forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Ovaj kaos od aukcija nakon uvođenja eura

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mariola69 Posted - 16/01/2023 : 11:35:12
Znači vjerujem da nisam jedini koji je uočio podosta problema, za neke od njih sam pitao Markosa koji je citiram rekao da "nema volje ni živaca" mijenjati išta i da baza svega ostaje 1€

Dakle, problem 1.
Stripovi i stvari koji vrijede manje od jednog eura, znači automatski je nestala mogućnost za prodaju bilo čega jeftinijeg od jednog eura što je samo po sebi presmiješno jer ima hrpa stvari koji vrijede manje i što bi trebali ljudi s njima? Platiti više? Prodavač ih uopće ne prodavati? On mi kaže da stavim dva stripa u jedan oglas, komedija, pa ja prvi ne bi kupio dva stripa a da mi drugi ne treba.

Problem 2.
Recimo kupujem strip koji vrijedi 1-1,3€ (8-10kn u davna vremena), početna je famozni 1€, ja udarim ponudu od ne znam 1,75€, i ako netko opali 1,90€ on će ga platiti, 2,75€, i eto nas sa sa stripa vrijednog 8-10kn na skoro 21kn... Znači udar na stripove koje većina nas kupuje, a pod tim mislim na ove stripove do cca 40-50kn, jer ono, nemamo svi za napumpane glancere

Ista stvar kao i kod prodaje, zapravo će biti tko prvi baci ponudu njegovo, jer zbog minimalnog bida od 1€ se nikome neće isplatiti dati još jedan euro za nekakav jeftini strip, što će dovesti do toga da prodavači neće htjeti poklanjati stripove što će opet dovesti do toga da će biti manje stripova i manje prodaje, što za dotičnog kojem se ne da i nema živaca valjda nema nikakve veze, pa ni financijske

U svakom slučaju, početna cijena od 1€ je previsoka, nismo mi Njemačka ni Luksemburg nego je..ni Balkan i ovi na minimalcu od 600€ to nisu u stanju podnijeti, bilo koja manja bi bila bolja.
Isto tako, minimalni bid od 1€ je besmislen, kao da centi ne postoje, i slažem se da ne moramo u najmanju decimalu ali majkumu po deset centi ima više smisla i puno je bliže onome što je bilo

A pogotovo umjetno dizanje ponuda, idem opet s prvim primjerom, ako sam ja stavio 1,75€ ponudu, netko drugi 1,90, kakvom magijom to može doći na 2,75€? Na 2,75?? Stvarno?? Pa koliko možeš zaraditi na 3% od 0,9€? 2,5 centa pa daj me nemoj drapat. Ako već hoćeš povećati cijene pa brate digni jedan posto a ne da ubiješ svima gušt tih aukcija, baš top znači, top

Živo me zanima koliko će to dugo trajati, ja prvi više ne prodajem i ne kupujem ništa ispod 5-7€ jer nema smisla da svaki drugi strip preplatim pa idem prodavati svoje viškove koji će otići za ništa... I stvarno majstore, na to bi se trebali naviknuti jer 0,1€ izaziva takav logistički problem? Ma molim te

Eto molim kolege stripaše istomišljenike (i one druge) da daju svoje mišljenje i impresije jer vidim da nisam jedini a njega boli ona stvar...

hešteg € down € down
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Anto_123 Posted - 30/01/2023 : 19:27:29
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Edi B

https://www.stripovi.com/aukcije/magicni-vetar-golconda-knjiga-1/20184908/

https://www.stripovi.com/aukcije/magicni-vetar-knjiga-1-golkonda-od-1-eura/20190317/

Kakav gotovan majko mila


Ništa novo na aukcijama...to neki prodavači rade godinama.
Radi se o prodavačima koji svoje aukcije postavljaju preko kompjutera, pogotovo u noćnim satima, pa im je lakše ukrasti sliku nego poslikati strip, no u gotovo svim takvim slučajevima riječ je o potpuno novim stripovima, tako da nema štete.


Da zato sam i kupio na kraju jednog od ova dva, jer to sa slikama i nema veze ako su stripovi novi.Nego se tako htjelo da baš ta dva budu jedan do drugog pa me bocnulo u oko
jaki Posted - 30/01/2023 : 12:39:41
Pa bar sam ja poznat po linkovima
Edi B Posted - 30/01/2023 : 12:10:07
quote:
Originally posted by Oki
Ništa novo na aukcijama...to neki prodavači rade godinama.
Radi se o prodavačima koji svoje aukcije postavljaju preko kompjutera, pogotovo u noćnim satima, pa im je lakše ukrasti sliku nego poslikati strip, no u gotovo svim takvim slučajevima riječ je o potpuno novim stripovima, tako da nema štete.


