forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Vijesti iz Devete dimenzije: Ralph Kendall

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
zokalav Posted - 27/12/2022 : 13:06:47
Pozdrav drugari!

Od sada ću ovdje postavljati obavještenja o svim novim izdanjima "Devete dimenzije", neću otvarati posebne teme samo ću u naslov postavljati naziv trenutno najnovijeg izdanja.

Za početak da se podsjetimo nekih starih izdanja iz našeg izloga koja (uglavnom) još uvijek možete naručiti na naše kontakte.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zokalav Posted - 06/02/2024 : 14:07:57
Uskoro Ralph Kendall - integral - II
john connor Posted - 19/01/2024 : 15:33:54
Svaka cast za svaki aspekt izdanja Barut i Sablja. Apsolutna preporuka.
zokalav Posted - 19/01/2024 : 15:31:26
Hvala Vam za sve sugestije kao i za kritike
uskoro novo izdanje "Devete dimenzije"
mada smo u proteklih 20 dana objavili jako zanimljivo izdanje

stripovijetke 5 priča Petra Kočića u stripu Srpsko - Kineski

da dobro ste pročitali srpsko kineska verzija, to je sedmi po redu prevod stripovjetki Petra Kočića (Ruski, Francuski, Engleski, Italijanski, Njemački, Grčki, Kineski)

trenutno upisujemo tekst za novo izdanje....

Specifikacija:
A4 format
Tvrdi uvez, 144 strane, C/B
strip po istinitom događaju
kompletna priča, ne nastavlja se
john connor Posted - 18/01/2024 : 14:33:22
Moram da pohvalim izdanje Barut i Sablja. Uzimao.sam ranije izdanja 9 dimenzije, imao primedbi, ali sa ovim izdanjem su rasturili. Mat korice, odlican papir, povez, otisak, stvarno reprezentativno izdanje po super ceni.

Bratica nisam citao do sada, sjajno je covek ovo uradio, napeto zanimljivo, za svaku preporuku. Ovo je za sve gradske, opstinske biblioteke.
john connor Posted - 18/01/2024 : 14:15:44
Ovo izgleda odlicno.
corto33 Posted - 18/01/2024 : 12:40:34
Ili ovo:

Peyo Posted - 18/01/2024 : 12:25:14
Da, čudno.
Poli Posted - 18/01/2024 : 11:38:11
quote:
Originally posted by Peyo

Ovo bi bilo top:

https://bookpalace.com/cgi-bin/sh000001.pl?WD=castillo&PN=info_TTM%2Ehtml#SID=132



Zanimljivo da su ove table iz linka (osim one prve) vezane na nas forum (s.com) svojim URL-jem ali su vec istekle ili izbrisane.


Peyo Posted - 17/01/2024 : 23:24:15
Ovo bi bilo top:

https://bookpalace.com/cgi-bin/sh000001.pl?WD=castillo&PN=info_TTM%2Ehtml#SID=132

A tu je i Larrigan i još štošta:

https://bookpalace.com/cgi-bin/ss000001.pl?page=search&SS=Castillo&PR=-1&TB=A&ACTION=Go%21
alexts Posted - 17/01/2024 : 21:31:51
Ralf Kendal

Dragocena su ovakva izdanja.

Ne zbog toga što štampaju važne klasike, već naprotiv, što spašavaju od nestanka i ovakve stripove, koji su B-produkcijska komercijala, ali (iz više razloga) vredna čuvanja, kao kulturna zaostavština. Kad kažem "nestanka", mislim na to, da vrlo lako može da se ostane bez kvalitetnih materijala za štampu. Ovde su korišćeni originali, a Del Kastiljovi stripovi bi teško mogli da se nađu u revijama, za kvalitetno skeniranje, a u mnogim objavljivanjima su bili premontirani. Ovde je otisak dobar, linije se lepo vide, na neki način je remasterizovano, a tekst/oblačići su naknadno upisani, što je dovelo i do par grešaka u redosledu, tj pozicioniranju (u originalu), što nije čudno za Kastiljove stripove, obzirom da su i nekada, za svako objavljivanje u nekoj zemlji, tekst dodavali naknadno (što je opisano u kratkim tekstovima, ispred svake epizode).

Navikoh se na Del Kastilja u luksuznoj formi, nadam se uskoro još nečem od njega od domaćih izdavača. Odgovarao bi mu i veći format (kao nekada u Strip-artu).
zokalav Posted - 10/10/2023 : 15:22:11
Svi zainteresovani koji žele da nabave STRIPOVIJETKE - BRANKO ĆOPIĆ moći će to uraditi na Sajmu knjiga u Beogradu, 26.10. od 11,00 do 18,00 časova na štandu Predstavništva Republike Srpske u Srbiji. Trenutna cijena je 10€, na sajmu će vjerovatno biti neki popust. Za ostala naša izdanja pišite u inbox.
Jozzinelli Posted - 05/10/2023 : 23:09:37
Zoko, hvala ti puno na odgovorima!

