forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mac Coy

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
dfare Posted - 30/03/2023 : 09:05:05
Hoće li Darkwood završiti serijal Mac Coy ili će netko drugi nastaviti?!
Bilo bi lijepo da završe započeto.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 17/02/2024 : 03:13:00
quote:
Originally posted by knauso

Znaci to je istina 100%?

Da prodam prva dva pa da cekam strip-agent, verujem u njih da ce biti sve perfektno.




Ide ti Mac Coy brzo od Strip Agenta. Samo malo strpljenja. Onda i ja poklanjam ona prva dva koja imam od Darkwooda.
jaki Posted - 16/02/2024 : 14:07:02
Bernard je reka da će objaviti Mac Coya.
Ovo drugo je na tebi.
knauso Posted - 16/02/2024 : 13:51:52
Znaci to je istina 100%?

Da prodam prva dva pa da cekam strip-agent, verujem u njih da ce biti sve perfektno.
jaki Posted - 16/02/2024 : 12:55:57
SA će raditi Mac Coya.
Za ovo drugo neznam.
A nije ni bitno.
knauso Posted - 16/02/2024 : 05:47:12
Hoce li biti to strip-agent izdanje na kraju ili ne? :)
Da li je Darkwood brze bolje izdao kad je cuo da to izlazi?
alexts Posted - 04/02/2024 : 03:54:19
Džon Heks. Bolje zvuči od Džoni.
Jozzinelli Posted - 04/02/2024 : 03:01:58
quote:
Originally posted by anto

kad se pomene masa ljudi,ja odmah pomislim ne neki šund,nešto jefino;mada Mekkoj to svakako nije.


Pa da, ali nije ni neki visokoumetnički strip, bar po pitanju scenarija, vec čistokrvni vestern,
ono čega smo mi ljubitelji ovog žanra željni, bez suvišnog komplikovanja, filozofiranja ili preterane melodramatike.
Crtež se već može označiti kao umetnički, mada ni on nije bez mana, o čemu je na ovom topiku detaljnije analizirano...

Nego, kad sam pomenuo urgiranje, mislio sam na strip junaka iz tvog potpisa,
ali svakako da ima i nekih drugih tvojih favorita koji bi imali dobru prođu i za čije objavljivanje se i sam zalažem.
Poput Heksa.

Sad, kad je Mek finiširan, mogao bih da ga sklonim iz svog potpisa i zamenim sa Heksom.
Samo, morao bih da se odlučim kakav prevod njegovog imena bi mi odgovorao,
nikako ne mogu da se naviknem na ovo Džona, čak bi mi više leglo biblijsko Jona, kako su mu adaptirali ime u filmu, koliko vidim u podacima na imdb-u.

anto Posted - 03/02/2024 : 14:50:13
kad se pomene masa ljudi,ja odmah pomislim ne neki šund,nešto jefino;mada Mekkoj to svakako nije.
Jozzinelli Posted - 03/02/2024 : 02:50:39
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Cestitke Darkwoodu i Jozzineliju :)

MEK KOJ
Knjiga #5





Hvala, hvala!

E, tako se to radi! Za razliku od anta, ja znam za koje serijale vredi da urgiram, za one koje kupuje masa ljudi...
...a i tebi smo definitivno dokazali da je Mek komercijalan.

Super što je narednik dojahao do kraja svog puta kroz Darkwood.
Sad još da vidimo kako da s ovom 5. knjigom dojaše i do Južnog Kučaja u narednih desetak dana...

matori paraliticar Posted - 31/01/2024 : 18:38:03
Cestitke Darkwoodu i Jozzineliju :)

MEK KOJ
Knjiga #5



Gurmelan i Palasios, u nešto poetičnijim obrisima poslednjih epizoda, protkanih i elementima snoviđenja, iscrtavaju svojevrsnu odu jednom svetu koji nestaje, jednoj epohi koja je nadahnula brojne pisce, istraživače i pustolove, a završni kadrovi ispunjeni su nagoveštajem da kraja ipak nema i da legende poput Mek Koja nikad neće umreti.
Titanski napor skoro slepog Palasiosa da dovrši priču o našem heroju, koji je uprkos planetarnoj konkurenciji visokokvalitetnih naslova uspeo da se izbori za svoje mesto među brojnim strip naslovima vestern žanra, ponajviše u ,,matičnoj" zemlji, Francuskoj, jasno ukazuje na to da je reč o prelepom stripu koji je fino ostario i koji svojom neposrednom kombinacijom humora i surovih scena ili prikazom junaštva običnih ljudi odiše nekim svojim neprolaznim šmekom. Uvek nezasiti te vizuelne gozbe i uživajući u svakoj njenoj mrvici, u ovih pet albuma-integrala pratili smo težnje likova za onim najvrednijim u etosu svakog čoveka, i posebno nam je zadovoljstvo što smo i našim čitaocima omogućili da sa Mek Kojem odjašu u spektakularne pustolovine. Ono što je najlepše, tim avanturama se uvek možete vratiti iznova!

