forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 336 - Mutantova kći

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 09/01/2023 : 16:24:00
Zagor ima migrenu, a ona mu ne želi dati aspirin. E to se zove zlo.



Scenarij: Burattini
Crtež: Esposito, oba

Broj originala 656.

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Kruger Posted - 09/02/2023 : 12:48:31
quote:
Originally posted by Poncho

Imamo novi moment, novu struju. Školu kojoj je Nollita naivan a Burattini je nov i uzvišen i nostalgičari ga ne shvaćaju :s Sad imamo potpuno novu školu mišljenja.



Nije to škola mišljenja to je stvarnost.

Kako god bilo kad bi Zagor i sad prestao izlaziti odradio je svoje, uskoro 700 brojeva je svakako fascinantna brojka.
Nolita se ispočetka mučio sa tekstovima pa je uskakao i Feri i otac mu no naišao je. Od početne totalno dječje faze malo se razvio u fazu za teenagere pa prešao an novog junaka to jest stvori ga. Prelaskom na Mister Noa je postao ozbiljniji ali eto Mister No koji je jako puno kvalitetniji od Zagora nije poživio a ovaj jest.

Zagor ima problem što je najbolje preoteo Tex a Tex je također prežvakan junak i eto po zna koji put čitaš istu ili jako sličnu šablonu. No eto Boseli se mudro dosjetio pa stvorio mladog Teksa i oživio nam Teksa.

U Zagora smo imali Čikove dogodovštine ali to nije zaživjelo a što u ovo novije vrijeme kad junaci ne prelaze 15 - 20 brojeva napraviti, nije loša ideja tih kraćih Zagorovih dogodovština/serijala.
henry Posted - 06/02/2023 : 17:15:28
quote:
Originally posted by Poncho

Imamo novi moment, novu struju. Školu kojoj je Nollita naivan a Burattini je nov i uzvišen i nostalgičari ga ne shvaćaju :s Sad imamo potpuno novu školu mišljenja.


školu?
mišljenja???
adriano Posted - 06/02/2023 : 14:02:01
u tome je veličina zagovrovog univerzuma što ima širine za više škola mišljenja
Poncho Posted - 04/02/2023 : 16:39:25
Imamo novi moment, novu struju. Školu kojoj je Nollita naivan a Burattini je nov i uzvišen i nostalgičari ga ne shvaćaju :s Sad imamo potpuno novu školu mišljenja.
maverick Posted - 04/02/2023 : 13:29:46
Sve nekadašnje Bonelijevsko može proći ako gledaš kroz prizmu djeteta, osim možda Teksa, Ken Parkera i Džudasa. Ali zato njih danas čitaš s užitkom (valjda će Džudas krenuti u If edizioni verziji).

Zagor ima migrenu, a ona mu ne želi dati. E to se zove zlo.
teller Posted - 04/02/2023 : 05:32:28
Kruger moj, potpisujem tvoja dva gornja posta...
Kruger Posted - 03/02/2023 : 19:52:41
Napisao sam: ... " Mada i Nolita može proći ako gledaš kroz prizmu djeteta ". Možda grubo zvuči i možda je bolje reći kako Nolita u sastavu nostalgije i jednog neizbrisivog doba velike većine stripofila ima jednu važnu ulogu.
Kruger Posted - 03/02/2023 : 19:48:58
Teleru, i ja sam bio veliki branitelj Nolite kako je to izvrstan tekstopisac, ovo ono. No nakon nekog dužeg perioda pročitah prije nešto manje od 2 godine nekoliko njegovih priča i zapitah se što je ovo. Treba pitati sve one žestoke branitelje Nolitinog savršenstva kad su zadnji put pročitali neku njegovu priču te koliko žive na nostalgiji. Naravno ne treba izostaviti ni nostalgiju, to je vrlo važan čimbenik zašto volimo, skupljamo, pa i čitamo još uvijek te stripove koje nabavljamo.
teller Posted - 03/02/2023 : 18:08:23
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by mmihoci

Niste vi ništa "prerasli", već niste "dorasli" novom Zagoru.
Još ste u onoj fazi "naivnog balavca" kojem Nollitino piskaranje (a posebice iživljavanje na Chicou) te Ferrijevo i Donatellijevo crtkaranje ("drvenih" likova, gotovo kao da idu na WC) je najbolji dio Zagora.



Bravo.

Zacementirali su Zagora u onaj pre-naivan svijet i to je to.

