forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / BADI LONGVEJ #2 (epizode 5-8)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Golconda Posted - 09/03/2023 : 16:34:17
GOLCONDA / BADI LONGVEJ #2 (epizode 5-8)



Dragi prijatelji,

došlo je vreme da počnemo da vam predstavljamo naslove iz naše ovomesečne ture. Predstavićemo najpre izdanje koje smo svi mi tako nestrpljivo očekivali!

BADI LONGVEJ, jedan od najsjajnijih bisera francusko-belgijske škole stripa obasjaće i našu ediciju STARA ŠKOLA po drugi put. Proslavljeni autor Derib je, koliko god izgledalo teško, u epizodama koje ćete pročitati u drugom integralu Badijevih pustolovina uspeo da prevaziđe sebe i jedan od najpoetičnijih strip serijala ikada učini još lepšim i boljim.

U novim epizodama, Badijeva porodica se uvećala - sada je tu, pored supruge Činuk i sina Džeremija, i preslatka ćerkica Ketlin. Drugi integral je posvećen baš njima - Džeremi, koga smo upoznali kao nestašno detence, sada je već veliki momak, koji s ocem redovno ide u lov, a Ketlin polazi s Badijem u potragu za njegovim vernim konjem Druškanom. I ovog puta, knjiga je obogaćena fantastičnim dodatnim ilustracijama i pratećim tekstovima o genijalnom Deribu.

BADI LONGVEJ 2, u luksuznom povezu, punom koloru i najkvalitetnijoj opremi, već od danas možete kupiti u nekoj od vaših omiljenih striparnica.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
teller Posted - 29/01/2024 : 09:00:58
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by teller
A i LMS 1026 Kraljica Misurija je odlično odraden...




Ne kupujem LMS ali sam dobio ovaj i jos par brojeva. Nego, sta je tacno odlicno odradjeno u Kraljici Misurija? Standaradn tanak papir za kiosk izdanja, stampa malo bledja od ocekivanog, korice standard. Ne kazem da je lose samo ne znam sta tu tacno odlicno?


Odlično za kiosk izdanje i to cenu...
Bonelli i ne treba izgledati puno bolje...
Pogotovo ako je to prvenstveno izdanje za nostalgicare navikle na Dnevnikove vragolije..
Dobro za naše generacije, za one mlade i probirljivije to je prosjek ili čak ni to...
Bolje od Fibrinih kutija za ludake...koji u kuci prave knjizare..
To je strip jeftin, za procitat i stavit u kutiju od banana..
Zato mi je drago to izdanje..
Golkonda če odradit Parkera i u luxuznijoj varianti.. pa če zadovoljit i probirljivije,koji žele i hoče citat Kena na finiji način..
Ko razume, razumece.. a ko ne.. bas me briga.
AleksandarN Posted - 29/01/2024 : 08:25:41
quote:
Originally posted by teller
A i LMS 1026 Kraljica Misurija je odlično odraden...




Ne kupujem LMS ali sam dobio ovaj i jos par brojeva. Nego, sta je tacno odlicno odradjeno u Kraljici Misurija? Standaradn tanak papir za kiosk izdanja, stampa malo bledja od ocekivanog, korice standard. Ne kazem da je lose samo ne znam sta tu tacno odlicno?
teller Posted - 28/01/2024 : 21:30:49
Dobio tek danas dvojku i...ja sam zadovoljan..
Neki pretjerujete...mozda mrvicu tanji papir u trojku...
Što prije trojka i sve ok!
A i LMS 1026 Kraljica Misurija je odlično odraden...
Bravo Golkondzani
d.r.p Posted - 07/11/2023 : 11:41:05
Odlično prvo izdanje i onda stara boljka i brljavljenje sa drugim štamparijama u drugom,(izdanje je za trećinu deblje od prvog za isti broj strana),
šta je sa trećom knjigom i kad se planira?
Jozzinelli Posted - 20/04/2023 : 01:13:52
Izgleda da je i Golconda počela da se ugleda na način komunikacije onog drugog LMS izdavača...

Dakle, da rezimiramo, prva Badijeva knjiga je rađena u štampariji Brodoto (Beograd),
a izdavač je, prema cobissu, svakako planirao da drugu knjigu radi u Grafostilu (Kragujevac),
pa su se ipak predomislili i zaključili da je bolje da ostane ista štamparija kao za prvu (možda zbog zahtevnih kupaca?)
ali je, bez obzira na istu štampariju, druga knjiga znatno deblja od prve, iako ima 2 stranice tj. 1 list manje.

