forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Toons & Tunes festival, Brtonigla

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Deers Posted - 06/04/2023 : 19:24:52


Izgleda da Istra dobiva svoj prvi (da li?) strip festival!

Iz najave na facebooku:

Zaokruži datume u kalendaru jer će te ovog proljeća, točnije od 5. do 7. svibnja svi putevi voditi u čarobnu Brtoniglu na prvo izdanje Toons&Tunes festivala.

Ovaj jedinstven događaj okuplja ljubitelje 9. umjetnosti i diskofile, koji će kroz tri dana imati prilike pogledati izložbe nekih od najistaknutijih regionalnih strip crtača, zagrebati u kolekcije vinila i stripa, naučiti nešto na radionicama, panelima ili kvizovima, slušati dobru glazbu s ploča ili jednostavno uživati u najfinijim istarskim delicijama.
Ukratko, pozivamo te da svojim dolaskom dodaš magije našem malom raju za hedoniste! ❤
Ulaz je besplatan.

Link: https://web.facebook.com/toonstunes.festival


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 12/04/2024 : 16:54:55
Malo o dosad najavljenim (stripovskim) gostima:


Ana Petrović (Stripoterapija,...)
https://web.facebook.com/toonstunes.festival/posts/pfbid0kBdqFo2jzWggHp4EJqT3nXzzqeNuhjwkFJzy33VC9BeFcRAK8yDRPTV2xb76YmXDl


Jana Adamović (Stripotetke, Put vina, ...)
https://web.facebook.com/toonstunes.festival/posts/pfbid0t2H3sVzWoATumvzm5FTyTTnA9u1GYuL5kVyBSctpC72hhLnB7Y13ke6zduB6kzRel


Marko Dješka (Crna Željka, Posljednji fan, Crater City,...)
https://web.facebook.com/toonstunes.festival/posts/pfbid027xDMrqXCsc5GaZXnGmA3RFZfKB76d4X32G9XsvyvHwa2MwPRNU99E79cDXm4avSel


Helena Janečić (Horny Dyke, ...)
https://web.facebook.com/toonstunes.festival/posts/pfbid0xMu1rSuFm1ACHcna26nmCKdYLESrFddLBcWXkxhfpTkBVXmicRhHi9GgPaFFNveTl


Igor Kordej (Novi kvadrat, Tajna povijest, Tarzan, Cable, Texas Kid,...)
https://web.facebook.com/toonstunes.festival/posts/pfbid04xgQ429V8PGaTmfgrqHuqYgXCZE9BWeXoy3RUzY3QuJzhW47gK8rYnCAXF5k9ynMl

Shaner Posted - 06/04/2024 : 21:00:04
Veselim se.

Deers Posted - 06/04/2024 : 16:56:42


Toons & Tunes se vraća!

Sa facebooka:

"Ako još uvijek ne znaš, 𝗼𝗱 𝟯. 𝗱𝗼 𝟱. 𝘀𝘃𝗶𝗯𝗻𝗷𝗮 putevi nas vode u mali raj na zemlji - Brtoniglu. 🛣️

Na istom mjestu naći će se ljubitelji 9.umjetnosti i diskofili koji će kroz tri dana imati prilike pogledati izložbe nekih od najistaknutijih regionalnih strip crtača, zagrebati u kolekcije vinila i stripa, naučiti nešto na radionicama, panelima ili kvizovima, slušati dobru glazbu s ploča ili jednostavno uživati u istarskim delicijama.

Skokni do nas na tri dana i tri kata hedonističkog vikenda!

Cijeli program uskoro!🎶💥"

jaki Posted - 29/05/2023 : 00:29:49
Peyo Posted - 15/05/2023 : 19:02:45
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by Peyo

Dojam: Sahara.



Mislim a te dojam vara, dapače, baš mislim da je događaj bio lijepo posjećen.



Tim bolje. Znači bit će festivala i iduće godine.

