forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Posvajanje djece

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
lwood Posted - 10/02/2023 : 12:35:11
Ajde da otvorimo poseban topic onaj ste skroz zasrali.
A i red je da imamo topic o ovome ,mozda nekom pomogne ako misli o posvojenju.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
tihomirduras Posted - 16/06/2023 : 09:04:21
Čekaj posvojili ste 2 djece, a i uz to ste još bili udomitelji drugoj djeci.
Bravo svaka čast, moj naklon.
Sigurno nije lako a pogotovo ako nemate prikladnu pomoć.
kifi Posted - 16/06/2023 : 07:49:43
Inače usrećili 7 parova koji su od nas posvojili djecu. Nažalost odustali od udomiteljstva (nema podrške centara, borite se sami za tu djecu).
kifi Posted - 16/06/2023 : 07:45:04
Curicu iako je ponekad i cirkus s njom.
kifi Posted - 16/06/2023 : 07:42:58
Ja sam posvojio dvoje djece. Cirkus i dečka. Kad prođete svu proceduru za posvajanje morate svakom centru poslati molbu za posvojenje. Nitko,a ma baš nitko vas neće nazvati i reći imamo dijete za vas. Mi smo krenuli drugim putem. Postali smo udomitelji. Dobivate djecu i kad vam dođe dijete koje se može posvojiti vi se ponudite kao kandidati. Djete ste upoznali, kod vas je i to je to.
lwood Posted - 03/06/2023 : 20:23:19
https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/povratnici-iz-zambije-cak-ni-u-nasim-najmracnijim-danima-nismo-gubili-nadu/2468620.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_prva_m

lwood Posted - 02/06/2023 : 13:34:30
https://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvati-u-zambiji-preuzeli-djecu/2468335.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_prva_d
jaki Posted - 01/06/2023 : 12:51:00
Triba vlada poslat avijon
Plenki je uspija izboksat i dicu.
Kupujmo Afričko!
lwood Posted - 01/06/2023 : 12:06:13
https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/hrvati-u-zambiji-oslobodjeni/2467933.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_prva_m
izivko Posted - 22/05/2023 : 14:03:21
Evo priče o mom sugrađaninu, prijatelju i kolegi i njegovoj sada brojnoj obitelji. Prilog je snimila Pro TV iz Tomislavgrada: Bajker mekog srca

lwood Posted - 28/03/2023 : 08:02:52
https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/krizevcanka-o-posvajanju-djevojcice-iz-liberije-dovodili-su-mi-djecu-na-balkon/2450127.aspx?index_tid=335933&index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_m
izivko Posted - 24/03/2023 : 15:43:08
quote:
Originally posted by izivko

Sretno Hercule!

Zanm koliko je teško ali može se uspjeti. Žena mi je soc. radnik i sudjelovala je u nekoliko posvojenja.

Imam i radnog kolegu koji je posvojio jedno dijete prije 5 godina a sada je u postupku za još dvoje. I on i žena su prešli 40 god.
Pričao mi je kako je išlo teško ali na kraju kad su uspjeli, zaborave se sve teškoće.


Na kraju nije dvoje već troje, tri sestre od 4, 6 i 8 godina.
Danas sam bio s njim. Čovjek sretan pravo.
Pitam ga kako je uspio. Kaže da je bio jedini kandidat.

Sad su djeca s njim pola godine a nakon tog roka bit će konačna odluka.
lwood Posted - 10/03/2023 : 23:18:13
https://www.index.hr/vijesti/clanak/ovo-su-svi-sudovi-koji-su-odobravali-posvojenja-iz-dr-konga/2440625.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_prva_d

Taj Zlatar baš iskače.
masni Posted - 06/03/2023 : 08:07:07
quote:
Originally posted by lwood

Svaka čast za sestru.
Al eto ,onda si sam priko nje moga skužit koliko je to komplicirano u nas. (Mislin na cilu Evropu osin gorespomenutih RUS/UKR)
A na Balkanu je dodatna zajebancija s birokracijom.
Ima i zanimljiva šema recimo ja ka samac bi po hr zakonima moga posvojit (bar teorijski) dite. Da oden u Burundi (koji slično Malawiju ima uredno riješeno posvajanje) mora bi bit u braku minimalno 5 godina.
Odeš ko samac u burundi i doživiš slučaj Zambija.

Vlo lako se usvaja ako si stranac i podplatis sistem iz Srbije je dosta dece bele otislo u skandinaviju.... Bez da nas centr za socijalni rad ima uvida u njihove zivote...
globinjo Posted - 24/02/2023 : 23:25:45
herc
uspit ćeš
a ovo drugo šta želiš
e to ćeš se načekat
Hercule Poirot Posted - 18/02/2023 : 08:45:26
@Caleb,hvala!
Caleb Posted - 17/02/2023 : 20:35:59
Hercule, shvatio sam kroz tvoje pitanje da si super osoba, a sada vidim da si i veci covek, nego sto sam mislio.

