forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Pitanje za poznavaoce Texa

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
goodpaso Posted - 26/01/2023 : 23:20:15
Upravo gledam excell spisak Boneli junaka i vidim kod Texa ogromne rupe u izdavanju Zlatne serije, mozda cak oko 250broja.Niko im onda nije smetao,dal zbog velikog priliva stripova nisu stigli da objave i preskakali ili su procenili da su ti stripovi losi?
i zasto je Slobodna Dalmacija krenula od redovnog Texa 369 a ne od zadnjeg Texa ZS 355?
i zasto ovako sporo izlazi redovni Tex a on trenutno ima najbolje i price i crtace.
Kontam da ima mozda malo kupaca ali na primer ako kupuju samo njih 500 i prodaje se svakog meseca 500 komada stampaj bre 600 komada svaki mesec, ostace ti 100 komada neprodatih koji ce otici kad tad a ne stampas 1000 svaki treci mesec.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mladjo Posted - 07/09/2023 : 18:46:26
Tiha smrt, Močvare Luizijane, Desperadosi i Rudnik straha.
Legendarne epizode od ZS 1028 pa na dalje.
76 Posted - 07/09/2023 : 18:20:28
quote:
Originally posted by jaki

to imam u skenu a uskoro...
nisam mogao zadržati tako loše tiskane i prevedene stripove.



Nedavno sam ponovno prolistao svoje primjerke priče Teks u tamnici (ZS 253, 254, 257, 258) i nije mi jasno kako sam to nekada mogao pročitati. Ili je otisak u zadnjih 15-ak godina skroz izblijedio...
76 Posted - 07/09/2023 : 18:18:14
quote:
Originally posted by tex2

Što god mislili o ZS Texu i dan danas je ZS Tex jedino izdanje nekih priča, pa tko hoće imati i pročitati sve od Texa mora imati i ZS brojeve. Meni je prijevod Dnevnikov baš super i jedan od razloga zašto sam zavolio Texa. Nadam se da će klasik probiti barijeru magičnog broja 100!



Istina. A u periodu ZS od 166 do 302 pa od 833 do kraja ima vrhunskih priča, čak niti Libellusov best of ih neće moći sve pokriti.
miladin Posted - 06/09/2023 : 20:26:40
https://youtu.be/jVCJhQodO18
goodpaso Posted - 30/01/2023 : 23:14:15
quote:
Originally posted by tex2

Što god mislili o ZS Texu i dan danas je ZS Tex jedino izdanje nekih priča, pa tko hoće imati i pročitati sve od Texa mora imati i ZS brojeve. Meni je prijevod Dnevnikov baš super i jedan od razloga zašto sam zavolio Texa. Nadam se da će klasik probiti barijeru magičnog broja 100!



Hoce samo za koliko godina?
ali bitno je da ide,
Jos samo Blek i Mark klasik
jaki Posted - 30/01/2023 : 17:24:48
to imam u skenu a uskoro...
nisam mogao zadržati tako loše tiskane i prevedene stripove.
tex2 Posted - 30/01/2023 : 16:08:48
Što god mislili o ZS Texu i dan danas je ZS Tex jedino izdanje nekih priča, pa tko hoće imati i pročitati sve od Texa mora imati i ZS brojeve. Meni je prijevod Dnevnikov baš super i jedan od razloga zašto sam zavolio Texa. Nadam se da će klasik probiti barijeru magičnog broja 100!
Deki86 Posted - 28/01/2023 : 19:07:06
Još bi malo prokomentirao. Nikako se nisu vratili nazad zato jer su preskočeni stripovi bili loši. Dapače, tu ima jaako dobrih stripova. U svakom slučaju su puno bolji od onih starih stripova koje su onda išli objavljivati. Ja sam imao sreće da sam Texa počeo čitati tamo negdje od broja 850, odnosno te brojeve sam prve dobio na poklon. Zato mi je Tex i bio omiljeni strip junak. Znao sam da je Tex glavni u Italiji. Tek mnogo godina kasnije, kada sam 2005. otkrio ovaj forum sam saznao da je u ovim krajevima Zagor uvijek bio popularniji. I ne čudi me, Zagor je sedamdesetih i osamdesetih bio redovito objavljivan u SFRJ i imao je fantastičnih epizoda. E sad, što se tiče Slobodne Dalmacije, ne zamjeram im puno što su preskočili 15ak epizoda. Na neki način su oni bili spasitelji strip scene tijekom 90ih. Meni osobno nije bitna kvaliteta papira, očuvanost, numeracija i ostalo, ali mi je jako bitno da nema izbačenih stranica, što je SD ispoštovala.