Nadam se da ću nekako organizovati nabavku ovih naslova na predstojećem salonu u Banjaluci,
kad ih već u Srbiji ne uvoze (ili ih uvoze neredovno i nedovoljno) ...

Sve najbolje Devetoj dimenziji u daljem radu! Živeli!

zokalav Posted - 05/10/2023 : 09:10:04
Pozdrav Jozzinelli

Hvala na pitanjima, drago mi je da pratiš rad Devete dimenzije,

odgovori na tvoja pitanja su jednostavni

Stripovijetke Petar Kočić ili Aleksa Šantić a i Branko Ćopić teško da će biti u prodaji u Srbiji
iz prostog razloga jer niko nije zainteresovan da ih prodaje hahahahah jbg
Tužno ali istinito
Možda se situacija promjeni ali .....

U narednom periodu tj. u narednih mjesec dana objavljujemo Petra Kočića - sedmi prevod Srpsko - Kineski

Aleksa Šantić ima dvije verzije
Plava korica je izdanje NUB RS,
razlika između izdanja Devete dimenzije i NUB RS je u koricama i rasporedu priča u samom izdanju

Stripovijetke - Stefana Mitrova Ljubiše u izdanju NUB RS - Deveta dimenzija nije imala izdavačkog učešća u tom projektu sem crtanja tj.
Isti crtači su crtali sve stripovijetke hahahahahah Predrag Ikonić i Milan Mladić

Na prestojećem 6. Međunarodnom salonu stripa moći ćeš da kupiš do sada objavljene stripovijetke po cijeni od 10 KM, (Kočić, Šantić)
Branko Ćopić u prodaji će biti 20 KM
Aleksa Šantić - plave korice neće biti u prodaji kao ni Stripovijetke Stefana Mitrova Ljubiše

Branko Ćopić je samostalan projekat Devete dimenzije :-)
Jozzinelli Posted - 05/10/2023 : 08:19:11
Super da se nastavlja projekat sa Stripovijetkama. Nadam se samo da će ovo izdanje biti dostupno i u striparnicama u Srbiji.
Šantićeve Stripovijetke su bile dostupne samo u Delfima/Laguni, i kad sam hteo da ih uzmem, više ih nije bilo...

Zbog toga rekoh da sad iskoristim priliku i postavim nekoliko pitanja, bolje ipak ovde,
da ne opterećujemo novootvoreni topik sa Ćopićevim Stripovijetkama...

Prvo: Da li su Šantićeve Stripovijetke još uvek dostupne kod Devete dimenzije ili bar u knjižarama u BiH?
Mogu li se nabaviti i one na predstojećem salonu stripa u Banjaluci?

Drugo: Vidim da postoje 2 verzije korica, ona prva, koja je okačena i ovde na sajtu,
na kojoj je i logo Devete dimenzije, pored Narodne i univerzitetske biblioteke Republike Srpske,
a ima i ova nešto drugačija, gde nema oznake Devete dimenzije na koricama.
Jel' ovo drugo naknadno doštampano izdanje?
Koja od ovih verzija je trenutno dostupna (ako jeste) ili možda obe?
Meni se lično više dopada ova sa žutim nebom i standardno stilizovanim naslovom.





Treće: Letos se moglo u par članaka pročitati da su objavljene i Stripovijetke Stefana Mitrova Ljubiše u izdanju NUB RS,
bilo je i primeraka u ponudi na Kupindu, izgleda da niste imali (izdavačkog) učešća u tom projektu, pošto ga niste nigde najavili?
https://www.glassrpske.com/lat/kultura/kultura_vijesti/stripovijetke-stefana-mitrova-ljubise-objavljene-u-izdanju-nub-rs-mudrost-i-tradicija-za-novo-doba/478187

Četvrto: Na najavljenim Stripovijetkama Branka Ćopića stoji samo logo Devete dimenzije,
znači da je ovo u potpunosti vaše izdanje, bez učešća NUB RS?
(Nije toliko ni bitno za nas kupce, ali čisto da se nadovežemo na ova prethodna izdanja i osvrnemo i na taj detalj.)

zokalav Posted - 04/10/2023 : 18:20:06
Pozdrav stripoljupci!

Sa ponosom vam predstavljamo naše novo domaće izdanje na kom je radila grupa domaćih autora u proteklih pola godine. Riječ je o adaptaciji 22 priče/pjesme iz dječijeg opusa, jednog od naših najpoznatijih pisaca Branka Ćopića.

Izdanje je tvrdih korica, 120 kolor strana, B5 format.

Trenutno je u štampariji i biće dostupno do početka 6. Međunarodnog salona stripa "Deveta dimenzija" koji se održava od 13-15.10.2023. godine u Banjaluci.



Autor naslovne strane je genijalni Aleksa Gajić, a na adaptaciji Brankovih priča i stihova radili su provjereni devetodimenzijaši: Zdravko MIćanović, Sabahudin Muranović Muran, Zdravko Knežević, Borislav Maljenović, Aljoša Tomić, Milan Mladić, Predrag Ikonić, Ninoslav Mitrović, Nikola Vidačković, Jovan Bratić, Goran Lojpur, Srđan Salat, Miodrag Bunijevac i Mihajlo Miljanović.

