forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Ivica Bednjanec "OSMOŠKOLCI" (STRIPFORUM)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Lastan Posted - 10/05/2012 : 19:33:42
¨Naslovnica strip albuma(integrala):



U ovoj knjizi nalaze se 24 strip priče Ivice Bednjanca.Knjiga sadrži stripove "Osmoškolci" koji su obilježili gotovo nekoliko osnovnoškolskih generacija,koje su ove stripove pratili u osnovnoškolskom listu "Modra lasta".
U knjizi su po prvi puta objavljene i 24 naslovnice(po jedna za svaki strip),a stripovi nisu posloženi kronološkim redom,već prema željama i sugestijama samog autora(zabilježeno i dokumentirano za života Ivice Bednjanca).
Stripovi su štampani u c/b verziji na 360 stranica i popraćeni su sa četri teksta (B.Hlevnjak,D.Macan,F.Dulibić i R.Aljinović).

Cijena stripa je 240,00 KN

******************
Udruga prijatelja stripa "STRIPFORUM" posvećuje ovu knjigu samom autoru,Ivici Bednjancu.

Zahvaljujemo se obitelji Bednjanec na ustupljenim materijalima,razumijevanju i pomoći pri realizaciji ove knjige.Hvala Darku i Ani!

Osobno se zahvaljujem mojem prijatelju, velikom ljubitelju stripova,kolekcionaru i uredniku ovog izdanja - Jurici Kladušanu (predsjednik udruge ljubitelja stripa "DURICA" iz Karlovca) jer sam u razgovoru sa njime i došao na ideju oko realizacije ovog strip albuma.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Mr. Bushido Posted - 29/03/2024 : 21:40:12
quote:
Originally posted by Ted Miller

danas sam prvi put na kiosku zamjetio Strip Reviju, nemreš vjerovat.... uzeo sam, odlična stvar za upoznavanje svijet stripova van Bonellija.
Ima li neki podforum vezan baš za Strip Reviju Večernjeg lista, ne mogu naći ništa ovdje.


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45739
Ted Miller Posted - 29/03/2024 : 21:21:15
danas sam prvi put na kiosku zamjetio Strip Reviju, nemreš vjerovat.... uzeo sam, odlična stvar za upoznavanje svijet stripova van Bonellija.
Ima li neki podforum vezan baš za Strip Reviju Večernjeg lista, ne mogu naći ništa ovdje.
Deers Posted - 13/09/2023 : 21:40:16
@anam

