forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Najave koncerata - Slovenija

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Paka01 Posted - 08/12/2022 : 11:15:36
Nek i Slovenija ima svoju temu, da je preglednije...

Blue Öyster Cult
28.8.2023., Cvetličarna Ljubljana

Ne mogu virovat, mislija sam da ih nikad neću imat prilike vidit
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 21/11/2023 : 10:20:51
Ja sam bio krajem kolovoza ove godine i koliko sam shvatio to je 'veci brat' starog prostora. Preureden netom prije. U starom klubu nisam prije nikad bio. Klub i prostor mi se svidio. Bilo je krcato kao sipak na BOC, i galerija i parter. Imao sam dojam, a mislim da znam procijeniti na iskustvo, da je nekih 2 ipo tisuce naroda.
Ni u snu ne bih ocekivao rasprodan prostor za 80 € u pet dana.
BOC, a pazi, svirali su samo Ljubljanu i London u Europi, prodavao se mjesecima i to po 60€.
Jbg. prigode beru jagode. Ocito je za ovim veci interes. Ja sam ispusio kartu, jer ovo je prodano brzinom munje. Pravi mali rekord.
Kazem, valjda je logicno, sad ih premjestiti u veci prostor. Ili razmisljati o jos jednoj veceri...
Paka01 Posted - 21/11/2023 : 09:47:34
Mene uopće čudi šta su stavili u Cvetličarnu, nije to baš toliko velik klub.
Bio sam u 5. misecu na British Lionu tamo, ne bi rekao da stane 2000 ljudi. Tj evo gledam na internetu baš, kažu ljudi iz kluba da stane 1900 ljudi.

Edit 2: ta je informacija iz 2012. godine Mada bio sam 2011. tamo, a i sada ovog proljeća, ne čini mi se da je ikakva razlika šta se tiče kapaciteta.
ivanl Posted - 21/11/2023 : 09:09:54
https://www.destiny-tourbooking.com/tours/nofx-final-european-tour-2024/30-05-2024-si-ljubljana-media-center/

Bogami, rasprodali su prostor u 5 dana!
Koliko moze stati naroda u novu Cvetličarnu/Media centar? 2 ipo tisuce?
Rasprodali su ovo brze nego Sistersi, Boogaloo. Valjda ce biti dovoljno volje i razuma za prebaciti ovo u veci prostor, koncert je za pola godine...
ivanl Posted - 21/11/2023 : 05:53:01
Unatoc, bas popularnoj pankerskoj cijeni, jos samo 100 karata je ostalo za NOFX. Nece se moci disati u Cvetličarni. Mogli bi razmisliti o vecem prostoru. Tivoli mozda...
ivanl Posted - 16/11/2023 : 01:10:35
quote:
Originally posted by gombi

NOFX zadnjič v Ljubljani!

30. 5. 2024 ob 19h
Media Center Ljubljana

https://www.mojekarte.si/si/nofx/vstopnice-1176039.html

cijena sitnica...80€



Uf...
Kakva informacija!!!
Ma da kosta, sto kosta...100, 200 €
Zadnja turneja, 40 pjesama po veceri...
Ovo je glavna meta za slijedecu koncertnu godinu!
gombi Posted - 15/11/2023 : 19:49:57
NOFX zadnjič v Ljubljani!

30. 5. 2024 ob 19h
Media Center Ljubljana

https://www.mojekarte.si/si/nofx/vstopnice-1176039.html

cijena sitnica...80€
Paka01 Posted - 07/11/2023 : 12:13:59
CYNIC / OBSCURA
24.3.2024. - Orto Bar, Ljubljana
Paka01 Posted - 28/09/2023 : 09:04:50
ALABAMA THUNDERPUSSY / SHE LOVES PABLO
9.10.2024. - Channel Zero, Ljubljana

Vrhunska kombinacija bendova! Američki veterani Alabama Thunderpussy su među boljim southern/stoner bendovima na svijetu, a She Loves Pablo je fenomenalan hrvatski bend koji sam nažalost gledao samo jednom, no jako su mi se urezali u pamćenje. S obzirom da je ovo dan nakon Enforcera, možda bi čak mogao i spojiti. Vidit ćemo.
Paka01 Posted - 06/09/2023 : 18:35:02
KATAKLYSM / FLESHGOD APOCALYPSE
15.2.2024. - Kino Šiška, Ljubljana

MR. BIG
4.4.2024. - Kino Šiška, Ljubljana

Ovo je posljednja oproštajna turneja za Mr. Big, bilo bi lipo uhvatit ih. Nažalost taj dan sam u Italiji tako da jebiga.
ivanl Posted - 02/09/2023 : 15:38:04
28. kolovoza 2023.
Cvetličarna, Ljubljana
BLUE OYSTER CULT

Ha, trebalo je malo isprocesuirati ovaj koncert, pustiti dojmove malo da se slegnu i na miru poslije ovog fenomenalnog koncerta napisati par rijeci...

