forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 351 - Sjena alkemičara

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 26/03/2023 : 10:05:48
Zagor se ukočio! (od straha?)



Scenarij: Burattini
Crtež: Donatelli

Broj slobodne 9.
Broj originala 344.

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 27/04/2023 : 07:49:25
Dnevnik i Slobodna ne mogu u istu rečenicu.
Brljali su i oni(SD)ali daleko manje.
A o otisku,prijevodima i izbacivanjem stranica je ipak Dnevnik car.
IGMAN2 Posted - 26/04/2023 : 23:19:49
Mislio sam da je Slobodna iskasapila ovu epizodu jer su htjeli preskočiti na Nestalog istraživača, pa da imaju novi početak od prve stranice...

Sad vidim da je Slobodna, u stvari, preskočila na dvije epizode prije Istraživača, a onda je išla skračivati jednju od njih, što mi je van svake pameti.

Ako im se nije sviđala, što i nju nisu preskočili kad već preskaču...
a kad su je već objavili ne vidim što je nisu dovršili s još jednim nastvkom? Zar bi im bio to toliki problem da su Istraživači pričekali s izlaskom još jedan mjesec. Vrlo zrela uređivačka politika

Onda netko priča da je Dnevnik radio svakakve nashvatljive gluposti
jaki Posted - 23/04/2023 : 19:22:57
Pa ovisi hoćeš li ih odmah ili možeš čekati.
dinoss223 Posted - 22/04/2023 : 09:24:58
Sta mi je radit onda posto sam od sjeverno americke odiseje procitao samo nestalog istrazivaca do sedam gradova cibole, cekat ludensa da izbaci na kioske u extra izdanju (ako im je takav plan) ili trazit po aukcijama slabije ocuvana SD izdanja?
Mali Vuk Posted - 17/04/2023 : 21:03:25
Kupljeno.
Što se tiče pitanja u vezi extre i Velikih Bonelli priča, osobno bi radije uzeo extru jer volim imati svaki broj(naslovnicu)zasebno.
jaki Posted - 16/04/2023 : 17:22:43
Izvadija istraživača s dna kace...
Dobar je otisak tako da čekam šta će prvo;Zagor klasik ili Velike Bonelli priče😄
Poncho Posted - 16/04/2023 : 17:09:15
Ovo je lakrdija od priče za koju sam ja onomad odlučio napisat jedinnstvenu recenciju kao jednu poemu :D

Ima san ideju da napišem jednu recenziju nakon toga u epskom desetercu, al ne bi mi to prošlo pa sam odusta.
lwood Posted - 16/04/2023 : 17:04:04
Skrtico
jaki Posted - 16/04/2023 : 17:02:54
Samo upola sam lud pa to neću napraviti.
prop_ovednik Posted - 16/04/2023 : 16:53:56
Oboje, mislim
jaki Posted - 16/04/2023 : 15:35:15
Kupiti istraživača u extri ili čekati bonelli velike priče?
Slobodnu umiroviti.
lwood Posted - 08/04/2023 : 13:16:34
Jedino šta ne valja u ovoj epizodi je zbrzan kraj. Inače je čista petica.
Cromwell Posted - 08/04/2023 : 09:39:32
quote:
Originally posted by jaki
Čudno?
Ludens opet trola zagorovce


Garant se u uredništvu klade na to koliko će brzo zagorfanatici skužiti foru i koliko stranica kmečanja ćemo napisati na forumu

@pcoro: je, to je i mene iznenadilio. Danas smo navikli na kvalitetu tako da me uopće strah otvarati ostale SD stripove jer nekako imam osjećaj da uopće ne bih uživao u sadržaju nego bi me samo fušeraj ubadao u oči.
pcoro Posted - 06/04/2023 : 15:02:39
quote:
Originally posted by Cromwell

Svejedno je super što napokon imamo ovu priču u kompletu. Ne samo zbog cjelovitosti nego i kvalitete skena/tiska:




Ovo je bio baš masakr od strane Slobodne. Sjećam se da je bio slab otisak ali nisam mislio da je baš ovoliko slab
prop_ovednik Posted - 06/04/2023 : 14:18:37
Je
dinoss223 Posted - 06/04/2023 : 14:02:17
jel iduca epizoda nestali istrazivac?
jaki Posted - 04/04/2023 : 23:11:04
quote:
Originally posted by Cromwell

Osim toga u SD izdanju imamo jedan kadar koji se ne pojavljuje u LU izdanju. Da li su to u SDu sami docrtali ili što- nemam pojma.