Iskreno vam zelim da uspete.
Svaka vam cast.
GGG Posted - 13/02/2023 : 11:21:49
Za vrijeme ex-Yu je bar u Sloveniji stvar funkcijonirala u enormnim razmjerima, tako kvantitativno i kvalitativno. Navodno je tadašnji zdravstveni/socialni sustav Slovenije imao nekakav neformalni dogovor (bar) sa Kosovom i Makedonijom, da su preuzimali teže paciente, a u zamjenu imali ubrzani postupak kod usvojenja. Samo u mojoj generaciji (rođeni u 70--im) znam samo za desetak primjera samu u tamo nekom Kočevju, vjerujem, da je toga u večim gradovima i u 80-im bilo još i više. O tome se nije puno pričalo, ali bar u onim primjerima za koje znam, stvar je išla dosta rutinski, parovi su bili još dosta mladi, a i djeca su uglavnom bila ispd jedne godine. U dva primjera (direktor i funkcioner) čak su uspjeli usvojiti po dvoje djece.

Sa današnje perspektive je to čista fantastika. U praksi to izgleda tako, da se do djetetove šeste godine socialna nateže sa roditeljima, a nakon toga djete ode u "vječno starateljstvo", u velikom djelu u familije, koje se time bave profesionalno.

Na žalost, socialna je državna uprava, koja radi po pravilu 3 NE - Ne mjenjaj ništa, ne radi ništa izvan obaveznog i ne razmišljaj ništa izvan okvira (naravno, svaka čast izuzecima), pa zato i postupci usvojenja ide, kako idu
NESVRSTANI Posted - 10/02/2023 : 21:56:52
quote:
Originally posted by Beva



Kad vidim to sve mogu samo zaključiti da sam neizmjerno sretan što sam bez ikakvih problema dobio ovo svojih troje. Uživam u roditeljstvu i volio bih kad bi se svi koji to žele mogli ostvariti u toj ulozi.


Lipo si ovo napisa.
Ista stvar je i kod mene. Samo je kod mene dvoje.

Beva Posted - 10/02/2023 : 21:49:40
Hercule sretno!

Supruga mi radi u centru za socijalni rad pa sam s procedurom solidno upoznat. Mi smo iz manjeg mjesta pa i nema toliko slučajeva napuštanja djece, znam za nekoliko roditelja narkomana i slično ali kao što Poli kaže uskoče bake i odgajaju djecu.

Inače, ženina rodica i muž su posvojili curicu iz Bihaća (čini mi se), dugo su bezuspješno bili na listi posvojitelja, uspjeli su jer su bili spremni posvojiti starije dijete pa su posvojili 6-godišnju djevojčicu. Procedura klasika, mjeseci putovanja i upoznavanja prije posvajanja. Moram priznati da im nije lako. Dijete od 6 godina već je poprilično formirano, njih dvoje imaju 40+ godina ali su totalno neiskusni u roditeljstvu pa ima problema s disciplinom, ali ide to nekako. Meni je bilo totalno neugodno prvih par mjeseci jer se curica umiljavala svakome i govorila da bi voljela da su joj oni mama ili tata, valjda u sirotištu nauče kako se svidjeti potencijalnim posvojiteljima.

Kad vidim to sve mogu samo zaključiti da sam neizmjerno sretan što sam bez ikakvih problema dobio ovo svojih troje. Uživam u roditeljstvu i volio bih kad bi se svi koji to žele mogli ostvariti u toj ulozi.
tex2 Posted - 10/02/2023 : 21:13:40
Sretno Hercule Poirot!
Renky Posted - 10/02/2023 : 19:24:38
Hercule, budi Herkul!

Usput... kroz neke komentare sazna san frapantan podatak da kad roditelji ostave dite i ono završi u domu... dovoljno je samo jedan telefonski poziv godišnje nekog od roditelja ( ustanovi di je dite ) i nema mogućnosti za posvojenje. Jer, kao, nisu ga se odrekli iako ga godinama ni ne vide. Prestrašno!
Shaner Posted - 10/02/2023 : 18:44:40
Priče koje znam ne bude neku veliku nadu, ali od srca vam želim da uspijete.

Hercule Poirot Posted - 10/02/2023 : 16:49:49
Hvala svima na podršci!
izivko Posted - 10/02/2023 : 16:29:25
Sretno Hercule!

Zanm koliko je teško ali može se uspjeti. Žena mi je soc. radnik i sudjelovala je u nekoliko posvojenja.

Imam i radnog kolegu koji je posvojio jedno dijete prije 5 godina a sada je u postupku za još dvoje. I on i žena su prešli 40 god.
Pričao mi je kako je išlo teško ali na kraju kad su uspjeli, zaborave se sve teškoće.
Peyo Posted - 10/02/2023 : 16:12:34
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

5 godina u postupku posvojenja supruga i ja. Nemamo nikoga tko bi "igrao za nas". Protiv nas igra hrvatski biroktatski sustav. Takav "meč" ne bih poželio ni najgorem neprijatelju...

Još nismo odustali.



Sretno.

Na mene si ostavio utisak kvalitetne osobe i vjerujem da ćeš biti dobar roditelj.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000