quote:
Originally posted by goodpaso

Upravo gledam excell spisak Boneli junaka i vidim kod Texa ogromne rupe u izdavanju Zlatne serije, mozda cak oko 250broja.Niko im onda nije smetao,dal zbog velikog priliva stripova nisu stigli da objave i preskakali ili su procenili da su ti stripovi losi?
i zasto je Slobodna Dalmacija krenula od redovnog Texa 369 a ne od zadnjeg Texa ZS 355?
i zasto ovako sporo izlazi redovni Tex a on trenutno ima najbolje i price i crtace.
Kontam da ima mozda malo kupaca ali na primer ako kupuju samo njih 500 i prodaje se svakog meseca 500 komada stampaj bre 600 komada svaki mesec, ostace ti 100 komada neprodatih koji ce otici kad tad a ne stampas 1000 svaki treci mesec.


jaki Posted - 28/01/2023 : 17:17:42
Nema kopija starih ZS i LMS koje će biti iste kao originalne.
"Glancera" ima jer je uvijek bilo kolekcionara koji su imali dva pa čak i po tri primjerka istog stripa.
A i oni koji su kupovali jedan a dobro su ih i pažljivo čuvali su dodatni izvor tih "glancera".
Evo ja ove nove stripove pročitam i kad završim niko ne bi mogao reći da nije "glancer."
A večina ovog što se vrti po aukcijama i drugim stranicama su primjerci koji kruže između samih kolekcionara pa se stvori privid da ih ima puno.
Stripovi koji su se tiskali u desetine tisuća primjeraka prije 40-50 godina nije čudno pronaći u glanc stanju.
A o cijeni neću puno...
Cijenu određuje tržište tj. kupci.
Da niko ne da tisuće eura za neki strip on ne bi vrijedio toliko.
Jednostavno.
To šta neko ima novaca isto nije za komentirat.
Salkan Posted - 28/01/2023 : 15:47:31
quote:
Originally posted by goodpaso

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by goodpaso
ali ti si mogao za cenu jednog bureka i jogurta kupiti strip ,procitati i raditi sa njim sta hoces posle.



Evo sad i u HR po cijenu bureka i jogurta moš kupit strip.
A ako baš pogodiš prodavaonicu možda i ostane koji cent



Pa to je poenta stripa, lepi su i albumi ali me nervira kad se na nekoj recenziji ili forumu dohvate dal je bolja Fibra ili CK ,razglabaju oko korica,papira,boje , ko da gledaju limariju na kolima
A oko samog stripa,tehnike, autora tek da kazu da strip nije los.
Postoje citaoci stripova kojima i strip bez korica bude ok a znam lika koji je dao skoro 800e za police.Popunio skoro 6m2 sa stripovima ali nema kad da ih cita, doduse taj zid sada ima izolaciju.

Ne znam , verovatno je do mene.


