forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SP 51 - Šetač

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 20/04/2023 : 09:04:32


U današnje doba, tko si uzima vremena da se popne na stablo kako bi dohvatio zagubljenu igračku? Da zastane kako bi promatrao ptice u letu, da gaca po lokvicama poslije kiše? Ili da se spusti na plažu kako bi u more vratio školjku? Šetač nas poziva da mu se pridružimo na njegovim šetnjama, često mirnima i usamljenima, i da uživamo u zadovoljstvima koja mu pružaju njegova lutanja susjedstvom. Deset godina nakon prvog, sada već kultnog izdanja, Fibra vam ponosno predstavlja Šetača u novom, definitivnom izdanju obogaćenom s tri dodatne priče i bojom.

Orka Specijal 51 • Šetač: The Director’s Cut Edition • 236 stranica • C/B + Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jiro Taniguchi • Crtež Jiro Taniguchi • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.4.2023. • Cijena 20 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-specijal-51-setac-the-directors-cut-edition/877/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Shaner Posted - 09/03/2024 : 23:57:26
Pročitao i Director's cut. Složio bih se sa stbojanom da je prvo izdanje smislenije i bolje kao cjelina. Dodatne priče imaju svaka svoju draž, ali nekako kao da ne pripadaju ovdje. Mislim da tom osjećaju doprinosi i povećana količina teksta u tim pričama. Boja je dobrodošla (u ovim količinama). Sve u svemu, tko ima prvo izdanje ne mora duplirati (osim ako nije kompletista).

Nego, zašto je priča "10 godina kasnije" pomaknuta sa zadnjeg mjesta u sredinu zbirke?

GGG Posted - 12/02/2024 : 13:51:59
Čak i za Taniguchija malo drugačiji strip, jedan od onih za koje možemo slobodno reči, da je više lirika nego epika (iako su kod Taniguchija svi stripovi više-manje na granici). Težak strip za jednoznačnu ocjenu, meni sa ovim godinama, iskustvima i stripovskom kilometrinom ispada 8,5/10 - stripove u prvom redu doživljavam kao entertainment, pa mi ovakve stvari u prevelikim dozama ne pašu previše (jebiga, izgleda posljedica zadojenosti Bonellijem u formativnim godinama).

Strip se isplati imati na kakvoj dostupnijoj polici, pa svake toliko okrenuti priču, dvije, tri..
john connor Posted - 29/01/2024 : 19:12:00
Nekada mi se cini da kada napravim veliki odmak, vise godina, od ponovnog citanja, da uopste ne citam isti strip. Ili godine cine svoje, ili ipak ovo novo izdanje, kao i da nije sve isto...

Meni je sada jos vise prijalo, godilo, majstor je majstor.
stbojan Posted - 16/10/2023 : 01:12:30
O malim i velikim stvarima, običnim i neobičnim, o promatranju i primećivanju, o trenutku koji živimo i spoznaji istog, o davanju i prihvatanju, o slobodi, opuštenosti i uživanju. O lepoti i ljubavi!

I pored toga što mi je Šetač (prvo izdanje) smislenije i bolje/kompaktnije rešeno kao celina, ovo drugo izdanje ipak ima neki dodatni, vrlo snažan i lični, narativ koji može da upotpuni sveukupni ugodjaj prvobitno ispričanog, posebno ako se neki segmenti priče doživljavaju lično.
SenG Posted - 20/06/2023 : 01:03:06
Sjajan neprežaljeni Taniguchi. Žao mi je da ovo nije cijelo u boji i na većem formatu, ali pretpostavljam da je tako odredio autor / nositelj prava.
igor23 Posted - 20/05/2023 : 17:57:55
6.46/10
jaki Posted - 12/05/2023 : 14:17:27
nisam ubra koje su nove priče...
da li je do mene ili do Taniguchija?
DiSkAcH Posted - 24/04/2023 : 15:38:11
quote:
Originally posted by prop_ovednik

Mislio sam na placanje virmanom. Obicno uplatim, lova odmah ode i vrlo brzo dobijem potvrdu. Ali znam da to potraje kad je guzva.
Karticama ne placam Fibri jer mi zvoni da je Marko govorio da je njemu bolje/lakse ako mu se plati virmanom...



E onda sam omašio ceo fudbal.
prop_ovednik Posted - 24/04/2023 : 15:30:25
Mislio sam na placanje virmanom. Obicno uplatim, lova odmah ode i vrlo brzo dobijem potvrdu. Ali znam da to potraje kad je guzva.
Karticama ne placam Fibri jer mi zvoni da je Marko govorio da je njemu bolje/lakse ako mu se plati virmanom...
DiSkAcH Posted - 24/04/2023 : 14:59:00
quote:
Originally posted by prop_ovednik

Narudzba obavljena, ali vidim da je fibra u guzvi, cim se uplate ne vide u par sati :) Neka, neka, neka posla ima, samo da nam izdavaci budu zivi i zdravi.




