forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 STRIP-AGENT predstavlja: Tex gigant 35- Neumoljivi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Strip-Agent Posted - 20/04/2023 : 18:00:15
Koja je to brada!



Scenarij: Boselli
Crtež: Grad

Broj originala 35.

240 str., bijelo i crno

Već dostupno na shop.strip-agent.hr

Uskoro i na ostalim prodajnim mjestima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
pcoro Posted - 20/09/2023 : 08:15:50
Al Pustinjski duhovi su atmosferična priča, bar dok ne postanu Teks i Karson ne postanu Rambo i krenu u genocid nad indijancima. Ima misterij broda u pustinji, potencijalne sablasti, fratre šta čitaju prašnjave knjige uz svjetlost svijeća. U početku se lagano gradi radnja, a kasnije bude ona podzemna rijeka, vodopadi - ta se lakše razmahati, a ovdje u Neumoljivima se priča drži klasičnih vestern toponima koje je Villa već sto puta obradio po naslovnicama.
kasper Posted - 19/09/2023 : 21:41:12
cenim da je vila u pustinjskim duhovima perfektan, ta hladnoca je dosla posle
john connor Posted - 19/09/2023 : 18:02:49
Villa je poput Rossa, genije za naslovne, ilustraciju, ali za strip, dinamiku, radnju, i ne toliko :-)
Paka01 Posted - 19/09/2023 : 17:27:54
Ne znam, meni je baš sterilan.
Međutim, puno tu zezne stvar i SBE jer mijenjaju i pojačavaju boje... Ono što Villa sam oboja izgleda puno bolje nego presaturirana verzija koja na kraju ode u tisak.
pcoro Posted - 19/09/2023 : 14:58:58
Ne mogu se složiti za naslovnice. Meni je Villa na naslovnama odličan. Na onim kartolinama i na Nouvi ristampi je bio nekako dosadan ali naslovne za redovnu seriju su mu super - Teks ima neki svoj štih naslovnica, to mora biti takva klasična naslovnica bez prevelikog eksperimentiranja i tu on drži kvalitet već masu brojeva. Ok, kad Carnevale napravi naslovnicu, tu se vidi da je to viša liga ali pitanje je bi li uspio napraviti toliko naslovnica toliko godina za redom, a držati nivo.

Što se Civitelija tiče, ok, je, statičan je i dosadan ali ipak nekad volim vidjet i njegov pedantni crtež, a njegov gigant mi se crtački više svidio od Villinog, iako je slabiji crtač. Kao da je bolje iskoristio prednost velikog formata ..
Paka01 Posted - 19/09/2023 : 14:12:32
A ono, Villa je realno oduvijek dosadan, kako na naslovnicama tako i unutar stripova.
On i Civitelli mi nisu nikad bili nešto ekstra napeti, sve je to prestatično.
pcoro Posted - 19/09/2023 : 11:51:55
Samo da još dodam, na kraju, nakon što sam srao.. ovo je zapravo vrlo pošten Teks Gigant. Radnja može proć, Villa crta kako on već crta i svi to vole i ovdje čovjek dobije točno ono što i očekuje. Kad bi uvijek tako bilo. život bi bio breskvica
pcoro Posted - 19/09/2023 : 10:08:11
Dotti?!? Onaj sa naslovnica Mladog Teksa? Ha!!
Na naslovnicama je bezveze ali tko zna, možda u stripu valja. Ali sumnjam.
Ja ni nemam najboljeg Teksovog crtača, jednostavno ima previše dobrih - najviše se veselim Mastonotunoatu, Frisendi, Andreučiju, pa čekam da vidim kakve će bit Seminole od Rubinija..
jaki Posted - 19/09/2023 : 09:25:44
Previse Ville ne valja...
Previše precizno sve to izgleda da čovika umori nakon 10 stranica..
Dotti je najbolji Texov crtać.
pcoro Posted - 19/09/2023 : 08:29:13
Gigant koji nije oduševio. Priča je onako, basic, ali opet ne onako zadovoljavajuće basic nego kao da je malo produžena, da bude 220 stranica za gigant. Crtež je dosadan. Sjeća se da sam nekad davno, davno komentirao s nekim prijateljem da Villa na naslovnicama izgleda super, a onda kad kreneš čitati strip vidiš da i nije nešto i točno to je i ovdje. Nije stvar u anatomskim greškama, malim šeširićima i malim pištoljčićima, to su nebitne stvari. Problem je u tome što su većina stripa neki obični kadrovi jahanja, pričanja, a i akcijske scene su nekako statične.. strip je crtački ukočen. Mislim, i dalje to zna izgledati jako lijepo, ti superpedantni kadrovi na gigant formatu, sa superpreciznio iscrtanim linijama i šrafurama ali fali živosti i pokreta. Fali neke moćne, epske panorame. Fali osjećaja prašnjavosti pustinje. Fali atmosfere u staroj, ukletoj misiji. Fali memljivosti u meksičkom selu. Sve je nacrtano isto, sterilno i precizno, kao da je AI crtala random motive istim stilom.

