forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA:Godišnjak hrvatskog stripa 2023.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 19/03/2023 : 22:42:48


Krešimir Biuk i Hrvoje Ružić
Noemi Ribić
Korina Hunjak
Mihaela Erceg
Dubravko Mataković
Stipe Kalajžić
Anamarija Kvas
Filip Kelava
Ivana Geček
Ivan Marušić
Jan Škrinjar
Ivan Čondić-Begov
Matej Stić
Tihomir Matijević
Tonči Zonjić
Tomislav Košta
Sonja Gašperov

Godišnjak hrvatskog stripa 2 • Godišnjak hrvatskog stripa 2023. • 144 stranica • C/B + Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Darko Macan • Tonči Zonjić • Crtež Tomislav Košta • Dubravko Mataković • Sonja Gašperov • • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.3.2023. • Cijena 20 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/godisnjak-hrvatskog-stripa-2-godisnjak-hrvatskog-stripa-2023/869/

22   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 26/12/2023 : 11:28:14
Još jednom bravo za izdavača ovih godišnjaka.

Moj favorit u knjizi je Tihomir Matijević (Ljubav i cigarete).

A ima i drugih razloga za zadovoljstvo: Biuk, Stić, Zonjić, Mataković i dr.
Deers Posted - 15/07/2023 : 11:44:46
Ja ne znam da li je drugi broj bolji ali svakako je u najmanju ruku jednako dobar. Autori, ako se prati domaća scena, ne mogu biti nepoznati ali te mogu iznenaditi sa djelima. Neke sam već u ovom ili onom obliku čitao, ali ima i dosta dosad nepročitanih stripova. Teme nikad raznovrsnije a i pristupi također. Neizmjerno drago mi je bilo vidjeti Zonjića, njega nikad dosta! Drago mi je vidjeti riječke snage, nevjerojatne mlade autorice!

Mislim da u popisu izdanja iz prošle godine nedostaje Strip prefiks #2
Shaner Posted - 03/07/2023 : 00:30:51
Naletio sam na ovo na stranicama Ministarstva kulture i nisam znao gdje staviti, pa kad je već Korinin strip objavljen u ovom Godišnjaku, a i ona i Matija su bili i u prošlom broju, nek' bude sve tu.


Potpora za poticanje književnoga stvaralaštva u 2023. godini

HUNJAK KORINA Kaleidoskop, strip 42.000 kn

PISAČIĆ MATIJA Psihotična mjesečeva sonata, strip 84.000 kn

SRŠEN JOSIP Don Juan de Mravko, strip 21.000 kn

TINTOR HANA Cure, strip 42.000 kn

Čestitke svima!

Željno iščekujemo stripove.

SenG Posted - 21/06/2023 : 14:23:56
Slažem se sa konstatacijom da je drugi godišnjak još bolji od prvog i jedva čekam treći ^_^
jaki Posted - 15/05/2023 : 14:56:17
6 stranica Matakovićeva Overklokinga 😁
don_draper Posted - 13/05/2023 : 17:56:45
Kad je izašla prva verzija prošle godine nisam mislio da će tako brzo se prodati i steći takav kultni status.
No, kad sam pročitao sa zakšanjenjem shvatio sam koliko je to bitno izdanje i koliko izdiže hrvatski strip među domaćom publikom.
Zato s verzijom iz 2023. nisam odugovlačio.
Ono što je meni primjetno bilo jest priličan porast u kvaliteti uradaka. Kako je i sam urednik Macan rekao, javio se veći broj autora, kriteriji su se digli, a možda je i porastao motiv za stvaranjem stripa generalno.
U svakom slučaju žanrovski i stilski široka je varijacija ovdje i svakome će se ponešto svidjeti. Ima ovdje klasičnog Matakovića, sad već prepoznatljivog Škrinjara, Mihe koja je izdala jako popularnu knjigu, ali Biuka i mnogih drugih. Nije svaka priča baš pogodak za mene, ali ulovio me neki ponos kad vidim kakve snage stripa imamo na ovom području. Nadam se da će se neke njihove ideje još razviti i naći adekvatna, široj publici dostupna izdanja.
Ako kvaliteta godišnjaka nastavi rasti stopom razmjernom ovoj između 1.i 2. izdanja, tko zna što će nas dočekati '24. ili '25. No, to su samo želje, bitno je da strip u Hrvatskoj ide, a i da imamo svako proljeće novi godišnjak u rukama. Sjajna ideja je bila ovo izdati.
Paka01 Posted - 06/04/2023 : 14:50:22
Meni baš danas stigao Večeras se bacam na čitanje, al ovako na prvi pogled djeluje fenomenalno.
Jako mi je žao što sam propustio prošlogodišnji Godišnjak, moram ga nekako uvatit na aukcijama ako se pojavi.
verab Posted - 06/04/2023 : 14:39:14
Drugi Godišnjak još bolji od prvog, Bravo Marko bravo Darko!
Šlag na torti ovog Godišnjaka je genijalna Sonječka, nije tek tako ostavljena za kraj.

