radnje se odvijao 60-ih. I, zar je postojao onakav disko klub tada? Ima tu još ponešto, ali ovo je dovoljno.

P: 8, S: 7, C: 7,N: 7
matori paraliticar Posted - 18/04/2023 : 21:58:36
Za ovakve stripove se zivi!

To vam kaze ne samo matori paraliticar nego i matori konj koji je prevalio kilometre i kilometre… preneo tone stripova, prelistao jos vise i naravno procitao ponesto zadnjih petnaestak godina.

Ovo mi je prvi Vagabond koji mi prosao kroz ruke a ocekivanja su bila visoka. Istina nisam neki preterani ljubitelj krimica ali ovde se naslo toliko toga sto volim u stripu: Likovna umetnost direktno i indirektno umesana, lep crtez, lepe boje, dosta spor tempo i tako. Iako je tempo spor mora se biti pazljiv pri citanju da se ne bi pogubili konci..kad smo kod konca na kraju se to sve poveze na luckasti, tesko predvidljiv i pomalo i tesko razumljiv nacin ali dovoljno dobar nacin da konacni utisak bude pozitivan.

Ima tako tu neki delovi price koji su mi se specijalno dopali sto se tice crteza, dijaloga i tako, skoro pa mini-price za sebe. Ima mozda i par malih rupica/naivnih delova ali nista strasno, brzo se to oprosti.

Inace nisam ni znao da je strip uradjen po knjizi, otkrih to kad sam hteo videti o kom scenaristi je rec negde u sred citanja (ispada cudno uporedjenje ali tako sam nekada radio i sa zagorom i teksom.. opusteno citao i tek posle pogledao ko je zaduzen za crtez i pricu.. u danasnje vreme je to obicno obratno "zna se sve pre citanja). Ponadao sam se da je rec o nekom novom dobrom scenaristom kad ono :) Nema veze vazno da je sve dobro, slicno kao recimo i sa Ibikusom koji je uradjen po knjizi.

Tako da Markose mislim da si uradio pogresnu procenu ovog stripa, valja on itekako i vise nego kvalifikovan bi bio za kolorku specijal bas u formatu koji je Nakula radila ovo. Ali onda dolazimo do isplativosti i famoznu muku ne biti "prvi na lopti".

Jer Najkulino izdanje je skoro pa idealno i sto se tice tehnikalija, prevoda itd

Prevod je radio majstor "Kostrovic" i mislim da izuzev par reci da je prevod lako razumljiv i za ljude u "regionu".

Tako da zapravo potrebe da ovo skorije izadje kod Fibre bas i nema.

Onda dolazimo do vec famoznog papira.
Prvi utisak je bio, sta je ovo neka plastika pa jos pomalo i sjajna. Bas je bilo neko sunce kad sam krenuo citati.. ali sa vremenom sam navikao i pri kraju citanja sam bio bas zadovoljan i sa papirom. Tako da nema brige ni za to… papir inace cini strip poprilicno tezak.. u ovom slucaju to uopste nije lose posto strip i nema bas toliko puno strana. Ukratko meni ga to cini vise impresivnog.

Nisam strucnjak za uvez ali kod ovog izdanja cini se cini perfektan i bolji nego kod skoro svih izdanja koja su mi prosla kroz ruke.

Sto se tice tehnikalija jedina mala zamerkica koju mogu navesti bi bila da mi se papir cinio malo "prekratak" vodoravno tj prekratak u poredjenju sa koricama? Nadam se da neko razume o cemu pricam :) . Nije nikakav problem iako stranice "malo begaju iz ruke" pri citanju.

Prilicno je malo komentara u vezi ovog stripa ovde ali si nekako zamisljam da je ovo izdanje ipak uzelo poprilicno ljudi i uzivalo u njemu ali im se nije dalo pisati utiske.

Meni je odlicno leglo, bas nesto sto pase nekome ko misli da je vec video sve i svasta i da ga tesko nesto vise moze oduseviti a ovo ga ipak uspe iznenaditi.

Za one koji su citali Povratak zenlji u ovom stripu "imamo" daleku rodjaku gospođe Zlopogleđe :).

Bravo za Najkulu :)


knauso Posted - 28/03/2023 : 16:44:47
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ne, knauso! Kako misliš da se ne javljaš više? Ne daj se lako izuti iz cipela.

Inače, pročitao sam strip, ali moram još jednom prije ocjenjivanja.