Predugo neigranje u stripu je uzelo danak kod Ville. Rekao bi da je npr Deadwood Dick puno bolje nacrtan, pa i neki drugi Teksonei, i obični Teksovi. Villa je što se tiče naslovnica i dalje kralj za Teksa, ali što se tiče samog stripa ostao je nešto kao Messi u PSG-u: preskupo plaćeno ime.
goghy Posted - 15/09/2023 : 20:07:59
Nabavio i ovaj iz zadnje ture, najbolji mi po svemu od 4.
going going Posted - 06/09/2023 : 00:07:53
Verovatno najiscekivaniji Teksone! Crtacki besprekorno. Uzivanje je gledati Villine detaljno oslikane crno bele bravure.
Sto se tice price jedna vrlo direktna pravolinijska epizoda bez mnogo komplikovanja. I ja sam donekle ocekivao da ce Bosseli za Villu napisati nesto specijalno, ali mozda je ovo i bolje jedna apsolutno klasicna standardna Teks prica, s dosta akcije, svom cetvoricom iz ekipe ukljucenih u dogadjaje i bez nekakvih glupih ili nerealnih resenja (osim onog Karsonovog i Kitovog pretvaranja al ajde).
Dobra prica, vrhunski crtez, ja sam zadovoljan!

Prica: 8
Scenario:8
Crtez:10
Naslovna strana:10

88%
emirem Posted - 02/09/2023 : 00:03:07
Malo vrsljam po topicima SA oko zadnjih giganata...
Netko napisao da prevoditelj skida sve sa google prevoditelja, heh, moguce.. Netko sa toliko staza u prevodjenju ne smije fusariti.
Ako je ta osoba iz generacije rodjenih kad su se stripovi bas ono citali ekstra, naucili bi sigurno da imena osoba, gradova se moraju ostaviti kako jeste. Neku rijeku, planinu prevedes bas ispravno da ima poetsko znacenje. "Samotna gora" recimo. 😁
Sad u ovom slucaju naziv zanimanja, struke koja se spominje samo na jednom primjeru stranice vec bode u oci.
Tex veli Kitu kako traze tog i tog tipa, on je "bounty hunter".
Ok, citamo stripove godinama i uvijek je to bilo nazvano "lovac na glave" ili "lovac na ucjene".
Vracara razgovara sa tim istim likom i u zavrsnoj recenici mu se obraca na "ti" ne samo da ga naziva po engleski nego i padez je krivi.
"I cinis to prije svakog svog pothvata, Bounty Hunter! "

E pa netko tko ne zna engleski mislio bi da lik ima dva imena ili slicno, ali kad vec gura doslovnu anglofoniju trebalo je prilagoditi nasem izrazaju. "Bounty Hunteru! "

Mi stariji to velimo "lovče na glave!"

Kao da uzmes google prevoditelj odaberes jezik na kojem radis strip, skeniras kamerom, on ti prevede, napravis screenshot i poslije samo prepises sta je na fotki. A Bounty Hunter pojam razumiju bas svi kupci ovog izdanja. Samo prepises u zurbi bez razmisljanja zbog nekog deadlinea ili godisnjeg, nebitno sto mi mislimo o svemu tome. Sef bi trebao malo kontrolirati sta je ukucano prije printanja.
emirem Posted - 01/09/2023 : 23:19:40
Tek sad vidim da je jos u sestom mjesecu bila aktualna zamjena falicnih stripova.

