forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor novele iz Darkwooda 4 - Voda koja urla

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 07/12/2022 : 17:09:34
Nikada ne znaš kada ćeš završiti preko slapa... I zato Zagor sjekiricu ima privezanu!



Scenarij: Barbieri
Crtež: barison

broj originala 5.

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
igor 12 Posted - 05/09/2023 : 13:32:54
Luca Barbieri je urednik i pisac Dragonera, a za Zagorov serijal odradio
je dvije kratke priče u maxijima Jeza iz Drugdje i Šumske priče, horor i fantasy, pa sam takav pristup očekivao u ovom njegovom prvom dugom cjelovitom uratku.
No prevario sam se, jer ovo je klasična dihtomijska priča o dobrim pobunjenim Indijancima i zločestim bljedolikim doseljenicima, s vojskom i naravno arogantnim karijernim vojnim časnikom. Dakle jedan klišej vestern u Zagorovom svijetu, filozofiranja o mržnji, ljubavi i suživotu, sve već viđeno,no iznenađuje me Barbieri gorkom sudbinom nekih likova. Ima daleko boljih priča u serijalu na takvu temu, priča koje se pamte. Evo Barbieriju
klimava šestica, a Barisonu osmica.
P.S. nisam fan X-manova i takvih papazjanija pa nisam prepoznao reference na njih, jedino mi jedan striček liči na Wolverinea.
Dwayne_Looney Posted - 05/02/2023 : 11:22:49
Znači, debitiraš u serijalu i za temu uzmeš indijansku pobunu i sve što ide uz nju: tenzije, sukobe i Zagorov pokušaj da sve zaustavi. Genijalno.
Scenaristički je to izvedeno podnošljivo, ali nevjerojatno je koliko Bonelli potencira tu priču o važnosti spoznaje naše nasilničke prošlosti. Svaki jebeni sukob s Indijancima je započeo krivicom bijelca, pa i kad se na početku čini da možda nije tako, a ovdje su Indijanci čak bili nikad strpljiviji i još su, po običaju, časni, drže do riječi, etc., etc.
Međutim, u tom dijelu mogu shvatiti autora, teško je u prvoj priči ići protiv diskursa izdavačke kuće.
Kao lik, Zagor ponešto drukčiji, u akciji prilično surov, nesposoban ostvariti plan, ali i dalje filozof. Plus scenariju zbog ishoda sukoba noževima.
Naslov priče bezvezan, istaknut je naziv slapa, nebitan dio scenarija.
P: 5, S: 6, C: 8, N: 6
jaki Posted - 03/01/2023 : 21:38:04
Nuccio.
Qwertz Posted - 03/01/2023 : 20:27:55
Mislim sa sam negdje nekad pročitao da je zainteresiran isključivo za Zagora. Ili je to možda bio Nuccio? Nene, mislim da je Barison
teller Posted - 03/01/2023 : 20:18:39
Priča se malo razvukla ali to da su sami Kukci... sa Barisonom bi bilo savrsenstvo..sami jos fali da i on u Texov staff...
Qwertz Posted - 27/12/2022 : 18:07:43
Sjajan Barison, ali priča je malo teška za čitanje. Manje mi je vremena trebalo da pročitam Zimsku Zmiju u kombinaciji sa Terorom sa šeste planete (dakle, oko 800 stranica), nego ovih 192 stranice...
Macbeth Posted - 25/12/2022 : 12:29:56
quote:
Originally posted by henry

Čekaj, u hr se stvarno za huk vodopada kaže da voda urla?



Normalno da ne, to je doslovni prijevod originala, L'acqua che urla. Voda ne vrišti ni urla, to je figurativno, očigledno više vuče na kakvo preneseno značenje, indijansko ime vodopada/rijeke.
jaki Posted - 24/12/2022 : 23:40:58
henry Posted - 24/12/2022 : 23:38:48
Čekaj, u hr se stvarno za huk vodopada kaže da voda urla?
velka031 Posted - 24/12/2022 : 10:58:36
Za Barisona znamo da neće razočarati.
VALTER Posted - 24/12/2022 : 07:56:15
Klišeji, posveta Jamesu Fenimoreu Cooperu, gomila patetike i neživotnih monologa, i izvrstan crtež. Uglavnom, bolje od današnjeg prosjeka.
velka031 Posted - 19/12/2022 : 18:46:00
Super, jedva čekam pročitati :)
macca1985 Posted - 18/12/2022 : 14:32:34
Po meni jedan od najboljih scenarija u Zagoru u posljednjih nekoliko godina, što i ne čudi s obzirom da ga je napisao provjereni majstor Giovanni Barbieri koji je napisao nekoliko odličnih priča u Lazarusu Leddu. Barisonov crtež fenomenalan kao i uvijek! 10/10
Ted Miller Posted - 16/12/2022 : 21:51:04
dobar scenarij, dinamicno napeto, smjesno u trenucima, dobar crtez Barisona
ivan_micic Posted - 12/12/2022 : 10:18:36
x-meni,
zato što su svi likovi u stripu x-meni, wolverine, cyclops, jean grey , žabac itd... tj. svi likovi imaju njihova imena i prezimena
danielp Posted - 12/12/2022 : 08:39:00
quote:
Originally posted by ivan_micic

