forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Novi metal

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Paka01 Posted - 05/11/2022 : 14:28:55
Evo još jedan tema o metal muzici, nemojte zamjeriti
Već mi se dugo krčka ideja da otvorim topic o meni zanimljivim i dragim metal bendovima novijeg datuma, odnosno o bendovima koji su album prvijenac objavili najranije 2010. godine... Na ovaj način bih htio predstaviti neke kvalitetne bendove za koje smatram da su vrijedni vašeg vremena.

Neću se striktno fokusirati na jedan žanr, već ću šarati svim podžanrovima metala jer stvarno se može naći svega i svačega zanimljivoga. Volim istraživati nova izdanja i otkrivati nove bendove i bilo da tražim nešto što liči na old-school ekipu ili pak nešto što ima skroz moderan i unikatan zvuk, današnja metal scena nudi mnogo toga dobroga.

Nadam se da ćete bar nekim od ovih bendova dati šansu i slobodno ostavite komentar, zanima me svačije mišljenje
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Imrahil Posted - 19/05/2023 : 17:01:31
Gledao ih skoro kad bili u Beogradu, odlični bili.

Ko voli Death nek izvoli

Cromwell Posted - 27/04/2023 : 09:56:49
Je odličan je Hellripper, meni se baš često vrti prvi album a bome ni ovaj novi ne zaostaje.
Paka01 Posted - 23/04/2023 : 20:48:15
Dobar je Hellripper, meni istu super pašu.
Sviraju u Sloveniji ovo lito s Midnightom, vrhunska kombinacija.
fler Posted - 23/04/2023 : 19:56:04
Pa ajd, poslušat ću.
Nije me nešto oborilo, ali me ovako na prvu
podsjetilo na drage mi Crucified Barbara.



A tematski (prvi album u 2017.),
ovo mi se vrti zadnjih dana - solidno praše:

Paka01 Posted - 22/04/2023 : 19:02:12
SONJA
Država: SAD
Žanr: heavy metal

Kako je Sonja jebeno dobar i zarazan bend! Ne mogu ih se naslušat. Nije tu sad ništa ekstra originalno, al zvuči nekako stvarno prejebeno, plus ovaj reverb na vokalu dodaje jednu posebnu dimenziju. Imaju samo ovaj jedan album za sada, al vridi zlata.

Gil-galad Posted - 12/12/2022 : 21:41:36
Kakav sync...! Nećeš verovati možda, ali sam upravo skinuo Dark Connection. Melodičan poput drugog albuma, ali da, kao što kažeš, "cheesy" - poput prvog, posebno zbog pop obrada. Svakako jako lepo osveženje.

Taj drugi album sam jako dugo slušao...
Paka01 Posted - 12/12/2022 : 20:00:32
BEAST IN BLACK
Država: Finska
Žanr: power metal

Nije da sam neki preveliki fan bombastičnog power metala, ali Beast In Black su mi baš zabavni. Iskreno, mislim da ih ne treba shvaćati pretjerano ozbiljno jer ovo je bend čija je muzika baš onako feelgood cheesy zabava i ukoliko volite taj štimung, mislim da će vam biti skroz okej. Zarazni su, pjevni i djeluje mi kao da su im koncerti baš dobra zezancija.

fler Posted - 29/11/2022 : 16:29:03
Da!
Odlični skroz od prvog albuma, naslušao sam se uzduž i popreko
i baš mi odgovara stil.
Često vidim komentare kako su kopija Toola,
no nije mi to baš najjasnije.. eh, ljudi.
Paka01 Posted - 29/11/2022 : 16:18:21
SOEN
Država: Švedska
Žanr: Progressive metal/rock

Moram priznati da mi nisu sjeli na prvu, no nakon nekoliko preslušavanja sam ipak uvidio da se radi o jako kvalitetnom bendu. Ovdje imamo jedan blaži oblik prog metala koji nerijetko koketira s prog rockom, dok sve skupa zvuči svježe i moderno. Ovo je ona vrsta proga koja ne davi slušatelja beskrajnim solažama i nepotrebno dugim pjesmama, a melodije i riffovi su skroz ugodni.

Paka01 Posted - 28/11/2022 : 16:08:16
quote:
Originally posted by Imrahil

Elem, taman kad smo kod proga da doprinesem malo temi sa nečim lokalnim.
Bivši Draconic, sad se opet aktivirali, prva stvar koju izbacili.