Jeste, prijatelju, do tebe je.
A i do mene i do hiljade ovakvih koji se upišamo kad vidimo hrpu starih stripova koje nas vrate u djetinjstvo. Ono što nas sve (iole normalne) nervira je navala "ZS/LMS glancera" i silne cijene koje se pumpaju oko istih. Ja sam recimo davno halalio - odredio da ću, ako već počnem (a počeo sam nakon 30 godina pauze) skupljati ZS/LMS, neću stati dok ne pribavim svih 2100 - ali nipošto u "glanc" varijanti, jer takva jednostavno ne postoji. NIKO nije čuvao stripove u netaknutom izdanju 40-50 godina, a i ako jeste, vjerovatno ih je do deset (10) takvih na prostoru bivše nam države. Sve ovo što se pojavljuje odlične su kopije podvaljene od divljih štamparija i preprodavača koji su osjetili da mogu dobro zaraditi na ovoj robi. No, ni to nije problem, ima nešto što nas još više nervira (i tebe i mene i nama slične), a to su ljudi koji imaju toliko para da ih prosto bacaju na te i takve reprinte ZS i LMS.
Jednostavno, postoji razlika između ZS/LMS kao predstavnika kiosk stripa lošijeg kvaliteta/niske cijene i HC albuma visoke kvalitete/cijene i naravno da će perverznjaci gledati i najmanji detalj da zadovolje svoj gušt. Evo, recimo, uzmi za primjer Stripoteku. Sveti gral strip umjetnosti. Šta će meni Storm u Stripotekama ili Korto Malteze, još je c/b, kad mogu sebi priuštiti fenomenalno HC izdanje? Šta će mi? Pa zato što sam budala i kad vidim ono šarenilo na naslovnoj Stripoteke zaboravim na HC. Isti slučaj sa svim lošijim/starim izdanjima naspram novih i puno, puno boljih. Ova nova generacija uvijek ima razlog više da tvrdi da su pametniji od nas - uvijek mogu reći da su oni ti koji strip posmatraju kao umjetnost, a ne kao zgužvani komad papira na kojem će pisat rezultate remija.
goodpaso Posted - 28/01/2023 : 15:18:31
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by goodpaso
ali ti si mogao za cenu jednog bureka i jogurta kupiti strip ,procitati i raditi sa njim sta hoces posle.



Evo sad i u HR po cijenu bureka i jogurta moš kupit strip.
A ako baš pogodiš prodavaonicu možda i ostane koji cent



Pa to je poenta stripa, lepi su i albumi ali me nervira kad se na nekoj recenziji ili forumu dohvate dal je bolja Fibra ili CK ,razglabaju oko korica,papira,boje , ko da gledaju limariju na kolima
A oko samog stripa,tehnike, autora tek da kazu da strip nije los.
Postoje citaoci stripova kojima i strip bez korica bude ok a znam lika koji je dao skoro 800e za police.Popunio skoro 6m2 sa stripovima ali nema kad da ih cita, doduse taj zid sada ima izolaciju.

Ne znam , verovatno je do mene.
jaki Posted - 28/01/2023 : 14:51:00
quote:
Originally posted by goodpaso
ali ti si mogao za cenu jednog bureka i jogurta kupiti strip ,procitati i raditi sa njim sta hoces posle.



Evo sad i u HR po cijenu bureka i jogurta moš kupit strip.
A ako baš pogodiš prodavaonicu možda i ostane koji cent
henry Posted - 28/01/2023 : 14:37:40
quote:
Originally posted by Edi B

Imat ce vrijednost kao zlato dok ne umre i onaj posljednji nostalgicar koji je to citao kao dijete i koji do smrti pokušava vratit vrijeme i kupiti djetinjstvo.
Nakon toga, ne vidim koja ce budala davati tolike novce za nesto najlošije što postoji na tržištu.


Tako je i sa poštanskim markicama, budale daju milione za neke stare, loše odštampane, kad mogu lepo kupiti ove nove, savršene.
Ali i to će imati vrednost dok ne umre i poslednji nostalgičar koji još uvek piše i šalje pisma.
Edi B Posted - 28/01/2023 : 13:09:22
Imat ce vrijednost kao zlato dok ne umre i onaj posljednji nostalgicar koji je to citao kao dijete i koji do smrti pokušava vratit vrijeme i kupiti djetinjstvo.
Nakon toga, ne vidim koja ce budala davati tolike novce za nesto najlošije što postoji na tržištu.
goodpaso Posted - 28/01/2023 : 10:46:47
quote:
Originally posted by Salkan