Ako bi gledali dužinu epizoda, drugi integral bi praktično trebalo da ima više stranica od prvog,
ali očigledno u drugom ima manje tekstualnih dodataka i drugih priloga nego u prvom?

alexts Posted - 20/04/2023 : 01:10:56
quote:
Originally posted by Golconda


U međuvremenu (a i posle), ostaje vam najjednostavnija varijanta: prelistaš izdanje, vidiš da li ti se sviđa,



Nije mi ovo odmah zapalo za oko. Izdavač bi morao da bude svestan da kupci iz unutrašnjosti Srbije mahom danas kupuju stripove naručivanjem, dostava poštom i da prelistavanje prethodno nije moguće. A vidimo i da ovi što su iz BG i drugih centara, često nemaju mogućnost prelistavanja, ako je u striparnici izdanje u foliji.

Tako da bi izdavač trebalo da ima dodira sa realnošću, pre nego što savetuje "najjednostavniju varijantu".
cronos six Posted - 20/04/2023 : 00:47:47
Meni je od početka Golkonda bila ok izdavač.Imam vecinu njihovih izdanja(uglavnom bonelli)Tu i tamo i kod njih je bilo male nepravilnosti(oko pripreme)Mislim da im je to Dzoni obrazložio vise puta..Ali i to se dalo resiti vremenom jer su imali obzira da poprave stvar.Ovaj poslednji odgovor koji dobijamo neme veze sa onim sto kupcu(kolekcionaru)treba.Od koga ako ne od Golkonde da tražim odgovor..Ne zivim u Bg-u da BiH mogao da prelistam izdanje a onda i da ga kupim..Ovde su te informacije iz prve ruke i ostajem pri tome da za sad odustajem od drugog integrala sto ne znaci da necu uzimati ostala njihova izdanja.Puno uspeha u daljem radu.
KuntaKinte Posted - 19/04/2023 : 23:16:01
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by dovlajoe

Sad vidim na Cobissu da su različite štamparije. A u oba integrala je navedena ista. Bez obzira da li je razlog nepažnja (qrcobolja) ili nešto drugo, ova lakrdija im nije trebala.


Primetićete, ako već niste, da sam (ja bih rekao, naučio lekciju, koju sam očigledno morao više puta da prođem dok mi nije došlo u glavu) batalio da se objašnjavam i prepisujem sa ljudima koje ne poznajem i po forumima i po društvenim mrežama, i budute uvereni da će tako i da ostane. Ako vam je baš toliko bitno da čujete moje mišljenje o ovde iznetim stvarima, moći ćete to da uradite na nekom od narednih događaja, ali isključivo uživo, bićemo gosti svih relevantniih strip dešavanja u Srbiji ove godine (akoBogda), kao što rekoh, ne pada mi na pamet da se dopisujemo i prepisujemo ni ovde niti bilo gde drugo, gde se onda neki nepoznati ljudi skriveni iza nadimaka, žedni prepirke zbog nepostojanja (valjda) neke ozbiljne životne obaveze, hvataju za svaku reč i prave joj rep i sami iznose zaključke koji uglavnom veze nemaju sa pravim stanjem stvari. Čim se ovde pojavilo ovo pitanje, više ljudi me je privatno kontaktiralo i rekao sam da neću da se oglašavam, razlog je prost, ali kažem, opet da ne dužimo, objasniću uživo, isto kao što i oni koji hoće da rade nešto za Golkondu uvek mogu da nas kontaktiraju i na neki drugi, normalniji način (viđeno već, više puta...)
Ostaje jedino to što hoću da kažem za ovo oko štamparije (što je takođe već proglašeno za propust i brljotinu, a opet, veze sa životom nema...) Oba Badija je radila ista štamparija, tačno onako kako piše u impresumu. Svaki naš impresum je apsolutno tačan (da se ne brinete, mi smo takođe od ovih što sve rade po zakonu), 2-3 puta imali smo promenu štamparije u odnosu na cobiss, jer je CIP zapis sočinjen nešto pre nego li je strip otišao u štampu, pa smo u međuvremenu napravili malo drugačiju preraspodelu. Naravno, biblioteka je odmah kontaktirana sa zamolbom da obavi potrebne izmene, a to što oni još uvek nisu našli za shodno da to urade, zaista ne vidim da treba da bude razlog ni naše, a još manje vaše dušebrige...
U međuvremenu (a i posle), ostaje vam najjednostavnija varijanta: prelistaš izdanje, vidiš da li ti se sviđa, da li su isti podaci u impresumu i na kobisu i da li možeš sebi da ga priuštiš, pa ako je odgovor: da i možeš, onda kupiš, a ako je ne, onda ne kupiš (ustvari je jednostavnije nego što izgleda)
Toliko, zahvaljujem se unapred što ne očekujete da se ja nastavljam po ovim pitanjima ovde (jer sigurno neću). U svakom slučaju, pozdravljam vas, pa se vidimo negde live, da popijemo piće i o svemu fino probistimo i ukrstimo mišljenja...