Ma brate, pise lik kao ja sam zlonameran i imam nekog interesa da ocrnim stripove

Prvo: ja sam PREZAHVALAN svim ovim izdavacima sto uopste izdaju stripove, dugo godina nije bilo prakticno nicega. A POGOTOVO Najkuli koja je izdala Spirua, epizode koje nismo imali pre, i jos sve to radi na visokom nivou!

Drugo: Nisam nista ocrnio, samo sam rekao steta sto nije isti tipa papira i nacin stampe kao Spiru, znaci to je moje misljenje koje me, pazi cuda, nije cak NI ODBILO od kupovine
A oni idu u detalje da li je to sjajan papir ili lak preko pa ja kao lazem.

Malo da smanjim dozivljam, da ne pisem nista po forumu (iako inace pisem jedan komentar mesecno), nego cu da samo pratim nova izdanja dal su izasla, reprinti itd. Samo mi jos fali i ovaj "hobi" da mi se pretvori u neko stresno sranje.
Imrahil Posted - 26/03/2023 : 16:04:31
quote:
Originally posted by Poli


Mene je djelomicno podsjetio na Prada. Ne znam objasniti jer nije taj tip stripa, ali...



I mene, zato me odbilo u startu jer mi Prado nije nešto. Ali onda slušao pohvale sa svih strana, pročitao i odličan je strip. Nabavio skoro pa me čeka uskoro čitanje i na srpskom.
Dwayne_Looney Posted - 26/03/2023 : 15:58:53
Ne, knauso! Kako misliš da se ne javljaš više? Ne daj se lako izuti iz cipela.

Inače, pročitao sam strip, ali moram još jednom prije ocjenjivanja.
knauso Posted - 26/03/2023 : 15:51:29
Posto me kolega isprozivso na drugom trejdu da sam ja neki provokator:

Ja ne kazem da izdanje NE VALJA, samo sam rekao
Da bi bilo lepo da je isto kao i Spiru, npr.
Mislim da bi se linija ovakvog crteza bolje istakla jer je trag kao obicnom olovkom,
A sjaj ga je malo ugusio (pa makar to bio samo premaz).

Eto to je sve od mene ne javljam se vise, odo da citam i uzivam u stripu ;)

knauso Posted - 26/03/2023 : 07:38:41
quote:
Originally posted by alexts

Neki šaljivac je izlakirao kompletan knausov primerak.
Ako je i u svrhu neslane šale, mnogo je.



Evo uzeo sam i ja na kraju strip,
Posto ste ga nahvalili, a i hteo sam da imam nesto u biblioteci od Kasgrena, zanimljiv crtez, super da je neko ovo preveo najzad.

Evo izbliza Spiru(nada iznad svega) vs Crni Lokvanji, pa se vidi mat vs glossy papir (ili sjajni lak),
Ne znam sto me pravite ludim:
https://i.ibb.co/rdsL48R/6-CAEB64-E-A361-4-B90-9-CBC-012-D002-FAE15.jpg
https://i.ibb.co/qjB7bSs/E23-BF9-B2-DF11-4695-9-AE5-FA2-EB69-E0487.jpg
https://i.ibb.co/NnbZpVs/E4-E0584-E-E6-F9-4354-8-FD1-082642-B983-FF.jpg

Ako ne vidis, uzmi predji rukom preko oba stripa pa mozes i da osetis razliku :)
naker Posted - 03/03/2023 : 22:29:37
Lep crtež koji podražava Moneov impresionistički stil, uz jednu umetničko-detektivsku priču gde se na umešan način razrešava vremenska petlja i misterija na način koji nagrađuje čitaoca što je iščitao strip do kraja. Za sve one kojima nije toliko bitno kako strip počne, već kako se završi, Crni lokvanji su idealno štivo. Bomba, stripčina

Što se tiče samog izdanja, ne bi mi smetalo kada bi i neki drugi izdavači počeli da štampaju svoja izdanja kod Publikuma, ne bi mi uopšte smetalo. Svaka čast za Najkulu, pored Stalkera trenutno rade najbolji posao od svih srpskih izdavača po pitanju tehničke izrade samih izdanja. Samo tako nastavite
anto Posted - 19/02/2023 : 21:11:19
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Kad je dobio tako dobre kritike od svih, nadam se da će ga i Fibra objaviti za čitatelje u Hrvatskoj.


rope,pa nije najkula udarila zabranu na izvoz svojih stripova u Hrvatsku.
Zašto bi čekao Fibrino izdanje kad imaš jedno ovakvo jednako vrhunsko kao što ih dobijamo od msje Šunjića.
quote:
Originally posted by Poli


Ako jos niste kupili, trk po strip!


i nikako drugačije!
anto Posted - 19/02/2023 : 21:07:38
zato što kasgrenov crtež pomalo liči na pradov.Pomalo.
Poli Posted - 19/02/2023 : 19:13:01

Mene je djelomicno podsjetio na Prada. Ne znam objasniti jer nije taj tip stripa, ali...