Moram kontaktirati strip dilera da čejnđam Willera. 😎 Valjda nije prekasno.
Anto_123 Posted - 10/06/2023 : 10:03:55
quote:
Originally posted by Oki

Paket stigao danas...Neumoljivi sa ispravnim listom (strane 53 i 54:)


Nadam se da će i meni idući tjedan.Jesi prvi put naručio od SA direktno ili preko strip-knjižare pa ti oni zamjenili?
Oki Posted - 09/06/2023 : 11:17:28
Paket stigao danas...Neumoljivi sa ispravnim listom (strane 53 i 54:)
Anto_123 Posted - 07/06/2023 : 10:06:26
quote:
Originally posted by Anto_123

Evo srećom sam se ugrizao za jezik.Bernard se javio ,šalje novi ispravni a ja kad stignem u HR šaljem ovaj famozni o njihovom trošku.Što se dosadašnjih narudžbi kod SA tiče , ne mogu reći da je bilo problema, sve je stizalo brzo i bez problema.Ali da u zadnje vrijeme ima ovih grešaka u stripovima/ima.Tu prije svih prednjači VČ jer sam do sada u barem 3-4 slučaja, u ovih 45-46 brojeva nailazio na izmješane strane, pa okrenute naglavce ,pa ponavljanje istih, te zadnji slučaj pomjerene gore ili dole tako da je odrezan dio stripa tj. ramova u kojim su crteži.Kod Brendona 2-3 slučaja gdje su stranice bijele, po 10-15 njih.Kod Ludensa ne ,mada moram priznati da od onih koje kupujem ,čitam samo redovnog Zagora i maxije.Ostale kupujem i samo redam po policama jer sam ih već čitao u prijašnjim izdanjima.Ono što me jako smeta je transport do kioska.Sad već treba biti maher pa kupiti na kiosku ispravan/uredan strip a cijena više i nije mala pa da se samo kaže pa to je kiosk izdanje.Evo primjer Van Gogh Mali Rendžer 9 eura obični strip i to nerijetko od 80 strana.Pa gdje to vodi, nakladi od 20 komada za društvo koje ih izdaje.Svaka tura nova cijena.I onda se pitaju kako to da djeca ne čitaju stripove.Pa možda i bi da jedan sc Mali Rendžer ne košta kao Gavrilovićeva šunkarica doduše na sniženju


Da ovo kod VČ sam mislio samo na NZS-ju.Kod SA prvi slučaj, LL takođe ima poneki propust ali to jednostavno riješe pri sljedećoj turi i što mi je najvažnije, dostupni su za sva pitanja u najkraćem roku.Cijene su im takve kakve jesu, ali tko me tjera da uzimam
Anto_123 Posted - 07/06/2023 : 09:59:09
Evo srećom sam se ugrizao za jezik.Bernard se javio ,šalje novi ispravni a ja kad stignem u HR šaljem ovaj famozni o njihovom trošku.Što se dosadašnjih narudžbi kod SA tiče , ne mogu reći da je bilo problema, sve je stizalo brzo i bez problema.Ali da u zadnje vrijeme ima ovih grešaka u stripovima/ima.Tu prije svih prednjači VČ jer sam do sada u barem 3-4 slučaja, u ovih 45-46 brojeva nailazio na izmješane strane, pa okrenute naglavce ,pa ponavljanje istih, te zadnji slučaj pomjerene gore ili dole tako da je odrezan dio stripa tj. ramova u kojim su crteži.Kod Brendona 2-3 slučaja gdje su stranice bijele, po 10-15 njih.Kod Ludensa ne ,mada moram priznati da od onih koje kupujem ,čitam samo redovnog Zagora i maxije.Ostale kupujem i samo redam po policama jer sam ih već čitao u prijašnjim izdanjima.Ono što me jako smeta je transport do kioska.Sad već treba biti maher pa kupiti na kiosku ispravan/uredan strip a cijena više i nije mala pa da se samo kaže pa to je kiosk izdanje.Evo primjer Van Gogh Mali Rendžer 9 eura obični strip i to nerijetko od 80 strana.Pa gdje to vodi, nakladi od 20 komada za društvo koje ih izdaje.Svaka tura nova cijena.I onda se pitaju kako to da djeca ne čitaju stripove.Pa možda i bi da jedan sc Mali Rendžer ne košta kao Gavrilovićeva šunkarica doduše na sniženju
Oki Posted - 06/06/2023 : 20:59:59
Kakogod...jučer sam naručio i uplatio za ova zadnja 4 Texa i onog Lucky Lukea bez broja, pa ćemo vidjeti kada stigne paket.
udarnik007 Posted - 06/06/2023 : 15:01:26
quote:
Originally posted by Anto_123

