forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 KOMIKO u sezoni 2022/23 and beyond

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 25/09/2022 : 19:24:55

Poštovani čitaoci,
prošlo je dosta vremena od prethodnog iscrpnijeg javljanja s naše strane, prošao je godišnji odmor i na pragu smo nove jesenje sezone, koja je za nas izdavače uvek izuzetno važna.

Takođe, prethodni period je bio dosta dinamičan u našoj izdavačkoj kući, bili smo vidljivo neaktivni na planu produkcije u ovoj godini, ali daleko od toga da nismo bili vredni – bavili smo se prevashodno prodajem, svojevrsnim restrukturiranjem firme, traženjem novog prostora, i sada možemo da se posvetimo onom što je najlepše – samim knjigama.

Pošto je prethodno objavljeni izdavački plan dobrim delom iscrpen, većina toga je urađena, od ponečeg se odustalo, ponešto čekamo da stigne, neka ova tema ubuduće posluži za obaveštenja u narednim mesecima.

Toliko za sada, za 5 dana počinje Salon stripa pa se napokon vidimo i uživo. Za mesec dana je i Sajam knjiga na koji izlazimo sa ukupno 93 naslova u našem izdanju. Ipak, veliki broj naslova je na samom kraju i očekivanja su da ćemo posle Sajma imati oko 70 dostupnih izdanja.

S tim u vezi – prodaju ćemo ubuduće raditi gotovo u potpunosti preko distributera. Pretplate i periodične akcije (2 godišnje) nećemo više organizovati. Povremeno će biti akcija u pojedinim knjižarama s kojima sarađujemo. Naravno, učestvovaćemo, kao i do sada, na festivalima stripa i sajmovima knjiga, i uvek će biti moguće poručivati direktno od nas.

Toliko za sada, ove promene za cilj imaju da možemo da se posvetimo više samoj produkciji i uređivanju izdanja, vraćanju na ritam od 15-ak izdanja godišnje, dok ćemo prodaju većinski prepustiti striparnicama i knjižarama.

Cheers!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Jozzinelli Posted - 16/09/2023 : 03:49:38
quote:
Originally posted by going going

Bas cudan format. Da ne kazem smesan. Ali strip deluje bas obecavajuce.

https://alanford.co.rs/stripovi/komiko/prvi-izbor/biblioteka-prvi-izbor-42-total/


Meni su uvek fora neuobičajeni formati, pogotovo kad su ovako manji i zgodni za držanje,
ali me ovaj strip i ne privlači nešto, eventualno za pozajmiti na čitanje, al' ga ne bih kupovao... I naslovnica mi je odbojna.

Nisu me pruvukle ni Postavke sustava, vidim da se i ovde epizodno pojavljuje taj isti žuto-crni robot.

naker Posted - 05/09/2023 : 09:26:32
Postavke sustava su takođe imale neortodoksan, kocka format. Ništa čudno za ovog autora.
Shaner Posted - 05/09/2023 : 08:38:30
Totalu je to originalan format. Ali da, čudan je. Mislim da je to do Bienvenua, očito se poigrava s formatima.

going going Posted - 05/09/2023 : 03:24:40
quote:
Originally posted by john connor

Moramo da cestitamo Komiku, napokon objavili jos jedan strip u minijaturnom formatu, sta reci, bravo...pritom dobio i forum za igraonicu...



Bas cudan format. Da ne kazem smesan. Ali strip deluje bas obecavajuce.

https://alanford.co.rs/stripovi/komiko/prvi-izbor/biblioteka-prvi-izbor-42-total/
john connor Posted - 04/09/2023 : 22:07:44
Moramo da cestitamo Komiku, napokon objavili jos jedan strip u minijaturnom formatu, sta reci, bravo...pritom dobio i forum za igraonicu...
matori paraliticar Posted - 15/07/2023 : 08:14:36
quote:
Originally posted by mladeNS
Covek obara rekorde, leti u stratosferu, kida, lomi, stampa, izdaje, prevodi, prodaje, bori se kao lav da se oslobodi cizme izdavaca susedne zemlje koja mu je najveci i najljuci protivnik.
A moze da se kaze i da zivi u nekom svom svetu iluzija.


Ne shvaca da mu je najveci i najljuci protivnik Carobna knjiga.
Jedino ako su stripovi na srpskom po svaku cenu glavni i jedini cilj.

Ispada "zanimljiva" situacija da su udruzeni oko zabrane oni kojima je prodaja van Srbije najvise znacila (Carobna knjiga) i oni kojima je zabrana "najmanje" znacila (Komiko).
I jedan i drugi imaju razliciti motiv za svoje postupke...
AleksandarN Posted - 15/07/2023 : 01:05:50
Covek obara rekorde u svojoj glavi a o sebi i svojim "delima" prica sve u superlativima. Meni je to dijagnoza! ...ili je pravi srpski politicar. Mislim da je ipak vuku mesto u skupstini a ne u izdavastvu.
mladeNS Posted - 14/07/2023 : 23:58:39
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by john connor

Ne vidim da se nesto produkcija povecala prosle a pogotovo ove godine.


Pa prošle pet cele godine a ove sa ovim novim 5 u pola godine.
E sad jel se uopšte može računati kad je toliko niska cifra da je to neko posebno povećanje...



quote:
Originally posted by anto

četiri;habibi je reprint



Prebrojali ste izdanja, ali on kaze izdao je duplo toliko ove godine.