Markos Posted - 19/02/2023 : 18:36:37
Ne, ja sam to davno preskočio, nekako mi je bio previše nestripovski ugođaj, previše očito da je u pitanju adaptacija knjige.
Možda je i problem što sam ja to bio čitao na talijanskom pa se nešto izgubilo u prijevodu, nemam pojma, ali nisam izdržao do kraja.
petarStripovi10 Posted - 19/02/2023 : 17:33:56
Kad je dobio tako dobre kritike od svih, nadam se da će ga i Fibra objaviti za čitatelje u Hrvatskoj.
Poli Posted - 19/02/2023 : 16:30:48

Nesto malo komentara do sada, hmmm ...

Uglavnom, jedan od pika prosle godine, sigurno ce ici u top 10, barem kod mene (ali isto tako me ceka jos hrpa stripova za koje vec sada znam da vecinu necu uspeti procitati do kraja februara - glasanja za oskara, pogotovo jer veci broj njih izađe tu za Interliber, znaci sredinom novembra).

Prvo, nebitno - sto se papira tice, meni ne smeta taj "sjaj" na papiru jer nije to onaj glatki papir na koji se iz prve pomisli. Dosta je debeo i nista se ne gubi na njemu. Korice su zato mat, debele, dobar osjecaj u ruci.

A ono vaznije sada, to između korica - strip je prava bomba!
Mozda je najbolje da znate sto manje pre citanja, ono iz opisa je dovoljno. Prica lepo vozi, a i konci na kraju su zanimljivi, strip vam ostaje u glavi nakon citanja.

Mislim da ce kad tad ovo osvanuti i kod Fibre, mislim trebalo bi. Sad meni je u tim primerima bolje da se to desi kasnije pa da dobijemo sto vise jos neizdatih, a drugi mozda radije cekaju - ne znam sta Markos misli, ali bezveze da se zuri, na kraju ce ionako naci nove kupce kao sto se desilo sa Trag kredom i slicnim masthevusama.

Ako jos niste kupili, trk po strip!


(SPOILER: Sad traziti dlaku u jajetu je pomalo bzvz, ali sigurno bi se kod ovako zastavljenog romana/stripa moglo naci po nesto sto ne stima ali sve u svemu nebitno. Vazniji je onaj osecaj posle procitanog, i taj pije vodu.
No, kad sam vec krenuo u te vode, zasto "devojcica" nije nista posumnjala kad se prijatelj nije vratio sa njezinom slikom po koju je otisao, nasli su njega ali ne i njezine slike za takmicenje?; ako nije bila kod njegovog tela, a nije bila ni u skrovistu, valjda bi se zapitala ko bi mogao ili nesto... no, nevazno.
)

alexts Posted - 14/01/2023 : 18:32:37
Neki šaljivac je izlakirao kompletan knausov primerak.
Ako je i u svrhu neslane šale, mnogo je.
anto Posted - 14/01/2023 : 17:35:37
nikako sjajni papir,pa to se barem vidi iz aviona
john connor Posted - 14/01/2023 : 13:42:46
Meni je krajnji utisak fenomenalan, i ovo nije sjajni papir. Izgleda si jedini koji misli drugacije.
knauso Posted - 14/01/2023 : 12:42:39
Glossy papir ili lak koji ide na kraju, gusi ovu neznu liniju.
Ne znam sta znaci ulaziti u tehnologiju izrade, bitniji je krajnji utisak.
alexts Posted - 14/01/2023 : 04:47:47
quote:
Originally posted by borg

osumljičenu...



Sumljivo...
borg Posted - 14/01/2023 : 01:49:41
Dešava se ubistvo. Slučaj dobija mladi detektiv, koji se zaljubljuje u osumnjičenu... Meni to počelo kao već viđeno. Kliše. A za ostalo je Anto verovatno bliži realnoj oceni.

U svakom slučaju mislim da će se brzo rasprodati, pa vi gledajte šta vam je činiti. ;)

Edit: Thx Al.
Red Marquis Posted - 13/01/2023 : 15:03:49
quote:
Originally posted by john connor

Zar to ne vazi za alextsa...


Antogud želi da bude alexts umesto alextsa.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000