forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 ChatGPT

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
kiky Posted - 06/02/2023 : 18:37:42
jeste li čuli za ovu novu, "revolucionarnu", AI chatboot aplikaciju? jeste li je isprobali?

jučer sam proveo 2-3 sata zabavljajući se i postavljajući svakojaka pitanja aplikaciji testirajući njezine sposobnosti i granice. u svo to vrijeme chatboot mi je sastavio dvije pjesme u stihu (o COVIDU i neuzvraćenoj ljubavi), napisao 3 eseja o kemijskim elementima carbonu, argonu i kaliju. prepričao kratku povijest sunčevog sustava kao i sadržaje knjiga RAT I MIR, HARRY POTTERA I RED FENIKSA... analizu frojdove knjige EGO I ID. zatim mi je napisao tri životopisa (jedan za rad u teretani, drugi za rad u IT kompaniji i treći za glumca u hollywoodu). uz to mi je sastavio dva kratka dijaloga (skeča) na zadane teme prepisivanja u školi i razgovora između elona muska i beyonce. i da, napravio testove iz matematike za sedmi i osmi razred. i na kraju, preporučio što obavezno moram posjetiti kada dođem u prag i palmu de mallorcu.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Stark Posted - 01/04/2023 : 18:04:20
Već je problem u školama, prijateljica mi kaže da joj učenici lektire prepričavaju po onome šta im je napisao ChatGPT, pa onda ona mora prije svakog časa pregledati kakav će im esej izbaciti da bi znala kada učenik odgovara ko je pročitao a ko nije knjigu.
naker Posted - 14/03/2023 : 21:12:34
Amazon bi prodavao online i oružje i heroin kada bi mogao, nije mu dugo trebalo pa da počne da valja "knjige" koje je štancao AI

https://www.reuters.com/technology/chatgpt-launches-boom-ai-written-e-books-amazon-2023-02-21/
kiky Posted - 06/03/2023 : 17:03:58
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by kiky

pa to ja i očekujem od AI alata... da mi, prema mojim idejama, naputcima i smjernicama, pišu romane, novele, skladaju glazbu, odrade dizajn... i onda ja to sve fino patentiram i unovčim.



Pa to će moć i drugi,zašto bi ti plačali?



o čemu ti pričaš? koji svi drugi? pa jel svi rade sve na ovom svijetu? jel svi znaju sve?

ne razumijemo se
andjusticeforall Posted - 04/03/2023 : 22:49:56
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by kiky

pa to ja i očekujem od AI alata... da mi, prema mojim idejama, naputcima i smjernicama, pišu romane, novele, skladaju glazbu, odrade dizajn... i onda ja to sve fino patentiram i unovčim.



Pa to će moć i drugi,zašto bi ti plačali?



Nemoj mu razbijati iluzije, nek čkode posveti život tomu ko Matanov ćaća s onim zlatom i još da smrdljivca povede sa sobom
lwood Posted - 04/03/2023 : 14:08:20
quote:
Originally posted by kiky

pa to ja i očekujem od AI alata... da mi, prema mojim idejama, naputcima i smjernicama, pišu romane, novele, skladaju glazbu, odrade dizajn... i onda ja to sve fino patentiram i unovčim.



Pa to će moć i drugi,zašto bi ti plačali?
zveles Posted - 01/03/2023 : 21:31:58
Kad stinky otkrije openai chat, više ga nećemo viđati na forumu.

PS. Moguće je i da strga AI.
emirem Posted - 28/02/2023 : 22:05:09
Haha, kak je ovo blesavo nadjem neki AI art generator i ubacim tekst "famous italian comic hero Zagor surrounded before camping fire with native americans, members of iroquis federation in style of Artist Jean Leon Gerome Ferris".
A ono j… te slika ne znas da li su to neki veseli decki nalik Conanu ili domoroci.A da ne znaju crtati ruke je cinjenica, jer su te ruke u gacama.


kiky Posted - 28/02/2023 : 18:49:21
pa to ja i očekujem od AI alata... da mi, prema mojim idejama, naputcima i smjernicama, pišu romane, novele, skladaju glazbu, odrade dizajn... i onda ja to sve fino patentiram i unovčim.
Poli Posted - 28/02/2023 : 16:36:11
Tako je kod nas nastao i izasao ovaj "strip" prosle godine, uz pomoc Midjourney:
Žiga Valetič (in umetna inteligenca Midjourney): Avtocesta (Grafični atelje Zenit)


Sad... zanimljivo i mozda fora, deluje da se moze brzo dosta stranica tako napraviti, no nije to isto kao obican strip je li?