Mada i Nolita može proći ako gledaš kroz prizmu djeteta.


Kruger Posted - 03/02/2023 : 13:15:11
quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by mmihoci

Niste vi ništa "prerasli", već niste "dorasli" novom Zagoru.
Još ste u onoj fazi "naivnog balavca" kojem Nollitino piskaranje (a posebice iživljavanje na Chicou) te Ferrijevo i Donatellijevo crtkaranje ("drvenih" likova, gotovo kao da idu na WC) je najbolji dio Zagora.



Meni se čini da si se i ti nadrvenio kad ideš pisati takve gluposti.



Što se tiče Nolite tu je totalno upravu, piskaranje za malu dječicu. Ali crtači posebno Feri su te likove oživljavali na svoj poseban način.
guderian Posted - 03/02/2023 : 12:32:04
quote:
Originally posted by mmihoci

Niste vi ništa "prerasli", već niste "dorasli" novom Zagoru.
Još ste u onoj fazi "naivnog balavca" kojem Nollitino piskaranje (a posebice iživljavanje na Chicou) te Ferrijevo i Donatellijevo crtkaranje ("drvenih" likova, gotovo kao da idu na WC) je najbolji dio Zagora.



Meni se čini da si se i ti nadrvenio kad ideš pisati takve gluposti.
teller Posted - 02/02/2023 : 19:42:17
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by teller

Ma, samo vi pusite ako vam paše..
Mislio sam da u EU vrede ista pravila za sve...
Ali nama koji več 10 godina pijemo kavicu bez da smo predimljeni i da nam odjeca smrdi na dim.. je to malo čudno..
Zasto zbog svog užitka trujes susjednu mizu... sa dijecom, trudnicama, starim ljudima..
Ali neka, ja vise ne krocim u dimne komore dok se vani ne ugrije da mozes disati svijez zrak..




Da, sam i ti kaj dime unutra kad se pojavi sunce izađu van dimiti pa od svježeg zraka nemaš ni "s".
Tad ti je najbolje onda ući unutra jer "dimnjačari" su onda vani.

Još bolje je zaobilaziti brtije gdje se "dimi".


samo jos fale one posude pljuvacnice, pa da se cita Tex u odgovarajučem okruzenju...
mmihoci Posted - 02/02/2023 : 16:13:56
quote:
Originally posted by teller

Ma, samo vi pusite ako vam paše..
Mislio sam da u EU vrede ista pravila za sve...
Ali nama koji več 10 godina pijemo kavicu bez da smo predimljeni i da nam odjeca smrdi na dim.. je to malo čudno..
Zasto zbog svog užitka trujes susjednu mizu... sa dijecom, trudnicama, starim ljudima..
Ali neka, ja vise ne krocim u dimne komore dok se vani ne ugrije da mozes disati svijez zrak..




Da, sam i ti kaj dime unutra kad se pojavi sunce izađu van dimiti pa od svježeg zraka nemaš ni "s".
Tad ti je najbolje onda ući unutra jer "dimnjačari" su onda vani.

Još bolje je zaobilaziti brtije gdje se "dimi".
teller Posted - 02/02/2023 : 15:35:22
Ma, samo vi pusite ako vam paše..
Mislio sam da u EU vrede ista pravila za sve...
Ali nama koji več 10 godina pijemo kavicu bez da smo predimljeni i da nam odjeca smrdi na dim.. je to malo čudno..
Zasto zbog svog užitka trujes susjednu mizu... sa dijecom, trudnicama, starim ljudima..
Ali neka, ja vise ne krocim u dimne komore dok se vani ne ugrije da mozes disati svijez zrak..
djukak Posted - 02/02/2023 : 07:40:07
quote:
Originally posted by teller


Ali pobogu,... zar se u Hr jos uvijek pusi u javnim prostorijama...
Strašno...



Daj Telleru ne zezaj. Dođi kod nas u BiH pa ćeš vidjeti kako to ovdje izgleda. Pusti narodu malo oduška.
lwood Posted - 02/02/2023 : 07:13:16
Zasto se ne bi pusilo? Najbolje da sve uskope i steriliziraju.
teller Posted - 02/02/2023 : 04:56:55
I zanimljivost..
Put me naveo u Delnice, sad kad nema granice sve je mnogo ugodnije..i tamo nabavio 5 kiosk izdanja kojih kod nas jos nema...za sve skupa sam dao bar 3 eura manje nego bi dao za isto kod nas...
Fino,... nije bogzna sta ali godi..
Ostalo za 2 kavice u bifeju Centar..
Ali pobogu,... zar se u Hr jos uvijek pusi u javnim prostorijama...
Strašno...
Anto_123 Posted - 01/02/2023 : 20:11:31
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Anto_123

