forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nasljedstvo stripova – problem?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ReemCP Posted - 15/03/2023 : 14:10:38
Ne znam je li dosada bila slična tema, ali ako je i bila, možda i nije toliko važno jer ionako imamo dosta novih članova, a možda se i kod starijih članova mišljenje u vezi toga u nekoj mjeri promijenilo pa da vidimo kako forumaši danas dišu i razmišljaju :)

Topic otvoren ponukan ovim postom:
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Nego predlog za iducu neku "bolnu" diskusiju : "Imate li potencijalnog naslednika/naslednicu za vasu kolekciju stripova (i knjiga?)? ;)
Sine... vidis ovo je tvoje nasledstvo... Zagor Klasik 1-60 sa svim naslovnicama :)


I ja sam dosta razmišljao o ovome, što sa stripovima kad me više ne bude, jer kod mene osim mene samog (a vjerujem da je to kod većine slučaj) nitko nema od mojih posebnu zanimaciju, a onaj tko će to nasljediti, bilo bi mu možda dobro dati nekakav heads up, do znanja koliko nešto od toga vrijedi i gdje da stavi na prodaju kada nas jednog dana ne bude (mislim, najgore da to završi poslije u nekakvom vlažnom i pljesnivom podrumu ili kao papir za potpalu).

Znam da nije popularno o ovom pričati, ali neminovno je da nas jednog dana neće biti.
Život je takav, nepredvidljiv.
Imate li kakav plan za nasljednike vaših kolekcija?
Što uopće napraviti, napraviti nekakav spisak stripova koliko što vrijedi sa nekakvim dodatnim uputama za nasljednike?
Ili možda smatrate da se s tim ne treba uopće opterećivati? Što bude, bude.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 18/03/2023 : 09:44:13
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by ivanl

Ti si pristojan covik, i sve 5! Odsad i dosad.
Ovde si malo podeblje zabuca, ali okej. Ne mogu ti ja sad javno sve pripovidat...
A bogte, reka san necu vise, i opet me java gonja, vile nose...
Idemo dalje!

Ma to se ja malo našalio, imaš u tom mom postu na sredini u zagradi napisano - (malo humora) -

Inače, kako sam pisao, baš cijenim onaj tvoj komentar na 2.stranici ove teme.
Baš se vidi da je pisano iz srca.
I primjetio sam da si napisao da su tvoji dobro upućeni u kolekciju što mi je super stvar.
Naročito kad si spomenuo svoju mamu.
Mora da imate lijepih zajedničkih uspomena, znam da si jednom pričao kad bi dobio novce za marendu kao dijete, da je to išlo u stripove, ali se nije smilo tad reć.
Pa vjerujem da ste danas o tome pričali otvoreno i da dijelite lijepe uspomene oko toga kad se prisjetite :)

I ono si dobro poručio, citirat ću:
quote:
Originally posted by ivanl

Sakupljajte dakle i dalje svoje kolekcije. Gustajte. Citajte ih, konzultirajte ih i drzite zivima. One su za vasu zabavu prvenstveno. Bar meni moja jest.
Stvar je sasvim jednostavna.

Mislim da ovo možemo razumit samo mi koji smo ovdje i koji "patimo" od iste bolesti.
Ne možeš ovo objasnit nekoj random osobi.

Iako smo se ovdje dotakli i te neke prolaznosti života, opet s druge strane, svaka ta kupnja novog stripa, pa i kad uzmemo i neki stari strip u ruke nakon poduljeg vremena, rekao bih da cijelom tom situacijom vezanom oko stripa zapravo djeluje na nas terapijski, djeluje tako da nas usrećuje, da smo opušteni, zapravo - produžuje nam život!

Stres je jedan od najgorih neprijatelja danas, a strip je jedan od najboljih recepata u borbi protiv tog neprijatelja.
Blago nama koji smo odabrani, koji i dan danas volimo (romane) strip