Predstavnika izdavača nema na forumu. Da li si im pokušao izravno pisati na mail ili adresu?
Sneaksie Thiefsie Posted - 13/09/2023 : 21:32:45
koliko se secam izlazio je u listu Zeka
stranica po broju
anam Posted - 05/05/2023 : 23:20:37
Nažalost odgovora nema...
anam Posted - 30/11/2022 : 21:43:49
Halo ima li koga od upitanih s one strane žice? , Da odgovori
anam Posted - 10/11/2022 : 23:39:14
Halo ima li koga od nadležnih za izdanje da odgovori?
anam Posted - 24/10/2022 : 19:29:48
Postoje li šanse da u Integralu ugledamo i preostale epizode Osmoškolaca?
Zainteresiranih ima...što kažu nadležni po pitanju izdvanja?
anam Posted - 10/09/2022 : 21:01:24
Bilo bi lijepo objaviti preostale epizode u integralu tako da imamo kompletne Osmoškolce.
Cromwell Posted - 30/03/2022 : 15:56:08
Ima li StripForum neku namjeru objaviti izostavljene epizode?
Cromwell Posted - 12/03/2015 : 19:17:49
Ja sam između ostalog uz Duricu naučio čitati i sjećam se nekih od ovih kadrova.
Što se tiče dušebrižnika- možda je to samo neznanje, a možda i prilika za sjetvu zlog sjemena u ovoj eri fobije svega što ima i najmanje veze sa seksom i spolovima. Meni je jasno da to nekome može biti neprimjereno, ali sam siguran da djeca takve stvari puno drugačije percipiraju od nas odraslih.
Onaj tko se boji pretjerane seksualizacije djece neka se prvo počne žaliti tv kućama i sličnim mass medijima koje boli k. za takve roditeljske bojazni dokle god naručitelj dobro plati za reklame s golotinjom preko dana.
culture vulture Posted - 12/03/2015 : 14:45:16
Eto zasto ja nemam politickih uvjerenja. Svaka opcija, ma koliko razumnom u pocetku djelovala, na koncu postane sama sebi svrhom i zavrsi u karikaturi. Drugim rijecima: najprije se neki problem uopce ne primjecuje. Onda se primijeti i neko se vrijeme razumno razgovara o njemu. A onda recognition bias napravi svoje i taj se problem pocinje nalaziti u svemu, gdje ga ima i gdje ga nema, prelazi se svaku granicu razuma i stvar nuzno zavrsava u apsurdu. Taj se apsurd prije ili kasnije mora napustiti, jer zivot u njemu postaje nepodnosljivim. A time se onda, naravno, napusti i uvjerenje da je problema ikad i bilo, on ostaje nerijesenim, nitko nista iz tog iskustva ne nauci i vrti se Zemlja kao i prije.
ninel Posted - 12/03/2015 : 13:10:17
Nije o Osmoškolcima ali da ne otvaram novi topik.
Hrvatski dušobrižnici moralizuju protiv Durice Ivice Bednjanca
http://zdravstveniodgoj.com/news/-durica-lektira-za-2-razred-osnovne-skole-puna-vrsnjacke-agresije-i-seksualnih-sadrzaja

supermark Posted - 05/02/2015 : 18:03:39
inače, puna cijena je 240kn, a ima jedan na aukcijama u pola cijene pa navalite :)
supermark Posted - 05/02/2015 : 18:02:45
pročitao i ja ovaj strip
kupio nedavno

ja nisam ovo prije čitao pa nostalgija kod mene ne igra ulogu
meni je ovo skroz simpatično
nešto u stilu rip kirbyja, nije remek djelo, ali ima neku neodoljivu draž...
a kao i Rip pokazuje nevinost svoga vremena
Lastan Posted - 19/05/2012 : 00:46:38
quote:
Originally posted by fikus

quote:
Originally posted by Lastan

quote:
Originally posted by fikus

Odličan strip. Tisak također. Meni kao starijoj generaciji znači više od stripa jer sam na tome doslovno odrastao. Kad sam ga donio doma najviše se razveselila supruga. Inače ne čita stripove, ali ovaj mi je doslovno istrgnula iz ruke. Još ga čita tako da nisam došao na red. A i starija kćer pokazuje interes da ga uzme prije mene.



Ovo mi je vrlo drag post.Ne znam da li se poznajemo,ali upravo si napisao ono što mi je i bila želja kod izdavanja ovog albuma.Čak i kupci koji ulaze u striparnicu su vrlo šaroliki i po prvi puta unatrag nekoliko godina primjećujem da se pojavljuje sve više ženske populacije u svijetu stripa.Pretpostavljao sam da će se svi sjetit stripova iz Modre laste.Kad je dolazio novi broj Modre laste u školu,svi smo jedva čekali da pročitamo nastavke Osmoškolaca.
Žao mi je samo što je album skup,ali probat ćemo napravit znatno jeftiniju verziju,kako bi taj strip svi mogli pročitat i prisjetit se odrastanja.
Ovaj post mi je definitivno potvrda da taj strip ide u mekim koricama sa što nižom cijenom.
Prestavite mi se kad navratite-častim!
Živjeli!


Eto riješili smo i to.
Kao što rekoh "kupio si me". I drago mi je da isto razmišljamo (o odnosu prema kupcima). Vidimo se.