To se referiraš na dio gdje kada nešto platiš karticom, tvoja banka ti to ne skine odmah nego kroz dan-dva?...jer to je normalno (i nema veze sa trgovcem iliti Fibrom u ovom slučaju). Neke banke ti napišu ispod stanja na računu sitnijim fontom raspoloživo stanje koje je manje za onoliko koliko ti plaćanja još nije skinuto. A isto tako vidiš i rezervirane iznose tj to isto.

Ako si mislio an neš drugo, daj napiši pliz, baš me zanima.
prop_ovednik Posted - 24/04/2023 : 12:28:51
Narudzba obavljena, ali vidim da je fibra u guzvi, cim se uplate ne vide u par sati :) Neka, neka, neka posla ima, samo da nam izdavaci budu zivi i zdravi.
AleksandarN Posted - 24/04/2023 : 12:05:04
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Shaner

Svi Taniguchijevi stripovi moraju ići originalno, tako traži udovica koja je nositelj prava.





A Vrh Bogova i Čovjek iz tundre?


Pa i oni su u originalu, s desna na lijevo.





Ma ja ne znam sta pisem!
Ta dva su kao u originalu, da, ostali su okrenuti kako nama odgovara.
Shaner Posted - 24/04/2023 : 07:39:45
Oprosti, nisam primjetio da ti je Jeff hakirao profil.

Šalu na stranu, stvarno ne znam kako im je to pošlo za rukom.

alexts Posted - 24/04/2023 : 01:40:11
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by alexts

Izdanje na engleskom Expanded Edition ide zapadnjački.


Prestani da dezinformiraš narod.




Ne ja, nego Amazon. Preview im se čita normalno.

Shaner Posted - 23/04/2023 : 22:53:24
quote:
Originally posted by alexts

Izdanje na engleskom Expanded Edition ide zapadnjački.


Prestani da dezinformiraš narod.



Shaner Posted - 23/04/2023 : 22:44:21
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Shaner

Svi Taniguchijevi stripovi moraju ići originalno, tako traži udovica koja je nositelj prava.





A Vrh Bogova i Čovjek iz tundre?


Pa i oni su u originalu, s desna na lijevo.


quote:
Originally posted by Jozzinelli


Što se mene tiče, kao što sam pomenuo na topiku o naslovnicama, ako se budem nekad rešio i iskrsne mi takva prilika,
gledaću da nabavim staro izdanje, ipak su mi korice na tom prvom Šetaču daleko lepše.



Jesu, zato ga se neću riješiti.

alexts Posted - 23/04/2023 : 13:25:19
Izdanje na engleskom Expanded Edition ide zapadnjački.
matori paraliticar Posted - 23/04/2023 : 08:31:54
Cudo da nije nikla industrija stampanja samo korica stripova moglo bi se tu zaraditi fine pare. Neki kolekcionari bi
mogli i ustediti poprilicno para. Inace sva tri Tanigucija za mene i onda imam sve od tog autora od Fibre.
Jozzinelli Posted - 23/04/2023 : 03:41:19
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by alexts

Smer čitanja?


Ne pratiš na satu. Svi Taniguchijevi stripovi moraju ići originalno, tako traži udovica koja je nositelj prava.



Gle, stvarno, nisam o ovome razmišljao, prvo izdanje Šetača nije išlo originalnim smerom,
kao i većina Tanigučijevih stripova objavljenih pre njegove smrti (izuzev Vrha bogova).

Onda bi to, osim dodatnih priča u ovom izdanju, bio još jedan razlog da se ne mora smatrati klasičnim reprintom,
pa fanovi mogu mirne duše da dupliraju, kako bi u svojoj kolekciji imali isti strip u oba smera.

Što se mene tiče, kao što sam pomenuo na topiku o naslovnicama, ako se budem nekad rešio i iskrsne mi takva prilika,
gledaću da nabavim staro izdanje, ipak su mi korice na tom prvom Šetaču daleko lepše.


AleksandarN Posted - 22/04/2023 : 21:47:18
quote:
Originally posted by Shaner

Svi Taniguchijevi stripovi moraju ići originalno, tako traži udovica koja je nositelj prava.





A Vrh Bogova i Čovjek iz tundre?
Shaner Posted - 22/04/2023 : 21:05:41
quote:
Originally posted by alexts

Smer čitanja?


Ne pratiš na satu. Svi Taniguchijevi stripovi moraju ići originalno, tako traži udovica koja je nositelj prava.

DK24 Posted - 22/04/2023 : 20:12:48
Vjerojatno originalan
alexts Posted - 22/04/2023 : 19:45:24
Smer čitanja?
DzekDenijels Posted - 21/04/2023 : 22:28:23
Dupliram...
matori paraliticar Posted - 21/04/2023 : 06:25:28
Spavas na casovima going going sva tri Tanigucija plus zadnji Arapin stizu u Srbiju.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000