forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Beč u dva dana

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Paka01 Posted - 18/11/2022 : 15:19:55
Zalomilo se da ću u 12. misecu provesti vikend u Beču i iako bih volio ostati više vremena, nažalost ne mogu izvući više od kompletne subote i nedjelje. S obzirom da nikad nisam bio gore, šta bi preporučili za vidjeti i obići u tako kratko vremena?
Također, neću odbiti ni preporuke za mjesta gdje se može dobro pojesti za malu ili srednje visoku cijenu
11   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
GGG Posted - 02/12/2022 : 17:33:09
Prije par godina slovenski portal siol je postavio listu najboljih bečkih odrezaka u Beču.

Pitanje, koliko je lista još aktualna, ali za početak bar nešto - da se ne mučiš s slovenskim, na dnu je lista 25 valjda najboljih.

https://siol.net/trendi/kulinarika/kje-na-dunaju-lahko-pojeste-najboljsi-dunajski-zrezek-428028

Inače, Prater je turist trap, slobodno preskoči, a okolo se isplati voziti metroom
Lorda Posted - 02/12/2022 : 11:29:02
Odi obavezno u Imperijalnu riznicu u Hofburgu, posebno ako voliš povijest. Tek tada shvatiš kolika je bila moć i bogatstvo Habsburga.

Meni je najjači izložak Longinovo koplje, svi koji smo čitali Martija Misteriju znamo koliko je bitno :) A i Hitler je bio vrlo fasciniran njime :)

A inače u Beču ima toliko toga za pogledati da bi trebali tjedni da se sve vidi, odemo svakih par godina na par dana i još nismo sve obišli što bi htjeli...pogotovo muzeje, neke ću morati ponovo posjetiti jer se u jednoj posjeti jednostavno ne stigne sve obići pošto su zbirke koje sadrže ogromne (npr. Kunsthistorisches Museum i Naturhistorisches Museum koji su jedan preko puta drugog).

Mi igramo igru pronalaženja hrvatskih grbova po zgradama, crkvama i muzejima, ima ih na pretek :)
djdjuro Posted - 22/11/2022 : 15:26:57
Ako nakon dobrog gableca misliš lijepo zasladiti, preporučam slastičarnicu Oberlaa (https://oberlaa-wien.at/?lang=en). Mislim da ih ima na više mjesta po centru, a jedna je bila čak i u zračnoj luci. Cijene su možda malo skuplje za naš standard, ali kolači su san snova. Pogotovo ako ideš s curom/ženom, budi siguran da će joj se svidjeti.
Odoakar Posted - 21/11/2022 : 09:24:45
Schonbrun je super u ovo adventsko vrijeme, to se definitivno isplati posjetiti.

Ima u centru i jedan australski pub, više se ne sjećam kako se zove (mislim Down Under), ali obavezno smo išli tamo svaki put kad bismo bili u Beču...dobra piva, australska ekipa, a za odvažne krokodilski hamburgeri i hrskavi skakavci.
Paka01 Posted - 20/11/2022 : 18:55:12
Hvala svima na savjetima, bit će korisno
ken2 Posted - 20/11/2022 : 18:42:34
karlskirche obavezno - po meni, od sve bečke ljepote najljepše
obiđi i važne točke bečke secesije
zgradu secesije od olbricha i karlsplatz stanicu metroa od otta wagnera
poznata zgrada adolfa loosa je ne-arhitektima uglavnom bezlična, ali je, naravno, važna i lijepa
i naravno, neku ludoriju od hundertwassera, koji je btw, naše gore list i često se potpisivao sa stowasser
najbolje kunst house u kojoj je njegov muzej
ZoranC Posted - 19/11/2022 : 09:09:09
Wien je, od svih gradova koje sam ja dosad posjetio, a nemalo ih je, najljepsi, najcistiji, najorganiziraniji.
Nije cudo sto je desetak puta zaredom proglasen najatraktivnijim gradom na svijetu.
Kupis za 20-ak eura tjednu kartu za sva javna prometna sredstva. Plan voznje za cijeli grad nije veci od kiosk stripa. Tako genijalno napravljen. Svakih 3 minuta voze sva prometna sredstva.
Obavezno: Prater, Schloss Schönbrun, muzej vostanih figura MadameT., Stephansdom, buvlja pijaca cetvrtkom u, zaboravih kojem Bezirku.
Hrana multi-kulti, restorana ne fali.
sawitch Posted - 19/11/2022 : 07:54:36
Po meni Senbrun je obavezan. Na zooloski vrt tamo nemoj gubiti vreme, nista spektakukarniji od ostalih. Ali sve ostalo tamo da. Popeti se na Glorijet obavezno. Katedrala u centru i onda Prater. Na Prateru sveati u restoran na rebra i butkice, nema bolje klope. Sto se muzeja tice dobio si vec preporuke ali po meni bez 3-4 sata u svakom nema svrhe ici. Previse je lepog tamo. Stefan plac je takodje lep za videti zajedno sa katedralom. Ali ne trebaju ti ni kola ni taksi. Uzmes kartu za metro i stizes gde hoces ocas posla.
Poli Posted - 19/11/2022 : 00:47:40

Da, neki muzej. Ima jedna (zanimljiva?) gotska crkva. I jedan sovjetski kip u nekom malenom parku, ni sam ne znam kako sam se tamo snasao. :D


emirem Posted - 18/11/2022 : 21:50:54
Bečka snicla debela dva prsta, brdo krompirica i vodopad pive. 😊
Macon Posted - 18/11/2022 : 16:13:05
Muzeji: Albertina, Albertina Modern, Mumok, Kunsthistorisches Museum.

U Kapuzinerkloster su parkirani Habsburgi, malo morbidna izložba ali ok. Uzme najviše jedan sat. Muzeji trebaju više.

Jednom smo jeli u Wok & More, Karlsplatz 1, na južnom dijelu centra, nije bilo skupo i dobro je bilo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000