Svakao.Hvala na posjetu i kupnji.
Živio!
fikus Posted - 17/05/2012 : 09:52:58
quote:
Originally posted by Lastan

quote:
Originally posted by fikus

Odličan strip. Tisak također. Meni kao starijoj generaciji znači više od stripa jer sam na tome doslovno odrastao. Kad sam ga donio doma najviše se razveselila supruga. Inače ne čita stripove, ali ovaj mi je doslovno istrgnula iz ruke. Još ga čita tako da nisam došao na red. A i starija kćer pokazuje interes da ga uzme prije mene.



Ovo mi je vrlo drag post.Ne znam da li se poznajemo,ali upravo si napisao ono što mi je i bila želja kod izdavanja ovog albuma.Čak i kupci koji ulaze u striparnicu su vrlo šaroliki i po prvi puta unatrag nekoliko godina primjećujem da se pojavljuje sve više ženske populacije u svijetu stripa.Pretpostavljao sam da će se svi sjetit stripova iz Modre laste.Kad je dolazio novi broj Modre laste u školu,svi smo jedva čekali da pročitamo nastavke Osmoškolaca.
Žao mi je samo što je album skup,ali probat ćemo napravit znatno jeftiniju verziju,kako bi taj strip svi mogli pročitat i prisjetit se odrastanja.
Ovaj post mi je definitivno potvrda da taj strip ide u mekim koricama sa što nižom cijenom.
Prestavite mi se kad navratite-častim!
Živjeli!


Eto riješili smo i to.
Kao što rekoh "kupio si me". I drago mi je da isto razmišljamo (o odnosu prema kupcima). Vidimo se.
Friki Posted - 17/05/2012 : 00:42:49
quote:
Originally posted by Lastan

quote:
Originally posted by fikus

Odličan strip. Tisak također. Meni kao starijoj generaciji znači više od stripa jer sam na tome doslovno odrastao. Kad sam ga donio doma najviše se razveselila supruga. Inače ne čita stripove, ali ovaj mi je doslovno istrgnula iz ruke. Još ga čita tako da nisam došao na red. A i starija kćer pokazuje interes da ga uzme prije mene.



Ovo mi je vrlo drag post.Ne znam da li se poznajemo,ali upravo si napisao ono što mi je i bila želja kod izdavanja ovog albuma.Čak i kupci koji ulaze u striparnicu su vrlo šaroliki i po prvi puta unatrag nekoliko godina primjećujem da se pojavljuje sve više ženske populacije u svijetu stripa.Pretpostavljao sam da će se svi sjetit stripova iz Modre laste.Kad je dolazio novi broj Modre laste u školu,svi smo jedva čekali da pročitamo nastavke Osmoškolaca.
Žao mi je samo što je album skup,ali probat ćemo napravit znatno jeftiniju verziju,kako bi taj strip svi mogli pročitat i prisjetit se odrastanja.
Ovaj post mi je definitivno potvrda da taj strip ide u mekim koricama sa što nižom cijenom.
Prestavite mi se kad navratite-častim!
Živjeli!





Samo da ne zatraži LMS 4 kao poklon


----------
Trenutačno se sluša: George Michael - A Different Corner
Lastan Posted - 13/05/2012 : 00:23:28
quote:
Originally posted by fikus

Odličan strip. Tisak također. Meni kao starijoj generaciji znači više od stripa jer sam na tome doslovno odrastao. Kad sam ga donio doma najviše se razveselila supruga. Inače ne čita stripove, ali ovaj mi je doslovno istrgnula iz ruke. Još ga čita tako da nisam došao na red. A i starija kćer pokazuje interes da ga uzme prije mene.



Ovo mi je vrlo drag post.Ne znam da li se poznajemo,ali upravo si napisao ono što mi je i bila želja kod izdavanja ovog albuma.Čak i kupci koji ulaze u striparnicu su vrlo šaroliki i po prvi puta unatrag nekoliko godina primjećujem da se pojavljuje sve više ženske populacije u svijetu stripa.Pretpostavljao sam da će se svi sjetit stripova iz Modre laste.Kad je dolazio novi broj Modre laste u školu,svi smo jedva čekali da pročitamo nastavke Osmoškolaca.
Žao mi je samo što je album skup,ali probat ćemo napravit znatno jeftiniju verziju,kako bi taj strip svi mogli pročitat i prisjetit se odrastanja.
Ovaj post mi je definitivno potvrda da taj strip ide u mekim koricama sa što nižom cijenom.
Prestavite mi se kad navratite-častim!
Živjeli!
Misso Posted - 12/05/2012 : 21:52:57
quote:
Originally posted by Lastan


Imate ga u striparnici Darkwood.


