forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip caffe - Idete li na festivale stripa?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 07/03/2023 : 08:52:13
Kako nemamo mogucnost da cesce sednemo jedni sa drugima u nekoj kafani i prebacimo koju o stripu dosao sam na ideju da otvorimo "kafic" na forumu sa temama iskljucivo o stripu. Menjacu topice redovnije. Bilo bi dobro zarad mladjih generacija ili onih koji su se skoro aktivirali da ljudi koji su dublje uvuceni u izdavastvo, crtanje, pisanje i ostalim strip delatnostima daju svoj utisak na postavljene teme.

Pre neki dan pricam sa jednim prijateljem, velikim stripofilom i znalcem i u nekom kontekstu mi on kaze da smo svi mi pomalo otisli dodjavola (prim. aut. "u q") sa zahtevima kada je strip u pitanju. Naravno, naveo me na razmisljanje..

Da li ja jos uzivam u stripu kao nekada ili ne? Odgovor na prvu, ako cu biti iskren sam prema sebi je "NE." Sta se to, kada i zbog cega promenilo, kada strip postaje nesto drugo a ne emotivni hedonizam. Vrativsi film malo unazad secam se prvih aukcija na kojima sam kupovao strip, bese to kolekcionar.com ili kolekcionar.rs zaboravio sam vec. Tada vec krece opterecenost ocuvanoscu i potencijalnom vrednoscu stripa koji imam u rukama. Tada vec krece peglanje kolekcije i zamena vrednosnih postulata kada je strip u pitanju. Tada mi je postalo bitno da imam glanc Meta Meriota umesto Zagora koji je bez slicice za nastavak.

Danas, 20-ak godina od tog perioda gledam svoju kolekciju i vidim kako na policama imam u 90% slucajeva stripove novijeg datuma, koji su od 15-20 EUR vrednosti pa na gore. Preraslo je u kolekcionarstvo, sabiranja vrednosti stocka a istinsko uzivanje zanemareno.

Ali, da ne bude sve tako crno citam svaki koji udje u kucu. Jeste, sa dosta kasnjenja ali procitam i filtriram sta ce ostati u kolekciji. Prerastao sam boljke hejta prema neboneliju i sada imam dosta Fibrinih integrala, CK serijala i ostalih nebonelijana ali najveca i istinska radost i dalje jeste kada pristigne Libellusova tura. Teks i Mister No jos asociraju na one dane kada se strip citao sa uzivanjem.

Da li cu nesto menjati u buducnosti? Verovatno ne, mozda postanem jos gori ali eto, hvala prijatelju sto me naveo bar da se zapitam.

Sta je za vas strip danas?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Paka01 Posted - 30/07/2023 : 15:07:43
Ne samo da Gulliver ne radi već 100 godina, nego ni Rockatansky više nije Rockatansky.
ken2 Posted - 30/07/2023 : 14:47:54
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by ken2

ovo na fotografijama je prednulti mafest
nulti je bio onaj u zimu 2004. kada je pala ona legendarna žardinjera od isto tako legendarnog Verfalka2003
većina zabave se odvijala u kafiću kojem se ne mogu sjetiti imena, dugo ne radi, nije rockatansky, nego tim ulicama prema sjeveru
brdar je napravio strip 'bilo jednom u makarskoj' i koliko vidim, nema ga na više home page-u
ima samo njegov kasniji strip prema 'događajima' s prvog mafesta
treba to vratiti na sajt
a i iskopat fotografije
pa ako netko ima
ja tražio i nisam našao



Sta je pukla te nostalgija?