Nije ni na CRŠ-u bila neka navala.
Možda je srazmjerno veličini mjesta u Brtonigli bilo više posjetitelja.
Deers Posted - 15/05/2023 : 18:55:25


Apropo Tunes djela festivala, Mario Kovač u svojoj prezentaciji zbirke kratkih priča i LPa uspio me nagovoriti da kupim i jedno i drugo. Ploča, koji je snimio sa sastavom Radost! gdje u dva improvizacijska sessiona na glazbenu podlogu sastava Mario izlaže svoje tekstove, mi se baš dopala. Odlično zvuči ta kombinacija.
Imate album dostupan i na bandcampu:
https://radost.bandcamp.com/album/ekaonica-za-pakao
Deers Posted - 15/05/2023 : 18:50:55
quote:
Originally posted by Peyo

Dojam: Sahara.



Mislim a te dojam vara, dapače, baš mislim da je događaj bio lijepo posjećen.
andjusticeforall Posted - 13/05/2023 : 00:26:40
quote:
Originally posted by Peyo

Dojam: Sahara.



Peyo Posted - 12/05/2023 : 17:57:08
Dojam: Sahara.
andjusticeforall Posted - 12/05/2023 : 15:14:04
Malo dojmova i fotki s Toone&Tunes festivala:

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/2023/05/jos-jedan-strip-festival-brtonigla-toons.html

Shaner Posted - 09/05/2023 : 06:52:28
Super vijest! Nadam se da će biti publike i da će trgovina dugo poživjeti.

andjusticeforall Posted - 08/05/2023 : 23:39:22
quote:
Originally posted by Shaner

Nadam se da niste zapili novce koje sam ostavio vašoj simpatičnoj sugrađanki za Strip prefiks 2 i 3.





Lova preuzeta, nezapijena, hvala na podršci, kontamo možda neke majice od te prodaje s festa raditi, vidjet ćemo sutra...

Također, dobra vijest, simpatična sugrađanka je dopustila svom mužu, a našem legi da otvori trgovinu s gramofonskim pločama, a u kojoj će se prodavati i stripovi (a možda i majice)
Shaner Posted - 08/05/2023 : 23:12:21
Nadam se da niste zapili novce koje sam ostavio vašoj simpatičnoj sugrađanki za Strip prefiks 2 i 3.

andjusticeforall Posted - 08/05/2023 : 22:40:04
Kolegi Dješki i meni je bilo toliko dobro da smo se vratili kući tek danas oko 19 sati...
Deers Posted - 08/05/2023 : 19:39:59
Meni je na prvom Brtonigla Tunes & Toons bilo odlično. I to ne samo zato jer je bilo prvi put.
Zanimljiv, ali ne previše natrpan program, lijepa mjesto i solidna lokacija. Uparivanje sa pločama je bio pun pogodak te se tako, jedan tako iznebuha najavljen festival, dodatno popunio. Nekima se možda moglo učiniti da je kat s pločama bio posjećeniji od stripova ali to je samo zato jer se tamo ljudi puno više zadržavaju.
Paneli su bili jako dobro moderirani čak i kad je bilo riječ o pločistima snobistima

Naravno, ima i mjesta napretku. Ljudi je moglo biti više ali mislim da prostor ne bi podnio puno više. Satnica je mogla biti više ispoštovana a pečeranja je mogla biti maaalo dislocirana ali neka. I piva je mogla biti barem € jeftinija. Drago mi je bilo popričati i podružiti se sa domaćim autorima i izdavačima ali mi je krivo da sam izbjegao riječku ekipu. Dvaput.

Zanimljivo je bilo i na nedijeljenom kvizu gdje je ekipu Deers + i andjusticeforall pobijeđena za bod i pol od mrskih pločista (da su stripovska pitanja bila manje trivijalna, bilo bi još tijesnije!) ali, smo se dobro zabavili.

U nastavku, malo slika.


Markos objašnjava što će sve novog izdati ali nije mu za povjerovati jer, osim što vidi dva Deersa gdje je samo jedan, ....


... na panelu zaboravlja da je prvo Fibrino izdanje Spaghetti brothers!


Komikaze! i Ivana Armanini!


Budućnost stripa je.... svijetla!. Barem sudeći po dijelu publike oslijepljenih njome.


Jedna za Shanera!


Oblačić dojmova!


