forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 LAVIRINT PODVALJUJE: Nula (Jedan, Dva...)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Lavirinat! Posted - 03/02/2021 : 22:59:26
Nakon kraće dvehiljadedvadesetjednodnevne (Srećna 2021. svima!) pauze, evo nama nove Zerocalcareove knjižice:



Standardni mix neuroze i nervoze od Vaše omiljene stripske znamenke (nakon Broja 1, naravno), u prodaji po ponekim domaćim striparnicama (BG, ZG, NS i KG za sada oprskbljeni) i ni u jednoj redovnoj knjigari ('Bulevar Books je striparnica!' forevr!).

216 strana, B5, cb+kolor, meki povez, 1200din/80kn.

Zavir, u vidu svih 216 strana, dostupan na sledećim linkovima:
https://issuu.com/lavirintanje/docs/zerocalcare-skoro.svakog.prokletog._e0c61e526ae0d2
https://issuu.com/lavirintanje/docs/zerocalcare-skoro.svakog.prokletog.ponedeljka-parc



A da sreća bude veća, pride odrađen i reprint Prvog Albuma:



Ovaj put u tvrdom povezu i sa dodatnih 12 strana (materijal iz dopunjenog italijanskog izdanja, iz 2017.).

152 strane, B5, cb+kolor, tvrdi povez, 600din/50kn.

(Stari) zavir ovde:
https://issuu.com/lavirintanje/docs/zerozavir


Obe knjige su na posebnom cenovnom poniženju narednih Dva meseca pa eto dobre prilike da pribavite sebi Jednu Nulu.
Ili, još bolje - Obe.
(Sve dok nije nula Nulâ - dobro je!)

Hvala na pažnji.

S poštovanjem,
Msje Žiokovik,
PR Menager Korporacije Lavirint
Doha, Qatar
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
john connor Posted - 01/02/2024 : 12:56:47
Dobro, dodjosmo na pola puta do trece knjige stanovitog Zerocalcarea, jos samo tri godine, jedva cekam :)
jagodanbg Posted - 30/05/2023 : 10:14:00
Kad ce 'Telefonski imenik smaraca ' Lavirinte :)
Shaner Posted - 30/05/2023 : 01:42:54
Nula napada Netflix, pokušaj drugi:

https://www.netflix.com/hr-en/title/81662953

Deers Posted - 02/08/2022 : 16:36:46
Zakon!
jagodanbg Posted - 02/08/2022 : 15:17:23
Moj omaž ovom GOSPODINU:

jagodanbg Posted - 09/10/2021 : 14:24:55
Lavirinte, dajte jos Zeroa 🙂
Rogan Posted - 08/10/2021 : 18:49:45
Evo, koga mrzi da čita neke tamo leve stripove, moći će lepo da na Netfliksu izbindžuje NuluKreča:

naker Posted - 13/05/2021 : 20:05:02
Đole se ubio od objašnjavanja zašto je Dedpul trebao tako da se prevodi, a vi opet po starom. Nije ni čudo što je otišao sa foruma bez pozdrava
Manny Posted - 13/05/2021 : 17:51:03
Odličan je novi Zerokalkare. U prvih 20-30 strana mi se činilo da je kvalitet niži nego li u Armadilovom proročanstvu, ali nakon što sam otkrio jednu zakonitost - počeo sam ga čitati i gledati drugim očima, i mnogo više uživati u njemu. Naime, ovaj album je kolekcija mini priča sa Krečovog bloga i kao takve, one su poprilično nepovezane. To ih čini manje atraktivnim za duže čitanje odjednom, ali gotovo idealnim za trenutke kada imate 15-20 minuta slobodno i želite ih popuniti nečim kreativnim, kvalitetnim i nadasve duhovitim. Posebno bih izdvojio prevod i adaptaciju (Vladimir Tadić i Iva Dunčević), koji uspevaju ono što je srpskom Dedpulu ostalo nedostižno - duhovito uvezati domaću pop kulturu sa stripom koji se događa u Italiji i koristi tamnošnje lokalizme za razne opaske. Kroz ceo strip se provlače i kratke intermeco table u koloru u kojim Kreč i Armadilo plutaju na nekom splavu u beskraju okeana, što je lepa metafora za vlastiti životni period koji autor opisuje, odnosno za izlazak iz adolescencije i dane i godine kad je potrebno zaplivati kroz okean problema koji život donosi.
Tehnički, strip je predivno urađen, pogotovo me dojmi otisak (Stega Tisak) i savršena kombinacija jake crne i korišćenog papira, rekao bih da ne može bolje.
Preporuka.
Deers Posted - 11/04/2021 : 19:31:10
(Skoro.) Svakog. Prokletog. Ponedjeljak. Trebalo mi je treće čitanje da me kolorne table pogode kao santa leda Titanic. Trebalo mi je treće čitanje da shvatim da to nije samo bonus da lakše proda knjigu. trebalo mi je treće čitanje da shvatim da je su ovo između samo trupci, konopce, smola i sve ono što splav drži na površini.
Možda je to sve melo dramatično ali tko tako ne shvaća svoj život? Kojih ste se vi dječačkih snova odrekli i da li život koji živite nešto na što bi vaše staro ja bilo ponosno? Priče su genijalne. Kako što znamo. Kroz šale i male svakidašnje borbe, poraze i pobjede vodi nas jedan od nas. Izgubljenih. Svakim novim udahom moramo se sjetiti tko je sve zaslužan zašto smo danas iznad vode, ne kao teret nego kao poticaj i da dalje mlataramo rukama.
naker Posted - 06/04/2021 : 20:36:38
Kolega john connor je toliko drvio po forumima o ovom stripu da kada se na tržištu pojavila paranormalna pojava da je HC izdanje jeftinije od SC jednostavno nisam mogao da odolim da ne ispoštujem izdavača i dam šansu ovom serijalu