Pretpostavljam da u Bosni i Hercegovini Tex muze, odnosno da prodaja ide prilično dobro. Problem je sa distribucijom kiosk izdanja: recimo, čitavu prošlu godinu moja trafika na putu do posla je dobijala redovnog Texa LU tačno 8.dan nakon što se na ovom forumu objavi da je broj izašao u HR. Nažalost, taj trend su zaustavili za Novu godinu, i još uvijek nema broja 193. Kultura kupovanja na kioscima je nešto što je umrlo (barem ovdje kod nas), jer ljudi će radije sačekati par mjeseci pa kupiti tri broja u remitendi u FIS-u, nego redovno ga kupovati na trafici. Žene sa kioska su mi redovno prijavljivale da ama baš nijedan primjerak ne vraćaju nazad (sve prodaju), a redovno su dolazili osim redovnog i Tex kolor i Tex Klasik i Zagor redovni, Zagor extra, pa i poneki DD. Znam da su vraćale DD oldboy i MaxiZagora (valjda je 12 KM skupo).
Pridružujem se komentaru gornjem o nekvalitetu Dnevnikovih izdanja, ali jbg, toliko puta rečeno - nostalgija je katastrofa i teško se može protiv nje. Uvijek ću radije kupiti starog Texa u ZS nego u SA klasik izdanju. A da je Dnevnik kasapio - kasapio je pošteno. I tačno je da je Zagor najviše profitirao u SFRJ zbog takve politike preskakanja brojeva u Texovom serijalu.



Jeste da je Dnevnikovo izdanje bilo nekvalitetno ali to je bilo pre 50godina, realno onda i nije bilo po trafikama nekog kvaliteta ali ti si mogao za cenu jednog bureka i jogurta kupiti strip ,procitati i raditi sa njim sta hoces posle.
Ta izdanja su edukovala i izazivala radoznalost citaoca da kupi i nesto drugo i kvalitetnije posle ali 1968-1978 to je bio super izlet u mastu. E sad mene buni da u to vreme westerna Tex bude onako masakriran i preskakan kao niko drugi.
I jos jedna stvar , jeste Dnevnik los ali je njegova cena daleko iznad kvaliteta.Kupuje se kao zlatni dukati jer ce vremenom imati jos vecu vrednost nego i zlato
teller Posted - 27/01/2023 : 21:40:03
quote:
Originally posted by Curunir

Tex klasik npr. odnedavno ne dolazi više na "moj" kiosk u Solinu.
Tako se sigurno lagano sve više događa po RH. Malo-pomalo ostat će samo Zagor na velikoj većini mjesta dok ne ode i on.
Nažalost, s kioscima je gotovo. Nešto sporije od planiranog i očekivanog, istina, ali kraj se dobro zna.
Tako da naklade mogu samo padati, kakav rast. Sve će ići u striparnice i dobro je da bar one prežive.


pa Solin je neko selo, čudno da je i dolazio…
Ne budi tako crnogled, postoji ogromno mjesta osim kioska gdje se može kupit strip..
Kod mene recimo sad postavili dodatnu trafiku kod Lidla sa brdo stripova u ponudi, a Tex Klasik(samo on) dolazi u Špar trgovinu u tri primjeraka..
Tupite več 20 godina o smaku stripa a izdanja nikad više...istina Zagora je najviše, po meni opravdano..
kod Dela u LJ sad se otvara prenovljen crveni kiosk...bit če i stripova..
ne dramatizirajte!
Curunir Posted - 27/01/2023 : 21:25:41
Tex klasik npr. odnedavno ne dolazi više na "moj" kiosk u Solinu.
Tako se sigurno lagano sve više događa po RH. Malo-pomalo ostat će samo Zagor na velikoj većini mjesta dok ne ode i on.
Nažalost, s kioscima je gotovo. Nešto sporije od planiranog i očekivanog, istina, ali kraj se dobro zna.
Tako da naklade mogu samo padati, kakav rast. Sve će ići u striparnice i dobro je da bar one prežive.
Salkan Posted - 27/01/2023 : 21:23:43
Da li je politika izdavačkih kuća skrivati tačne, zvanične podatke o tiražu ili je to malo previše za tražiti od njih? Ako može Bonelli, što ne bi ove naše neofeudalne korporacije koje štampaju stripove dale u eter te cifre. Zna li neko nešto o tome? VČ može reći i da ima 100.000 prodatih stripova mjesečno, ali drukčije je ako taj podatak da u javnost.
jaki Posted - 27/01/2023 : 21:04:41
Mislim da je Zagor jedini u HR koji prebaci 1000.A urednik VČ je rekao da u SR idu Zagor i DD preko 1000.

