forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Pet zemalja 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 24/10/2022 : 15:48:01
PREDSTAVLJAMO INTRIGANTNU EPSKU PRIČU PREPUNU PREVRATA I OBRTA, GRUPE AUTORA PO IMENU LUELIN I CRTAČA ŽEROMA LEREKILEA!

„PET ZEMALJA“ 1 na SAJMU KNJIGA po ceni od 1.670 dinara!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 176
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Pet%20zemalja%201%20_%20Prelistavanje.pdf

U Angleonu, bogatom kraljevstvu mačaka koje vlada nad pet preostalih zemalja, situacija nije zavidna: Sirus, stari kralj i junak davnih bitaka, na umoru je i smrt koja ga vreba budi apetite u njegovoj neposrednoj okolini, ali i šire. Njegova deca, rođaci, prijatelji, neprijatelji... svi oštre oružje spremajući se za borbe koje će im doneti moć.

Kralj ima dve kćerke, ali one teško da će moći da vladaju, te stoga imenuje sestrića Hirusa, brutalnog i ambicioznog mladog tigra, za naslednika. Hirus mašta o tome da svoja pravila i zakone proširi na ostale zemlje, ali kako to obično biva (posebno kod mačaka), stvar nimalo nije jednostavna, jer je presto predmet sveopštih želja (a posebno njegova dva brata), dok susedna kraljevstva samo čekaju da Angleon načini pogrešan korak...

Ova raskošna, intrigantna i sjajno ilustrovana stripska saga dolazi iz pera grupe autora po imenu Luelin i crtača Žeroma Lerekilea, a karakteristična je po antropomorfnim likovima mačaka, reptila, vukova i drugih životinja, bogato osmišljenih i upletenih u razne dvorske i političke spletke, u epskoj priči punoj prevrata i obrta, koja odiše atmosferom velikih dela žanra, kao što je Igra prestola.

„PET ZEMALJA“ 1 možete kupiti na SAJMU KNJIGA od nedelje, 23. oktobra, do nedelje, 30. oktobra 2022. godine, kao i u svim klubovima čitalaca Čarobne knjige u Beogradu, Kragujevcu i Novom Sadu, na našem sajtu i u Striparnici „Alan Ford“ po ceni od 1.670 dinara. Posle Sajma cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.850 dinara, a u ostalim knjižarama 2.499 dinara.

Klub čitalaca Čarobne knjige u Nišu sticajem nepredviđenih okolnosti neće raditi, zbog čega smo odlučili da izađemo u susret svim našim vernim čitaocima u Nišu i omogućimo im besplatno slanje paketa u Niš tokom trajanja Sajma.
16   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Combatrock Posted - 24/05/2023 : 08:11:07
quote:
Originally posted by anto

izgleda da smo svi uzeli fibrino izdanje




Jesmo. Svi. Ne znam koji nam je...
anto Posted - 28/10/2022 : 19:51:59
quote:
Originally posted by alexts

Ne vidim poentu ovde u životinjskim likovima, sem da se uhvati talas uspeha Blacksada, sem što je crtež ovde, tipično francusko-belgijski - ukočeno krutih poza.


možda je fora da se tako lakše privuku mlađi čitaoci,ali da i kod starijih, to ubacivanje životinjskih likova, izazove neki dodatni pozitivni moment,jer svi smo od najmlađih nogu čitali kojekakve knjige,bajke i basne sa pretežno animalnim junacima.
Red Marquis Posted - 28/10/2022 : 18:19:21
quote:
Originally posted by anto


izdaju se dva albuma godišnje,tako da se ne čeka puno na nove cikluse;koji su zasebni.


Malo i brže. Prvih 5 albuma je izlazilo na svaka 4 meseca, sad je prosek na svakih 5 meseci. U novembru prošle izašao sedmi, u aprilu osmi, a u septembru sad devetka.
Po svemu dosad viđenom, ovde neće biti iščekivanja i čekanja da se autori smisle jer cepaju i dalje punom parom kako su i najavili.
john connor Posted - 28/10/2022 : 17:19:16
Ima poentu Aleks donekle, strip gde antropomorfni strip ima poentu je Zivotinjski Zamak, izvanredan.
sawitch Posted - 28/10/2022 : 14:48:37
Da, moglo je ovo ici i sa ljudskim facama ali znace dosta i ti antropomorfni likovi. Ali nije los crtez uopste. Tako su bili ukoceni i u Djeci kapetana Granta ali je to leglo super.
alexts Posted - 28/10/2022 : 13:34:44
Ne vidim poentu ovde u životinjskim likovima, sem da se uhvati talas uspeha Blacksada, sem što je crtež ovde, tipično francusko-belgijski - ukočeno krutih poza.
vetropiroman Posted - 28/10/2022 : 11:15:26
quote:
Originally posted by jagodanbg

A u ovom integralu su tih prvi 6 albuma?

I meni se ovo dopada i uzeo bih, ali ne mogu da se upuštam u serijale. Ako je ovo ceo taj prvi ciklus uzecu, a do sledeceg ciklusa ko živ ko mrtav.



Pola ciklusa, tri priče su ti u ovom izdanju, i ja sam pazario Fibrino jer mi je zgodnije da ceo ciklus bude u jednom. ;)
jagodanbg Posted - 28/10/2022 : 11:03:33
A u ovom integralu su tih prvi 6 albuma?

I meni se ovo dopada i uzeo bih, ali ne mogu da se upuštam u serijale. Ako je ovo ceo taj prvi ciklus uzecu, a do sledeceg ciklusa ko živ ko mrtav.
anto Posted - 28/10/2022 : 08:30:25
od 6,a ne pet albuma je prvi ciklus sastavljen.
izdaju se dva albuma godišnje,tako da se ne čeka puno na nove cikluse;koji su zasebni.
Kerempir Posted - 28/10/2022 : 08:05:14
1.ciklus od 5 brojeva je lijepo zaokružen. Tj, ne ovisi o potencijalnim nastavcima.

Naravno, isto imam Fibrino izdanje.
nikia Posted - 28/10/2022 : 06:13:18
Koliko će ovo imati ukupno integrala. Ne počinje mi se kad čujem da je ovo tek prvi od ihaj brojeva.
john connor Posted - 27/10/2022 : 23:52:56
Takodje, odlican strip.
anto Posted - 27/10/2022 : 23:43:51
izgleda da smo svi uzeli fibrino izdanje
Red Marquis Posted - 26/10/2022 : 23:11:47
Takođe uzeo Fibru, očigledan je uticaj G.R.R.Martina, a to mislim u najboljem mogućem smislu.
Ne propustiti.
sawitch Posted - 26/10/2022 : 20:42:18
Vrhunski! Uzeo od Fibre ali preporuka svima
anto Posted - 26/10/2022 : 18:36:33
ovaj serijal je bomba - čisto da znate.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000