Prateće tekstove napisali su: Radovan Subić, Zoran Stefanović i Nikola Pejaković Kolja.



zokalav Posted - 22/09/2023 : 14:19:27
Hvala na iskrenim čestitkama, lijepim željama

drago mi je kada rad "Devete dimenzije" bude primjećen

trudimo se da promovišemo domaće autore
Valjda smo kroz naša izdanja uspjeli ili smo barem na dobrom putu

Parabellum - 11 brojeva
Parabellum junior - smo dječiji radovi - 3 broja
Aequilibria - dva albuma
Stripovijetke Petar Kočić - preveli na 7 jezika,
Aleksa Šantić u stripu
Branko Ćopić u stripu - USKORO
Barut i sablja
Tetovirani oblaci
Ponori zla
David i Ja
last Hope 1&2 - uskoro br.3
Ohrabrenja - Zograf
Željko Pahek - 1300 kadrova
Sarajevski atentat
More je bilo mirno
Nedođij@
Mali princ
Veliki Blek - Gradonačelnik malog Rima
Gluvo doba

samo su neka od naših izdanja gdje promovišemo domaće autore

žao mi je što nagrada za domaći strip nije nikom dodjeljena na prestojećem Beogradskom salonu stripa (ne mislim da "Deveta dimenzija" treba da ulazi u razmatranje jer smo mi druga država ali Srbija ima izdavače koji stvarno podržavaju domaće autore) ali to je možda i znak šta se misli o domaćici .....malo crnog humora

Detaljan spisak izdanja "Devete dimenzije"

http://stripovibanjaluka.blogspot.com/
stripovi051@gmail.com



Promys Posted - 21/09/2023 : 15:20:00
quote:
Originally posted by zokalav

Novo izdanje "DEVETE DIMENZIJE", strip album "GLUVO DOBA". Devet stripova po pričama iz istoimene zbirke pripovjedaka Ninoslava Mitrovića, 100% domaći strip!!!



Priče su crtali i adaptirali:
Ana Karan, Predrag Ikonić, Milan Mladić, Zdravko Knežević, Jovan Bratić, Goran Lojpur, Sabahudin Muranović, Borislav Maljenović, Srđan Vranješ. Ilustracije na koricama i prelom su djelo Dejana Šijuka.



Jako interesantno izdanje, tim pre što dolazi od domaćih autora! Sa nekim od ovih priča smo odrasli, ali zabavno je čuti ih ponovo ovog puta u malo drugačijem, stripskom izdanju.

Generalno, mislim da Deveta dimenzija ima značajnu ulogu u promociji domaćih autora, nema previše magazina koji objavljuju izdanja autora iz regiona (ne računajući autore koji već rade ili su radili za velike strane izdavačke kuće. Dopadaju mi se ovakva izdanja koja se razlikuju od uobičajenih superherojština, Bonelli ili Franko- belgijskih izdanja.

Radite odličan posao i hvala vam na tome:)
cat claw Posted - 18/09/2023 : 22:22:08
Izdanje je na zavidnom nivou. Zanemarite gundjanje nas matoraca
mmihoci Posted - 18/09/2023 : 15:50:45
Sam da dođe do Babilona. Već sam ga tamo rezervirao.
AleksandarN Posted - 18/09/2023 : 15:46:35
Uzeo danas Ralfa u Alan Fordu, pokazao ga starom (koji obozava Crtane romane i ima kompletnu kolekciju) i on se odusevio! Sad ce da ga mrlja po rukama danima dok ne procita.
Zeljno iscekujemo nastavke i nadamo se da ce brzo!
zokalav Posted - 18/09/2023 : 15:28:58
Hvala

ako bude sve kako treba do kraja godine čitamo br. 2 Kastilja i Ralfa Kendala
što bi "Maza" rekao "Reufa"

da budem iskren sviđa mi se nadimak Reuf

cerichus Posted - 18/09/2023 : 10:57:23
Dobar je Kastiljo, crtež izvanredan a i scenarij čak nije tako naivan.Što bi ono rekli, lijepo je ostario :)
Izdanje 9 dimenzije je odlično. Znam da je rađeno po uzoru na strano, ali ja bih volio da je moglo ići na većem formatu gdje bi Kastiljov crtež došao do izražaja.
cat claw Posted - 17/09/2023 : 23:24:03
quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by zokalav

Bane je u pravu to je serijal koji sam odkupio


Ali i ovdje je šerif Kendal glavni lik?



To je nekakvo latino izdanje koje se za razliku od naseg izborilo da na naslovnu cak ni ne ide Kastiljo
cerichus Posted - 17/09/2023 : 18:53:10
quote:
Originally posted by zokalav

Bane je u pravu to je serijal koji sam odkupio


Ali i ovdje je šerif Kendal glavni lik?
zokalav Posted - 17/09/2023 : 17:49:45
Bane je u pravu to je serijal koji sam odkupio

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000