Daj sliku.
Aha..Ova sa korijenjem.
Čudno?
Ludens opet trola zagorovce
dzoni Posted - 04/04/2023 : 22:08:49
jako dobra prica i kraj jednog razdoblja...
Cromwell Posted - 04/04/2023 : 13:34:36
Uf koliko mi se ovo srozalo, možda bolje da neke Zagore ostavim u lijepom sjećanju i više nikad ne pročitam. :(
No za razliku od novijih Buretovih proljeva gdje se čitatelj osjeća kao imbecil ovo se i dalje MOŽE čitati. Ipak je u ovom razdoblju bio u naponu snage (Tajanstveni samostan, Zmajevi Gusari, Krv Apača) samo eto, očito mu fantastične priče i ritornoi nikad nisu baš ležali.

Ono što me zapanjilo jest to da je SD izbacivala čitave listove iz priče! Oduvijek sam mislio da se radilo o kadru, dva odnosno pasicama a kad ono čitave akcijske scene. Ludilo!
Osim toga u SD izdanju imamo jedan kadar koji se ne pojavljuje u LU izdanju. Da li su to u SDu sami docrtali ili što- nemam pojma. U LU izdanju imamo identični kadar na kraju Opsjednutih i početni kadar Sjene Alkemičara:




Svejedno je super što napokon imamo ovu priču u kompletu. Ne samo zbog cjelovitosti nego i kvalitete skena/tiska:
Ted Miller Posted - 01/04/2023 : 21:14:19
povratak na temu, jako dobra epizoda koju je pisao većini trenutno omraženi Burattini :P
Čitati dobru priču uz Donatellijev crtež je baš prava milina, ovo je napeto i pitko, pročita se brzo, prebrzo :) odlike dobrih priča

Jako dobro razdoblje Zagora, ne mogu tvrditi sa sigurnošću dal je najbolje ali vjerojatno će mi ostati najdraže zauvijek, Zagor mog djetinjstva, sljedeća priča vrh vrhova :)
kimba Posted - 01/04/2023 : 15:56:03
Znam ja to sve, kako kazu ameri "I was born night,but not yesterday night".
Ne zamaram se tipovima kao sto je on,sve sto sam imao ovdje mu je napisano.
Takoder sam i njemu i onome koji je meni opalijo kaznu na 48 sati poslao da je ovo ovdje napisano.
Pa ako ih zanima neka, procitaju ako ne ,koga briga.
Ipak je moja zadnja ako i kada mi predu neke stvari preko glave.
Kako se prijavis tako i odjavis,jednostavno.
Nikada i nikome nisam u zivotu cutijo ako mislim da sam u pravu.
Nece ni on biti prvi kome cu sutjeti.



ReemCP Posted - 01/04/2023 : 15:22:57
quote:
Originally posted by Mali Vuk

E da, hvala ti na objašnjenju.
Mislim da se sjećam dok sam ga čitao ko klinac u izdanju Slobodne da je bio nešto zbrkan, tj. da su izbacili stranice samo što to tada još nisam znao.
Slijedeći broj se čeka, to dupliram što inače ne radim...


Inače, ako budeš kupovao ovaj extra 351 broj, morao bi kupiti i broj prije (extra 350), jer ti ta dva broja čine cijelu priču, po prvi put sa svim stranicama i ovom naslovnicom od extra 351 :)
Zoroasterixx Posted - 01/04/2023 : 12:06:07
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by kimba

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by kimba



Veliki mudrac ce sve objasniti.
Dobio je nogom u donji dijo leda tamo gdje je njegovo znanje bilo relevantno, znaci nije vrjedijo, pa sada ljeci kompleks ovdje.




Idemo.

Tomo i Curunir: upozorenje. Da vidimo ko će biti sledeći.






