forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex klasik 46 - Brzaci Bijelog konja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Strip-Agent Posted - 14/12/2022 : 17:16:29
Tex i Carson na raftingu!



Scenarij: Bonelli
Crtež: Gallepini

Talijanski brojevi 91. i 92.

Već na shop-strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dr. Zistis Posted - 07/01/2023 : 00:00:22
quote:
Originally posted by pcoro

Na kraju sam popustio i kupio strip, možda i potaknut raspravom ovdje. Nije me oduševio, previše pucnjave i borbe puške vs puhaljke ili


E i komentar o izdanju - lijepo je lai nekako ćutim da bi ovu priču najvolio pročitati u starim brojevima Zlatne serije.[/b]



E bas toooo
pcoro Posted - 06/01/2023 : 18:18:50
Na kraju sam popustio i kupio strip, možda i potaknut raspravom ovdje. Nije me oduševio, previše pucnjave i borbe puške vs puhaljke ili puške vs kamenje. Ali ajde, bar sam pročitao drugi službeni susret s Mefistom.

Nakon ovog, posjetio sam i temu na forumu o Mefiatu (super informativan topic) i začudio se da sad zapravo slijedi Mefistovo najplodnije razdoblje. Dakle do broja 100 Mefisto se pojavljuje još dv atri puta i onda i Yama dv tri puta u malo vremena. I onda su prošle godine do idućeg pojavljivanja...

Realno, čini mi se da us sve te epizode prilično slabe, čak i kultna Mefistov sin koju talijani drže za najbolju Teksovu epizodu.

Inače, za potvrsu genocidnosti epizode - u drugom dijelu radnje, koji se odvija par mjeseci nakon prvog dijela obračuna, Tex i Tiger prolaze staro Mefistovo uporište da nađu neki trag koji su propistili i prolaze pokraj hrpe kostura koje su prvi out ostavili

E i komentar o izdanju - lijepo je lai nekako ćutim da bi ovu priču najvolio pročitati u starim brojevima Zlatne serije.
tex2 Posted - 04/01/2023 : 14:01:32
Bolje su od originalnih naslovnica prvog izdanja u Bonelli formatu. Sve te naslovnice nekadašnjih striscia imaju svoj šmek. Naravno da bi bilo bolje da je Mefisto na naslovnici, ali općenito tek u novije vrijeme se pojavljuju češće neprijatelji naslovnicama.

quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by tex2

Meni su retro naslovnice klasika baš super izbor!



Ma stani, texe, pa i meni su baš super, pogotovo ove novije šta idu u Italiji. Al šta si stvarno zadovoljan izborom ovih naslovnica za ovu priču?!?!

jaki Posted - 04/01/2023 : 00:47:00
Ne muči se:
goodpaso Posted - 04/01/2023 : 00:02:18
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by goodpaso

Pitam se zasto Strip Agent ne ubacuje ``original`` naslovnice nego ove isecke?
Steta.



Pa zato jer je tako objavljeno u talijanskom klasik izdanju.



To jeste tacno ali talijani su vec imali izdanja sa lepim koricama a mi nismo ni u jednoj drzavi, moracu da skupim naslovnice na gomilu i da odstampam i da gledam slike
pcoro Posted - 03/01/2023 : 23:45:16
quote:
Originally posted by tex2

Meni su retro naslovnice klasika baš super izbor!



Ma stani, texe, pa i meni su baš super, pogotovo ove novije šta idu u Italiji. Al šta si stvarno zadovoljan izborom ovih naslovnica za ovu priču?!?!
tex2 Posted - 03/01/2023 : 20:45:51
Meni su retro naslovnice klasika baš super izbor!
jaki Posted - 03/01/2023 : 20:06:59
Slažem se da naslovnica mora biti atraktivna ali ne virujem ni da bi Mefisto na naslovnici privuka više kupaca.
pcoro Posted - 03/01/2023 : 15:48:28
Ok, ali loš izbor. Ja sam uzeo onu prošlu epizodu i nije mi bila nešto, više manje se svodi na ubijanje onih Mefistovih indijanaca koji em nemaju pištolje nego neke puhaljke em ne smiju ni ubit Teksa i Karsona jer ih Mefisto želi žive. Znači ima sto i nešto strana takvog neravnopravnog dvoboja...

Ali opet, da je atraktivna naslovnica, sa Mefistom, povuklo bi me pa bi uzeo ovaj broj isto, pa makar se radnja i ne popravila. Ali ovako, s tim brzacima me ne vuče. Prođem pored kioska i gledam ga i sve nešto - bi li, ne bi, ma me bi.

Glupa odluka talijanskog uredništva. Imaš tu najvećeg negativca u serijalu, a ničim ne daješ do znanja da se on pojavljuje u stripu

Kužim da će fanovi ranog Teksa ovo ionako kupiti ali ne bi li ipak bilo bolje privući i kojeg slučajnog kupca?
Spock Posted - 03/01/2023 : 15:04:17
quote:
Originally posted by goodpaso

Pitam se zasto Strip Agent ne ubacuje ``original`` naslovnice nego ove isecke?
Steta.



