forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Talični Tom 6 i 7

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 26/10/2022 : 13:27:50
PRIČE UZ KOJE SU ODRASTALE GENERACIJE!

„TALIČNI TOM“ 6 i 7 na SAJMU KNJIGA po ceni od 1.540 dinara po tomu!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 144
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT
Junak Talični Tom

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Tali%C4%8Dni%20Tom%206%20_%20Prelistavanje.pdf



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 144
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT
Junak Talični Tom

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Talicni%20Tom_07_Prelistavanje%20.pdf

SAMO JEDAN KAUBOJ POTEŽE REVOLVER BRŽE OD SVOJE SENKE!

To je, naravno, Talični Tom, junak istoimenog frankobelgijskog stripa, jednog od najpopularnijih evropskih stripova svih vremena i jednog od najčitanijih i najvoljenijih stripskih naslova na teritoriji bivše Jugoslavije.

Taj upečatljivi usamljeni kauboj, koji na kraju epizode na svom konju odlazi u zalazak sunca, u sebi objedinjuje mnoge stereotipe klasičnog junaka Divljeg zapada – sposoban je i brz, inteligentan i uvek spreman za akciju, zaštitnik je nejakih, sa izraženim osećajem za pravdu i mesto ga ne drži. Ali pripovedanje o njemu je istovremeno sasvim jedinstveno, obojeno neponovljivim humorom, a podvizi koje doživljava retko se viđaju čak i u tako bogatom žanru kao što je vestern.

Odeven u prepoznatljivo odelo sa crvenom maramom i šeširom, lik Taličnog Toma se u svojim pričama susreće i suočava sa brojnim dobrim i lošim ličnostima, onim izmišljenim, ali i onim koji pripadaju američkoj istoriji i folkloru (braća Dalton, Kalamiti Džejn, Bili Kid, Roj Bin, banda Džesija Džejmsa, Sara Bernar...) i svedok je i učesnik raznih stvarnih događaja iz američke istorije. Ipak, ta težnja ka autentičnosti autore nikad nije sprečavala da u priče unesu živ i večito aktuelan humor, koji smelo parodira žanr kom Talični Tom pripada.

„TALIČNI TOM“ 6 i 7 možete kupiti na SAJMU KNJIGA od srede, 26. oktobra, do nedelje, 30. oktobra 2022. godine, kao i u svim klubovima čitalaca Čarobne knjige u Beogradu, Kragujevcu i Novom Sadu, na našem sajtu i u Striparnici „Alan Ford“ po ceni od 1.540 dinara po tomu. Posle Sajma cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.700 dinara po tomu, a u ostalim knjižarama 2.299 dinara po tomu.

Klub čitalaca Čarobne knjige u Nišu sticajem nepredviđenih okolnosti neće raditi, zbog čega smo odlučili da izađemo u susret svim našim vernim čitaocima u Nišu i omogućimo im besplatno slanje paketa u Niš tokom trajanja Sajma.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alaniusfordius Posted - 05/03/2023 : 17:21:28
quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by roby05

Koliko bi sveukupno trebalo biti knjiga Talicnog Toma i da li "vrijedi" imati sve ili ima neki period koji nije vrijedan neke paznje?
Ako netko moze i za Asterixa isto...?



Goscinny je čarobna riječ/ime koje pravi razliku.

Iako je u pitanju genijalac i kod njega imaš raspon od vrlo dobrih do genijalnih epizoda.

Kod LL/TT-a i kod Morrisa ima vrlo dobrih radova.
Meni se i poslije Goscinnja sviđaju scenariji LL/TT-a koje potpisuje Léturgie.

Kod Asteriksa poslije Goscinnyja bolje su mi epizode L'odyssée d'Astérix (Crno zlato) i Astérix chez Rahãzade (Leteći ćilim).

Tvoje pitanje vrijedi li ako se gleda u određenom kontekstu može značiti i nabrajanje samo genijalnih naslova, a koliko takvih stripova i od drugih naslova imaš u kolekciji?

Humor je čudna biljka, ono što je nekom smiješno drugog ostavlja hladnim i obrnuto. Najbolje ti je pročitati koju epizodu pa odlučiti jer i jednog i drugog junaka nije problem negdje pročitati jer su puno objavljivani i ima ih po internetu, knjižnicama itd.





Podnosim i "losije" epizode,nije to problem.Mislio sam na neke drasticnije razlike pri mijenjanju scenarista,crtaca....Najbitnije od svega mi je da to sve ide kronoloski.Poznati su mi i jedan i drugi junak,ali ipak ne toliko dovoljno...


Umpah Pah ti je odličan.
Neznan je li još uvik dostupan, ali ako ti se svidi humor iz TT i Asteriksa Umpah Pah će ti se sigurno svidit.


U potrazi sam za njim.



