forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 House of the Dragon

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
naker Posted - 22/08/2022 : 22:51:14
Odgledah prvu epizodu i već mi deluje da će ovo biti za tri koplja bolje od svih aktuelnih fantasy serija i mislim da ovo zaslužuje svoju temu:


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Lord Vader89 Posted - 21/03/2024 : 21:25:41
oh lepo, jedva čekam ovo
šteta samo što i Prstenci moći nisu uspeli da isprate tempo, pa da iznova lepo gledamo uporedo i uživamo xDDD
manhunter Posted - 21/03/2024 : 19:34:06
Odlični su trejleri. Ukoliko su se držali knjige, druga sezona bi trebalo da puca od akcije. U svakom slučaju, ovo izgleda bolje od prve sezone.
naker Posted - 21/03/2024 : 18:39:59
House of the Dragon ne samo da je odlična serija, već radi i odličan unikatan marketing. Druga sezona, dva trailera za dve sukobljene strane. "Crni" vs. zeleni"





naker Posted - 02/12/2023 : 22:50:49
Teaser za drugu sezonu:


don_draper Posted - 15/03/2023 : 18:40:00
Razvukao sam 10 epizoda na nekih mjesec dana gledanja. Otprilike to je sukus mojih impresija o ovoj seriji i posljedično smanjenog interesa za istu.

Serija može istrpjeti mnogo stvari. Može istrpjeti sporiju radnju, manjak akcije, samozatajnu atmosferu, ali ako likovi nisu interesantni i nemaju neku jaču karakterizaciju onda sve pada u vodu.

Neminovne su usporedbe s GoT. Ta serija u zenitu svoje kvalitete je za ovo sasvim drugi svemir. HOTD je imala dobar i interesantan početak, ali vrlo brzo su to prokockali svojim otegotnim scenarijem, gotovo pa drvenim likovima i predvidljivim tijekom radnje. Ne može se baš svaka epizoda svesti na vijećanja, analizu rodbine i nekakve zakulisne igre. Ni u jednom trenutku nema nekog momenta kada će se gledatelj povezati s tim likovima. Kroz cijelu seriju apsolutno mi je bilo svejedno što će se dogoditi sa svima.

U GoT je isto bilo zakulisnih igara, smicalica i sporijih momenata, ali jednom kad se stvari zaoštre i kada se odvije neka akcija to je došlo kao šlag na tortu. Ovdje to dođe kao kraj mučenja i zavlačenja, kao pauza nakon jahanja izmučenog konja. Ne pomaže ni to što je kraj dosta naivan, nerealan i totalno banalan. Možda se iz toga izrodi bolja sezona, ali entuzijazam za nju zasigurno se nije izrodio.

Serija koju jedino što drži iznad vode je HBO-ova produkcija, Paddy i Matt Smith. Ostalo je sve za zaborav. Nedostaje odmjerenosti, jasnog pravca i scenarija i kvalitetnih likova. Moguće da će naredne sezone donijeti nešto bolje okružje, ali ja zasada u ovome ne vidim neku pretjeranu kvalitetu.
bonjovi4ever Posted - 28/10/2022 : 13:57:47
Uspio sam izdržati do sedme epizode.
Gledao sam svaki dan po jednu epizodu, a negdje oko treće epizode mi se nešto pobudio interes.
Ali onda su opet počeli trkeljati, i trkeljati s tim svojim upravnim vijećima i rodoslovnim urnebesima.
Pa sam ubrzavao negdje od sredine sedme epizode - sve same sjednice upravnog vijeća - i pogledao zadnjih deset minuta.
Dobro je, sad će akcija....
vice Posted - 25/10/2022 : 11:56:30
Razumin potrebu da se katalizacija rata osloni i na trenutke slučajnosti, nezrelih poigravanja koja krenu u strašno krivom smjeru i iako nisan oduševljen tim rješenjima, ostavljam nadu u zadovoljavajuću nadogradnju.



sawitch Posted - 25/10/2022 : 10:40:21
quote:
Originally posted by naker

But right now, Ryan Condal’s focus is on HOT D season two, and mine is on THE WINDS OF WINTER.