Sam put je pomalo nevjerovatan jer sam krenuo sa presuncane Solte, sa nekih 39 °C, gdje su me u Splitu pokupili Mate i Ante 'Ultimatumi', a vec za manje od 5 sati smo bili usljed epskog potopa u ljubljani. Kisa, grad, tuca, vjetar... brisaci u trecoj brzini ne pomazu nista a nas tri u slape i cvike za sunce. Mislo sam da ce na parliraliste metar ispred ulaza u Cvetlicarnu, kamo nas je Ante doveo bez GPSa i karata, doci/doploviti Noeva Arka i poceti kupiti parove na palubu.

Nisam nikad bio u Cvetlicarni i koliko su nam domacini kazali to je sad novi, veci objekt predviden za 1 500 ljudi i malo dalje od starog prostora. Tek jedno dvoriste dalje. Bas u tom natkrivenom dvoristu su nas drzali oko sat vremena do otvaranja vrata i izgledali smo pomalo na pokisle ovce u toru. Nas troje smo otrcali tih par metara do ulaza i bili sedamdesetak posto mokri, dok je ostali narod bio nalik na rulju koja je u more upala. Stvarno zastrasujuce nevrijeme nad glavnim gradom Slovenije. Za ne povjerovati.

Napokon ulazimo u prostor hangara gdje je pozornica. Prostor je skroz okej, malo manji od zagrebacke Tvornice. Ima balkone, sto nas je odmah privuklo i zauzeli smo mjesto tek nekoliko metara od i iznad bine. Sto se poslije pokazalo pun pogodak.

Usli smo u 20:00 u prostor i cekali bend do 21:00, kad su izisli na scenu sa zvukovima soundtracka Blade Runnera, onog starog, naravno.

I onda krece ludilo, Eric Bloom i Donald Roeser, stari pajdasi, gitaristi i osnivaci benda, koji sviraju preko 53 godina zajedno , sto je neviden i nevjerovatan podatak, udaraju odmah The Red and Black iz 73 sa drugog albuma grupe. Zvuk je ludilo, rockerski, odlicno mamjesten. Ne mozes vjerovati da tako dobro sviraju i zvuce sa pjesmom od 50 godina!!! Sa basistom i drugim gitaristom, (koji je povremeno i klavijaturist), tvore nevjerovatan zid rokije koja prangija do nemila. Iznenaden takvim udarcem u solarni pleksus, nisam se ni snasao a udara nas Dr Rock sa sestog albuma Mirrors iz 79e. Meni jedna od drazih pjesama. Ukomponirana u prvu, dozivljavamo desetak minuta 'bucnog zida' Rocka. Nevjerovatno otvaranje koncerta. I tu nam se prvi put obracaju, pozdravljaju i udaraju nas sa Thats was Me sa recentnog albuma The Symbol Remains koja ima totalno Heavy stih. I tu pustaju sa lanca tog mulca Richia Castellana, rasturaca, covjeka koji jede gitaru. I tu pici gitarski 'dvoboj' sa Buck Dharmom. Nevjerovatan spoj gitara old schoola i modernog heavy izricaja. Upravo su i snimili zadnji album zbog postovanja prema momku rodenom 1980e, kako su kazali i pustili ga da otpjeva i odsolira trecinu albuma. A on to cini sjajno, izvanredno. Nisam davno cuo takav zvuk i stil gitare, a non stop sam on the road po koncertima...
Slijedi Burnin for You iz 81, moj veliki favorit, pa ME 267 sa treceg albuma iz 1974.
Nastavljaju sa prekrasnom Harvest Moon iz 98. preko Hot Rails from Hell, nabrijanom cjepacinom takoder sa drugog albuma.
Tu je i Buck's Boogie pjesma sa Live albuma iz 75e.
I vec smo na Tainted Blood prekrasnom pjesmom sa zadnjeg albuma koja je kompletan show Riciea. Pomalo mi je i zasmetalo koliko je jebeno dobar da mi je i zasjenio udarni,izvorni dvojac. Njih dvoje su fantasticni ali godine idu i ne mogu se nositi sa 'mulcem' rasturacem. Dvoje izvornih clanova, vec ljudi u godinama, nevjerovatno su jos glazbeno zanimljivi. Jedan je malo usporeniji, (da ga sad ne imenujem), a drugi se bome jos baca na koljena ispred publike i solira do bola. Bilo kako bilo, dolazimo napokon i do prvog albuma i pjesme Them Came the Last Day of May, iz 72 za koju su nam kazali da je napisana na racun 'uvoza' raznih supstanci zabranjenog porijekla krajem sezdesetih u USA. Ludilo stvar.
Nakon nje stizemo do E.T.I. , Gozdille i (Don't fear) the Reaper, koji su najpoznatiji hitovi grupe, a za potonji od ova 3 moja malenkost moze kazati da je najmanje 3 gola u gostima. Bezvremenski hit, kojeg bi mogao uvijek poslusati a dobiti ga izvorno sa pozornice, nenadoplativo je.
Tu smo na kraju regularnog koncerta i bogme vec nakon par minuta evo ih nazad na bis. Nije im trebalo nimalo dugo dozivanja...
Kazu nam da su svirali diljem globusa i napunili preko 1 500 nastupa, ali u Sloveniji nikad nisu bili.
I tu krece dodatno ludilo!
Umjesto uobicajene jedne pjesme na bisu, u Cvetlicarni nam isporucuju tri!!!
Mozda bas zbog tog sto su prvi put tu, mozda zbog dobrog raspolozenja i odlicne publike, tko ce ga znati...
Ali slijedi nam; Tatto Vampire sa cetvrtog albuma, Harvester of Eyes s treceg i jos jedan biser s prvog albuma; Cities on Flame With Rock and Roll!
Grande finale. Kresendo. Fantasticno zatvaranje.
Sat i 45 minuta bez kerefeka za ovu stariju celjad je fantasticno.
Pogled sa balkona izvanredan, zvuk odlican, dozivljaj eto jednom u zivotu i vjerovatno nikad vise.
Mate Ultimatum mi kaze: zlato, zivo zlato! Prava veselica. I da apsolutno se slazem. Nevjerovatno je bilo uzivanje dozivjeti ovaj bend uzivo. Njih dvoje legendi, basist povratnik u bend koji je pumpao cijeli show, bubnjar koji spaja Jazz i Rock, Metal i Boogie, ma nevjerovatno. Bubnjara sam posebno i pozorno pratio i svaki udarac po rolu udvostrucuje i utrostrucuje, koristi cinele beskrajno te sarajuci prelazima vraca se u ritam. Sjajan glazbenik. I Richie, rasturac.
Posebno mi je bilo smijesno vidjeti kako se poslije koncerta potpisuje na ploce iz 72, 73, 74e... a on je roden 80. Baza ipo.