quote:
Originally posted by udarnik007

Nisam siguran ali, mislim da je trenutno na web shopu
Strip Agenta dostupna nova, ispravljena verzija Neumoljivih.
Ja sam zamijenio svoj primjerak za ispravni u SNK a koliko
sam pratio, Strip Agent je odmah s web shopa povukao faličnu
verziju i tek nedavno stavio u prodaju ispravljenu.


Eto to je ono gdje nisu ni do koljena Libellusu.Nikakve obavijesti za one koji su kupili preko njih direktno.Dva puta ih kontaktiram u roku od 10 dana i nema odgovora.Ja sam u SL.Brodu gdje nemam gdje zamjeniti i sad za svoje novce moram lupati glavu kako to riješiti.Pa imaju podaci od svih kupaca koji su kupili direktno kod njih, jasno da svi želimo ispravan, pošaljite strip a dostavljač pokupi falični, tako to radi LL-us.



Tu se slažem s tobom.
Ja sam prošli tjedan kako je počela Bookglobeova
rođendanska akcija naručio neke stripove preko web shopa.
Ne treba ni govoriti da još niti sam primio kakvu poruku
o zaprimljenoj uplati, niti bilo kakvu obavijest.
Sto si puta kažem da neću više nikad naručivati s njihova web shopa
i opet me povuče, malo se ohladim i zajebem.
Draže mi je platiti stripove više nego ovako...
mmihoci Posted - 05/06/2023 : 20:58:25
Potvrđeno mi je (ne od SA) da je odštampan ispravljeni Tex Gigant 35.
Anto_123 Posted - 05/06/2023 : 19:25:05
Zna li netko na koji mail se može dobiti odgovor po pitanju zamjene jer na jer na Strip-agent info nitko ne odgovara
Anto_123 Posted - 05/06/2023 : 19:21:44
quote:
Originally posted by udarnik007

Nisam siguran ali, mislim da je trenutno na web shopu
Strip Agenta dostupna nova, ispravljena verzija Neumoljivih.
Ja sam zamijenio svoj primjerak za ispravni u SNK a koliko
sam pratio, Strip Agent je odmah s web shopa povukao faličnu
verziju i tek nedavno stavio u prodaju ispravljenu.


Eto to je ono gdje nisu ni do koljena Libellusu.Nikakve obavijesti za one koji su kupili preko njih direktno.Dva puta ih kontaktiram u roku od 10 dana i nema odgovora.Ja sam u SL.Brodu gdje nemam gdje zamjeniti i sad za svoje novce moram lupati glavu kako to riješiti.Pa imaju podaci od svih kupaca koji su kupili direktno kod njih, jasno da svi želimo ispravan, pošaljite strip a dostavljač pokupi falični, tako to radi LL-us.
panzer Posted - 04/06/2023 : 10:21:52
Izgleda da su u tiskari uspjeli napraviti novo izdanje prije od planiranog ...
udarnik007 Posted - 04/06/2023 : 10:11:28
Nisam siguran ali, mislim da je trenutno na web shopu
Strip Agenta dostupna nova, ispravljena verzija Neumoljivih.
Ja sam zamijenio svoj primjerak za ispravni u SNK a koliko
sam pratio, Strip Agent je odmah s web shopa povukao faličnu
verziju i tek nedavno stavio u prodaju ispravljenu.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000