Manhunter,molijo bih te da mi objasnis ovdje razlog zakljucavanja profila na 48 sati.
Ako se za nesto dobije kazna trebalo bi se to osobi ako to zeli i objasniti zasto je to tako.Dakle kad uhvatis vremena,ako ne pitam previse.
Pise koliko sam vidijo da je razlog "uvrede" na racun clana Curunira.
Pogledaj moje postove nema ih puno, 50-ak,nakon moga posta i rijeci
"koga briga za 14 stranica" pocinju njegove uvrede.
A te rijeci uopce nisu njemu bile upucene,nego samo kao oblik zajebancije u stilu pa necu sad uzeti strip ponovo radi tih 14 stranica.
I da se razumijemo,nemam ja problem hoce li to netko uzeti ili ne.
Svatko ima svoj novac i neka radi sta hoce sa njim.
Znaci nije njemu upuceno sto se moze i vidjeti.
Pogledaj tko spominje na tom forumu prvi tih 14 stranica.
Znaci nikome nije upuceno a ponajmanje njemu,a da i jeste ne vidim sta je tu razlog njegovom ponasanju nakon toga.
Prvo kako on kaze, moze jednom pretrpjeti ali ne svaki put,a to je prvi put da sam uopste tako nesto rekao.
Znaci ja dosadan sa 50 a on extra cool sa preko 10k postova,zanimljivo.
Zatim usporedba sa nekim tipom iz Srbije koji kaze da nije problem izbaciti, kako on kaze 20,30,40,50 stranica.
Stari moj od 14 stranica dodosmo do 50 stranica.
Onda krece prica,vjecno si bijo na popravnima,uzivaj u svom neznanju apsolutno icega itd.I to nisu uvrede.
Dragi moj Curunir, sto se skole tice vec sam ti napisao, ako je to od tebe uopce se ne ljutim,u mom se krajuu kaze "nismo mi zajedno ovce cuvali".
Drugo znas ti to i sam da velika skola ne znaci i da je covjek jako pametan.
Mnogo parametara je tu u igri.
Ako nisi znao ,Einstein je dva puta padao razred (onaj tvoj popravni) iz matematike,ali je danas to tko je.
Tako da ti je to objasnjene na relaciji velika skola-znanje.
I onda dodes ti manhanteru i meni opalis kaznu na 48 sati, a njemu opomena.
Jedino mi je zao clana koji je dobijo opomenu ni kriv ni duzan sto je
njemu napisao ono sto sam mu ja to prije rekao,da treba uzivati u stripu a ne samo prigovarati o prijevodu naslova.
Onda njegovo citiram " Mississipi neprevedeno sranje" a da ne pominjem recenicu kojom je pocastijo toga clana.
A moj izraz "u donji dio leda" je bio okidac za kaznu od 48 sati a
njemu opomena.Ne razumijem standarde.
I jos nesto,pogledaj mu potpis,glasi:

Ne upustaj se u raspravu s budalama,spustit ce vas na svoju razinu,
a potom vas zatuci iskustvom.

Ako ti nije jasna ova igra rijeci ,procitaj par puta pa ces shvatiti.
A sto se tice toga kako ce se strip prevesti,pa daj otvori mu ti ako on nece forum, pa tko voli neka tuko o tome 24 sata na dan.
Nemam ja nista protiv toga,ali ovo je strip forum.
Halo Curunir,strip forum.
Dakle, manhunter,napisi nesto kad stignes.

Mislijo sam ne napisati sta je napisao clanu kojega sam spomenuo ali
zasto ne.Dakle citat doslovce;

"Kod imalo pismenih (dakle,ti si se ovom neduhovitom idiotskom recenicom koja je trebala imati ulogu fore na razini predabortusa sam iskljucio iz toga kruga) morala je biti Alkemicareva sjena."

Toliko o doticnome i njegovoj skoli (kulturu ne zelim ni spominjati).







Poštovani kolega, živiš u zabludi da na ovom forumu vrijede ista pravila za sve.

Ima par "osoba" (ne mogu ih nazvati kolegama ili forumašima) kojima je dozvoljeno ne samo vrijeđanje drugih forumaša već i autora stripova jer slove za stručnjake. I dozvoljeno im je da nameću svoja mišljenja svima. I ako ima netko drugačije mišljenje onda im je dozvoljeno vrijeđanje i da to onda slovi kao stručna i točna "stvar".

Mislim da ti je najbolje se ne osvrtati na te osobe i jednostavno ih ignorirati.

Jer jednostavno niti znaju niti su sposobni za drugačije. I to će tako ostati dok je ovaj Forum živ.




Zasluge za sajt, puno postova itd. Isto kao što ne možeš očekivati da vrijede ista pravila za nekog običnog pijanca u autu i npr pijanog župana u autu. Protekcija je posvuda...
mmihoci Posted - 01/04/2023 : 11:49:38
quote:
Originally posted by kimba

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by kimba



Veliki mudrac ce sve objasniti.
Dobio je nogom u donji dijo leda tamo gdje je njegovo znanje bilo relevantno, znaci nije vrjedijo, pa sada ljeci kompleks ovdje.




Idemo.

Tomo i Curunir: upozorenje. Da vidimo ko će biti sledeći.