Ja sam Vladimir Vukašinović iz Niša i ne krijem se iza bilo kakvih avatara i to može da se vidi na mom profilu.
Postavio sam komentar sa slikama pre mesec dana i niste ništa odgovorili.
Mene lično baš briga koja je štamparija štampala izdanje i to može da se vidi iz komentara koje stavljam na forum. Čak me ne zanima ni konačni izgled, ni debljina izdanja, ni da li je ispravan CIP, zanima me samo strip kao takav. Ovo vaše izdanje je loše odštampano i razumljivo je da verovatno ni vi niste zadovoljni, ali to je vaša greška i pre svega greška štamparije.

Da sam mogao da "najjednostavnije prelistam izadanje", A NISAM JER JE BILO UMOTANO U PLASTIČNU FOLIJU i u Alan Fordu i u Južnom Darkvudu, verovatno ga ne bih ni kupio niti se bunio.

Ni ovde vam ne bih ni odgovarao, ali ovaj odnos da se VI DURITE NA NAS KUPCE koji NAJBLAGONAMERNIJE iznosimo svoj sud i koji smo, na kraju krajeva, dali pare za vaše izdanje i da se pravite mutavi mesec dana jednostavon NIJE KOREKTNO.
panda Posted - 19/04/2023 : 16:43:00
Bukvalno "tralala vidimo se na nekom sajmu" i onda traktat o cobissu i CIPu sto ne interesuje nikoga normalnog.

A cekali smo "i mi smo se smorili, to je nazalost zbog toga i toga i nije plan da Badi #3 bude prepun toga". Kao Marko sto odgovori svaki put.
alexts Posted - 18/04/2023 : 22:11:03
1. Pomeri se boja u štampi.
2. Nema odgovora, ni reakcije, danima.
3. Čeka se.
4. Čeka se.
5. Čeka se.
Šta se čeka? Da neko iznese neku beznačajnu tvrdnju i napravi beznačajnu pogrešnu pretpostavku.
6. Neko je izneo beznačajnu tvrdnju i napravio beznačajnu pogrešnu pretpostavku.
7. Sad je vreme za odgovor. Sa visine. I uz kritiku onih koji spekulišu.
Na šta odgovor? Ne na pitanje (vidi br.1 - zašto, kako, koliko?), nego na beznačajne pogrešne tvrdnje.

Interesanta taktika. Mada već viđena. Zamena teza - ili tako nekako?