I "domaći" ulov sa Brtonigla Toons & Tunes!
vukozec Posted - 08/05/2023 : 17:55:39
U Brtonigli sam bio dvaput. Odnosno, dvaput sam bio u Asterei, sjajnom restoranu koji je nažalost poznat i po tome da mu je stari gazda pao kao prva službeno potvrđena žrtva koronavirusa u nas. Nadam se da je restoran još uvijek na istoj razini i da su se bar neki od vas uspjeli osladiti u njemu ;)
Poli Posted - 08/05/2023 : 15:41:37

Samo ne Tinder!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


sawitch Posted - 08/05/2023 : 12:25:05
quote:
Originally posted by sumohrvat

Znači,5 ljudi s foruma je bilo na festivalu na kojem se skupilo ukupno 30 ljudi i nitko se s nikim nije uspio naći 😂😂😂😂😂😂😂



Nadjite neku aplikaciju..
Peyo Posted - 08/05/2023 : 10:30:36
Sada je bilo 5 posjetitelja (bez domaćih), a iduće godine neka ih bude barem 10.

Treba ljude znati privući.

Svako tko dođe neka npr. dobije besplatnu DD tetovažu. Ili tuđu ženu na time sharingu.
Paka01 Posted - 08/05/2023 : 08:07:37
Ovako po osvrtu i fotografijama ovo mi djeluje kao baš simpatična i lijepa manifestacija.
Prva je godina i teško je bilo za očekivati da će se skupiti neka ogromna količina ljudi, a i Brtonigla je jako malo mjesto, ne pretjerano turistički razvikano. Međutim, ovo treba 100% podržavati i nadam se većem odazivu dogodine
Deers Posted - 08/05/2023 : 06:48:33
quote:
Originally posted by sumohrvat

Znači,5 ljudi s foruma je bilo na festivalu na kojem se skupilo ukupno 30 ljudi i nitko se s nikim nije uspio naći 😂😂😂😂😂😂😂



Peyo Posted - 08/05/2023 : 00:07:48
quote:
Originally posted by Shaner
Nije baš tako, svi su vidjeli Marka.



Jaka korist od toga.

I dalje ste na -15.000 eura.
Shaner Posted - 08/05/2023 : 00:03:15
quote:
Originally posted by Deers


Pa di? Kada? Zašto? Mi smo stigli, opet, oko 17 i veci dio vremena bilo u amfiteatru (da, čak smo i Šajetu poslušali) i kasnije ostali na kvizu. Koliko god gledao nisam uočio nikog sličnog.


Mi smo tad nekad otišli ća, taman kad je počinjao panel o budućnosti stripa.


quote:
Originally posted by sumohrvat

Znači,5 ljudi s foruma je bilo na festivalu na kojem se skupilo ukupno 30 ljudi i nitko se s nikim nije uspio naći 😂😂😂😂😂😂😂


Nije baš tako, svi su vidjeli Marka.

sumohrvat Posted - 07/05/2023 : 23:53:58
Znači,5 ljudi s foruma je bilo na festivalu na kojem se skupilo ukupno 30 ljudi i nitko se s nikim nije uspio naći 😂😂😂😂😂😂😂
Deers Posted - 07/05/2023 : 23:09:55
quote:
Originally posted by Shaner

Došao na festival i praktički prva osoba koju sam vidio je bio Šajeta.

Ali na stranu to.

Brtonigla je simpatična, lokacija festivala odlična (zgrada Turističke zajednice), u blizini dobri restorani, šta ćeš više. Program nažalost nisam previše doživio, a prodajni dio, pogotovo onaj sa stripovima, je mogao (morao?) biti bolji. Ipak, pohvalno je što su se mogla kupiti neka ne baš svugdje dostupna izdanja poput naslova koje izdaje Hrvatski autorski strip ili Mr. Joe braće Juhas.

@Deers
Nisam vidio nikoga s DKR majicom, ali nije neko čudo s obzirom da sam više vremena proveo u restoranu nego na festivalu.

U svakom slučaju, nadam se da će ovo zaživjeti i da se vidimo sljedeće godine (i da ću tada uspjeti nešto i poslušati).





Pa di? Kada? Zašto? Mi smo stigli, opet, oko 17 i veci dio vremena bilo u amfiteatru (da, čak smo i Šajetu poslušali) i kasnije ostali na kvizu. Koliko god gledao nisam uočio nikog sličnog.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000