U svakom slucaju veliki skalp sam skinuo. Ovo je sami vrh koncertnog nastupa te kandidat zza moj koncert godine, i Ljubljana skupa sa svima nama u publici moze biti ponosna na ovaj koncert. Tim prije sto su u Europi svirali samo dva koncerta. Evo ih veceras vec nazad u Americi.

Jako mi je drago sto sam uhvatio ovaj bend iz New Yorka i stoji mi uz bok sa odgledanim Sabbathima, Purplom, (onim starim dakako), Whoovcima, Floydima, Watersom, Cohenom, Bowiem, Lou Reedom, Claptonom, Alice Cooperom i ostalom starom gardom. (Ne mogu prezaliti nedolazak Uriah Heepa, prosle godine)

Ljubljana je tu vecer bila pod epskim potopom ali i Rock' n Roll olujom.

Nismo davno tako sretni odjezdili u noc prema Splitu, a ja zorom prepun dojmova na Soltu, gdje sam jos danima samo BOC slusao...

Samo jos da kazem da me nije briga koliko im koncert kosta 6, 66 ili 666 Eura, ovo se do centa isplatilo i ima puno vecu vrijednost od novcane naplate ulaznice.

I da Ante Ultimatum je krenuo u ponoc iz Ljubljane u 4 i 15 ja sam vec bio u splitskoj luci. Respekt!
ivanl Posted - 14/08/2023 : 15:29:09
Nije upitnik, kuka je. Ali ok, to je to.
Paka01 Posted - 13/08/2023 : 21:08:38
Uvijek ide umlaut na O, to im je trademark ajmo reći, to i onaj simbol križa s upitnikom.
Jedino je drugi album išao pod imenom The Blue Öyster Cult, na svim ostalim albumima je bez "the".
ivanl Posted - 13/08/2023 : 20:55:50
quote:
Originally posted by Poli


Sta je BOC? Pardoniram se ako bi trebalo biti poznato...






