forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
anto Posted - 17/11/2022 : 22:21:47
Ima ova tema na DW forumu,ali tamo nas ima tek šačica,pa ću pokrenuti nešto slično i ovde,gde smo ipak svi.
Znam da je ista priča na temi Markos nam se ....,ali ajde da ne zagušujemo jednu od najbitnih tema,a i da se usredserdimo na ovo što se dešava na posebnom topiku,i da celoj stvari pridamo jednu ogromnu važnost,koju dotična situacija itekako zaslužuje.

Najpre pitanje - da li se nastupajuća zabrana odnosi samo na Fibru,što i jeste namera Zlih sila,ili će biti uvijena u formu "na sva hrvatska (pa i bosanska) izdanja,osim bonelija i forda".

Kako god,ovim potezom stanovitog Udruženja,dalje u tekstu Zlih sila,iako svi dobro znamo ko stoji iza priče (iako se za sada po forumima ističe Vuk Komiko,nije on taj,za one neupućene (ako slučajno ima neko takav)) se definitivno strip izdavaštvo na ovim prostorima "vraća u srednji vek".

Da ne pominjemo što je sve to propraćeno pretnjama određenim (kako da se izrazim) subjektima,i to u maniru klasičnog mafijaštva.Što za srpske prilike i nije neko čudo.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
teller Posted - 11/02/2024 : 18:28:45
I mi plavi danonočno motrimo na vas...
Zbog vas ne spavam več 3 dana...
Peyo Posted - 11/02/2024 : 13:45:58
Forum straha. Zovite Batmana, Dylana Doga ili barem Ghostbusterse.
zveles Posted - 11/02/2024 : 13:05:14
Evo, ja bih sad nešto napisao, al' me strah dežurnih (pro)komentatora svega i svačega!
matori paraliticar Posted - 11/02/2024 : 12:54:13
Jednom ce ti valjda dosadati.
lwood Posted - 11/02/2024 : 12:52:11
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by zveles

Da nema nekoliko glasnih forumaša (pod time ne mislim ništa loše, i nije bitno odakle su), možda bi se ona tiha većina članova koji samo lurkaju uključila u pisanjena po forumu. Ovako se boje.



Tko su ti koji siju strah?



Vjerovatno misli na moderatore,čudi me da iko više išta i piše.
Peyo Posted - 11/02/2024 : 12:50:42
quote:
Originally posted by zveles

Da nema nekoliko glasnih forumaša (pod time ne mislim ništa loše, i nije bitno odakle su), možda bi se ona tiha većina članova koji samo lurkaju uključila u pisanjena po forumu. Ovako se boje.



Tko su ti koji siju strah?
vetropiroman Posted - 11/02/2024 : 11:33:39
quote:
Originally posted by DiSkAcH



A svi mi činimo ovaj forum.
Doduše, moram priznati da se meni sve manje razglaba o stripoivima i autorima....ja bi samo čitao.

Ali i dalje prduckam tu i tamo, samo manje.



Ovo je ključno, slobodno vreme je kontraproporcionalno matorosti, barem meni. Ono malo što ga imam bih radije potrošio čitajući. Ali, s druge strane, fino je vratiti zajednici nekakvim inputom u vidu komentara izdanja ili rivjua stripa kad sam već odavde pokupio gomilu dobrih predloga za čitanje i saznao za brljotine izdavača koje valja izbegavati.
Markos Posted - 11/02/2024 : 11:30:50
DW forum je bio ugašen više od godinu dana, kad ljudi izgube naviku dolaženja, teško je to vratiti. Šteta.
A čini mi se da osnivanje SUISa definitivno nije pomoglo i da su Darkwoodovi prijatelji/fanovi/publika teško progutali povratak Čarobne knjige na forum, koja je do jučer činila sve da uguši taj isti Darkwood.

SUIS sam po sebi, ne vidim da su napravili išta korisno za stripofile i strip u Srbiji. Glavni cilj, zabrana Fibre, je samo djelomično uspio, ali Fibri to nije nimalo naškodilo, a po količini naslova u protekloj godini kolovođa kao što su Makondo i Komiko, ne može se zaključiti da im je donijela neku značajniju korist. Ali dobro, bar su se lijepo osramotili, i to je nešto.
jaki Posted - 11/02/2024 : 11:00:33
Baš su šašavi ti stripaši.
zveles Posted - 11/02/2024 : 10:37:26
Da nema nekoliko glasnih forumaša (pod time ne mislim ništa loše, i nije bitno odakle su), možda bi se ona tiha većina članova koji samo lurkaju uključila u pisanjena po forumu. Ovako se boje.
DiSkAcH Posted - 11/02/2024 : 09:08:41
quote:
Originally posted by Peyo

Da nema forumaša iz Srbije, Slovenije i BiH i ovo bi bio mrtnjikav forum.



A svi mi činimo ovaj forum.
Doduše, moram priznati da se meni sve manje razglaba o stripoivima i autorima....ja bi samo čitao.