Ja ti od srca uvijek pisem. (Kako se ono kaze; ne daj Bog pisati o stripovima na mjestu gdje se pise o stripovima)
A stare majke sto se tice, tja. najdrazi joj je bio Alan Ford. He, he kakva uvjetovanost! (I Modesty Blaise) pa ti vidi...
A btw ona mi je kupila prvu plocu od Maidena, a bio sam mulac, dijete, klinac (ne smijem napisati koliko sam imao godina u vlaku za Beograd na njihovoj prvoj turneji, to je danas strogo kaznjivo) i lagala starom da sam isao sa skolom, ovo-ono...
Naravno, ja sam svoj dug vratio i duznost roditelja ispunio te svog sina prvom zgodom jos mladega nego sto sam ja bio, odveo na Iron Maiden! ( a zena na Rodgera Watersa) tja takva smo ti mi obitelj, zbog toga ili ne on danas svira gitaru i klavir, ali da se vratimo na temu; on, (oni) tocno zna, (znaju) sto je kartonac Grupa TNT, sto je doticni album/integral/ junak/serijal...
Jabuka ne pada daleko od stabla. A nista ih nisam 'upirao', samo se dogodilo...
Kako rekoh, sasvim sam miran glede ostavstine, one daleke, negdasnje marende koje sam 'sparao' pa kupovao stripove, (a svaka cast sto se sjecas sto sam davno napisao), su 'upalile'. Imale su svrhu, put i cilj. U nasoj se kuci znaju prioriteti, sto kako i gdje u zivotu. Trivijalnosti prepustamo nekom drugom. Ja sam sretan covjek, sin i roditelj! Bilo je dobro. Dobro je. I biti ce dobro. Cesto smo ja i supruga pricali da ako sinovi ne pokazu interes za kolekciju prodati cemo je pa proputovati svijet... proputovali smo ga vec, kolekcija je i dalje tu, (ne pita jesti 😉), i sve i dalje ide svojim tokom. Kako je Bruce Dickinson rekao na koncertu kojeg smo odgledali/odslusali ja i sin, da Maiden nisu history oni su legacy! Takav je i moj nauk, put, zivot, vjera, obitelj, naravno i kolekcija!
Straha nema. Stvari su uistinu jednostavne.
Humbert Coe Posted - 17/03/2023 : 23:00:59

Ma sucu je samo bitno da ostane čitav Nick Raider 11, Svjedok magnetofonska traka/vrpca, kako li već.

Nego,rekao bih da tema nije o tome trebamo li uživati u stripovima, papiru i sl. dok smo na ovom svijetu, pa ni o tome trebamo li forsirati nekoga da to isto voli, nego o ljudskoj odgovornosti, brizi za druge te priznanju da ima života i poslije nas.
ReemCP Posted - 17/03/2023 : 22:39:55
ReemCP Posted - 17/03/2023 : 22:27:51
quote:
Originally posted by ivanl

Ti si pristojan covik, i sve 5! Odsad i dosad.
Ovde si malo podeblje zabuca, ali okej. Ne mogu ti ja sad javno sve pripovidat...
A bogte, reka san necu vise, i opet me java gonja, vile nose...
Idemo dalje!

Ma to se ja malo našalio, imaš u tom mom postu na sredini u zagradi napisano - (malo humora) -

Inače, kako sam pisao, baš cijenim onaj tvoj komentar na 2.stranici ove teme.
Baš se vidi da je pisano iz srca.
I primjetio sam da si napisao da su tvoji dobro upućeni u kolekciju što mi je super stvar.
Naročito kad si spomenuo svoju mamu.
Mora da imate lijepih zajedničkih uspomena, znam da si jednom pričao kad bi dobio novce za marendu kao dijete, da je to išlo u stripove, ali se nije smilo tad reć.
Pa vjerujem da ste danas o tome pričali otvoreno i da dijelite lijepe uspomene oko toga kad se prisjetite :)

I ono si dobro poručio, citirat ću:
quote:
Originally posted by ivanl

Sakupljajte dakle i dalje svoje kolekcije. Gustajte. Citajte ih, konzultirajte ih i drzite zivima. One su za vasu zabavu prvenstveno. Bar meni moja jest.
Stvar je sasvim jednostavna.

Mislim da ovo možemo razumit samo mi koji smo ovdje i koji "patimo" od iste bolesti.
Ne možeš ovo objasnit nekoj random osobi.

Iako smo se ovdje dotakli i te neke prolaznosti života, opet s druge strane, svaka ta kupnja novog stripa, pa i kad uzmemo i neki stari strip u ruke nakon poduljeg vremena, rekao bih da cijelom tom situacijom vezanom oko stripa zapravo djeluje na nas terapijski, djeluje tako da nas usrećuje, da smo opušteni, zapravo - produžuje nam život!