Ma normalna stvar, nije to nista zabrinjavajuce.
Nego, nisam ja za prodavača reka da je gotovan, vec za jakija
Oki Posted - 30/01/2023 : 10:15:59
quote:
Originally posted by Edi B

https://www.stripovi.com/aukcije/magicni-vetar-golconda-knjiga-1/20184908/

https://www.stripovi.com/aukcije/magicni-vetar-knjiga-1-golkonda-od-1-eura/20190317/

Kakav gotovan majko mila


Ništa novo na aukcijama...to neki prodavači rade godinama.
Radi se o prodavačima koji svoje aukcije postavljaju preko kompjutera, pogotovo u noćnim satima, pa im je lakše ukrasti sliku nego poslikati strip, no u gotovo svim takvim slučajevima riječ je o potpuno novim stripovima, tako da nema štete.
ZoranC Posted - 30/01/2023 : 09:26:42
quote:
Originally posted by Anto_123

quote:
Originally posted by jaki

Ma dobro je i ovako...
Neka se Marko bavi Fibrom a za aukcije ćemo lako...


sa malim minijaturnim oštećenjem u lijevom i desnom kutu gore



Mislim da to nisu ostecenja, nego je strip u foliji.
Da, dogadjalo se i meni da je moja slika stavljana od strane drugog prodavaca, ali nisam tome posvetio paznju.
Edi B Posted - 30/01/2023 : 05:23:07
https://www.stripovi.com/aukcije/magicni-vetar-golconda-knjiga-1/20184908/

https://www.stripovi.com/aukcije/magicni-vetar-knjiga-1-golkonda-od-1-eura/20190317/

Kakav gotovan majko mila
jaki Posted - 29/01/2023 : 23:02:08
Niko linkove ne stavlja?
Edi B Posted - 29/01/2023 : 21:29:33
Slike jesu iste, ali ne
mora to ništa znacit.
Možda se jednom od doticnih prodavaca
nije dalo tražit i slikavat
strip, nego je samo kopira sliku
s vec postojece aukcije,
a onda u opisu aukcije naveo stanje stripa.
Anto_123 Posted - 29/01/2023 : 18:18:51
quote:
Originally posted by lwood

Nabaci linkove


Uf.. ja sam ti slab sa tim kompjutorskim igricama, ali lako je vidjeti jer su oba, jedan do drugog na stranici od Magičnog Vjetra tj. biti će još pola sata do isteka prve od ove dvije aukcije
lwood Posted - 29/01/2023 : 18:03:05
Nabaci linkove
Anto_123 Posted - 29/01/2023 : 17:22:01
quote:
Originally posted by jaki

Ma dobro je i ovako...
Neka se Marko bavi Fibrom a za aukcije ćemo lako...


Kad smo kod toga da ćemo za aukcije lako ,upravo sam slučajno primjetio da je isti strip u isto vrijeme na aukcijama kod dva različita prodavača.Radi se o stripu Magičnog Vjetra br.1 od Golkonde.Jedan sam bidao pa sam tako slučajno uočio ovu zanimljivost.Jedan izlazi za nekih 2h a drugi za 2o h.Nije mi jasno kako ali to je isti strip na istoj podlozi uslikan ,sa malim minijaturnim oštećenjem u lijevom i desnom kutu gore.Uzmem li oba , zanima me šta bih dobio.Oba su ajmo reći odlični pa i nema veze ako netko ima dva takva pa mi pošalje ,ali u svakom slučaju zanimljivo
jaki Posted - 17/01/2023 : 21:01:31
Ma dobro je i ovako...
Neka se Marko bavi Fibrom a za aukcije ćemo lako...
Poli Posted - 17/01/2023 : 20:23:16

Ili da je bidanje u centima pa da je najniza ponuda 10. :D


(sala)

velka031 Posted - 17/01/2023 : 08:23:08
quote:
Originally posted by Sr77777

uvesti increment od 0,1 euro ubio bih se od muke.