Zar stvarno neko i dalje veruje u njegova obećanja



Ja mislim da je on to napisao jos davnih dana i samo treba malo iskorigovati nesto. Samo kenja iz nekog njemu znanog razloga.
Lord Vader89 Posted - 25/10/2022 : 10:37:42
nije iskljuceno da su mi kojekakvi marveli, kvazi-starwars, prstenci i slicno totalno srozali kriterijume
ali i meni je ovo skroz super ispalo, nadam se da ce iduce sezone biti makar ovako dobre, nedajboze i bolje
naker Posted - 24/10/2022 : 21:59:17
But right now, Ryan Condal’s focus is on HOT D season two, and mine is on THE WINDS OF WINTER.

Zar stvarno neko i dalje veruje u njegova obećanja
manhunter Posted - 24/10/2022 : 21:23:24
https://georgerrmartin.com/notablog/2022/10/11/random-musings/
naker Posted - 24/10/2022 : 21:08:10
Nisam mislio spora u negativnom smislu, već da za poslednju epizodu sezone osim sukoba zmajeva na kraju nije bilo mnogo akcije. Meni je spor tempo gde strpljivo grade radnju i razvijaju likove možda najveći atribut serije i uživao sam u svakom minutu.


quote:
Originally posted by King Warrior
Vrhunac prve sezone je bila osma epizoda, gdje je kralj zaista maestralno odigrao svoju ulogu. Bas ono oskarovski.



Definitivno, Paddy Considine objasnio mlađariji neke stvari. Vrhunska gluma, i to ne samo u toj epizodi već tokom cele sezone.
manhunter Posted - 24/10/2022 : 20:23:18
quote:
Originally posted by naker

Super je snimak, može normalno da se gleda.

Elem, spora epizoda i mislim da se oseti da je stari kralj svojom glumom nosio seriju na svojim plećima i bedak što ga više nema, ali cenim da će ljudi biti zadovoljni načinom na koji je završena epizoda tj. sezona :)



Spora baš i nije. Meni je ovo prejebena epizoda. Vizuelno i po dijalozima su otišli u pravcu GoT, što je odličan detalj, pošto i radnja serije ide u pravcu borbe i rata. Likovi se lagano profilišu, karakteri su izgrađeni. Ja sam zadovoljan, dobro je ovo.
Caleb Posted - 24/10/2022 : 20:19:39
A, zamisli Ronalda u glavnoj ulozi. Bila bi ti omiljena serija, iako je realno krs. Bas kao i Roki.
King Warrior Posted - 24/10/2022 : 20:13:55
Nisam razocaran, samo zato jer od serije nisam nista ni ocekivao.
Radnja je tra-la-la, nista posebno sto bi me bas tjeralo da gledam dalje.
I dalje je taj najveci problem sto se covjek ne moze povezati sa likovima, nakon deset epizoda i dalje mi je svejedno da li je neko umro ili ne. To vazi za sve likove. Ona mala Kalisi iz prvih pet epizoda je imala potencijal, ova nova transrodna je odbojna osoba, harizma nula.
Vrhunac prve sezone je bila osma epizoda, gdje je kralj zaista maestralno odigrao svoju ulogu. Bas ono oskarovski.
xilrion Posted - 24/10/2022 : 16:35:59
meni nije.
vice Posted - 23/10/2022 : 10:59:46
Razočaravajuće finale.
naker Posted - 23/10/2022 : 10:58:44
Super je snimak, može normalno da se gleda.

Elem, spora epizoda i mislim da se oseti da je stari kralj svojom glumom nosio seriju na svojim plećima i bedak što ga više nema, ali cenim da će ljudi biti zadovoljni načinom na koji je završena epizoda tj. sezona :)
Caleb Posted - 23/10/2022 : 10:05:04
Odlican snimak.
Lord Vader89 Posted - 22/10/2022 : 22:32:28
quote:
Originally posted by naker

Yep, upravo je skinuo :)



valja li kopija ili je neki krš?
(ako valja, da skidam i ja (s one stvari xDD))
manhunter Posted - 22/10/2022 : 20:57:38
Za spoilere važi ban od godinu dana. Čisto kažem. ;)
naker Posted - 22/10/2022 : 20:50:51
Yep, upravo je skinuo :)
zeljko Posted - 22/10/2022 : 20:44:52
Svasta
Nisam znao
Znaci 10. Je vani?
manhunter Posted - 22/10/2022 : 20:44:34
Pa ljudi to namerno rade, nema drugog objašnjenja.
naker Posted - 22/10/2022 : 20:33:23
HBO nastavlja sa tradicijom da im epizode procure po torentima par dana pre premijere :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000