Odlično! Hvala na informaciji
all_ba Posted - 12/05/2012 : 20:53:33
quote:
Originally posted by Lastan

quote:
Originally posted by austin

Strip je odlichan, ali sma iznenadjen izborom papira koji je koriscen....posebno kad se uzme cena u obzir. Papir izgleda kao onaj sivkasti reciklirani iz stripoteke, samo deblji i kvalitetniji, ali definitivno ima taj reciklirani smek.




Album je štampan na recikliranom,"ciklus", eko-papiru,jer sam želio da papir ima tamniju nijansu,odnosno-samo da nije bijel i kričavo sjajan(kao npr. toliko razvikani "kunstdruck" bijeli sjajni papir).Ovaj papir,na kojem je štampan album, je 30-40% skuplji papir od toliko "omiljenog" kunstdruck-a.
Mislim da je strip ovim eko-papirom dobio onaj retro,stripovski štih,onu toplinu i ugođaj,koju velika većina novonastalih strip albuma nema(moje osobno mišljenje).Meni je ovaj papir djelovao daleko "stripovski",jer me od kunstdruck-ove sjajne bijele boje jednostavno bole oči i taj odbljesak bijeline mi predstavlja problem(naročito prilikom čitanja strip albuma uz umjetno svijetlo).Izezev toga,ta bijelina u kadrovima(prilikom čitanja) mi znatno "osiromašuje" crtež(kadrove) i čini ga praznim,hladnim i uštigljenim.Jednostavno mi smeta ta "savršena" bijelina jer nosim i naočale("ćorav" sam).
Imaš krivu pretpostavku oko cijene papira.Slobodno možeš provjerit u bilo kojoj tiskari.


Ovaj album svakako treba pozdraviti. Čestitke ekipi na istom. Također dobro je da se upotrebio taj eko papir, no nije loš kunzdruk, ali mat ne sjajni.
austin Posted - 12/05/2012 : 18:23:04
Nisam imao predstavu da je taj papir skuplji....cak i pod rukom deluje mekshe i slabije od klasichnog....kao sto ej u Machku npr.
Od tih nijansiranih papira mnogo mi se svideo onaj u Fibrinom Blastu.
Lastan Posted - 12/05/2012 : 12:29:12
quote:
Originally posted by Misso

Kakvi su izgledi da se "Osmoškolci" pojave u striparnicama u Srbiji? Bednjanec je stari majstor od koga može mnogo da se vidi i nauči. Rado bih kupio ovo izdanje.



Imate ga u striparnici Darkwood.
Misso Posted - 12/05/2012 : 09:19:35
Kakvi su izgledi da se "Osmoškolci" pojave u striparnicama u Srbiji? Bednjanec je stari majstor od koga može mnogo da se vidi i nauči. Rado bih kupio ovo izdanje.
Shuckey Posted - 11/05/2012 : 19:49:58
quote:
Originally posted by Markos

(...) Izdanje je isto super, ali je trebalo staviti sve epizode, a ne izostaviti njih 5-6 (ili više, ne znam) - jer ovo je bila jedinstvena prilika da se izda kompletan opus...



Moguće da uvjeravam samog sebe da kupljeni integral više vrijedi kako bih si opravdao kupnju (kognitivna disonanca), ali meni je fakat draže da je integral "director's cut", da su sve epizode probrane rukom samog autora, nego da su ama baš sve epizode unutra. Već i sada unutra ima epizoda koje su ispod razine (ali cjelina je, vrijedi ponoviti, savršena).

I da, papir je fakat super.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000