Ali i dalje prduckam tu i tamo, samo manje.
Peyo Posted - 09/02/2024 : 20:08:02
Da nema forumaša iz Srbije, Slovenije i BiH i ovo bi bio mrtnjikav forum.
borg Posted - 09/02/2024 : 19:39:17
quote:
Originally posted by naker

+ DW, Čarobna i Golconda. Na DW forumu ima više aktivnih izdavača od forumaša :)



Zašto da ne. Novi početak... Pa slična ekipa je počela na scom. Ne treba ti više od 5-10 stripofila da se raspišu i ožive forum...
matori paraliticar Posted - 09/02/2024 : 19:02:20
Pa i meni je to zalosno ali recimo da je delimicno prirodna posledica nakon sto je forum bio down bas dug period

medjutim ima tu i neka doza protesta protiv udruzenja kao jedan od razloga mrtvila

veliku cenu zajednica placa zbog zelje pojedinih izdavaca "da isteraju pravdu"

fina prilika za "al su je isterali svaka im cast"

no stasava jedna nova generacija koja ce

mozda blagonaklono da gleda na rad SUISa.

Lepo je barem da je forum na nogama kao neki spomenik na neka lepsa vremena. Malo ruznije je sto je dignut na noge bez reci zasto je bio down kao da su korisnici.. beznacajni
naker Posted - 09/02/2024 : 19:00:13
+ DW, Čarobna i Golconda. Na DW forumu ima više aktivnih izdavača od forumaša :)
manhunter Posted - 09/02/2024 : 18:38:52
Sad sam išao da pogledam, darkwood forum je stvarno mrtav... Izgleda da je samo Vuk ostao. Bezveze, trebalo je da opstane.
matori paraliticar Posted - 09/02/2024 : 18:07:00
fino bi bilo bisley ali nerealno bi bilo da to skorije vidimo.

Markos - Udruzenje 1:0
njihov forum je mrtav a njegov ziv..

doduse ne zivi se od foruma
. naprotiv

Obe strane spremaju masne najave
mozemo li napokon dobiti 100metaka od carobnjaka ?
bisley Posted - 14/01/2024 : 10:10:34
Super bi bilo da svaka država biše Jugoslavije izda godišnjak, pa Fibra nakon toga integral godišnjaka.
matori paraliticar Posted - 14/01/2024 : 09:58:22
Kao prvo citaju on (i oni) ovaj forum pazljivo pa ako im se odgovara negde nek odgovore negde. Ono sam izbacio malo zato sto smo u nekoj ironicnoj situaciji..
"spasavaju" srpsko strip izdavastvo ali se za sada ne vidi puno da su uradili nesto od kada je "teritorija (delimicno) oslobodjena".

Skupu cenu placaju strip kupci u Srbiji pa onda onda je red da imaju i neke koristi od ovoga sto se izdesavalo.

Kao drugo mogu ja malo da razumem srpske izdavace da su osecali da "gube pare" zbog toga sto je fibra na trzistu "bez da plati prava tamo"
ali trebalo je to sve nekako drugacije uraditi... sve promene bi se trebale ticati stvari koje su tek trebale da se izbacuju a ne i za stara izdanja

sta ja znam kakve racunice su im bile ali mozda su racunali da je najbolje "udariti prvi i iznenadno" zbog najboljeg efekta.

zaboravili su namerno ili nenamerno da su i stripasi, strip kolekcionari ljudi.. a da je i njima (srpskim strip izdavacima) nekada bilo najvaznije
da izadje sto vise dobrih stripova, po dobrim cenama i u sto boljem izdanju
ocito uslo je previse para u igru da ima mesta za neki idealizam.
DiSkAcH Posted - 14/01/2024 : 09:37:14
Pa pitaj ih na DW forumu/FB, a ne ovdje gdje nisu aktivni.

Imaš tamo onu Vukovu temu gdje ako sam dobro shvatio, briše sve komentare...pa probaj, možda se tvoje zalijepi. ;)
matori paraliticar Posted - 12/01/2024 : 22:21:39
Nije da mi se pali vatra ali sta Udruzenje ceka sa objavljivanjem
Godišnjaka srpskog stripa 2024.?

sve im je servirano...
koncept itd..
jagodanbg Posted - 27/12/2023 : 16:36:33
Igor je rekao da je vlasnik Lokomotive izašao zbog administracije/papirologije, jer živi u Kanadi i ne cima mu se.

Ovde je pričao, između ostalog, i na tu temu:

https://youtu.be/YSfwJ8QVrjE?si=o1qAFOtfQFp1Pp9V
jaki Posted - 27/12/2023 : 14:09:08
Ček,ček...
Lokomotiva?
Zar su i oni članovi udruženja?
teller Posted - 27/12/2023 : 14:01:26
quote:
Originally posted by Largo

Još je postao i moderator… Ali dzaba, taj forum je de facto mrtav.


Sjebite i ovog....
mladjo Posted - 27/12/2023 : 14:00:53
Ajde neka netko tko je član napiše "Je SUIS Fibra" tek toliko da vidimo koliko će mu trebati da obriše.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000