Zavir: https://darkwood.co.rs/wp-content/uploads/2024/01/MekKoj_05_01-23-web.pdf

Broj strana: 248 / Boja: kolor
Uvez: tvrdi / Format: 215 x 302 mm


Cene:
Promotivna: 2.490,00 (važi do 13. 2. 2024)
Klupska nakon promo perioda: 2.790,00
Puna cena: 3.490,00

Napomena izdavača: Zajedno sa petim, poslednjim, integralom Mek Koja u prodaji će se ponovo naći i veoma ograničen broj prvog integrala, što takođe važi i za treću knjigu. Osim toga, obezbedili smo i ograničen broj kompleta svih pet integrala po klupskoj ceni.

Link za kupovinu:
Mek Koj 5 - https://darkwood.co.rs/prodavnica/darkwood/serijali/mek-koj-integral-5/
Mek Koj komplet (1-5) - https://darkwood.co.rs/prodavnica/darkwood/serijali/mek-koj-integral-1-5-komplet
Jozzinelli Posted - 16/07/2023 : 06:28:33
Mac Coy #15 - Postaja Meskaleros (PZ 2068-2070)


Broj Zabavnika sa prvim delom ove epizode imao sam još tad kad je izašao, i to je bio moj prvi susret sa ovim junakom.
U to vreme bio mi je "onako", ali zanimljiv zbog crteža, imao je taj svoj šmek, pa sam svakako imao želju da pročitam i nastavke,
ali se mojoj sestri nije svideo (a ona je bila glavni dobavljač Zabavnika) i nije htela da troši džeparac na još 2 broja s tim stripom.
Tako da sam čekao više od 30 godina da pročitam ovu epizodu kompletnu.

U ovom slučaju mogao bih da povučem paralelu sa Teksovom epizodom "Beli vrač", gde sam isto morao da čekam na čitanje
druga dva nastavka (samo nešto manji vremenski period, možda nekih 20 godina).
Kako god, ono što sam napisao u komentaru za tu epizodu, mogao bih da ponovim i u ovom slučaju - prosto ne znam
da li bi bilo veće razočaranje da sam nastavke pročitao odmah, možda je i bolje posle ovoliko dugog perioda,
jer bar u međuvremenu svih tih godina gajiš nadu da je epizoda napeta kao i na početku, projektuješ u svojim očekivanjima kako će se radnja dalje odigravati.

U međuvremenu sam čitao Super i Biser sa ovim junakom, pa eto, pre koju godinu i Darkvudove albume, i svakako da sam
stvorio sliku šta mogu da očekujem u njegovim epizodama. Jasno je da insistiranje autora na zaokruženoj priči u jednom albumu
nije baš zahvalno za čitaoca, jer neki potencijalno zanimljivi zapleti nemaju vremena da se dovoljno razviju
na ograničenom broju stranica i priča se često naglo završi.
A opet, možda je i zgodno kad ne moraš da čekaš (godinama) kako bi ispratio celu priču do kraja.

Pa ipak, u nekim epizodama, koliko god se završetak prebrzo odigrao, možemo da osetimo dozu neizvesnosti
tokom čitanja priče, da je ta potraga za negativcima koliko-toliko otegnuta (iako bi svakako bolji utisak bio da je na većem broju strana).
Recimo, epizoda "Biskup bezbožnik" je ipak uspela da nam pristojno dočara trajanje te potrage, iako je kraj zbrzan zbog broja stranica.
Kod epizode "Đavolji kanjon/tesnac" se malo više oseti taj nagli "prekid" i korišćenje preokreta u radnji
da bi se priča što pre završila, ali se može reći da je dovoljno korektno odrađena i još uvek može da prođe.