Prilazem jedan od odgovora Komikusa Lupusa od danas gde on kaze:

Znam ja da je svetu nemoguće 'leba napeći, a kamoli ugoditi. Veliki broj čitalaca mi govori da treba da objašnjavam iznova i pita me kada ću da razjasnim situaciju neobaveštenima, a sad opet ispada da se "nekome pravdam". Svašta. Moderacija je obrisala veliku temu koju sam pokrenuo u ovoj grupi pre par meseci, verovatno je bilo nekog vređanja. Što se tiče produktivnosti - ja napišem kako jeste. Imam brojke pred sobom, i to je lako izračunati. Nikad nisam imao 8 izdanja sa prosečno 320 strana po knjizi objavljanih u 6+ meseci. Ovo proteklo polugođe je u tom smislu rekordno. I to je činjenica koja je za mene značajna, kao i neke naše čitaoce.

Covek obara rekorde, leti u stratosferu, kida, lomi, stampa, izdaje, prevodi, prodaje, bori se kao lav da se oslobodi cizme izdavaca susedne zemlje koja mu je najveci i najljuci protivnik.
A moze da se kaze i da zivi u nekom svom svetu iluzija.
naker Posted - 14/07/2023 : 23:01:01
Total - Ugo Bienvenu. Jel strip stvarno zlata vredan kao što mu korice naslućuju, čitao neko?





Poznato mi ime autora, ali tek sad skontao da je isti čovek radio i Fibrine Postavke sustava
anto Posted - 09/07/2023 : 22:55:51
četiri;habibi je reprint
Red Marquis Posted - 09/07/2023 : 21:22:31
quote:
Originally posted by john connor

Ne vidim da se nesto produkcija povecala prosle a pogotovo ove godine.


Pa prošle pet cele godine a ove sa ovim novim 5 u pola godine.
E sad jel se uopšte može računati kad je toliko niska cifra da je to neko posebno povećanje...
john connor Posted - 09/07/2023 : 19:43:59
Ne vidim da se nesto produkcija povecala prosle a pogotovo ove godine.
kasper Posted - 09/07/2023 : 19:15:11
quote:
Originally posted by anto

zna li neko,hoće li biti novi Popaj uskoro?



hm tesko da ce ove godine
mladeNS Posted - 09/07/2023 : 16:50:24
quote:
Originally posted by AleksandarN



Ne reklamiran nego pokusavam da shvatim sta je autor hteo da kaze.
Svakako od ovakvog nacina pisanja koji je na nivou klinca dizelasa ulicara iz osnovne skole mi se slosilo.



Ovakva situacija je odavno predvidjena:

Vuče vuče bubo lenja
Šta će reći pokolenja
Vodio si život buran
Pa (p)ostao nekulturan

Sta cu... ne volim ga BAS. XD
anto Posted - 09/07/2023 : 00:03:18
zna li neko,hoće li biti novi Popaj uskoro?
AleksandarN Posted - 08/07/2023 : 12:42:45
quote:
Originally posted by Peyo

Iako ga ne "gotiviš" upravo si mu napravio reklamu !



Siguran sam da mu moj post nece pomoci i da niko odavde nece pohitati na to okupljanje ili sta je vec. Takodje, siguran da svoja "rasprodata" izdanja prodaje po duplo vecim cenama od standarne cene. Kome to odgovara, neka juri Vuka.
Peyo Posted - 08/07/2023 : 12:26:10
Iako ga ne "gotiviš" upravo si mu napravio reklamu !
AleksandarN Posted - 08/07/2023 : 10:39:20


Ne reklamiran nego pokusavam da shvatim sta je autor hteo da kaze.
Svakako od ovakvog nacina pisanja koji je na nivou klinca dizelasa ulicara iz osnovne skole mi se slosilo.
verab Posted - 21/06/2023 : 12:16:40
Sinner je mala beba za Crumbov The Book of Genesis. Tu je vučina oborila svjetski rekord u muljanju i laganju.
kasper Posted - 21/06/2023 : 11:04:48
za to vreme muceni alek siner obara sve rekorde neobjavljivanja na ovim prostorima
jagodanbg Posted - 21/06/2023 : 10:40:02
Oglasava se na FB.
Evo ti npr najnovije info (samo ne znam sto se raspitujes za njegova izdanja kad ih bojkotujes?! ):

naker Posted - 21/06/2023 : 07:29:10
Komiko ima svoju grupu na FB.
anto Posted - 21/06/2023 : 02:22:55
Vuk se povukao u totalnu ilegalu,oglašava li se gde?
Novog Popaja vidim nema na kobisu.
Ispašće Komiko najveća žrtva stripovskih ratova.
Poli Posted - 15/05/2023 : 10:36:08

Isto ni meni nije bio Pyongyang nesto posebno, pogotovo za odabranu tematiku. Njegov Jerusalem mi je bio puno bolji, Burmu nazalost jos nisam citao.

A za Mzungu Luka sam vec toliko puta cuo koliko je dobar da mi je sad bas zao sto sam ga propustio prvi put.


kasper Posted - 15/05/2023 : 10:11:56
meni je ovaj gi delila na ignoru, stepen ignora zidru (sto ce reci najveci moguci)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000