Malo me čudi da nitko nije reagirao na sjajnu vijest koju nam Macan ovdje donosi a to je da Fibra ove godine objavljuje album "Kartolina" Tomislava Košte (tkosta74 na forumu)
Tko je čitao prošli Godišnjak zna koliko su Koštine kartoline kvalitetne, životom nabijene minijature. Bodulski haiku.
Bravo, bravo, bravo!
tihomirduras Posted - 21/03/2023 : 23:12:49
Ova ideja sa strip godišnjakom je odlična.
Bravo.
Peyo Posted - 21/03/2023 : 12:36:19
Odlična naslovnica ...
Milazzo Posted - 21/03/2023 : 12:25:59
Nabavlja se momentalno!
Dobra imena, dobra naslovnica. Najpotrebniji "serijal" na domaćoj sceni.
Wolfman Posted - 20/03/2023 : 21:41:19
A eto, čovjek pita pa sam mu rekao. Očito nije bio siguran
ivanl Posted - 20/03/2023 : 20:47:21
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by delboj

Ko je crtao naslovnu?



Žeželj.



Ko da se ne vidi...on to onako, uzgred budi receno, a fenomenalno. Maher!
Wolfman Posted - 20/03/2023 : 19:31:03
quote:
Originally posted by delboj

Ko je crtao naslovnu?



Žeželj.
delboj Posted - 20/03/2023 : 19:25:03
Ko je crtao naslovnu?
Deers Posted - 20/03/2023 : 11:50:28
Ah, promaknuo mi smajlić
tkosta74 Posted - 20/03/2023 : 09:46:26
[quote]Originally posted by Deers

Čondić vam je bisley sa foruma. Ima u Autorskom izlogu njegovih radova.

EDIT: ali izgleda da se slike već ne vide

Ma naravno da je bisley
Shuckey Posted - 20/03/2023 : 09:18:22
quote:
Originally posted by Deers

Čondić vam je bisley sa foruma. Ima u Autorskom izlogu njegovih radova.



Ju, sramote. Čak sam razmijenio neke mailove s čovjekom a uspio sam mu zaboraviti ime. Krivim svoj, eh, staž.

Edit: tipfeler
Deers Posted - 20/03/2023 : 09:13:42
Čondić vam je bisley sa foruma. Ima u Autorskom izlogu njegovih radova.

EDIT: ali izgleda da se slike već ne vide
tkosta74 Posted - 20/03/2023 : 08:43:26
Tajnovit je Čondić, poput superjunaka, i mene baš zanima😉…
Shuckey Posted - 20/03/2023 : 08:36:15
Ja sam već naručio poučen sudbinom prvog broja. Rasprodan za čas i neće biti dotiska. Vesele me obje stavke, interes i ekskluzivnost.

quote:
Originally posted by Deers

Jedva čekam ovo nabaviti! Uvijek me raduju što se svaki put pojavi i meni neko novo ime



Novi autori su uvijek osvježenje! Google kaže za meni nepoznate autore:

Noemi Ribić, mlada animatorica koja je već ostavila trag
Anamarija Kvas, međumrežje nudi neke table, oku ugodne
Ivana Geček, također se nađe strip tabli, ovaj put oku neugodne ali na dobar način
Ivan Čondić-Begov, pretraga izbacuje fanzin iz sredine devedesetih kojeg je uređivao, ima ga i u Macanovoj inicijativi PonedjeljaQ i to je to. Ovaj mi je autor najzanimljiviji zbog tajnovitosti i, eh, staža.

Također volim pogađati crtača naslovnice mada u ovom slučaju nema sumnje, nitko drugi ne bi mogao izvući ovog skejtera. Fora je kako naslovničar nikad nije među koricama. Već se stvaraju tradicije, buraz!
Deers Posted - 20/03/2023 : 07:31:13
Jedva čekam ovo nabaviti! Uvijek me raduju što se svaki put pojavi i meni neko novo ime


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000