Stres je jedan od najgorih neprijatelja danas, a strip je jedan od najboljih recepata u borbi protiv tog neprijatelja.
Blago nama koji smo odabrani, koji i dan danas volimo (romane) strip
prop_ovednik Posted - 17/03/2023 : 21:05:19
quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by prop_ovednik

Nema tu nametanja. Samo knjiznica u kojoj, medju ostalima, ima i dosta Miki Mausa, pa ako se svidi :)
Navecer kad oce pricu za laku noc pitam ocemo procitati jednu epizodu iz Mikija i hoce, svidja im se. Ne vidim to bas kao strasno nametanje.




Ma ne, mislim da nisi shvatio poantu, evo moja najmlađa ima svoju biblioteku ( Nika, Sardina, oni Bookglobeovi kiosk albumi itd itd) a evo trenutno joj dajem thorgala da čita i to zato što iskreno uživa. Ali kada bude odrasla osoba ne želim joj nametati odgovornost da MORA preuzeti i prosirivati kolekciju.



To? Ma nikako. Od toga ništa. Ja bi za svoje gušte htio da moja dica uz mene zavole čitati, taj svijet mašte, avanture, tu slobodu koju čitanje daje. Pa da ih vidim kako u subotu ujutro grabe strip, a ne mobitel za koju godinu.

A što će biti kad odraste, vraže znaj... O tome me na dane strah iti razmišljati.
lwood Posted - 17/03/2023 : 20:19:27
U HR je uništena gomila knjiga i to baš od onih šta su ih tribali čuvat.
Ono, nije ovde rulja baš za neko čuvanje tiskanih stvari.
maverick Posted - 17/03/2023 : 19:23:58
Općenito sam protiv bacanja knjiga ili stripova. Uvijek se može naći neko kome to možda treba. Ja sam kubik stripova i knjiga podijelio prije faksa jer sam želio isprazniti mozak od svega toga. Dođe frend - "Imaš šta za čitati?" Ima, uzmi i nosi odma sto komada. Čak i superstrip glancere Alan Fordove. A sad ih opet s guštom čitam u Ludensovom izdanju.

Šta je rekao Don Juan Kastanedi - Svi putevi su isti, nikuda ne vode. Treba vidjeti je li to put srca, da li nas nešto veseli ili ne.
lwood Posted - 17/03/2023 : 19:03:12
quote:
Originally posted by maverick

LMS i ZS u velikim količinama u kontejner, to je kulturocid. Tako se to danas gleda kad im je vrijednost porasla. A u doba kad su ti isti LMS i ZS izlazili na kioscima djeca su se poslije škole veselila kad bi u prolazu u kontejneru vidjeli nešto takvo. Ja sam tako skupio kolekciju Šejnova i Dok Holideja, solidno upakiranu u prozirnu plastičnu kesu. Ključni prelazak sa crtanih na pisane romane.



A knjige u kontejner?
maverick Posted - 17/03/2023 : 18:44:39
LMS i ZS u velikim količinama u kontejner, to je kulturocid. Tako se to danas gleda kad im je vrijednost porasla. A u doba kad su ti isti LMS i ZS izlazili na kioscima djeca su se poslije škole veselila kad bi u prolazu u kontejneru vidjeli nešto takvo. Ja sam tako skupio kolekciju Šejnova i Dok Holideja, solidno upakiranu u prozirnu plastičnu kesu. Ključni prelazak sa crtanih na pisane romane.
ivanl Posted - 17/03/2023 : 17:43:06
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by ivanl

Kakve pobogu veze ima ovaj tekst iz Slobodne sa 'romanima' ???



zato što ćeš ti reći stripovi vrijede 10000
a nasljednici će dok se nisi ohladio prodati to za 1000




Malo si Zele reka... premalo... vride koliko ti, (sorry) ne mos ni zamislit...
A kako i iscitavas bez razumijevanja kao i obicno, preskocio si ono bitno; da me nije briga sto ce biti kad dodem na cistinu na kraju puta...
Jednostavno!



Sentimentalno mi je jasno da te nije briga, meni je isto manje-više svejedno šta će bit s mojim stvarima nakon što odživim svoje, al što se tiče financijske strane, pa ako ti netko od obitelji bude prodavao to što ostane iza tebe, valjda bi ti bilo drago da dobiju za te stripove što je više moguće novaca, a ne da prodaju za sitniš. Mislim, valjda bi ti bilo drago zbog obitelji, ne zbog samih stripova.