Ja se još uvijek radujem svakom novom Zagoru sa istim žarom u srcu i kamenom u bubregu, kao i prije 40 godina samo da ga malčice ubrzaju da to pročitam dok još vidim dobro



Meni je redovni bolji a extra spasava nostalgija...
A za vid.. lako cemo.. naocale, cvikeri, spegle.. sto več, produzavaju naše stripovske užitke u nedogled, tj....do sudjeg dana...


Živio Teleru...tako se priča
teller Posted - 01/02/2023 : 20:05:21
quote:
Originally posted by Anto_123

Ja se još uvijek radujem svakom novom Zagoru sa istim žarom u srcu i kamenom u bubregu, kao i prije 40 godina samo da ga malčice ubrzaju da to pročitam dok još vidim dobro



Meni je redovni bolji a extra spasava nostalgija...
A za vid.. lako cemo.. naocale, cvikeri, spegle.. sto več, produzavaju naše stripovske užitke u nedogled, tj....do sudjeg dana...
Anto_123 Posted - 01/02/2023 : 19:56:15
Ja se još uvijek radujem svakom novom Zagoru sa istim žarom u srcu i kamenom u bubregu, kao i prije 40 godina samo da ga malčice ubrzaju da to pročitam dok još vidim dobro
Kruger Posted - 19/01/2023 : 13:43:32
quote:
Originally posted by Ted Miller



... ne sviđa mi se ovo prepucavanje i vrijeđanje jedne il druge strane bez nekih argumenata.






Nekad ne baš toliko davno ili je možda ipak bilo onako podosta davno da me je netko pitao da li je bolji extra Zagor ili ovaj običan ja bih rekao extra. To je utisak nekakve prošlosti, no, kad sam 2021 godine nakon ohoho godina pročitao nekoliko Nolitinih Zagora rekoh sebi što je ovo, za dječicu.

Ne treba živjeti u zabludi.
djukak Posted - 19/01/2023 : 08:05:08
quote:
Originally posted by Ted Miller



jedva cekam zavrsnicu,




E tu ćeš se "oduševiti"!
Ted Miller Posted - 18/01/2023 : 19:46:40
da se vratimo na temu i trenutni broj, ne sviđa mi se ovo prepucavanje i vrijeđanje jedne il druge strane bez nekih argumenata.

Priča mi je dosta zanimljiva kao i prosla, jedva cekam zavrsnicu, dosta brutalna ova mutantova kćerka, prava fatalna žena :D

Esposito Bros me se prije i nisu baš previše dojmili, ali u ovom broju su napravili vjerojatno mali level-up, krajolik je prekrasan, nacrtan sa dosta pažnje i detalja, a lica likova isto simetricna i pogotovo žene, a ima ih 5 u znatnoj ulozi ovdje :) milina za oči
Zamjerka mi je crtanje Zagora, ne znam zašto mu rade malo veće uši od ostalih likova i anatomski u čudnom položaju na nekim slikama, ovdje su htjeli valjda Zagora ostaviti na način kako ga je Ferri crtao ali su malo pretjerali sa ušima, to je moja mala zamjerka.
Kruger Posted - 18/01/2023 : 16:23:25
quote:
Originally posted by Curunir

Samo sam čekao da se javi ovaj s dvije sive stanice, od kojih jedna ne funkcionira, a druga ne radi.
Jebote kad ti totalni jadnik ide soliti pamet kako Nolitta ne valja (!!!) te da nismo dorasli ovim nečitljivim umobolnim degeneriranim kretenskim scenarijima za uzrast od 1 mjeseca života. Koja je to inverzija degenerizma i umobolnosti. Da čovjek poželi, onako uistinu od srca, nuklearni rat.



Teško je bilo što odgovoriti na ovaj zlobni komentar.

No činjenica je kako su priče koje je pisao Nolita za maku dječicu. Ima jako puno felera, no stari dobri Feri je te felere ispravljao svojim živahnim crtežom.
Sve je to simpatično i O.K. ako se spustiš na razinu 10godišnjaka.
Otrijeznite se ne živite u zabludi.
Ted Miller Posted - 18/01/2023 : 10:36:18
ni jedna ni druga strana nije u pravu :D istina je negdje na sredini

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000