Bookglobovo izdanje u tri tvrdokoricena albuma se nakon vise od 10 godina rasprodalo, ali je zato Marketprintovo (u pet pojedinacnih sveski mekih korica) jos uvek moguce naci...
Peyo Posted - 04/03/2023 : 22:21:47
Meni se neočekivano svidio i Kid Lucky po scenariju Léturgiea u kojima je Talični kao klinac, pa čak i Daltoni

roby05 Posted - 04/03/2023 : 16:43:32
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by roby05

Koliko bi sveukupno trebalo biti knjiga Talicnog Toma i da li "vrijedi" imati sve ili ima neki period koji nije vrijedan neke paznje?
Ako netko moze i za Asterixa isto...?



Goscinny je čarobna riječ/ime koje pravi razliku.

Iako je u pitanju genijalac i kod njega imaš raspon od vrlo dobrih do genijalnih epizoda.

Kod LL/TT-a i kod Morrisa ima vrlo dobrih radova.
Meni se i poslije Goscinnja sviđaju scenariji LL/TT-a koje potpisuje Léturgie.

Kod Asteriksa poslije Goscinnyja bolje su mi epizode L'odyssée d'Astérix (Crno zlato) i Astérix chez Rahãzade (Leteći ćilim).

Tvoje pitanje vrijedi li ako se gleda u određenom kontekstu može značiti i nabrajanje samo genijalnih naslova, a koliko takvih stripova i od drugih naslova imaš u kolekciji?

Humor je čudna biljka, ono što je nekom smiješno drugog ostavlja hladnim i obrnuto. Najbolje ti je pročitati koju epizodu pa odlučiti jer i jednog i drugog junaka nije problem negdje pročitati jer su puno objavljivani i ima ih po internetu, knjižnicama itd.





Podnosim i "losije" epizode,nije to problem.Mislio sam na neke drasticnije razlike pri mijenjanju scenarista,crtaca....Najbitnije od svega mi je da to sve ide kronoloski.Poznati su mi i jedan i drugi junak,ali ipak ne toliko dovoljno...


Umpah Pah ti je odličan.
Neznan je li još uvik dostupan, ali ako ti se svidi humor iz TT i Asteriksa Umpah Pah će ti se sigurno svidit.


U potrazi sam za njim.
NESVRSTANI Posted - 04/03/2023 : 14:23:12
quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by roby05

Koliko bi sveukupno trebalo biti knjiga Talicnog Toma i da li "vrijedi" imati sve ili ima neki period koji nije vrijedan neke paznje?
Ako netko moze i za Asterixa isto...?



Goscinny je čarobna riječ/ime koje pravi razliku.

Iako je u pitanju genijalac i kod njega imaš raspon od vrlo dobrih do genijalnih epizoda.

Kod LL/TT-a i kod Morrisa ima vrlo dobrih radova.
Meni se i poslije Goscinnja sviđaju scenariji LL/TT-a koje potpisuje Léturgie.

Kod Asteriksa poslije Goscinnyja bolje su mi epizode L'odyssée d'Astérix (Crno zlato) i Astérix chez Rahãzade (Leteći ćilim).

Tvoje pitanje vrijedi li ako se gleda u određenom kontekstu može značiti i nabrajanje samo genijalnih naslova, a koliko takvih stripova i od drugih naslova imaš u kolekciji?

Humor je čudna biljka, ono što je nekom smiješno drugog ostavlja hladnim i obrnuto. Najbolje ti je pročitati koju epizodu pa odlučiti jer i jednog i drugog junaka nije problem negdje pročitati jer su puno objavljivani i ima ih po internetu, knjižnicama itd.





Podnosim i "losije" epizode,nije to problem.Mislio sam na neke drasticnije razlike pri mijenjanju scenarista,crtaca....Najbitnije od svega mi je da to sve ide kronoloski.Poznati su mi i jedan i drugi junak,ali ipak ne toliko dovoljno...


Umpah Pah ti je odličan.
Neznan je li još uvik dostupan, ali ako ti se svidi humor iz TT i Asteriksa Umpah Pah će ti se sigurno svidit.
roby05 Posted - 04/03/2023 : 14:01:52
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by roby05

Koliko bi sveukupno trebalo biti knjiga Talicnog Toma i da li "vrijedi" imati sve ili ima neki period koji nije vrijedan neke paznje?
Ako netko moze i za Asterixa isto...?



Goscinny je čarobna riječ/ime koje pravi razliku.

Iako je u pitanju genijalac i kod njega imaš raspon od vrlo dobrih do genijalnih epizoda.

Kod LL/TT-a i kod Morrisa ima vrlo dobrih radova.
Meni se i poslije Goscinnja sviđaju scenariji LL/TT-a koje potpisuje Léturgie.