Ajme. Ajme...
Pa ti si dosad cita i konta sve, i razumis sve. Bar san to mislija... Ili ne?
Ako si cita sa razumijevanjem, tad si vidija da moji doma itekako znaju sta stoji u kuci...
I itekako su upoznati sto mogu s tim.
A ako ne? Sta ja tu mogu? Lipo san kaza da nece spavat posli ponoci ako sta zajebu!

A sa Zelon zagaduron, sta rec? Uvik isto. On u kupe, ja,(mi) u spade...
Zato njemu takav odgovor. Uostalom on je kapitalist, ima, i ne konta proleterijat, nas koji nemamo...
ivanl Posted - 17/03/2023 : 17:37:54
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Vi bi nametali svojoj djeci svoje gušte jer to je ono pravo.
Nikada takvo razmišljanje neću shvatiti, svoji su ljudi, izabrat će sami ono što im se sviđa. ;)



Niposto!
Nek rade sto mogu, zele i hoce.
Prvo, nemas dice pa ne znas da su mala dica-mali problem, a velika dica-veliki problem!
Ali kako rekoh, fundament imaju u svakim s.islu, (bar moja), a gdje ce sve zavrsit nije na meni, jer to necu ni vidjeti. Realno...
A ono za moga susida, takoder si krivo ubra. Ako mislis da nije, LMS i ZS bacanje u skovace, kulturocid...jbg. sto da ti kazem vise...
Da san bija doma uzeja bi ih ja bez mislit se i bez srama...samo ti daj meni prika, ne tribas se mucit ni iznosit ja cu opalit kicmatrans, i znan di cu s njima...
Kerempir Posted - 17/03/2023 : 17:35:58
quote:
Originally posted by prop_ovednik

Nema tu nametanja. Samo knjiznica u kojoj, medju ostalima, ima i dosta Miki Mausa, pa ako se svidi :)
Navecer kad oce pricu za laku noc pitam ocemo procitati jednu epizodu iz Mikija i hoce, svidja im se. Ne vidim to bas kao strasno nametanje.




Ma ne, mislim da nisi shvatio poantu, evo moja najmlađa ima svoju biblioteku ( Nika, Sardina, oni Bookglobeovi kiosk albumi itd itd) a evo trenutno joj dajem thorgala da čita i to zato što iskreno uživa. Ali kada bude odrasla osoba ne želim joj nametati odgovornost da MORA preuzeti i prosirivati kolekciju.
ivanl Posted - 17/03/2023 : 17:28:11
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by ivanl

Mogu se i udruziti par istomisljenika, (ili pak vise njih, cijela udruga), pa oformiti biblioteku za siroke mase ili pak muzej kao Ante Topic Mimara...samo kako maslutiti kad je neminovni kraj, toj i takvoj grupi to jest pojedincima. Trebalo bi to uskladiti...

Ili da se udružimo na način da sve što ostane poslije nas, napišemo prethodno na papiru da sve šaljemo Jakiju.
Jer po meni, Jaki je taj koji će nas jedini sve nadživjet, a i čovjek ima iskustva kod prodaje stripova.
Pa Jaki dalje neka prodaje naše kolekcije, a nakon što sve proda, sebi od prodaje neka uzme 30% za trud, ostalo pošalje nasljednicima.

A i nadam se da će nas Markos nadživjet, jer će onda forum, sajt, a pogotovo naglasak na aukcije još radit sve kako treba :)

(malo humora)

P.S.
Usput pitanje za Jakija..
Ako (moji/naši) nasljednici budu ipak palili stripove poslije nas..
Kao najvećem stručnjaku za papir na ovim prostorima, što će prije izgorit, kiosk izdanja ili onaj glatki papir ovih kolekcionarskih izdanja?



Ti si pristojan covik, i sve 5! Odsad i dosad.
Ovde si malo podeblje zabuca, ali okej. Ne mogu ti ja sad javno sve pripovidat...
A bogte, reka san necu vise, i opet me java gonja, vile nose...
Idemo dalje!
Paka01 Posted - 17/03/2023 : 17:27:18
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by ivanl

Kakve pobogu veze ima ovaj tekst iz Slobodne sa 'romanima' ???



zato što ćeš ti reći stripovi vrijede 10000
a nasljednici će dok se nisi ohladio prodati to za 1000




Malo si Zele reka... premalo... vride koliko ti, (sorry) ne mos ni zamislit...
A kako i iscitavas bez razumijevanja kao i obicno, preskocio si ono bitno; da me nije briga sto ce biti kad dodem na cistinu na kraju puta...
Jednostavno!