tako nekako

a kafić je guliver
bio sam u njemu puno puta, a nikako se sjetit
dobri su i korisni ovi tekstovi
u 'magazinu' na home page ima svakakvog blaga
treba zavirit s vremena na vrijeme
jaki Posted - 30/07/2023 : 13:31:31
Baš mi sad ža šta nisam bija..
lwood Posted - 30/07/2023 : 13:19:22
quote:
Originally posted by ken2

ovo na fotografijama je prednulti mafest
nulti je bio onaj u zimu 2004. kada je pala ona legendarna žardinjera od isto tako legendarnog Verfalka2003
većina zabave se odvijala u kafiću kojem se ne mogu sjetiti imena, dugo ne radi, nije rockatansky, nego tim ulicama prema sjeveru
brdar je napravio strip 'bilo jednom u makarskoj' i koliko vidim, nema ga na više home page-u
ima samo njegov kasniji strip prema 'događajima' s prvog mafesta
treba to vratiti na sajt
a i iskopat fotografije
pa ako netko ima
ja tražio i nisam našao



Sta je pukla te nostalgija?
ken2 Posted - 30/07/2023 : 12:23:04
ma ima sve na sajtu, samo treba tražiti

prednulti mafest 2003
https://www.stripovi.com/magazin/strip-sastanak-u-makarskoj/28/

nulti mafest 2004
https://www.stripovi.com/magazin/strip-sastanak-makarska-2004/77/
ken2 Posted - 30/07/2023 : 12:15:42
ovo na fotografijama je prednulti mafest
nulti je bio onaj u zimu 2004. kada je pala ona legendarna žardinjera od isto tako legendarnog Verfalka2003
većina zabave se odvijala u kafiću kojem se ne mogu sjetiti imena, dugo ne radi, nije rockatansky, nego tim ulicama prema sjeveru
brdar je napravio strip 'bilo jednom u makarskoj' i koliko vidim, nema ga na više home page-u
ima samo njegov kasniji strip prema 'događajima' s prvog mafesta
treba to vratiti na sajt
a i iskopat fotografije
pa ako netko ima
ja tražio i nisam našao
Jozzinelli Posted - 06/04/2023 : 01:42:03
quote:
Originally posted by ReemCP

Ima na sajtu dosta lijepih članaka, evo jedan o vikendu u Beogradu: https://www.stripovi.com/magazin/vikend-u-beogradu/23/
Kako su svi mladi bili :)


Reem, hvala ti za ovaj link!
Čoveče, da se prisetim zlatnog doba Darkvud prodavnice, kad su tezge i police bile pune starih izdanja,
a ne kao sad, samo ovi luksuzni albumi...
Gle, čak ima i Igora na slici, otkad ga nisam video, 100 godina...
https://www.stripovi.com/Images/Beograd/darkwood04.jpg
zeljko Posted - 05/04/2023 : 14:46:53
Besmislena suplja
jaki Posted - 05/04/2023 : 10:49:45
neke pripoznajem a neke i ne...
lwood Posted - 05/04/2023 : 08:46:06
I to ti je bila tolika trauma da sad pokušavaš potisnut ta sječanja?
zeljko Posted - 05/04/2023 : 00:29:18
quote:
Originally posted by stinky





Znam 5 6
Sad se sjetih da sam bio na 2 3 okupljanja
lwood Posted - 04/04/2023 : 20:29:29
Intimno druženje u Splitu?
Ruf an!!
jaki Posted - 04/04/2023 : 19:27:35
Ma samo bot...
vice Posted - 04/04/2023 : 18:28:32
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by jaki

dođite na Comicator u Split na druženje..



Ovo ka da pises oglas



Comicator bot.
stinky Posted - 04/04/2023 : 17:57:45
ivanl Posted - 04/04/2023 : 17:54:59
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by ivanl

Evo, Kruger vec sam i pitao...
Kaze mi moj dragi Slovenac da je on bio 2003e prvi put u Makarskoj, i da ja tad nisam bio. A misli sa prilicnom sigurnoscu da smo se upoznali 2004e u Makarskoj na tom pred-druzenju, te godine. (Mislim i ja) Od tada smo imali toliko vrhunskih strip suradnji da se i prepadnem vec na samu pomisao...
Davno. Zaista davno.