Iako to iziskuje "muku" nekako sam uvjeren da bi 0,10 eura bilo
rješenje problema za najveću većinu, pa makar "stupilo na snagu" i s
odgodom



To sigurno.
Ma barem 0,5 eura.
I ajd da barem najniža početna cijena koja se može postaviti bude 0,5 eura.
Sr77777 Posted - 17/01/2023 : 08:02:36
uvesti increment od 0,1 euro ubio bih se od muke.

Iako to iziskuje "muku" nekako sam uvjeren da bi 0,10 eura bilo
rješenje problema za najveću većinu, pa makar "stupilo na snagu" i s
odgodom
jaki Posted - 17/01/2023 : 01:14:44
Bilo bi logično da ako ponudiš više od vodeće ponude ali do 1.eura da ti sistem ne da bidat.Kaže ti da tvoja ponuda nije najveća i onda je na tebi da podigneš ili ne.
Markos Posted - 17/01/2023 : 00:19:07
Mislim da sam sad i to riješio.
Markos Posted - 16/01/2023 : 23:17:43
quote:
Originally posted by Oki

Sada sam malo proučavao završene aukcije i vidim da je svaka najveća ponuda za minimalno 1€ veća od pratitelja, no ima i onih gdje je najveća ponuda za 2 € veća od pratitelja što definitivno nije uredu...npr:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-bids&BidItemID=20140306

https://www.stripovi.com/aukcije/fibrine-novogodisnje-aukcije-treci-zavjet-komplet/20140306/

Kada netko neki kiosk strip umjesto 2€ bude trebao platiti 4€, e onda će biti problema...


Provjerit ću i ovo sad.
Renky Posted - 16/01/2023 : 23:15:42
quote:
Originally posted by Markos

Potrošio sam dva seta tražeći taj bug. Da moram uvesti increment od 0,1 euro ubio bih se od muke.



Ono što smo pričali... Radi
Markos Posted - 16/01/2023 : 23:14:15
Potrošio sam dva seta tražeći taj bug. Da moram uvesti increment od 0,1 euro ubio bih se od muke.
Markos Posted - 16/01/2023 : 23:10:07
Je, u pravu je Edi, sad sam išao provjeriti i to je bio bug koji je tu oduvijek, samo ga nitko nije prijavio. Sad sam to riješio.
Oki Posted - 16/01/2023 : 23:04:34
Znao sam odmah da Markos čovjeka nije izbacio zato što je počeo postavljati pitanja koja imaju smisla te zbog žalbi na nelogičnosti kod aukcija..Markos nije mogao podnijeti jer je čovjek kajkavac i zato mu je zaključao accaunt!
Oki Posted - 16/01/2023 : 22:57:03
Sada sam malo proučavao završene aukcije i vidim da je svaka najveća ponuda za minimalno 1€ veća od pratitelja, no ima i onih gdje je najveća ponuda za 2 € veća od pratitelja što definitivno nije uredu...npr:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-bids&BidItemID=20140306
[url=https://postimg.cc/7C3nMK3M][/url]

https://www.stripovi.com/aukcije/fibrine-novogodisnje-aukcije-treci-zavjet-komplet/20140306/

Kada netko neki kiosk strip umjesto 2€ bude trebao platiti 4€, e onda će biti problema...
Jerry Krause Posted - 16/01/2023 : 22:52:38
Kod mene se desio taj slučaj neki dan na aukciji jednog Fibrinog stripa. Stavim 12,5 € u zadnjoj sekundi i onda vidim da sam ga osvojio za 13 €. Tada skontam da je lik par sekundi prije mene stavio 12 € što je automatski moju veću ponudu povećalo još za pola eura.
Swiper Posted - 16/01/2023 : 22:43:00
quote:
Originally posted by gombi



Ako staviš 2,95 onda će ponuda i biti 2,95...sistem ti neće podići ponudu na više od onoga što nudiš jer je to isti sistem koji je i prije bio na aukcijama.
Ne znam od kuda vam ovi podaci da sistem diže ponudu na više od onog što kupac ponudi?
[/quote]

nije tako...ako je bila ponuda 2,75 € (naravno skrivena, vidiš samo bid od 1€)...ti si spreman platiti strip recimo 2,9 €...sistem ti avtomatski nabaci cijenu od 3,75€ (1€ više od najviše ponude koju ne vidiš)
[/quote] e , točno tako! Onaj tko ne viruje neka proba

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000