Opa, nije loše ovo. Pratit ću ih, zanimljivo zvuče za sada.
Paka01 Posted - 28/11/2022 : 15:55:25
PALLBEARER
Država: SAD
Žanr: doom metal

Strašno volim Pallbearerov zvuk doom metala (napokon jedan moderniji doom koji ne naginje na stoner) s jako lijepim melodijama i pomalo melankoličnom atmosferom. Nisu nametljivi i baš su ugodni za slušati. Izbacili su ja mislim četiri albuma do sada, a moj osobni favorit je treći, Heartless iz 2017. godine.

Imrahil Posted - 24/11/2022 : 17:50:40
Ovog iz Sikasa-e se sećam kad je obrađivao Gavranove
Nisam ni znao da ima bend, fino zvuči na prvu loptu, preslušaću ceo album.

Elem, taman kad smo kod proga da doprinesem malo temi sa nečim lokalnim.
Bivši Draconic, sad se opet aktivirali, prva stvar koju izbacili.

Paka01 Posted - 23/11/2022 : 17:44:45
1914
Država: Ukrajina
Žanr: black metal

1914 je black metal koji nerijetko koketira s death/doom podžanrom, a kako je očito iz imena, inspirirani su temama i terminologijom Prvog svjetskog rata. Jako dobro osvježenje u ovom žanru i nadam se da ih ovaj nesretni rat neće omesti previše u stvaranju nove muzike. Naslov ove pjesme je model pištolja kojim je Gavrilo Princip ubio Franju Ferdinanda.

Poli Posted - 19/11/2022 : 22:17:56

Sto se Rusije i atmosferickog BM tice, tu mi bas pasu Olhava.

Paka01 Posted - 19/11/2022 : 20:59:26
BLOODBARK
Država: Rusija
Žanr: atmosferični black metal

Od Bloodbarka smo za sada dobili nažalost tek jedan album, Bonebranhes, prije četiri godine, a nigdje nema nikakve vijesti o njima, jesu li još aktivni ili ne... No opet, Bonebranches je jako lijep album predivne atmosfere i odličnih melodija. Baš za zatvoriti oči i uživati.

Paka01 Posted - 19/11/2022 : 09:59:25
STRIKER
Država: Kanada
Žanr: heavy/speed metal

Striker je jedan od mnogobrojnih klasičnih heavy metal bendova koji su se kroz zadnjih 10ak godina pojavili u Kanadi i meni su među dražima. Iako inspiraciju vuku iz metala '80ih, ne zvuče kao obični derivati već imaju tu jednu moderniju notu (prvenstveno produkcijski) koja ih odvaja od čistih klonova. Baš su energični, volio bi ih vidit uživo jednom.

Poli Posted - 15/11/2022 : 20:23:52

Ni meni se nije dojmilo, ali mozda "uspije".


ŠAŠ Posted - 15/11/2022 : 18:19:49
jbg,meni je ovo poprilično slabo ,iako su mi post prog možda i najbolji žanrovi u metalu
fler Posted - 15/11/2022 : 17:06:31
Sjajno je ovo!
Hvala na preporuci, proletjelo ispod radara.
Poli Posted - 14/11/2022 : 16:43:39

Da se nadovezem na prethodnji post...



Paka01 Posted - 14/11/2022 : 15:26:55
SIKASA
Država: Hrvatska
Žanr: progressive/post-metal

Govorite šta oćete, al prvi album hrvatskog one-man benda Sikasa će definitivno ući u top 5 izdanja ove godine, ne samo domaćih, već na sveukupnoj metal sceni. Ovdje se radi o odličnom post-metalu s elementima proga svjetske klase. Odlični vokali, odlične melodije, vrhunski riffovi i pamtljive pjesme, Matter Earth ima sve. Namjerno stavljam cijeli album jer isplati ga se poslušati od početka do kraja.

vice Posted - 13/11/2022 : 18:56:29
vice Posted - 13/11/2022 : 18:47:16
Meni je Vice Versa ludilo!

Volija bih svirat bubnjeve za njega, toliko mi je dobar.
Paka01 Posted - 13/11/2022 : 17:58:23
BLAZON STONE
Država: Švedska
Žanr: heavy metal

Realno, Running Wild je sranje već odavno, albumi su im loši, pisme dosadne i nezanimljive... But fear not, Blazon Stone je tu! Ovo je čisti RW worship koji je milijun puta bolji od današnjeg stanja benda koji ih je inspirirao... Sluša li vam se nešto na shemu RW iz najboljih dana, Blazon Stone je pravi izbor.

NESVRSTANI Posted - 12/11/2022 : 09:44:00
Razvija san averziju prema klapama i dalmatinskoj pismi općenito.Ono s ribon san pogleda samo zbog glavnoga glumca.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000