Pa zato jer je tako objavljeno u talijanskom klasik izdanju.
goodpaso Posted - 03/01/2023 : 14:59:22
Pitam se zasto Strip Agent ne ubacuje ``original`` naslovnice nego ove isecke?
Steta.
Spock Posted - 02/01/2023 : 21:00:15
quote:
Originally posted by murdo

quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by jaki

Kakva je to Carsonova jaketa?


Poncho samo za ramena.
Ti kauboji su bas pratili sta se nosi u Parizu i Abileneu/TX. Šiki-miki.



U stripu je jaketa normalno obojena..


[url=https://postimages.org/][/url]

A nisu uzeli striscia naslovnicu.


[url=https://postimages.org/][/url]




Samo što to nije Carson, već epizodni lik koji se zove Gentry. Nažalost, u ovoj epizodi je u završio svoju karijeru, kao i ogroman broj ostalih sporednih likova.
Inače, pojam "etničko čišćenje" je šala za masakr u ovome stripu, ali bila su to neka druga vremena...

Usput, slažem se da je očigledan ogroman napredak po pitanju naracije u odnosu na ranije epizode.
Mali Vuk Posted - 27/12/2022 : 19:25:26
@Curunir neda mi se čitati te početne epizode, dosadne su.. čekati ću sigurno morisca za čitanje.
Još imam i ostala izdanja texa koja mi stoje nepročitana(veseli, kolor, maxi...)
roby05 Posted - 27/12/2022 : 14:52:00
Citajte malo brze vi koji se neckate...
jaki Posted - 27/12/2022 : 13:08:35
quote:
Originally posted by Curunir

Mali Vuče, to je za najmanje 5-6 godina, i to ako se nastavi ovaj ubrzani ritam.
Zbilja ćeš toliko čekati? I to u ova nesigurna vremena



Ko živ ko mrtav do broja 101
Curunir Posted - 27/12/2022 : 11:21:42
Mali Vuče, to je za najmanje 5-6 godina, i to ako se nastavi ovaj ubrzani ritam.
Zbilja ćeš toliko čekati? I to u ova nesigurna vremena
Ted Miller Posted - 27/12/2022 : 10:23:37
Ja citam redovno otkad sam poceo kupovati (br 30), procitao sam i dosta ranijih brojeva koje sam ubrao u pakiranjima po dva komada na kioscima, dok napravim jos nabavu svih brojeva koji mi fale (jedno desetak) onda cu opet ispocetka poceti sve to lijepo citati.
Za mene taj rani Tex ima neki posebni gušt, volim kako je stari Bonelli pisao sa puno akcije i kako je njegov Tex bio agresivan odlučan i nemilosrdan prema zločincima, gotovo se iživljavao na njima i išao na sve ili ništa bez ikakvog straha.
Mali Vuk Posted - 26/12/2022 : 21:24:34
Kupljeno danas na kiosku.
Odlično izdanje, jedino što ga nisam niti počeo čitati. Samo kolekcioniram.
Jedva čekam da se ovo spoji s moriscom i 101. brojem originala. Tad ću krenuti s čitanjem.
Sjećam se 2006. taman počeo izlaziti tex extra i nažalost samo 6 brojeva :(
john connor Posted - 26/12/2022 : 21:05:20
Hvala na savetima.
jaki Posted - 26/12/2022 : 15:58:59
A sada slijedi miks lošijih i boljih epizoda.Otprilike 50:50.
Curunir Posted - 26/12/2022 : 15:37:03
Od broja 45 ove edicije. To je 39. u originalu, tu počinje Mefisto.
Ako ne, svakako za jedno desetak brojeva.
jaki Posted - 25/12/2022 : 21:39:45
Od broja 44(ili je početaku u 45.broju?)ove edicije.
Tu je početak Mefista.

john connor Posted - 25/12/2022 : 19:50:18
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by velka031

Dakle, ovo je prvi "pravi" Tex?
Kraj naivnog razdoblja?
Tex je valjda jedini Bonellijev stari junak kojemu nisam pročitao sve epizode, morat ću ispraviti tu nepravdu, iako mi je stvarno teško čitati one naivne stare priče... Ali imaju pravi retro šmek, moram priznati.




Nije, ali je početak njegova kraja i prekretnica u dozi naivnosti, a da ne govorim o crtežu.
Pogriješit ćeš budeš li čekao broj 100.
Od njega pa do nekog 160/70/80 uistinu imamo remek-djela SBE-a i zlatno Texovo doba (prema njemu je barem za mene ovaj razvikani novi Bosellijev hrpa dreka), ali između 40/50/60 (kako za koga) i 100 ima dosta predivnih i odličnih priča.


Znaci vredelo bi probati od 20 broja ove edicije? (Or 40)
Anto_123 Posted - 25/12/2022 : 19:26:03
U Brodu nigdje za kupiti , sve tete složne -Nije van to još izašlo- Pa im onda kažem -A jel aaa kako je stigao u Sibinj (selo pored Broda) samo što su jedina 2 kom. raskupusana. Bilo kako bilo avaj put valja nabaviti na druge načine
velka031 Posted - 24/12/2022 : 19:56:54
Hvala ljudi.
Čitao sam Usijani Meteor, ZS oko 300, bio mi odličan.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000