i ja sam bio te 2003.Koliko se sjećam, Aco je bio jedini van države koji je došao...e sad, jeli to nulti il prenulti,ne znam



Od sinoc mislin na to i propitkujen okolo... i ne znan i ne mogu se sitit. (Ni ostali starosjedioci, svima su zile zakrcene a neuroni sporiji) Ali Acu san upozna u Makarskoj to je 100%, jel bila 003 ili 004, ne postoji zapis.
ivanl Posted - 04/04/2023 : 17:51:13
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by sawitch

Nadam se da cu uspeti da skoknem do Splita. Da gledam derbi i vidim onu tovarnu zivotinju Globinja :D


da...idelna prilika...nikad više u životu nećeš vidjeti 33 000 tovara na jednom mjestu



Moj tovar ce ostat u dvoru! 🤪 valjda nece popizdit od huka od doli. Nije on za te pizdarije, umoran je bidan. (Btw, svaki put mi pari da mi u dvoru igraju, a najlude je sta pari da je rebatajica direktno iz Marjana...
globinjo Posted - 04/04/2023 : 17:18:32
quote:
Originally posted by sawitch

Nadam se da cu uspeti da skoknem do Splita. Da gledam derbi i vidim onu tovarnu zivotinju Globinja :D


da...idelna prilika...nikad više u životu nećeš vidjeti 33 000 tovara na jednom mjestu
globinjo Posted - 04/04/2023 : 17:17:10
quote:
Originally posted by ivanl

Evo, Kruger vec sam i pitao...
Kaze mi moj dragi Slovenac da je on bio 2003e prvi put u Makarskoj, i da ja tad nisam bio. A misli sa prilicnom sigurnoscu da smo se upoznali 2004e u Makarskoj na tom pred-druzenju, te godine. (Mislim i ja) Od tada smo imali toliko vrhunskih strip suradnji da se i prepadnem vec na samu pomisao...
Davno. Zaista davno.


i ja sam bio te 2003.Koliko se sjećam, Aco je bio jedini van države koji je došao...e sad, jeli to nulti il prenulti,ne znam
globinjo Posted - 04/04/2023 : 17:15:38
quote:
Originally posted by vukozec

Prijedlog za organizatore Comicatora: narednih godina organizirajte festival da se poklopi sa tjednom školskih praznika (tjedan iza Uskrsa), pa će i nama dalmatinskim gastarbajterima koji takve praznike koriste za povratak zavičaju biti zgodno svratiti.


lani je bilo tako
i onda su popizdili Srbi, jer je festival lani padao na pravoslavni Uskrs pa su bokotirali festival...zvali su pupovca koji je mene zvao i upozorio me da pazim šta radim ove godine...jebi ga, ne valja se s rogatim bost...
zeljko Posted - 04/04/2023 : 16:33:15
Ne idem i nemam namjeru
Ako se nakanim idem na interliber
Inkognito
I bg sajam nisam nikad bio
vukozec Posted - 04/04/2023 : 14:44:32
Prijedlog za organizatore Comicatora: narednih godina organizirajte festival da se poklopi sa tjednom školskih praznika (tjedan iza Uskrsa), pa će i nama dalmatinskim gastarbajterima koji takve praznike koriste za povratak zavičaju biti zgodno svratiti.
sawitch Posted - 04/04/2023 : 14:17:29
Nadam se da cu uspeti da skoknem do Splita. Da gledam derbi i vidim onu tovarnu zivotinju Globinja :D
lwood Posted - 04/04/2023 : 14:15:51
quote:
Originally posted by jaki

dođite na Comicator u Split na druženje..



Ovo ka da pises oglas
lwood Posted - 04/04/2023 : 14:14:48
quote:
Originally posted by tinton

Ovo su stvarno sama lica s potjernice...



Lice s teralice. Nije tako strasno. To su face do 5 godina robije.
Ima i gorih.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000