DK24 Posted - 28/02/2023 : 14:30:59
Sasvim očekivano
zeljko Posted - 28/02/2023 : 14:25:38
Stopirani natjecaji kratkih sf prica zbog ovog chata
Raja slala masinske price
Tojest price koje stanca ai
lwood Posted - 28/02/2023 : 09:42:22
Znaci ljudi su postali potpuno bespotrebni.
andjusticeforall Posted - 28/02/2023 : 00:06:19
Ovu temu nije otvorio onaj lik iz Slovenije?

1euro?

Pa škandal...
delboj Posted - 27/02/2023 : 18:45:05
Da, razumijem to, ali šta valja od tih programa? Trebalo bi mi nešto da ipak nije baš bez veze.
GitaristRoko Posted - 27/02/2023 : 18:36:42
Koliko znam, nađeš program koji se time bavi, upišeš mu što želiš i on ti to naslika. Puno je takvih programa, ali samo malen broj njih je zapravo dobar.
delboj Posted - 27/02/2023 : 15:22:10
A kako funkcioniše ovo što objavljuju u Politikinom zabavniku da je vještačka inteligencija radila neke ilustracije?
GitaristRoko Posted - 24/02/2023 : 12:37:16
Poprilično impresivno, zabavljao sam se s time zajedno sa frendom. Doslovno izlista alternativne događaje u Breaking Badu "što bi bilo kad bi bilo" i slično. Također znam ekipu koja to već koristi za rad u školi u smislu da im bot sve napiše a oni prepišu ili malo dorade. Ja još nisam na taj način isprobao ali svakako budem. U svakom slučaju, vjerujem da je ovo prekretnica u povijesti.
panzer Posted - 08/02/2023 : 13:34:44
https://creator.nightcafe.studio/
https://www.craiyon.com/
kiky Posted - 07/02/2023 : 19:01:38
ne znam zašto bi ovo počeli naplaćivati, posebno zbog toga što konkurencija (kao što vidite i čitate) počinje opasno kucati na vrata. ako i bude neke naplate, nadam se da će biti za neku puuuuno napredniju i sposobniju verziju GPT-a, koju ću ja biti itekako spreman platiti, znajući da će mi se uloženo vratiti višestruko.

ovo je nešto izuzetno i vrlo ubudljivo. nešto što će definitivno utjecati na to kako živimo, poslujemo, razmišljamo i djelujemo.
delboj Posted - 07/02/2023 : 15:36:28
quote:
Originally posted by Andrej

Sad je samo pitanje vremena kad ce prestat bit besplatna za siroke mase.


Što prije, to bolje.

Neki učenici kažu da su već probali da im to napiše sastav... Meni je to apsurdno.
kiky Posted - 07/02/2023 : 13:58:01
https://www.index.hr/vijesti/clanak/google-predstavio-konkurenta-chatgptju/2436017.aspx

let the AI wars begin!
naker Posted - 07/02/2023 : 07:32:26
quote:
Originally posted by Wolfman

Nije još AI naučio crtati ruke



I zubi ga malo jebu
jaki Posted - 07/02/2023 : 01:18:09
Odličan video o pravnoj strani AI
https://youtu.be/gv9cdTh8cUo
Wolfman Posted - 06/02/2023 : 20:22:50
Nije još AI naučio crtati ruke
Macbeth Posted - 06/02/2023 : 20:18:57
Odlična stvar, samo treba biti oprezan. Pogodi masu stvari, a onda neku banalnu činjenicu napiše skroz krivo. Svejedno, napredovat će i to.

Ovaj AI za slike je bizarno dobar
Ovo će potegnuti i rasprave o umjetnosti kao takvoj, može li se uopće prepoznati što je rad čovjeka, a što umjetne inteligencije?
Uzbudljivo u svakom slučaju.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000