Kod Asteriksa poslije Goscinnyja bolje su mi epizode L'odyssée d'Astérix (Crno zlato) i Astérix chez Rahãzade (Leteći ćilim).

Tvoje pitanje vrijedi li ako se gleda u određenom kontekstu može značiti i nabrajanje samo genijalnih naslova, a koliko takvih stripova i od drugih naslova imaš u kolekciji?

Humor je čudna biljka, ono što je nekom smiješno drugog ostavlja hladnim i obrnuto. Najbolje ti je pročitati koju epizodu pa odlučiti jer i jednog i drugog junaka nije problem negdje pročitati jer su puno objavljivani i ima ih po internetu, knjižnicama itd.





Podnosim i "losije" epizode,nije to problem.Mislio sam na neke drasticnije razlike pri mijenjanju scenarista,crtaca....Najbitnije od svega mi je da to sve ide kronoloski.Poznati su mi i jedan i drugi junak,ali ipak ne toliko dovoljno...
roby05 Posted - 04/03/2023 : 13:55:15
Znao sam sve,a nisam znao nista!
Hvala na odgovorima i sugestijama!!!
Ako sam i imao neku dilemu,vise je definitivno nemam!
dovlajoe Posted - 04/03/2023 : 13:18:53
quote:
Originally posted by roby05

Koliko bi sveukupno trebalo biti knjiga Talicnog Toma i da li "vrijedi" imati sve ili ima neki period koji nije vrijedan neke paznje?
Ako netko moze i za Asterixa isto...?


Do sad je izašlo 78 epizoda Taličnog Toma. Podeli sa 3 i dobićeš broj knjiga Čarobne knjige.
Pošto sam nosilac (doduše samoprozvani) crnog pojasa četvrti dan u poznavanju Taličnog Toma i Asteriksa, dajem sebi slobodu da ti preporučim sledeće:
Talični Tom: Epizode od 11 do 46 koje je pisao Gošini su esencija serijala. Predhodne je pisao Moris, a naredne više autora. Ni jedne ni druge nisu obavezne, tj. moraš biti dosta tolerantan da ih svrstaš u kolekciju. I ja ih imam više po inerciji i "slušbenoj dužnosti".
Asteriks: Opet, epizode koje je pisao Gošini, od 1 do 27 su nešto "što se mora imati". Ostalo je stvar ukusa i lične percepcije. Može a i ne mora.
NESVRSTANI Posted - 04/03/2023 : 04:51:08
quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by Renky

Pa Talični je “najlošiji” u početku serijala… Iako mora bi sve ponovo isčitati za prisjetiti se no…
Asterix je od početka odličan. Konstantan.
Na oba serijala ne vidim razloga za priskakanje.😉


OK,negdi sam procitao da postoji era prije i nakon Goscinnya,pa zato pitam...


Za TT se ravnaj po Goscinnyju, i nemožeš falit. Ovi integrali 6 i 7 su već vrh serijala. Po meni najbolji period TT počinje u prošlon integralu sa epizodon o Royu Beanu.
Asteriks je odličan od početka do Goscinnyjeve smrti. Tamo negdi od epizoda u Britaniji i epizode sa vikinzima počinje totalni šou. Tu je već Asteriks šta bi Čačani rekli nuklearno odličan.
Red Marquis Posted - 03/03/2023 : 23:52:20
quote:
Originally posted by roby05

Koliko bi sveukupno trebalo biti knjiga Talicnog Toma i da li "vrijedi" imati sve ili ima neki period koji nije vrijedan neke paznje?
Ako netko moze i za Asterixa isto...?


23-24 tako nešto za TT. Već negde od trećeg integrala počinje najbolji deo Taličnog tu kreće i Goscinny. Moj savet ti je da nakon obaveznih albuma s njime, probaš i dalje, pa guraj dok ti valja.

Što se Asterixa tiče, po meni vredi sve, naravno nije isti nivo nakon Goscinnya. Manje više isti savet kao i za Taličnog. Prvih 8 obavezno, kasnije kako hoćeš.
Peyo Posted - 03/03/2023 : 22:21:26
quote:
Originally posted by roby05

Koliko bi sveukupno trebalo biti knjiga Talicnog Toma i da li "vrijedi" imati sve ili ima neki period koji nije vrijedan neke paznje?
Ako netko moze i za Asterixa isto...?



Goscinny je čarobna riječ/ime koje pravi razliku.

Iako je u pitanju genijalac i kod njega imaš raspon od vrlo dobrih do genijalnih epizoda.

Kod LL/TT-a i kod Morrisa ima vrlo dobrih radova.
Meni se i poslije Goscinnja sviđaju scenariji LL/TT-a koje potpisuje Léturgie.

Kod Asteriksa poslije Goscinnyja bolje su mi epizode L'odyssée d'Astérix (Crno zlato) i Astérix chez Rahãzade (Leteći ćilim).

