forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 STALKER: Vatre i šapat

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dzimi Gitara Posted - 26/09/2022 : 20:25:21
Lorenco Matoti i Džeri Kramski: Vatre i šapat

Strip-album Vatre smatra se najvažnijim delom italijanskog crtača, slikara i reditelja Lorenca Matotija. Priča o bojnom brodu čija posada ima zadatak da ispita neobične događaje na jednom nevelikom ostrvu – pre svega tajanstvene nestanke ljudi i brodova – bliska je senzibilitetu Bucatijevih priča. Matotijev crtež koji se kreće u rasponu od karikaturalnog do apstraktnog dobio je posebnu dimenziju zahvaljujući njegovom inovativnom pristupu radu sa bojama. Drugi deo ovog integrala, strip-album Zona bunila, koji je Matoti stvorio u saradnji sa svojim prijateljem, piscem i scenaristom, Džerijem Kramskim, korak je dalje na istom putu. Reč je o kraćem delu izuzetne slojevitosti koje pleni svojom nepretencioznom dirljivošću.





Biblioteka Zona, knjiga 3
Prevod: Milan Jovanović / Lektura: Agencija Mahačma / Upis: Savo Katalina / Dizajn: Ivica Stevanović
Broj strana: 112 / Boja: kolor / Format: 210 x 297/ Povez: tvrdi / Štampa: Rotografika

Zavir: https://stalker.rs/wp-content/uploads/2022/09/vatre_i_sapat_zavir.pdf
*Zavir je informativnog karaktera. Stranice knjige prikazane su u smanjenoj rezoluciji i sa štamparskim obrezom.

Cena: 2.950 dinara
Promo cena: 2.360 dinara (važi do 10. 11. 22)
13   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
borg Posted - 30/05/2023 : 01:24:50
Ja pročitao. Al ga nisam razumeo. Ono što je čudno kad sam završio je to što sam ga osetio a ne razumeo.
Mir pa strast, pa groznica, borba, strah... Ređala su se osećanja... Al me logika izdala. :)

Moraću ovo opet da pročitam. Samo se plašim da me ne obuzme kao ostrvo sirotog mornara. :)

kasper Posted - 04/03/2023 : 15:58:16
pa kaplje to nekako, zadnja tura objave ovde procitana je uglavnom pre mesec dana i vise
Dr. Zistis Posted - 04/03/2023 : 15:50:32
Bravo Kaspere samo kad si se ti opet vratio citanju stripova
kasper Posted - 03/03/2023 : 12:36:39
u zivotu sta mi je falilo, cega bi trebalo da bude vise je svakako poezija. shvatam to, a ne mogu da ispravim, sta ga znam covekovo prokletstvo i te price. elem, kad je nadjem u stripu, pa ako je prava - to je to. uzdizalo me je citanje ovoga stripa, malo vise drugog dela nego li prvog, utonuo sam sto bi ljudi rekli. jedina sto je bilo kratko, al dobro da je vise ko zna kako bi bilo.
stivo gde ce odredjeni citaoci pronaci veliki kvalitet. dzimi, covek ljudna, neka gura dobre stvari od kojih ce me neke potpuno pogoditi kao ovo
naker Posted - 02/12/2022 : 23:21:32
Prija mi slikarski pristup u stripu i crtež je ovde na idealnoj granici između apstraktnog i karikaturalnog. Posebna pohvala za izbor boja, mislim da je ovo jedan od boljih prikaza vatre koji sam video u nekom stripu.

Priča nije lako razumljiva na prvi pogled i treba ovo umereno konzumirati, poglavlje po poglavlje, nikako u cugu. Ja lično sam morao dva puta da iščitam strip kako bi uspeo da proniknem u radnju koja obiluje snoviđenjem i oniričnim elementima. Gro priče obitava u podsvesnom, dok kroz ceo strip vlada ta neka sveuopšta poetična atmosfera jer Zona ima svoja sopstvena pravila (da li je Zona is stripa Zona po kojoj je ova biblioteka dobila ime?). Ovaj integral sadrži dve priče, obe toliko slične, a opet toliko različite. Meni lično su obe odlično legle. Opisao bih strip kao nezaboravno iskustvo prve posete kući smeha/ogledala u luna parku.

Stalker nastavlja da ne potcenjuje svoju publiku i nudi radove koji razbijaju uobičajeni šablon. Ovo je tip stripa koji sam nikada ne bih uzeo da čitam, ali pošto ga je Džimi objavio pročitao sam ga i uživao u njemu jer sam otkrio nešto novo. Veći kompliment od ovoga teško da mogu dati I crtački i pripovedački jako delo, vredno ponovnih prelistavanja/čitanja, i našlo je svoje mesto na polici pored ostalih Stalkerovih izdanja
Dzimi Gitara Posted - 28/11/2022 : 21:36:10
Vatre i šapat u novom Stripovedaču!
Nadahnut prilog o jednom od bisera naše biblioteke Zona priredio je Dušan Majkić.

corto33 Posted - 31/10/2022 : 14:39:36
Sve jasno. I meni je druga priča zanimljivija od prve.
Dzimi Gitara Posted - 30/10/2022 : 22:52:57
Drugi album sam preveo Zona bunila, s italijanskog originala.
Jasno, Šapat je glavni lik ali za celokupni integral lično radije biram poetičniju varijantu "Vatre i šapat". Ipak, kako bi taj izbor bio čitaocima na volju u knjizi smo svuda stavljali verzal. :)

Inače, u engleskom i francuskom je drugi album naslovljen imenom junaka – Fires & Murmur, odnosno Feux & Murmure (doduše, ne znam zašto odstupanje kad sam Matoti traži da se prevodi s italijanskog).

Apropo sadržaja, Zona bunila je meni draža od Vatri, iako mi je jasno zašto se Vatre smatraju Matotijevim kapitalcem.
corto33 Posted - 30/10/2022 : 20:34:58
Pročitao sam drugu priču Šapat dvaput, da sam pohvatao konce koliko toliko i moram reći da je fantastična, Mattotti je zaista genijalac a i izdanje je odlično.
Inače naslov teme bi trebao biti Vatre i Šapat, jer je Šapat ime glavnog lika.
Dzimi Gitara Posted - 06/10/2022 : 17:28:48
Pravi je trenutak da vam na čitanje ponudimo izvanredni, veoma pronicljivi i studiozni esej Zorana Đukanovića o Maotijevim Vatrama.
Esej za koji je i sam Matoti jednom prilikom rekao da bolji o ovom njeogvom delu nije napisan!

https://stalker.rs/vatre-u-mattottiju/
Shaner Posted - 26/09/2022 : 22:06:46
Moj najdublji naklon. Kupuje se prvom prilikom.

verab Posted - 26/09/2022 : 21:58:27

šaljite u hv striparnice ASAP
karven Posted - 26/09/2022 : 20:33:44
Vau! Vau! Vau!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000