Da, Blue Oyster Cult. Ali potpisivali su neke albume s BOC, ili cak ponekad s dvije tocke iznad O.
Paka01 Posted - 13/08/2023 : 15:25:44
Blue Oyster Cult
Poli Posted - 13/08/2023 : 15:16:57

Sta je BOC? Pardoniram se ako bi trebalo biti poznato...


ivanl Posted - 12/08/2023 : 16:55:50
Samo sto nece BOC. Cili drcen... jos dvi sedmice i jos jedna legenda ispred moje malenkosti. Nadam se da nista nece sprijeciti ovaj dogadaj u Ljubljani. Ni Tsunami, potres, atomski udar, pozar, bujica...ali i ako bude sto zla, idem i idem na ovo hodocasce... prilika zivota!
Paka01 Posted - 09/08/2023 : 11:35:59
Najavljeni prvi bendovi za MetalDays 2024.
Između ostaloga sviraju i Emperor i Blind Guardian što znači kurčina za Hrvatsku. Jebeni MetalDays ima ekskluzivu da bendovi koji sviraju na festivalu ne mogu svirati u Hrvatskoj u istom tom bližem periodu.
Paka01 Posted - 14/06/2023 : 10:45:36
Paka01 Posted - 30/05/2023 : 08:48:35
IRON MAIDEN
28.5.2023 - Arena Stožice, Ljubljana

A mislim, šta reći? Vjerojatno ste već vidili setlistu online, sve znate... Spektakl, nemam druge riječi. Kad je krenula Vangelisova tema iz Blade Runnera znao sam da će biti dobro, a čuti 'Caught Somewhere In Time' kao otvarajuću stvar je ostvarenje svih snova, pogotovo kad znam da tu pjesmu nisu svirali uživo još od 1987. godine... Nastavili su nakon toga sa 'Stranger In a Strange Land' (nije svirana od 1999.) da bi se zatim prebacili na dvije s novog albuma, a onda nas gurnuli dalje u prošlost s meni jako velikim iznenađenjem, 'The Prisoner' sa The Number of the Beast albuma. Dobili smo zatim i 'Heaven Can Wait', a nakon toga ono čemu su se apsolutno svi nadali još otkad je najavljeno da će svirati veći blok pjesama sa Somewhere In Time albuma - prva izvedba pjesme 'Alexander the Great'. Prva ikad, prva uopće, premijera iz snova. Nadrealno je bilo čuti ovu stvar uživo, za naježiti se....

Druga polovica seta je donijela još nekoliko stvari s novog albuma (nemam ništa protiv, meni je jako dobar) i standardne hitove koje često sviraju tako da je svatko došao na svoje... Blok prastarih pjesama koje su zadnji put svirali ima par desetljeća ili čak nikad, blok hitova za nove fanove i blok pjesama s novog albuma (također skoro sve premijere uživo). Jedino imam zamjerku na zvuk koji mi nikako nije bio dobar, distorzija je krčala i na momente je bilo teško uopće skontati tko šta svira... Šteta jedino zbog toga. Arena krcata, atmosfera jako dobra.

Sve u svemu koncert za pamćenje, ali bome i cijeli vikend u Sloveniji, baš mi je bilo odlično!
Paka01 Posted - 28/05/2023 : 08:56:52
BRITISH LION
27.5.2023 - Cvetličarna, Ljubljana

Cvetličarna je bila krcata sinoć i bio je pravi gušt vidjeti toliku gomilu koja se skupila zbog "drugog" benda Stevea Harrisa. Vrhunska svirka od sat i 40 minuta praktički bez ijedne pauze između pjesama, udarni tempo od početka do kraja, zvuk perfektan. Vidi se da je ovo Harrisov hobi projekt jer čovjek je guštao u svakoj pjesmi koju je odsvirao. Bend uigran, raspoložen, ma sve bez greške.

Večeras Maideni, jedva čekam.
giant Posted - 15/05/2023 : 11:24:42
Nope...prema tvojem smajliju nagađam, da ih ti imaš Može, have fun...

https://www.youtube.com/watch?v=ijbJ4OfcNfs

Poz
Paka01 Posted - 15/05/2023 : 10:55:21
Nisi uspio nabaviti karte?
giant Posted - 15/05/2023 : 10:52:13
quote:
Originally posted by Paka01

Joj zavidim ti, baš bi volio da sam mogao otići na koncert.



Verujem ti druže -nadajmo se, da će ih neki put još zanesti ili ovde u Slo ili u Hr.
Ne pitaj me samo, kako ja zavidim onima, koji idu na Maidene za 2 semice
Paka01 Posted - 15/05/2023 : 10:02:11
Joj zavidim ti, baš bi volio da sam mogao otići na koncert.
giant Posted - 15/05/2023 : 09:59:02
Jučer bio na W.A.S.P. Prvo pomislio, da je Kino Šiška premali za takav bend. No, pokazalo se da je bilo super, mislim da su zvučili bolje nego Judasi prošle godine u Stožicama. Samo mi se čimilo malo prekratko. Prvo zakazano za 19:00 sati, a počeli su svirati tek 20:30.
Na žalost, ne mogu okačiti koju fotku...možda neko, ko je još bio...Ali ukupan dojam - po meni vrlo dobro/super. Vokalista izvanredan

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000