Tvoje pitanje vrijedi li ako se gleda u određenom kontekstu može značiti i nabrajanje samo genijalnih naslova, a koliko takvih stripova i od drugih naslova imaš u kolekciji?

Humor je čudna biljka, ono što je nekom smiješno drugog ostavlja hladnim i obrnuto. Najbolje ti je pročitati koju epizodu pa odlučiti jer i jednog i drugog junaka nije problem negdje pročitati jer su puno objavljivani i ima ih po internetu, knjižnicama itd.


roby05 Posted - 03/03/2023 : 21:45:56
quote:
Originally posted by Renky

Pa Talični je “najlošiji” u početku serijala… Iako mora bi sve ponovo isčitati za prisjetiti se no…
Asterix je od početka odličan. Konstantan.
Na oba serijala ne vidim razloga za priskakanje.😉


OK,negdi sam procitao da postoji era prije i nakon Goscinnya,pa zato pitam...
Lord Vader89 Posted - 03/03/2023 : 21:04:08
prestani da spamujes
alexts Posted - 03/03/2023 : 20:27:05
Slično kao kod Ratova Zvezda. Tamo se samo The Last Jedi malo ističe.
Lord Vader89 Posted - 03/03/2023 : 20:19:58
quote:
Originally posted by Renky

Asterix je od početka odličan. Konstantan.



dobro sad, ne treba preterivati bas
Renky Posted - 03/03/2023 : 20:08:15
quote:
Originally posted by knauso

Sto se mene tice, ja sam narucivao ovo za nekog pa sam uzeo i sebi uzgred marsupilamija, inace nista drugo ne uzimam od CK.
Talicni mi nekako ne ide na ovom sjajjom papiru. Nesam navikao, drzim se ja mojih bookglobe-ova.

A sto se tice pakovanja, nisu nesto uvili ali svaki primerak glanc, savrseno.



Marsupilami mi je sjajno zamišljen od strane Darkwooda, kroz reviju i albumsku opciju. Kad je to propalo ipak čekam skorašnje Strip-Agent izdanje.
Renky Posted - 03/03/2023 : 20:05:44
Pa Talični je “najlošiji” u početku serijala… Iako mora bi sve ponovo isčitati za prisjetiti se no…
Asterix je od početka odličan. Konstantan.
Na oba serijala ne vidim razloga za priskakanje.😉
roby05 Posted - 03/03/2023 : 19:43:52
Koliko bi sveukupno trebalo biti knjiga Talicnog Toma i da li "vrijedi" imati sve ili ima neki period koji nije vrijedan neke paznje?
Ako netko moze i za Asterixa isto...?
knauso Posted - 13/11/2022 : 16:33:54
Sto se mene tice, ja sam narucivao ovo za nekog pa sam uzeo i sebi uzgred marsupilamija, inace nista drugo ne uzimam od CK.
Talicni mi nekako ne ide na ovom sjajjom papiru. Nesam navikao, drzim se ja mojih bookglobe-ova.

A sto se tice pakovanja, nisu nesto uvili ali svaki primerak glanc, savrseno.
alaniusfordius Posted - 13/11/2022 : 12:14:42
Znaci spala biblija pakovanja na jedno slovo...
knauso Posted - 13/11/2022 : 06:39:09
to je sad, dok je trajao sajam, bilo je 2300.
mislio sam ostace tako.

Ja sam uzeo 4 knjige, tako da
cak i sa tih dodatnih 200 po stripu to ukupno jos 800 (a meni je po ovome gore popust bio 3200 na sve te stripove).

Al su svi pametni...Pa nisam debil koji hoce da ustedi 100 dinara.

Anyway poslali su stripove, naravno bez ikakve komunikacije (email, sms itd).

Dr. Zistis Posted - 09/11/2022 : 16:11:20
quote:
Originally posted by knauso

quote:
Originally posted by sawitch

A sto ne narucis kod Marka u AF? Tu nema greske i odugovlacenja..



bilo 1500din po stripu a ovamo 2300. dok je trajao sajam.


1695 din
knauso Posted - 09/11/2022 : 15:35:45
quote:
Originally posted by sawitch

A sto ne narucis kod Marka u AF? Tu nema greske i odugovlacenja..



bilo 1500din po stripu a ovamo 2300. dok je trajao sajam.
john connor Posted - 09/11/2022 : 15:06:04
Tako je.
Red Marquis Posted - 09/11/2022 : 14:55:16
Pa po onoj slici o izudaranom boxu Inkala sa drugog foruma, ni u DW-u to ne rade kako treba.
alaniusfordius Posted - 09/11/2022 : 13:41:25
Da, neverovatno je tesko ovladati tom ezotericnom vestinom blindiranja paketa, za sada to mogu samo Marko iz AF i Goksi iz DW (ali u ovom slucaju samo Marko...)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000