Bolja je bila tišina. Ali, može i ovako. Svako ima pravo da kaže šta hoće, a ponajviše izdavač.
dovlajoe Posted - 18/04/2023 : 21:30:30
Sve OK. A što se viđenja uživo i diskusije uz piće tiče, oni zavise samo od mene, jer ja znam ko ste i gde Vas (Te) mogu naći (verovatno na sajmu). S predhodnim postom šanse za to su veoma porasle. Lozinka neka bude: 'cobiss', a odziv: 'impresum'.
Golconda Posted - 18/04/2023 : 21:07:01
U pravu si, nije trebalo da te kvotujem, svakako se moj odgovor odnosi na kompletnu priču započetu oko ovog izdanja. Ispričavam se, mogu i da obrišem taj deo.
Logično je da nisi razumeo ovo oko kobisa ako se time ne baviš. CIP zapis se mora kupiti unapred da bi kobis broj koji se tom prilikom dobije mogao biti upisan u impresum, složićeš se sa time. Ovaj CIP zapis je kupljen nekad 2022. a Badi je izašao u martu 2023. U međuvremenu smo iz nekoliko razloga (bitnih samo nama) odlučili da promenimo prvobitno planiranu štampariju, ništa nelegitimno i neobično, a naročito ne za polemiku na forumu... :)
Pozdrav i tebi.
dovlajoe Posted - 18/04/2023 : 20:46:20
Pretodni post ste mogli napisati i bez nadovezivanja na moj, jer ovako ispada da direktno mene apostrofirate kao nekog ko želi neke polemike i prepucavanja (čitaj provokacije) sa izdavačima krijući se iza forumskog niknejma, što mi ne pada ni na kraj pameti.
Da Vas podsetim na moje postove na ovoj temi:
1.Pomeranje boje je najupadljivije na stranici koja je već postavljena na ovoj temi. Problem se javlja još na pet-šest mesta (ne više) i zanimljivo da nije smaknuta cela strana već samo neki kadrovi.
Izdavača svakako treba opomenuti, što već jesmo, a mislim da je preterano zbog ovog odustajati od kupovine i očekivati da izdavač povuče izdanje i uradi novo. Sem ako nisi baš cepidlaka.
Čini mi se da sam ovim postom bar malo stao u Vašu odbranu.
2.Posle konstatacije da je velika razlika u debljini integrala sa identičnim brojem strana napisao sam: "Kod Badija 1 i 2 je ista štamparija", kako je navedeno u impresumu. I opet sam na "Vašoj strani".
3. Potom su ostali komentarisali tvrdeći da se radi o dve štamparije u šta sam su uverio (bar sam mislio) pogledavši podatke na cobissu. Posle toga jedina normalna reakcija je da neslaganje podataka predstavlja lakrdiju i brljotinu.
Rezime je sledeći: niti sam zakeralo, niti me interesuje šta piše u impresumu izdanja, niti me interesuje koliko štamparija koristite, niti sam očekivao bilo kakvu reakciju. A najmanje ovakvu.
I da Vam pravo kažem, ništa nisam razumeo ono oko podataka u impresumu i na cobissu, sve je tačno, samo smo "u međuvremenu napravili malo drugačiju preraspodelu". Ali, nije ni važno. Pozdrav i svako dobro.
Golconda Posted - 18/04/2023 : 19:40:35
quote:
Originally posted by dovlajoe

Sad vidim na Cobissu da su različite štamparije. A u oba integrala je navedena ista. Bez obzira da li je razlog nepažnja (qrcobolja) ili nešto drugo, ova lakrdija im nije trebala.


Primetićete, ako već niste, da sam (ja bih rekao, naučio lekciju, koju sam očigledno morao više puta da prođem dok mi nije došlo u glavu) batalio da se objašnjavam i prepisujem sa ljudima koje ne poznajem i po forumima i po društvenim mrežama, i budute uvereni da će tako i da ostane. Ako vam je baš toliko bitno da čujete moje mišljenje o ovde iznetim stvarima, moći ćete to da uradite na nekom od narednih događaja, ali isključivo uživo, bićemo gosti svih relevantniih strip dešavanja u Srbiji ove godine (akoBogda), kao što rekoh, ne pada mi na pamet da se dopisujemo i prepisujemo ni ovde niti bilo gde drugo, gde se onda neki nepoznati ljudi skriveni iza nadimaka, žedni prepirke zbog nepostojanja (valjda) neke ozbiljne životne obaveze, hvataju za svaku reč i prave joj rep i sami iznose zaključke koji uglavnom veze nemaju sa pravim stanjem stvari. Čim se ovde pojavilo ovo pitanje, više ljudi me je privatno kontaktiralo i rekao sam da neću da se oglašavam, razlog je prost, ali kažem, opet da ne dužimo, objasniću uživo, isto kao što i oni koji hoće da rade nešto za Golkondu uvek mogu da nas kontaktiraju i na neki drugi, normalniji način (viđeno već, više puta...)
Ostaje jedino to što hoću da kažem za ovo oko štamparije (što je takođe već proglašeno za propust i brljotinu, a opet, veze sa životom nema...) Oba Badija je radila ista štamparija, tačno onako kako piše u impresumu. Svaki naš impresum je apsolutno tačan (da se ne brinete, mi smo takođe od ovih što sve rade po zakonu), 2-3 puta imali smo promenu štamparije u odnosu na cobiss, jer je CIP zapis sočinjen nešto pre nego li je strip otišao u štampu, pa smo u međuvremenu napravili malo drugačiju preraspodelu. Naravno, biblioteka je odmah kontaktirana sa zamolbom da obavi potrebne izmene, a to što oni još uvek nisu našli za shodno da to urade, zaista ne vidim da treba da bude razlog ni naše, a još manje vaše dušebrige...
U međuvremenu (a i posle), ostaje vam najjednostavnija varijanta: prelistaš izdanje, vidiš da li ti se sviđa, da li su isti podaci u impresumu i na kobisu i da li možeš sebi da ga priuštiš, pa ako je odgovor: da i možeš, onda kupiš, a ako je ne, onda ne kupiš (ustvari je jednostavnije nego što izgleda)
Toliko, zahvaljujem se unapred što ne očekujete da se ja nastavljam po ovim pitanjima ovde (jer sigurno neću). U svakom slučaju, pozdravljam vas, pa se vidimo negde live, da popijemo piće i o svemu fino probistimo i ukrstimo mišljenja...
john connor Posted - 17/04/2023 : 21:37:53
U Cacak otisli primerci koji se jos nisu otvorili :)
Red Marquis Posted - 17/04/2023 : 19:52:33
quote:
Originally posted by dovlajoe