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by jaki

An Indian revolt flares up in the forests of northern Michigan: the Potawatomi tribe has risen up against the whites who have occupied their lands... the few surviving soldiers, besieged in their fort, are waiting in vain for the arrival of reinforcements... Zagor, on the trail of a gang of arms traffickers, thus becomes the only hope of salvation for the terrified settlers of the valley of the Lost River ... but his is a desperate race against time!


zasto pominjete X mene? ne kontam :)
Čovječe, kad sam već pomislio da su u SBE-u zbilja izgubili svaku dozu kreativnosti i da je sve, već duže vrijeme, posve otišlo kvragu, ipak me uspiju ugodno iznenaditi.
Pa čovječe, indijanska pobuna, jadni doseljenici i vojnici u opkoljenoj utvrdi u opasnosti, a Zagor se utrkuje s vremenom da ih spasi!
E jebem mu sve, pa tko se toga sjetio, svaka mu čast. Ne pamtim da smo to ikad imali u Zagoru, možda ni u vascelom SBE-u.
Toliko inovativno da graniči s nevjerojatnom genijalnošću. Baš sam presretan da sam bio u krivu.


Ovdje je radnja u drugom planu, kao da su na silu ugurali sve likove iz x mena i dodijelili li im uloge.


emirem Posted - 11/12/2022 : 21:27:39
Niagaru domoroci nazivaju "voda koja grmi", tko urla to moze biti samo epitet za covjeka ili zvijer, majmun npr.
A tema je bas kao filer iz 80-tih.
Al' citat ce se.
tomas.hokenberi Posted - 11/12/2022 : 20:11:51
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Možda se poglavica zove Voda Koja Urla?



Vođa koji urla?
Hercule Poirot Posted - 09/12/2022 : 08:16:21
Odlično!
gogs.321 Posted - 09/12/2022 : 07:15:51
Na kioscima.
velka031 Posted - 08/12/2022 : 21:30:43
quote:
Originally posted by teller

Koji crtež!
sad sam malo guglao…
Jedan najboljih crteža na Zagoru ikad!



Barison, jedan od trenutno najboljih crtača Zagora
ivan_micic Posted - 08/12/2022 : 20:58:52
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by jaki

An Indian revolt flares up in the forests of northern Michigan: the Potawatomi tribe has risen up against the whites who have occupied their lands... the few surviving soldiers, besieged in their fort, are waiting in vain for the arrival of reinforcements... Zagor, on the trail of a gang of arms traffickers, thus becomes the only hope of salvation for the terrified settlers of the valley of the Lost River ... but his is a desperate race against time!



Čovječe, kad sam već pomislio da su u SBE-u zbilja izgubili svaku dozu kreativnosti i da je sve, već duže vrijeme, posve otišlo kvragu, ipak me uspiju ugodno iznenaditi.
Pa čovječe, indijanska pobuna, jadni doseljenici i vojnici u opkoljenoj utvrdi u opasnosti, a Zagor se utrkuje s vremenom da ih spasi!
E jebem mu sve, pa tko se toga sjetio, svaka mu čast. Ne pamtim da smo to ikad imali u Zagoru, možda ni u vascelom SBE-u.
Toliko inovativno da graniči s nevjerojatnom genijalnošću. Baš sam presretan da sam bio u krivu.


Ovdje je radnja u drugom planu, kao da su na silu ugurali sve likove iz x mena i dodijelili li im uloge.
Curunir Posted - 08/12/2022 : 19:29:59
quote:
Originally posted by jaki

An Indian revolt flares up in the forests of northern Michigan: the Potawatomi tribe has risen up against the whites who have occupied their lands... the few surviving soldiers, besieged in their fort, are waiting in vain for the arrival of reinforcements... Zagor, on the trail of a gang of arms traffickers, thus becomes the only hope of salvation for the terrified settlers of the valley of the Lost River ... but his is a desperate race against time!



Čovječe, kad sam već pomislio da su u SBE-u zbilja izgubili svaku dozu kreativnosti i da je sve, već duže vrijeme, posve otišlo kvragu, ipak me uspiju ugodno iznenaditi.
Pa čovječe, indijanska pobuna, jadni doseljenici i vojnici u opkoljenoj utvrdi u opasnosti, a Zagor se utrkuje s vremenom da ih spasi!
E jebem mu sve, pa tko se toga sjetio, svaka mu čast. Ne pamtim da smo to ikad imali u Zagoru, možda ni u vascelom SBE-u.
Toliko inovativno da graniči s nevjerojatnom genijalnošću. Baš sam presretan da sam bio u krivu.
teller Posted - 08/12/2022 : 18:39:36
Koji crtež!
sad sam malo guglao…
Jedan najboljih crteža na Zagoru ikad!
Hercule Poirot Posted - 08/12/2022 : 17:57:44
Zvuči obećavajuće.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000