Renky Posted - 27/01/2023 : 21:00:11
Zaboravite tisuće prodanih od tiraža... U HR tu i tamo ali većina se broji u stotinama, u BiH u desetinama.
Salkan Posted - 27/01/2023 : 20:44:03
Pretpostavljam da u Bosni i Hercegovini Tex muze, odnosno da prodaja ide prilično dobro. Problem je sa distribucijom kiosk izdanja: recimo, čitavu prošlu godinu moja trafika na putu do posla je dobijala redovnog Texa LU tačno 8.dan nakon što se na ovom forumu objavi da je broj izašao u HR. Nažalost, taj trend su zaustavili za Novu godinu, i još uvijek nema broja 193. Kultura kupovanja na kioscima je nešto što je umrlo (barem ovdje kod nas), jer ljudi će radije sačekati par mjeseci pa kupiti tri broja u remitendi u FIS-u, nego redovno ga kupovati na trafici. Žene sa kioska su mi redovno prijavljivale da ama baš nijedan primjerak ne vraćaju nazad (sve prodaju), a redovno su dolazili osim redovnog i Tex kolor i Tex Klasik i Zagor redovni, Zagor extra, pa i poneki DD. Znam da su vraćale DD oldboy i MaxiZagora (valjda je 12 KM skupo).
Pridružujem se komentaru gornjem o nekvalitetu Dnevnikovih izdanja, ali jbg, toliko puta rečeno - nostalgija je katastrofa i teško se može protiv nje. Uvijek ću radije kupiti starog Texa u ZS nego u SA klasik izdanju. A da je Dnevnik kasapio - kasapio je pošteno. I tačno je da je Zagor najviše profitirao u SFRJ zbog takve politike preskakanja brojeva u Texovom serijalu.
shalilo6 Posted - 27/01/2023 : 16:18:50
quote:
Originally posted by Deki86

Drago mi je da je Ludens ubrzao ritam izlaženja, samo tako dalje.

Ništa Ludens nije ubrzao, i dalje je na osam brojeva godišnje. Zimi malo sporije, ljeti ubrza, kao i dosad.
Renky Posted - 27/01/2023 : 15:29:06
quote:
Originally posted by goodpaso
Kontam da ima mozda malo kupaca ali na primer ako kupuju samo njih 500 i prodaje se svakog meseca 500 komada stampaj bre 600 komada svaki mesec, ostace ti 100 komada neprodatih koji ce otici kad tad a ne stampas 1000 svaki treci mesec.



Ako pričamo o kiosk izdanjima a mislim da jesmo... Tiraž je veći da bi se pokrila prodajna mista.
S malim tiražom nebi došlo do svih kioska i prodaja bi bila još i manja.
Kad bi bilo 500 kupaca na pretplatu sa adresom onda ok, ovako...
big joco Posted - 27/01/2023 : 15:20:47
Dnevnikova izdanja su bila za čitanje na WC-u. Ako je nestalo WC papira uvijek je bio pri ruci strip LMS i ZS. Furate neku nostalgju za tim kršem od izdanja..loš tisak, loš papir, cenzura, slabi prevodi...sad imate sve 100x bolje! Ne 100x bolje, 1000x bolje!!!! Pa bog vas ne može razumijeti...
Deki86 Posted - 27/01/2023 : 01:43:52
To što je Dnevnik napravio, kada je došao do broja ZS302 i umjesto da nastave s odličnim epizodama tog perioda, vratili su se na one lošije početne epizode što je direktno utjecalo na Texovu popularnost. Tu je najviše Zagor profitirao, da se tako izrazim. Drago mi je da je Ludens ubrzao ritam izlaženja, samo tako dalje. I naravno, kupuje se Tex u boji od Strip agenta. Ako se mene pita, nije loše.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000