Sentimentalno mi je jasno da te nije briga, meni je isto manje-više svejedno šta će bit s mojim stvarima nakon što odživim svoje, al što se tiče financijske strane, pa ako ti netko od obitelji bude prodavao to što ostane iza tebe, valjda bi ti bilo drago da dobiju za te stripove što je više moguće novaca, a ne da prodaju za sitniš. Mislim, valjda bi ti bilo drago zbog obitelji, ne zbog samih stripova.
ivanl Posted - 17/03/2023 : 17:22:49
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by ivanl

Kakve pobogu veze ima ovaj tekst iz Slobodne sa 'romanima' ???



zato što ćeš ti reći stripovi vrijede 10000
a nasljednici će dok se nisi ohladio prodati to za 1000




Malo si Zele reka... premalo... vride koliko ti, (sorry) ne mos ni zamislit...
A kako i iscitavas bez razumijevanja kao i obicno, preskocio si ono bitno; da me nije briga sto ce biti kad dodem na cistinu na kraju puta...
Jednostavno!
Paka01 Posted - 17/03/2023 : 17:18:07
Jakija će mumificirat u mat papir i postavit ga na ulaz u splitsku strip knjižnicu.
ReemCP Posted - 17/03/2023 : 17:15:53
quote:
Originally posted by ivanl

Mogu se i udruziti par istomisljenika, (ili pak vise njih, cijela udruga), pa oformiti biblioteku za siroke mase ili pak muzej kao Ante Topic Mimara...samo kako maslutiti kad je neminovni kraj, toj i takvoj grupi to jest pojedincima. Trebalo bi to uskladiti...

Ili da se udružimo na način da sve što ostane poslije nas, napišemo prethodno na papiru da sve šaljemo Jakiju.
Jer po meni, Jaki je taj koji će nas jedini sve nadživjet, a i čovjek ima iskustva kod prodaje stripova.
Pa Jaki dalje neka prodaje naše kolekcije, a nakon što sve proda, sebi od prodaje neka uzme 30% za trud, ostalo pošalje nasljednicima.

A i nadam se da će nas Markos nadživjet, jer će onda forum, sajt, a pogotovo naglasak na aukcije još radit sve kako treba :)

(malo humora)

P.S.
Usput pitanje za Jakija..
Ako (moji/naši) nasljednici budu ipak palili stripove poslije nas..
Kao najvećem stručnjaku za papir na ovim prostorima, što će prije izgorit, kiosk izdanja ili onaj glatki papir ovih kolekcionarskih izdanja?
ReemCP Posted - 17/03/2023 : 16:56:55
quote:
Originally posted by Humbert Coe

Nego, nešto me grlo počinje stezaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Khm, khm...jesi dobro, popij malo vode
quote:
Originally posted by Humbert Coe

Dobro si ubo, ReemCP, nije kod nas o tome popularno pričati. I ne mislim samo na ovo tu o stripovima, nego i inače. Kao da je prisutno neko praznovjerje tipa "Ako o tome razmišljam, strefit će me nešto, prizivam vraga".

Je, o ovome je baš nezgodno diskutirati, ali drago mi je da su ljudi nešto napisali i sviđa mi se što su napisali.
Svatko ima svoje argumente i skoro je svatko u pravu u pogledu mišljenja na ono o čemu je bit teme.
Zato nisam htio odmah komentirat dok malo ne vidim kako forumaši dišu.

Da sad ne citiram sve, sviđa mi se i što je Kontrast 2 napisao, konkretan odgovor od Jakija, ponajbolji (onaj prvi, duži) post od Kerempira, pa i onaj duži Ivanl-ov post, naročito završne rečenice tog posta.

Ma ja i kad pogledam svoju kolekciju, nema tu nečega posebno vrijednoga.
92% su to kiosk izdanja, i ona koštaju kad kupuješ nova, sabere se u tom trenutku.
Ali kupovina kiosk stripova je kao kupovina automobila.
Svakim sljedećim danom, njegova vrijednost lagano opada. Tako i oni.
Mada nisam nikada kupovao razmišljajući pri tom kao nekakvu investiciju za poslije, da će to vrijediti neke novce.