I zaista potpuno opravdano hvaljeno delo ovo je jedan tako presmešan ringišpil kroz život bezkrečnjaka sa milion referenci iz pop kulture da čini ovaj strip tako lakim za poistovećivanje sa glavnim junakom i njegovim tragikomičnim shvatanjem života

Očekivao sam čistokrvni humoristični strip ali narativ u jednom momentu pravi zaokret koji nisam predvideo i strip dobije jedno gorku dimenziju što je samo plus u mojim očima

Za fenomenalan prevod i adaptaciju ne treba trošiti reči koliko je znalački odrađena

............

Skoro svakog jebenog prokletog ponedeljka nastavlja u istom ritmu i komičnim momentima nema kraja, i kao i u prvom delu i ovde se paralelno sa radnjom provlači još jedan narativ, u ovom slučaju je reč o Titaniku i plutanju po moru dok se čeka trunka spasa, kao što svi mi plutamo po ovoj našoj svagdanjoj borbi jer je samo pitanje vremena kada će potonuti ovaj naš na brzinu sklepan splav za spašavanje...

Zerocalcare je sjajna stvar, strašno bih se pokajao da sam ovo propustio
Lavirinat! Posted - 27/03/2021 : 09:26:31



[podsetnik/]Nula i sve ostale stripske brojke iz zadnje ture Labirintarija - na extra-poniženju još samo par dana (tačnije, do srede - 1.4.)[/podsetnik]
Ernie Pike Posted - 13/02/2021 : 10:02:07
Kupio sam drugu knjigu prošli vikend u SNK i sad smetam ukućanima glasnim smijanjem i prepričavanjem fora iz stripa.
Prijevod (prevod) je izvrstan.
_Luka Posted - 05/02/2021 : 10:36:18
Hvala svima! 🙂
Lavirinat! Posted - 05/02/2021 : 09:08:39
quote:
Originally posted by _Luka

Sad tek vidim ovde da je ovaj drugi u mekom povezu. Na sajtu af-a i dw-a piše da je povez tvrdi.
Sad, šta je tačno? :)



Dvojka - meki povez, da.
Biće ispravljeno uskoro na AF/DW sajtovima - pardon, i fala na dojavi.
Lavirinat! Posted - 05/02/2021 : 08:49:51
quote:
Originally posted by SPQRoma
Kontam to, ali šta će oni koji kupe HC?




Sačekaju (cca.)2021 dan i, ako se u tom periodu pojavi dopunjeno talijansko izdanje te proda 95% tiraža mekog poveza domaće verzije Broja Dva, i oni će moći da upare Tvrde Poveze na polici.
Nije nemoguće.
jagodanbg Posted - 05/02/2021 : 00:49:24
Tacnije/preciznije:
Armadilovo prorocanstvo prvo izdanje - meko
Armadilovo prorocanstvo reprint - tvrdo

🙂
Paka01 Posted - 05/02/2021 : 00:04:24
Knjiga 1 - Armadilovo proročanstvo - tvrdi uvez
Knjiga 2 - Skoro svakog prokletog ponedeljka - meki uvez
_Luka Posted - 04/02/2021 : 23:32:10
Sad tek vidim ovde da je ovaj drugi u mekom povezu. Na sajtu af-a i dw-a piše da je povez tvrdi.
Sad, šta je tačno? :)
Deers Posted - 04/02/2021 : 23:08:24
To nije ništa, da tek vidiš koje muke imaju talijani:

SPQRoma Posted - 04/02/2021 : 22:57:17
quote:
Originally posted by Lavirinat!

quote:
Originally posted by SPQRoma

A zašto je ovaj samo u mekom povezu?



Da lepše i ravnomernije stoji na polici ljudima koji su onomad pazarili Prvi Album:

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/zerocalcare-zero-lv-1-armadilovo-prorocanstvo/33723/0/

P.S. Još uvek dostupan za kupovinu.



Kontam to, ali šta će oni koji kupe HC?
Deers Posted - 04/02/2021 : 12:08:25
Lavirinat! Posted - 04/02/2021 : 10:50:59
quote:
Originally posted by SPQRoma

A zašto je ovaj samo u mekom povezu?



Da lepše i ravnomernije stoji na polici ljudima koji su onomad pazarili Prvi Album:

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/zerocalcare-zero-lv-1-armadilovo-prorocanstvo/33723/0/

P.S. Još uvek dostupan za kupovinu.
Lavirinat! Posted - 04/02/2021 : 10:44:06
quote:
Originally posted by Beva

Kako ovo najlakše nabaviti u BiH?



Kontam da će Zoka/Stripovi Banjaluka ekipa sebi uzeti par primeraka na distribuciju ali za sada, nažalost, nemam konkretan datum kada će do toga doći.
Čim se to promeni - javim ovde.
SPQRoma Posted - 04/02/2021 : 10:41:10
A zašto je ovaj samo u mekom povezu?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000