Manhunter,molijo bih te da mi objasnis ovdje razlog zakljucavanja profila na 48 sati.
Ako se za nesto dobije kazna trebalo bi se to osobi ako to zeli i objasniti zasto je to tako.Dakle kad uhvatis vremena,ako ne pitam previse.
Pise koliko sam vidijo da je razlog "uvrede" na racun clana Curunira.
Pogledaj moje postove nema ih puno, 50-ak,nakon moga posta i rijeci
"koga briga za 14 stranica" pocinju njegove uvrede.
A te rijeci uopce nisu njemu bile upucene,nego samo kao oblik zajebancije u stilu pa necu sad uzeti strip ponovo radi tih 14 stranica.
I da se razumijemo,nemam ja problem hoce li to netko uzeti ili ne.
Svatko ima svoj novac i neka radi sta hoce sa njim.
Znaci nije njemu upuceno sto se moze i vidjeti.
Pogledaj tko spominje na tom forumu prvi tih 14 stranica.
Znaci nikome nije upuceno a ponajmanje njemu,a da i jeste ne vidim sta je tu razlog njegovom ponasanju nakon toga.
Prvo kako on kaze, moze jednom pretrpjeti ali ne svaki put,a to je prvi put da sam uopste tako nesto rekao.
Znaci ja dosadan sa 50 a on extra cool sa preko 10k postova,zanimljivo.
Zatim usporedba sa nekim tipom iz Srbije koji kaze da nije problem izbaciti, kako on kaze 20,30,40,50 stranica.
Stari moj od 14 stranica dodosmo do 50 stranica.
Onda krece prica,vjecno si bijo na popravnima,uzivaj u svom neznanju apsolutno icega itd.I to nisu uvrede.
Dragi moj Curunir, sto se skole tice vec sam ti napisao, ako je to od tebe uopce se ne ljutim,u mom se krajuu kaze "nismo mi zajedno ovce cuvali".
Drugo znas ti to i sam da velika skola ne znaci i da je covjek jako pametan.
Mnogo parametara je tu u igri.
Ako nisi znao ,Einstein je dva puta padao razred (onaj tvoj popravni) iz matematike,ali je danas to tko je.
Tako da ti je to objasnjene na relaciji velika skola-znanje.
I onda dodes ti manhanteru i meni opalis kaznu na 48 sati, a njemu opomena.
Jedino mi je zao clana koji je dobijo opomenu ni kriv ni duzan sto je
njemu napisao ono sto sam mu ja to prije rekao,da treba uzivati u stripu a ne samo prigovarati o prijevodu naslova.
Onda njegovo citiram " Mississipi neprevedeno sranje" a da ne pominjem recenicu kojom je pocastijo toga clana.
A moj izraz "u donji dio leda" je bio okidac za kaznu od 48 sati a
njemu opomena.Ne razumijem standarde.
I jos nesto,pogledaj mu potpis,glasi:

Ne upustaj se u raspravu s budalama,spustit ce vas na svoju razinu,
a potom vas zatuci iskustvom.

Ako ti nije jasna ova igra rijeci ,procitaj par puta pa ces shvatiti.
A sto se tice toga kako ce se strip prevesti,pa daj otvori mu ti ako on nece forum, pa tko voli neka tuko o tome 24 sata na dan.
Nemam ja nista protiv toga,ali ovo je strip forum.
Halo Curunir,strip forum.
Dakle, manhunter,napisi nesto kad stignes.

Mislijo sam ne napisati sta je napisao clanu kojega sam spomenuo ali
zasto ne.Dakle citat doslovce;

"Kod imalo pismenih (dakle,ti si se ovom neduhovitom idiotskom recenicom koja je trebala imati ulogu fore na razini predabortusa sam iskljucio iz toga kruga) morala je biti Alkemicareva sjena."

Toliko o doticnome i njegovoj skoli (kulturu ne zelim ni spominjati).







Poštovani kolega, živiš u zabludi da na ovom forumu vrijede ista pravila za sve.

Ima par "osoba" (ne mogu ih nazvati kolegama ili forumašima) kojima je dozvoljeno ne samo vrijeđanje drugih forumaša već i autora stripova jer slove za stručnjake. I dozvoljeno im je da nameću svoja mišljenja svima. I ako ima netko drugačije mišljenje onda im je dozvoljeno vrijeđanje i da to onda slovi kao stručna i točna "stvar".

Mislim da ti je najbolje se ne osvrtati na te osobe i jednostavno ih ignorirati.

Jer jednostavno niti znaju niti su sposobni za drugačije. I to će tako ostati dok je ovaj Forum živ.
Mali Vuk Posted - 31/03/2023 : 20:55:21
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Mali Vuk

Ovo bi se moglo uzeti. Koja epizoda je unutra, Zagor Slobodna D. broj 8?


A i je, a i nije

Dodali smo tu naslovnicu u recenziju, pa najbolje vidi ovdje: https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sd-7-8-opsjednuti/741/

I pročitaj prvu zanimljivost u toj recenziji, sjetit ćeš se i sve će ti bit jasno :)


E da, hvala ti na objašnjenju.
Mislim da se sjećam dok sam ga čitao ko klinac u izdanju Slobodne da je bio nešto zbrkan, tj. da su izbacili stranice samo što to tada još nisam znao.
Slijedeći broj se čeka, to dupliram što inače ne radim...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000