Meni jedino što će možda vrijediti u kolekciji, je kolorni MN od LL-a.
Ajde, bar na tim knjigama piše cijena, pa netko od nasljednika može imati to kao nit vodilju za eventualnu prodaju.
Ovo drugo sve ako hoće neka spale.
Da ja danas idem prodavati cijelog Zagora kiosk izdanje, ne bi dobio bogzna kakve novce.
Jer tu ima i dosta stripova upitne kvalitete (čitaj; nešto od toga kupljeno u onim paketićima, zbog vezica neki primjerci sa utorima).
Tako da se ne bih niti ja s tim zezao, a kamoli da nekog svog zezam i namećem mu taj teret.

P.S. ovo što je Lwood stavio vijest iz SD, ne bih rekao da je off, nego je vjerojatno htio stavit primjer da nije sve idealno i bajno kod tih nasljednika, bude tu svega.
Zeljkoblejzz Posted - 17/03/2023 : 16:51:32
Uspeo sam da svog sina od 14 godina navučem na čitanje stripova i to ozbiljno čitanje i skupljanje. Hvala Zagoru! Polako se peca i ovaj mali od 4 i po godine. Jedino ćerka od 9 se slabo primila. Marsupilamija je čitala godinu dana. Dok dođe vreme imaće ko da nasledi. Jedino ako se ne posvađaju oko vrednosti, jer od oko 3000 koje sada imamo, ima baš vrednih primeraka, a jednog dana biće još vredniji!
vice Posted - 17/03/2023 : 16:49:01
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Imam jedan primjer iz stvarnog život koji me šokirao, vidim reže frajer jaknu škarama, komada je na mrvice...pitam šta radi, kaže pa režem jaknu šta ne vidiš? Reko ma vidim ali šta radiš krpice od goretexa...ne kužim čemu to služi?
Ne kaže, to je stara jakna i ide u baju, a ovako sam se osigurao da ju neko ne uzme, ja sam ju platio... o krv ti jebem pokvarenu neljudsku.





To je pravi čovik. Jel to krvavo zarađenim novcem kupija? Ima da uništi do zadnje molekule, neće to niko milostinjom uzet. Njegovo i samo njegovo. Dok postoji.

Inače, kolekcija je lipa stvar i čini jedan lipi gušt u mojoj nutrini. Ukoliko ne bude onih koji taj gušt dile sa mnon, a buden li u starosti priseban, sve ću prodat i/ili donirat. I to je to.
night Posted - 17/03/2023 : 16:43:12
Malo skretanja sa teme:

http://www.hellycherry.com/2023/03/mister-d-12.html?fbclid=IwAR3R5p8RXuytwhlJzCgHz8ykjkWUP5aM8EzIj4unXFxcBQ4BHZ3wpLQMyTE
prop_ovednik Posted - 17/03/2023 : 16:07:26
Nema tu nametanja. Samo knjiznica u kojoj, medju ostalima, ima i dosta Miki Mausa, pa ako se svidi :)
Navecer kad oce pricu za laku noc pitam ocemo procitati jednu epizodu iz Mikija i hoce, svidja im se. Ne vidim to bas kao strasno nametanje.
Kerempir Posted - 17/03/2023 : 15:46:45
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Vi bi nametali svojoj djeci svoje gušte jer to je ono pravo.
Nikada takvo razmišljanje neću shvatiti, svoji su ljudi, izabrat će sami ono što im se sviđa. ;)



E ovim si ubo. Takvi ljudi lako mogu i nipodastavati zivotne izbore svojoj djeci ako nisu u skladu sa njihovim očekivanjima.
Kerempir Posted - 17/03/2023 : 15:44:11
Ma povremeno nerviram svoju ženu hobijem, ali ono nisam na kladarama, ne drogiram se ili pijem niti ganjam druge žene pa tolerira. I najbitnije, ne ispaštaju druge financijski važnije stvari ili zajednički hobiji (putovanja, planinarenja, boardgaming). Dapace i ona voli čitati, ali radije pusti da ja to profiltriram i ocijenimo je li za nju jer ima manje vremena za čitanje. A često i profiltrira i posuđuje dalje svojoj frendici :)
DiSkAcH Posted - 17/03/2023 : 15:37:45
Vi bi nametali svojoj djeci svoje gušte jer to je ono pravo.
Nikada takvo razmišljanje neću shvatiti, svoji su ljudi, izabrat će sami ono što im se sviđa. ;)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000