E, ali u epizodi "Postaja Meskaleros" imamo pravi antiklimaktični kraj, ovde se scenarista opustio kao nikada do sad.
Dakle, u prvom delu Zabavnika, kada se u poslednjem kadru pojavljuje grupa konjanika gonjena Indijancima,
očekivao sam da će se zabarikadirati u samoj postaji, zajedno s Mek Kojem i ženom koju je izbavio od Komanča,
i da će opsada malo potrajati, kad ono, Indijanci ih većinu skenjaju odmah, a ovih par živih zarobe.
U redu, ženu su zarobili (po drugi put), al' malo je nelogično da su Meka i ovog drugog poštedeli i vuku ih sa sobom,
možda da bi ih mučili, al' čemu to i zašto toliko odlažu njihovu egzekuciju?!
Dalje, u nastavku ipak imamo opsadu, ali na vrhu stene kao iz Doline spomenika, samo nešto užeg prečnika i manje visine,
što je opet, moglo bi se reći, originalno i napeto za čitaoce, ali je neverovatno da se Mek i ovaj drugi tuku i svađaju
na vrhu stene, ne hajući što strele fijuču oko njih...

I na kraju, šta imamo, dok oni opkoljeni čekaju pomoć, pukovnik Hud reši da lično krene u akciju spasavanja sa većim delom
garnizona, onda naleti na glavninu Komanča, i šta se desi kad se sretnu, poređali se taman jedni naspram drugih,
pukovnik diže sablju i taman da jurnu, kad idu indijanski pregovarači, poglavica Komanča Songtaj lično,
i puj-pike ne važi, mi hoćemo samo mir, nećemo rat, to što ga je Mek Koj na početku ubeđivao da se vrati u rezervat,
a ovaj je odlučno odbijao, nema veze, sad mu došlo iz dupeta u glavu da želi mir, ili je možda hteo da se vidi lično
sa pukovnikom i da mu se požali na uslove u rezervatu, al' je zaboravio da to napomene usamljenom naredniku Mek Koju,
pa se sad setio, kad je video kompletan garnizon, da je hteo samo malo da prodivani sa zapovednikom Fort Apača.

Kao da to nije dovoljno, imamo i epilog sa vraćanjem otete žene njenom mužu i sinu, i onda Mek saznaje
da joj je muž invalid; opet je nejasna njegova reakcija, zašto odlazi ljut, mogao je valjda da ostane
sat-dva kod njih, šta je uopšte očekivao, kad je već znao da je Nensi udata?
Jeste malo kontradiktorno, iz priče onih njihovih slučajnih saboraca, dalo se zaključiti da je njen muž imućniji,
kad je već obećao novčanu nagradu onom ko mu je vrati, a ovamo zatičemo siromaška bez jedne noge?!
Ko tu koga zajebava? Ili je scenarista ostavio čitaocima da dumamo koja je poruka priče sa ovom otetom ženom,
posvetivši joj, takoreći, više pažnje u radnji nego samoj pobuni Komanča, koja je ionako rešena za treptaj (poglavičinog) oka.

Uprkos razočaravajućem scenariju u ovoj epzodi, ostaje nam bar da i u njoj, kao i u svim ostalim epizodama,
uživamo u Palasiosovom crtežu i koloru, iako ima i nekih kadrova, zbog kakvih je u ovom topiku kritikovan,
meni su oni simpatični u svojoj "blesavosti" i doživljavam ih kao deo tog sveukupnog šmeka koji karakteriše ovaj strip.







anam Posted - 30/06/2023 : 23:37:00
Bravo samo neka dovrši serijal kvalitetno kako je i započeo
risbozg Posted - 30/06/2023 : 18:32:08
Nakon šest godina Darkwood napokon izdaje integral.. plus mu je što ga je malo podebljao na 5 albuma
jaki Posted - 21/06/2023 : 00:59:34
crnobili Mac Coy je odličan!
https://www.danielmaghen.com/fr/palacios-antonio-hernandez_d291_page1_1.htm
alexts Posted - 06/04/2023 : 21:14:42
Tema koja evoluira.
matori paraliticar Posted - 06/04/2023 : 20:48:42
Ovu temu treba uramiti u okaciti na zid.
Ne treba je ni citati ni gledati da bi se shvatilo da je vec usla u legendu.
Dubok naklon ucesnicima.
Beva Posted - 06/04/2023 : 20:44:26
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Beva

Prosječna visina američkog muškarca je 175 cm.