Treba obraćati pažnju na izbor štamparije, naravno ako je tačno navedena, što sam mislio da se podrazumeva. Prilikom kupovine Badija pogledao sam Lokomotivinog Džim Katlasa, pa ću navesti ovaj 'simboličan' primer. Svi primerci (5-6 komada) izgledaju kao da sam ih ja skrpio u garaži. Ni jedan primerak ne može da se zatvori, bez dodatnog pritiska korice su'otvorene' pod 12-15 stepeni. A cena kao da su ih štampali u Mariupolju (otprilike tako i izgledaju). Za te pare ne bi ih uvalio ni Del Boj iz najboljih dana.


O tome sam i ja pričao pa Anto rekao kako njegov primerak Katlasa nema mana. Izgleda samo u Čačak otišli premium primerci.
john connor Posted - 17/04/2023 : 17:37:44
Lokomotiva preterala sa cenama, a ne nudi vrhinski kvalitet, za te pare. Videcemo da li ce se sada popraviti, nova izdanja koja su na cobissu, rade u novim stamparijama.

Mene je Grafostil u pocetku odusevio, sada vec sa manama...
dovlajoe Posted - 17/04/2023 : 16:34:07
Treba obraćati pažnju na izbor štamparije, naravno ako je tačno navedena, što sam mislio da se podrazumeva. Prilikom kupovine Badija pogledao sam Lokomotivinog Džim Katlasa, pa ću navesti ovaj 'simboličan' primer. Svi primerci (5-6 komada) izgledaju kao da sam ih ja skrpio u garaži. Ni jedan primerak ne može da se zatvori, bez dodatnog pritiska korice su'otvorene' pod 12-15 stepeni. A cena kao da su ih štampali u Mariupolju (otprilike tako i izgledaju). Za te pare ne bi ih uvalio ni Del Boj iz najboljih dana.
john connor Posted - 17/04/2023 : 16:27:26
Evo sto kaze kreSa Laguna to ne radi, ali npr transkribuje po svome. Otkada je Jonathan Lethem, Dzonatan Litem, da mi je znati.
john connor Posted - 17/04/2023 : 16:17:21
Nisu jedini.
dovlajoe Posted - 17/04/2023 : 16:09:40
Sad vidim na Cobissu da su različite štamparije. A u oba integrala je navedena ista. Bez obzira da li je razlog nepažnja (qrcobolja) ili nešto drugo, ova lakrdija im nije trebala.
john connor Posted - 17/04/2023 : 15:21:39
quote:
Originally posted by kreŠa

quote:
Originally posted by feniks

Impresum ne mora uvijek biti tačan



Kod izdavača koji poštuju zakon mora. :)


Zelis reci da vecina ne postuje zakon :)
john connor Posted - 17/04/2023 : 15:20:35
Da, ovo su razlicite stamparije, Amd i Grafostil. Slicno kod Kalvina, gde prvo izdanje prve knjige radjeno u Dunavu, mouda jos izrazenije. Makar su se oduzili, i ispravili sa reprintom.

Durango 2 je mnogo bolje uradjen od jedinice. I kod njega nema problema kao sto Krcko ima, sa zategnutim previse povezom, pa ne mozes da otvoris knjigu a da ne krene da se zatvara. Slicno i kod Secam se Prata, vecini to ne smeta. Tako da smo i tu stampariju hvalili prerano.
kreŠa Posted - 17/04/2023 : 14:56:38
quote:
Originally posted by feniks

Impresum ne mora uvijek biti tačan



Kod izdavača koji poštuju zakon mora. :)
feniks Posted - 17/04/2023 : 14:53:48
Impresum ne mora uvijek biti tačan

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000