Pa kad je kod njih papazjanija, u taj prosek ulaze ovi azijatskog i ko zna sve kakvog porekla?





Prosjek je prosjek.

Koliko ih je ovdje azijskog porijekla?

Jozzinelli Posted - 06/04/2023 : 20:11:00
quote:
Originally posted by Beva

Prosječna visina američkog muškarca je 175 cm.


Pa kad je kod njih papazjanija, u taj prosek ulaze ovi azijatskog i ko zna sve kakvog porekla?

Beva Posted - 06/04/2023 : 19:30:29
Prosječna visina američkog muškarca je 175 cm.
Peyo Posted - 06/04/2023 : 19:27:55
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Peyo

I sam sam mislio nešto slično napisati, ali sam se uplašio da me Beva opet ne napadne.



Strepi, strepi, nek se konačno i mene netko plaši



Jozzinelli Posted - 06/04/2023 : 18:00:27
Ja sam svojevremeno na DW forumu komentarisao da se visina Roršaha, navedena u stripu, ne uklapa sa onim kako je nacrtan.
Naravno da obožavatelji Watchmena ne vole da se dira u njihovu "svetu kravu", pogotovo baveći se sitnicama oko crteža,
al' meni su baš takve stvari zanimljive...






Pet stopa i šest inča bi bila visina od 167-8 cm, a ovde se ne vidi da je on toliko niži od policajaca.
Dobro, ne znamo koliko su oni visoki, ali nisu valjda i oni ispod 175 cm, a i onaj psihijatar za stolom deluje
približno iste visine kao Roršah, uopšte se ne vidi neka značajna razlika. Jeste, pomenuto je da on inače nosi
cipele sa potpeticama, kako bi bio viši, ali ne verujem da su mu ih ostavili u zatvoru.
U stvari, u srpskim izdanjima je još gora situacija, jer je prevedeno da je visok metar i šezdeset,
tek bi ta razlika morala biti primetna na crtežu, ne znam koliko je u hrvatskom tj. Fibrinom izdanju?


Potražio sam nekog tako nižeg glumca da uporedim i pao mi je na pamet glumac iz filma "Commando",
ispostavilo se da je on baš te visine kao i Roršah - 5 stopa i 6 inča, odnosno 168cm:
https://www.imdb.com/name/nm0446314/bio?ref_=nm_ov_bio_sm
dok je Švarcenegerova visina 188cm (ovi tamnoputi glumci su još viši), pa uporedite kolika je to razlika na slici:






Beva Posted - 06/04/2023 : 17:56:22
quote:
Originally posted by Peyo

I sam sam mislio nešto slično napisati, ali sam se uplašio da me Beva opet ne napadne.



Strepi, strepi, nek se konačno i mene netko plaši
Tonto Posted - 06/04/2023 : 17:01:39
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by izivko

Tonto,prazna birtija, ne vidim druge goste.



Bolje, pametnije mi je gubit energiju za crtacim stolom.



Dok se ne javi neko o Mek Koju, evo kako bih ja zamislio onaj tvoj kadar. Nije u stilu evropske škole, još manje bonelijevski i verovatno previše američki:


To je lijepo, meni americko ne smeta, dapace. Samo sto je problem sto se u kreaciji kadra treba voditi racuna i o ostalim kadrovima na tabli prema kojima nisam siguran da bi se tvoje rijesenje najbolje uklapalo jer bi bilo previse slicno postavljanju kamere u jednom od prethodnih kadrova... a sasvim sigurno konstrukciji table ne odgovaraju tvoje promjene dimenzija kadra.
Peyo Posted - 06/04/2023 : 16:21:15
quote:
Originally posted by Renky
Kako bez?
Pa ovo na forumu je samo vrh sante... naše djelovanje je puno dublje, počevši sa mailovima, kasnonoćnim pozivima, porukama sve do buljenja s druge strane ulice.
I to su blaže metode.



Ili se pokloni ili se ukloni, nema tu ...

Dobro da se nisam probudio pored odrezane konjske glave !
alexts Posted - 06/04/2023 : 16:16:59
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by izivko

Tonto,prazna birtija, ne vidim druge goste.



Bolje, pametnije mi je gubit energiju za crtacim stolom.



Dok se ne javi neko o Mek Koju, evo kako bih ja zamislio onaj tvoj kadar. Nije u stilu evropske škole, još manje bonelijevski i verovatno previše američki:



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000